Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο μέσω Internet...

  1. #1
    Π'ρου τα ζ'α Το avatar του/της tamar
    Εγγραφή
    30/08/2007
    Μηνύματα
    649

    Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο μέσω Internet...

    Ο τίτλος τα λέει όλα. Ψάχνω να βρω κάποια εταιρεία για να ασφαλίσω τη μηχανή και το κουτί. Έχει κάποιος να προτείνει τίποτα; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    ....and you run, and you run
    to catch up with the sun....

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470

  3. #3
    GEORGE NO BRAKES Το avatar του/της SAM46
    Εγγραφή
    27/11/2004
    Μηνύματα
    210
    Και εγω το μπουσα εκει το ασφαλισα (anytime) μεσω τηλεφωνου κιολας γιατι δεν εχω πιστωτικη καρτα.Σε 2 μερες ειχα τα χαρτια (αν θυμαμαι καλα) 125€ το 6 μηνο με οδικη βοηθεια.
    George no brakes

  4. #4
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    http://www.insurancemarket.gr
    Πολυ ανταγωνσιστικες τιμές και άμεση εξυπηρέτηση. Εχουν πολλές εταιρίες και ασφαλίζουν απο την στιγμή που κάνεις το συμβόλαιο οχι την επόμενη. Σου στέλνουν το συμβόλαιο, το εκτυπώνεις και μετά σου στέλουν το κανονικό, πληρώνεις στο κούριερ και ολα καλά.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Επισης μου ηρθε mail απο την anytime , οτι με 15e επιπλεον παρεχεται πλήρη νομική κάλυψη.

    Για οσους δεν γνωριζουν , η anytime ειναι απλα εμπορικο ονομασια, απο πισω ειναι η Interamerican , το συμβολαιο εξαλλου
    εχει πανω τα στοιχεια της Interamerican.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Να προσέχετε όμως και τους όρους,όπως και τις συμμετοχές σε τυχόν ζημιές,κλπ κλπ....

  7. #7
    Greg HondaYamahaκης Το avatar του/της moutoulos
    Εγγραφή
    14/05/2005
    Μηνύματα
    87
    [FONT=Georgia]Δεν μου αρέσει η "απρόσωπη" ασφάλιση ...

    Πέρα απο αυτό οι τιμές δεν είναι ιδιαίτερα φθηνές (στην μια τουλάχιστον, που "παίρνεις" επι τόπου προσφορά)
    αλλά τυπικές. Οπότε δεν θα έμπαινα σε αυτή την διαδικασία, να "παραγγέλνω" ασφάλεια απο το internet.

    Υπάρχουν ασφαλιστές εξυπηρετικότατοι που σε ειδοποιούν πριν λήξη η ασφάλειά σου, και σου την φέρνουν
    σπίτι ..., και αν κάνει και καμιά λαλακία, έχεις το θάρρος να του &^$%#Υ% ... πείς δυο λόγια εννοούσα.

    Δεν ξέρω, ... μπορεί να έχω άδικο, απλά εμένα με εξυπηρετεί καλύτερα ο "human" ασφαλιστής . Δεν είμαι
    κατά του internet, είμαι πολύ υπέρ. Όλα τα πράγματα μέχρι και ζυγαριά κουζίνας, έρχονται μέσω internet.

    Όλα αυτά βέβαια θα τα αναιρούσα, αν έβλεπα μια ασφάλεια μέσω διαδικτύου, με μεγάλη διαφορά τιμής απο
    την δικιά μου. Απο την στιγμή που δεν υπάρχει διαφορά (5-10€ δεν μου λένε κάτι), δεν βλέπω και το λόγο.[/FONT]
    Και να θυμάσαι ..., να προσέχεις .

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από moutoulos Προβολή μηνύματος
    [FONT=Georgia]

    Υπάρχουν ασφαλιστές εξυπηρετικότατοι που σε ειδοποιούν πριν λήξη η ασφάλειά σου, και σου την φέρνουν
    σπίτι ..., και αν κάνει και καμιά λαλακία, έχεις το θάρρος να του &^$%#Υ% ... πείς δυο λόγια εννοούσα.[/FONT]
    υπαρχουν κ κατι τραλαλακες ομως που αφηνουν να ληξει η ασφαλεια σου κ το μαθαινεις τυχαια ενω πας να βγαλεις πρασινη καρτα γιατι φευγεις σε 2 μερες ταξιδευεις.....
    κλασικοι human-oλαλακες οπως θα τους ελεγες!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  9. #9
    Λίγα με τους ασφαλιστές ε

  10. #10
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Επισης μου ηρθε mail απο την anytime , οτι με 15e επιπλεον παρεχεται πλήρη νομική κάλυψη.

    Για οσους δεν γνωριζουν , η anytime ειναι απλα εμπορικο ονομασια, απο πισω ειναι η Interamerican , το συμβολαιο εξαλλου
    εχει πανω τα στοιχεια της Interamerican.
    αν κανετε την κινηση να πληρωσετε με πιστωτικη , η ασφαλεια ανανεωνεται αυτοματα και χρεωνει την καρτα σας χωρις περαιτερω συννενοηση/ επιβεβαιωση ... η αρχικη σας συμφωνια με τους ορους του συμβολαιου , συνεπαγεται και αυτο... για οσους δεν το ηξευραν..
    Accipere quam facere praestat injuriam

Παρόμοια θέματα

  1. Προσοχή! απάτη σε αγγελία μέσω Internet
    από PortisHead στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 175
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2018, 22:43
  2. Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο και υπογραφή ασφαλιστή
    από fonzareli στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2011, 20:54
  3. ΝΕΟ ασφαλιστήριο συμβόλαιο
    από ares_tz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2011, 00:45
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2006, 09:18
  5. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2005, 13:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF