Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 95

Θέμα: Τι εννοούμε με τον όρο restoring ?

  1. #1

    Τι εννοούμε με τον όρο restoring ?

    Λοιπόν αγαπητοί συμφορουμίτες, ανακατασκευαστές, κάγκουρες και φιλοθεάμον κοινό.
    Για να μην χαλάμε τις καρδιές μας, και κυρίως για να ΜΗΝ ξεσκίζουμε τα διάφορα θέματα ανακατασκευών που πληθαίνουν το τελευταίο διάστημα συνεχώς, ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.

    Το τι είναι restoring/ανακατασκευή το έγραψε ο sapila racing, και δεν χρειάζεται να επανέλθουμε, εκτός και χρειαστεί κάποια διευκρίνηση.

    Στο moto.gr δεν μας ενδιαφέρει η αυθεντικότητα των κλασσικών μοτοσυκλεττών (που είναι περισσότερο από καλοδεχούμενες), αλλά η παρουσίαση της δουλειάς των μελών. Κάποιοι μαθαίνουν πως να επισκευάζουν, κάποιοι άλλοι πέρνουν ιδέες, κάποιοι μαθαίνουν τον τρόπο επισκευής ενός εξαρτήματος και σε κάποιους άλλους ξυπνούν οι παιδικές τους αναμνήσεις και μπορεί να μπουν στην διαδικασία να φτιάξουν τη Φλωρέτα που είναι 40 χρόνια στο κοτέτσι.

    Οι απορίες και τα σχόλια επιβραβευσης θα μένουν στα threads μιας και δίνουν κουράγιο σε όσους προσπαθούν να ζωντανέψουν πεθαμένα μηχανάκια, αλλά διαφωνίες σε θέματα "άποψης", γούστου και πόσο πουλάει ο καθένας το μηχανάκι του θα μπαίνουν εδώ ΑΝ έχουν κάποιο νόημα. Ποστάκια που είναι επιθετικά ή προσβλητικά χωρίς λόγο θα ξυρίζονται χωρίς πολλά πολλά μιας και υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα να κάνουμε από ψυχανάλυση.

    Το παρόν φτιάχτηκε καθώς υπάρχουν 2-3 διαφορετικά threads και χάθηκε η μπάλα. Τα μαζεύω εδώ για να ξέρουμε τι έχει ειπωθεί και που.

    Cheers.
    Τελευταία τροποποίηση από byron; 05/07/2012 στις 13:13.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18

    Τι εννοούμε με τον όρο restoring ?

    Καλησπερα και απο εμενα αρκετο καιρο μετα απ οτι εχει ξεκινησει το θεμα. Θα μου λυσετε μια απορια ολη λετε μπραβο , για ποιον λογο; Ομολογουμενος πανω στο μηχανακι εχει πεσει πολυ δουλεια αλλα ως λατρεις αυτων των παπιων glx c90 super cub η οπως αλλιως ονομαζονται στην καθε χωρα θα μπορουσα να πω οτι το μονο που βλεπω ειναι μια δευτερη ανακατασκευη.. Ξεκινωντας με αυτα τα λογια θα ηθελα να αιτιολογησω και το γιατι. Ξεκινωντας απο το χρωμα το οποιο ειναι πολυ πετυχημενο αλλα οχι τοσο εφοσον δεν ειναι το γνησιο , διοτι τι γνησιο ειναι τριπλης μπριλαντ το οποιο αποτελειτε απο ασημι υποστρωμα την περλα και στο τελος το βερνικι του κατι που δεν ειδα στο δικο σου. Αλλη μια απορια που μου δημιουργειτε ειναι πωσ γινεται μια καλη αννακατασκευη να αποτελειτε απο παρα πολλα ιμιτασιον και μιλοντας κυριως για τα πλαστικα η και ολα τα φαναρια. Τι εβαλες γνησιο δηλαδη μανιβελα και κεθρεφτες; Απο την αλλη ολα αυτα που εχεις κανει νικελ χαλανε γενικα τηω εικονα εφοσον ξεφευγεις τελειως απο ολο αυτο που σκευτοσουν στην αρχη "κατι εργοσιακο" αν ηταν ετσι θα τα εβαφες ασημι η ακομα καλυτερα μολυβι και καλυστα θα μπορουσες να αντικαταστησεις την σελα με μια ιμιτασιον καλης ποιοτητας, κυκλοφορουν αρκετες στην αγορα με καλημα αντιστοιχο του γνησιου.. Τα λογια μου δεν ειναι κακοπροαιρετα απλα δεν βλεπω αυτο το τελειο που φωναζουν ολοι. βλεπω ειλικρινα παρα πολυ εργασια πανω στο μηχανακι αλλα οχι οπως φανταζομουν οτι θα γινοταν οταν ξεκινησα να διαβαζω το topic σου.. Ειμαι σιγουρος οτι εχω δει το μηχανακι σου μεσα στο car και το καταλαβα απο το καλυμα για την αλυσιδα που ειναι πρωτη φορα που βλεπω τετοιο καλυμα ως γνησιο (αν ειναι πραγματικα) και με τιμη στα 1200 ευρω..Η γνωμη μου ειναι πως δεν την πιανει την τιμη αυτη αυτο το μηχανακι. Εσυ για πες μας τελικα τι εγινε το πουλησε και αν ναι σε τι τιμη

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και απο εμενα αρκετο καιρο μετα απ οτι εχει ξεκινησει το θεμα. Θα μου λυσετε μια απορια ολη λετε μπραβο , για ποιον λογο; Ομολογουμενος πανω στο μηχανακι εχει πεσει πολυ δουλεια αλλα ως λατρεις αυτων των παπιων glx c90 super cub η οπως αλλιως ονομαζονται στην καθε χωρα θα μπορουσα να πω οτι το μονο που βλεπω ειναι μια δευτερη ανακατασκευη.. Ξεκινωντας με αυτα τα λογια θα ηθελα να αιτιολογησω και το γιατι. Ξεκινωντας απο το χρωμα το οποιο ειναι πολυ πετυχημενο αλλα οχι τοσο εφοσον δεν ειναι το γνησιο , διοτι τι γνησιο ειναι τριπλης μπριλαντ το οποιο αποτελειτε απο ασημι υποστρωμα την περλα και στο τελος το βερνικι του κατι που δεν ειδα στο δικο σου. Αλλη μια απορια που μου δημιουργειτε ειναι πωσ γινεται μια καλη αννακατασκευη να αποτελειτε απο παρα πολλα ιμιτασιον και μιλοντας κυριως για τα πλαστικα η και ολα τα φαναρια. Τι εβαλες γνησιο δηλαδη μανιβελα και κεθρεφτες; Απο την αλλη ολα αυτα που εχεις κανει νικελ χαλανε γενικα τηω εικονα εφοσον ξεφευγεις τελειως απο ολο αυτο που σκευτοσουν στην αρχη "κατι εργοσιακο" αν ηταν ετσι θα τα εβαφες ασημι η ακομα καλυτερα μολυβι και καλυστα θα μπορουσες να αντικαταστησεις την σελα με μια ιμιτασιον καλης ποιοτητας, κυκλοφορουν αρκετες στην αγορα με καλημα αντιστοιχο του γνησιου.. Τα λογια μου δεν ειναι κακοπροαιρετα απλα δεν βλεπω αυτο το τελειο που φωναζουν ολοι. βλεπω ειλικρινα παρα πολυ εργασια πανω στο μηχανακι αλλα οχι οπως φανταζομουν οτι θα γινοταν οταν ξεκινησα να διαβαζω το topic σου.. Ειμαι σιγουρος οτι εχω δει το μηχανακι σου μεσα στο car και το καταλαβα απο το καλυμα για την αλυσιδα που ειναι πρωτη φορα που βλεπω τετοιο καλυμα ως γνησιο (αν ειναι πραγματικα) και με τιμη στα 1200 ευρω..Η γνωμη μου ειναι πως δεν την πιανει την τιμη αυτη αυτο το μηχανακι. Εσυ για πες μας τελικα τι εγινε το πουλησε και αν ναι σε τι τιμη

    Πες τα ρε φιλε γιατι εμας ειναι φιλος μας και δεν τολμουμε να τον στεναχωρησουμε!

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ!!!

  4. #4
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    Πες τα ρε φιλε γιατι εμας ειναι φιλος μας και δεν τολμουμε να τον στεναχωρησουμε!

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ!!!
    +1

  5. #5
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και απο εμενα αρκετο καιρο μετα απ οτι εχει ξεκινησει το θεμα. Θα μου λυσετε μια απορια ολη λετε μπραβο , για ποιον λογο; Ομολογουμενος πανω στο μηχανακι εχει πεσει πολυ δουλεια αλλα ως λατρεις αυτων των παπιων glx c90 super cub η οπως αλλιως ονομαζονται στην καθε χωρα θα μπορουσα να πω οτι το μονο που βλεπω ειναι μια δευτερη ανακατασκευη.. Ξεκινωντας με αυτα τα λογια θα ηθελα να αιτιολογησω και το γιατι. Ξεκινωντας απο το χρωμα το οποιο ειναι πολυ πετυχημενο αλλα οχι τοσο εφοσον δεν ειναι το γνησιο , διοτι τι γνησιο ειναι τριπλης μπριλαντ το οποιο αποτελειτε απο ασημι υποστρωμα την περλα και στο τελος το βερνικι του κατι που δεν ειδα στο δικο σου. Αλλη μια απορια που μου δημιουργειτε ειναι πωσ γινεται μια καλη αννακατασκευη να αποτελειτε απο παρα πολλα ιμιτασιον και μιλοντας κυριως για τα πλαστικα η και ολα τα φαναρια. Τι εβαλες γνησιο δηλαδη μανιβελα και κεθρεφτες; Απο την αλλη ολα αυτα που εχεις κανει νικελ χαλανε γενικα τηω εικονα εφοσον ξεφευγεις τελειως απο ολο αυτο που σκευτοσουν στην αρχη "κατι εργοσιακο" αν ηταν ετσι θα τα εβαφες ασημι η ακομα καλυτερα μολυβι και καλυστα θα μπορουσες να αντικαταστησεις την σελα με μια ιμιτασιον καλης ποιοτητας, κυκλοφορουν αρκετες στην αγορα με καλημα αντιστοιχο του γνησιου.. Τα λογια μου δεν ειναι κακοπροαιρετα απλα δεν βλεπω αυτο το τελειο που φωναζουν ολοι. βλεπω ειλικρινα παρα πολυ εργασια πανω στο μηχανακι αλλα οχι οπως φανταζομουν οτι θα γινοταν οταν ξεκινησα να διαβαζω το topic σου.. Ειμαι σιγουρος οτι εχω δει το μηχανακι σου μεσα στο car και το καταλαβα απο το καλυμα για την αλυσιδα που ειναι πρωτη φορα που βλεπω τετοιο καλυμα ως γνησιο (αν ειναι πραγματικα) και με τιμη στα 1200 ευρω..Η γνωμη μου ειναι πως δεν την πιανει την τιμη αυτη αυτο το μηχανακι. Εσυ για πες μας τελικα τι εγινε το πουλησε και αν ναι σε τι τιμη
    κατ αρχην σ ευχαριστω που μετα την εγγραφη σου το πρωτο μηνυμα και μαλιστα μακροσκελες το αφιερωσες σε μια δουλεια μου.
    1.το χρωμα με το ασημι διπλης για υποστρωμα και το τριπλης βασικο ειναι το γνησιο.αν ειχες διαβασει προσεχτικα την ανακατασκευη θα το εβλεπες.παραθετω φωτο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P9140001.jpg 
Προβολές:	1384 
Μέγεθος:	71,9 KB 
ID:	263200
    2.πολλα πραγματα μπηκαν ιμιτασιον στην αρχη για να εχω ενα rolling chasis που λενε και οι πισωγλεντηδες φιλοι μας αγγλοι,και μετα αντικατασταθηκαν με γνησια,οπως το φαναρι και το κοντερ ας πουμε (παλι δεν διαβασες προσεχτικα την ανακατασκευη)
    3.η σελα εγινε χειροποιητη δερματινη με πολυ ανωτερη ποιοτητα της εργοστασιακης(προσωπικο γουστο)...
    4.για τα νικελ δεν μπορω να κανω κατι μιας και καταγομαι απο ζεφυρι μερια
    5.και γω δεν καταλαβαινω τα λαμογια εδω μεσα που μου λενε μπραβο,να δεις ο κρητικος εχει βαλει παλι το χερακι του
    6.το μηχανακι πουληθηκε 1500€ στο Συκαμινο Ωρωπου.στη διαθεση σου τα στοιχεια του ανθρωπου που το πηρε.
    διαβαζετε τις ανακατασκευες με προσοχη και προσπαθηστε να καταλαβετε την περιρεουσα ατμοσφαιρα της στιγμης για οποιαδηποτε επιλογη κανει ο ανακατασκευαστης.
    καλοπροαιρετα παντα

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    6.το μηχανακι πουληθηκε 1500€ στο Συκαμινο Ωρωπου.στη διαθεση σου τα στοιχεια του ανθρωπου που το πηρε.
    Δωσ τα μου εμενα ρε να τον παρω να του πω μπραβο να πουμε...

    4 κατοσταρικα και πολλα σου ηταν!


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    Δωσ τα μου εμενα ρε να τον παρω να του πω μπραβο να πουμε...

    4 κατοσταρικα και πολλα σου ηταν!

    Τελικά δηλαδή το forum αποτελεί πεδίο εύρεσης πελατών (και δεν μιλάω φυσικά για το section των αγγελιών ) ή εγώ δεν κατάλαβα καλά ???

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakis0547
    Εγγραφή
    02/01/2010
    Μηνύματα
    253
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και απο εμενα αρκετο καιρο μετα απ οτι εχει ξεκινησει το θεμα. Θα μου λυσετε μια απορια ολη λετε μπραβο , για ποιον λογο; Ομολογουμενος πανω στο μηχανακι εχει πεσει πολυ δουλεια αλλα ως λατρεις αυτων των παπιων glx c90 super cub η οπως αλλιως ονομαζονται στην καθε χωρα θα μπορουσα να πω οτι το μονο που βλεπω ειναι μια δευτερη ανακατασκευη.. Ξεκινωντας με αυτα τα λογια θα ηθελα να αιτιολογησω και το γιατι. Ξεκινωντας απο το χρωμα το οποιο ειναι πολυ πετυχημενο αλλα οχι τοσο εφοσον δεν ειναι το γνησιο , διοτι τι γνησιο ειναι τριπλης μπριλαντ το οποιο αποτελειτε απο ασημι υποστρωμα την περλα και στο τελος το βερνικι του κατι που δεν ειδα στο δικο σου. Αλλη μια απορια που μου δημιουργειτε ειναι πωσ γινεται μια καλη αννακατασκευη να αποτελειτε απο παρα πολλα ιμιτασιον και μιλοντας κυριως για τα πλαστικα η και ολα τα φαναρια. Τι εβαλες γνησιο δηλαδη μανιβελα και κεθρεφτες; Απο την αλλη ολα αυτα που εχεις κανει νικελ χαλανε γενικα τηω εικονα εφοσον ξεφευγεις τελειως απο ολο αυτο που σκευτοσουν στην αρχη "κατι εργοσιακο" αν ηταν ετσι θα τα εβαφες ασημι η ακομα καλυτερα μολυβι και καλυστα θα μπορουσες να αντικαταστησεις την σελα με μια ιμιτασιον καλης ποιοτητας, κυκλοφορουν αρκετες στην αγορα με καλημα αντιστοιχο του γνησιου.. Τα λογια μου δεν ειναι κακοπροαιρετα απλα δεν βλεπω αυτο το τελειο που φωναζουν ολοι. βλεπω ειλικρινα παρα πολυ εργασια πανω στο μηχανακι αλλα οχι οπως φανταζομουν οτι θα γινοταν οταν ξεκινησα να διαβαζω το topic σου.. Ειμαι σιγουρος οτι εχω δει το μηχανακι σου μεσα στο car και το καταλαβα απο το καλυμα για την αλυσιδα που ειναι πρωτη φορα που βλεπω τετοιο καλυμα ως γνησιο (αν ειναι πραγματικα) και με τιμη στα 1200 ευρω..Η γνωμη μου ειναι πως δεν την πιανει την τιμη αυτη αυτο το μηχανακι. Εσυ για πες μας τελικα τι εγινε το πουλησε και αν ναι σε τι τιμη
    εσενα σου αρεσε??εμενα πολυ!!αν δεν μας το ελεγε οτι εβαλε ημιτασιον θα το καταλαβαινε κανενας?εγω προσωπικα ξεκινησα το δικο μου παπι ενα glx(λεω εγω),αφου οσο βγαζω πραγματα απο πανω του ειναι ολο σχεδον ημιτασιον,θα τα αλλαξω ολα με γνησια καινουρια και μη,οχι για να το δειτε εσεις και να το πουλησω ευκολοτερα,αλλα για να το κυκλοφορησω κανονικα για οσα χρονια μπορεσω.θα μπορουσα να το κανω χωρις να το ανεβασω εδω μεσα θα μου πεις,αλλα ο λογος που το εκανα ειναι επειδη εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι με εμπειρια και προθυμοι να βοηθησουν σε καθε καλεσμα.φιλικα παντα..
    Να φύγετε... να πάτε αλλού .... και
    μεις είχαμε MZ251 αλλά δε βάζαμε
    acrapovic και Ohlins !!!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis0547 Προβολή μηνύματος
    εσενα σου αρεσε??εμενα πολυ!!αν δεν μας το ελεγε οτι εβαλε ημιτασιον θα το καταλαβαινε κανενας?εγω προσωπικα ξεκινησα το δικο μου παπι ενα glx(λεω εγω),αφου οσο βγαζω πραγματα απο πανω του ειναι ολο σχεδον ημιτασιον,θα τα αλλαξω ολα με γνησια καινουρια και μη,οχι για να το δειτε εσεις και να το πουλησω ευκολοτερα,αλλα για να το κυκλοφορησω κανονικα για οσα χρονια μπορεσω.θα μπορουσα να το κανω χωρις να το ανεβασω εδω μεσα θα μου πεις,αλλα ο λογος που το εκανα ειναι επειδη εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι με εμπειρια και προθυμοι να βοηθησουν σε καθε καλεσμα.φιλικα παντα..
    φυσικα και θα το καταλαβαινα δεν εχει καμια σχεση το γνησιο με το ιμιτασιον οποιος ασχολειτε μπορει να το επιβεβαιωσει

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis0547 Προβολή μηνύματος
    εσενα σου αρεσε??εμενα πολυ!!αν δεν μας το ελεγε οτι εβαλε ημιτασιον θα το καταλαβαινε κανενας?εγω προσωπικα ξεκινησα το δικο μου παπι ενα glx(λεω εγω),αφου οσο βγαζω πραγματα απο πανω του ειναι ολο σχεδον ημιτασιον,θα τα αλλαξω ολα με γνησια καινουρια και μη,οχι για να το δειτε εσεις και να το πουλησω ευκολοτερα,αλλα για να το κυκλοφορησω κανονικα για οσα χρονια μπορεσω.θα μπορουσα να το κανω χωρις να το ανεβασω εδω μεσα θα μου πεις,αλλα ο λογος που το εκανα ειναι επειδη εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι με εμπειρια και προθυμοι να βοηθησουν σε καθε καλεσμα.φιλικα παντα..
    φυσικα και θα το καταλαβαινα δεν εχει καμια σχεση το γνησιο με το ιμιτασιον οποιος ασχολειτε μπορει να το επιβεβαιωσει

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    κατ αρχην σ ευχαριστω που μετα την εγγραφη σου το πρωτο μηνυμα και μαλιστα μακροσκελες το αφιερωσες σε μια δουλεια μου.
    1.το χρωμα με το ασημι διπλης για υποστρωμα και το τριπλης βασικο ειναι το γνησιο.αν ειχες διαβασει προσεχτικα την ανακατασκευη θα το εβλεπες.παραθετω φωτο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P9140001.jpg 
Προβολές:	1384 
Μέγεθος:	71,9 KB 
ID:	263200
    2.πολλα πραγματα μπηκαν ιμιτασιον στην αρχη για να εχω ενα rolling chasis που λενε και οι πισωγλεντηδες φιλοι μας αγγλοι,και μετα αντικατασταθηκαν με γνησια,οπως το φαναρι και το κοντερ ας πουμε (παλι δεν διαβασες προσεχτικα την ανακατασκευη)
    3.η σελα εγινε χειροποιητη δερματινη με πολυ ανωτερη ποιοτητα της εργοστασιακης(προσωπικο γουστο)...
    4.για τα νικελ δεν μπορω να κανω κατι μιας και καταγομαι απο ζεφυρι μερια
    5.και γω δεν καταλαβαινω τα λαμογια εδω μεσα που μου λενε μπραβο,να δεις ο κρητικος εχει βαλει παλι το χερακι του
    6.το μηχανακι πουληθηκε 1500€ στο Συκαμινο Ωρωπου.στη διαθεση σου τα στοιχεια του ανθρωπου που το πηρε.
    διαβαζετε τις ανακατασκευες με προσοχη και προσπαθηστε να καταλαβετε την περιρεουσα ατμοσφαιρα της στιγμης για οποιαδηποτε επιλογη κανει ο ανακατασκευαστης.
    καλοπροαιρετα παντα
    1.για το χρωμα παω πασο εφοσον υπαρχει πιθανοτητα να προσπερασα καταλαθως την σελιδα σχολιασα επειδη στη ωρα της βαφης το μηχανακι βγηκε ετοιμο και το μονο που μου εκανε ηταν ενα παρεμφερες χρωμα διπλης

    2-3. διαβασα αρκετα καλα την ανακατασκευη και δεν σχολιασα για αυτα εφοσον ειδα οτι θα αλλαχτουν αλλα για πες μου για ολα τα υπολοιπα πλαστηκα φαναρια (φλας πισω φαναρι) σελα περαν του καλυματος (το οποιο ηταν επιλογη σου) και η γνησια κατα τη γνωμη μου ειναι μακραν μπροστα βασεις φλας φανταζομαι κλειδαριες, το σιδεροκατω απο την σελα στο οποιο πιανει και το χερακι. ακομα εβγαλες το μονο γνησιο σταν και το αντικατεστησες με ιμιτασιον. τα αυτοκολλητα τα οποια μετα τα αντικατεστησες με γνησια κατι ακομα που παρατηρησα η βιδες των πλαινων καπακιων, θεωρω οτι ουτε το καλυμα της αλυσιδας ειναι γνησιο.και κατι ακομα κεφαλη και καρμπιρατερ...Τα σχολια μου δεν ειναι κακοπροαιρετα αλλα η γνωμη μου εινια οτι οταν λεμε ανακατασκευη ειναι το να το φερουμε σε μορφη εργοστασιου αλλιως ας εγραφες επισκευη..

    * το να βαλεις εργοστασιακη εξατμηση δεν θα ηταν ασχημα αλλα ο λογος που θελεις εξατμηση ειναι πολυ σωστος αλλα γιατι δεν προχωρησες στην επιλογη μιας all time classic sebring που ειναι και σαν να την εχει βγαλει το εργοστασιο γι αυτα τα μηχανακια και εβαλες αυτη την level;πολυ κακη επιλογη

    διαβασα πολυ καλα την ανακατασκευη σου και το μονο που εχω να συμπληρωσω ειναι οτι αυτη ειναι μια επισκευη και οχι ανακατασκευη

    4.επιλογη σου και οπως προανεφερα τελικα χαρακτιριζεται καλυτερα ως επισκευη

    6.θεωρω αρκετα δυσκολο να πουληθηκε 1500 εφοσον με αυτα τα λεφτα βρισκεις αριστο σε εργοστασιακη μορφη

  12. #12
    αμήχανο μέλος Το avatar του/της koufou
    Εγγραφή
    25/12/2011
    Μηνύματα
    140
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος

    6.θεωρω αρκετα δυσκολο να πουληθηκε 1500 εφοσον με αυτα τα λεφτα βρισκεις αριστο σε εργοστασιακη μορφη
    συγνωμη που επεμβαινω στη συζητηση αλλα το να βρει καποιος αριστο εργοστασιακο GLX στις μερες μας ειναι αρκετα δυσκολο διοτι τα περισσοτερα ειναι πειραγμενα με τον Α η Β τροπο

    το ποσο οντος μπορει να ηταν λιγο τσιμπιμενο αλλα εγω προσωπικα θα τα εδινα γιατι η δουλεια που εχει γινει τα αξιζει πιστευω, μπορει να μην ειναι ακριβως εργοστασιακο ειναι ομως ενα πολυ ωραιο μηχανακι

    φιλικα παντα
    Ταχύτητα για ζωή

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18

    Honda c90 restore

    εδω ειναι δυο φωτογραφιες απο το δικο μου c90 . περιμενω να ακουσω και την δικη σας γνωμη

    Στην πανω φωτο ολα γνησια εκτος απο σελα και φαναρια και εξατμηση απο astrea για να τραβαει καλυτερα
    και απο κατω ολα γνησια τα παντα εκτος απο γραβατα διοτι αν αγοραστει καινουρια δεν θα εχει καμια σχεση εφοσον εχει ξεβαψει και το δικο μου c90 οπως και τα περισσοτερα (αυτο το καταραμενο χρωμα..δρομολογειται να ξαναβαφτει μεσα στον επομενο καιρο)
    τωρα το μοτερ δεν χαλαστεικε το εργοστασιακο που υπαρχει πανω απλα αφαιρεθηκε εκατσε στην ακρη για να μπει πανω ενα ποιο γρηγορο τελειως διαφορετικο εφοσον σαν 20 χρονος θελω να πηγαινει λιγο ποιο γρηγορα χωρις ομως να χαλουσα το δικο του
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 180991_1789372011131_2704887_n.jpeg‎   295368_3940988520199_1618339437_n.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από alexnos; 03/07/2012 στις 02:33.

  14. #14
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Κακώς περιμένεις γνώμες για το μηχανάκι σου εδώ.σε ξένη ανακατασκευη δεν ποσταρουμε φωτο απο αλλα μηχανακια γιατί χαλαμε τη ροη της.ότι άλλη απορία έχεις με πμ...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.960
    Σε μεταφέρω εδώ αν θες να ακούσεις γνώμες για το δικό σου project.

    Και χαλαρά, ναι;


Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι ωραια βιντεακια με τον Doohan
    από bentouza στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2010, 10:17
  2. Τι εγινε παλι με τον STONER??
    από the Italian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2008, 21:32
  3. ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΑΝΙΚΟ;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2007, 13:50
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2006, 12:35
  5. "Τα βάζω με τον εαυτό μου..."
    από bikersonly στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF