Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 61

Θέμα: Περί "βρέθηκαν κλειδιά,μηχανάκια παρατημένα,μπάλες μπάσκετ,στριγκάκια κλπ"

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά, μήπως τσάμπα τρώγεστε;
    Τι εμποδίζει κάποιον να κάνει και τα δύο μαζί;
    Πχ δίνεις τα κλειδιά στην αστυνομία και ρίχνεις ένα ποστ του τύπου

    Μάγκες, βρήκα ένα κλειδί από μηχανάκι «τάδε» και το παρέδωσα στο «τάδε» αστυνομικό τμήμα. Όποιος έχει χάσει κλειδί, ας πάει στο τμήμα να δει μήπως είναι το δικό του.

    Δεν είναι και τόσο δύσκολο...
    Πές τα χρυσόστομε..

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά, μήπως τσάμπα τρώγεστε;
    Τι εμποδίζει κάποιον να κάνει και τα δύο μαζί;
    Πχ δίνεις τα κλειδιά στην αστυνομία και ρίχνεις ένα ποστ του τύπου

    Μάγκες, βρήκα ένα κλειδί από μηχανάκι «τάδε» και το παρέδωσα στο «τάδε» αστυνομικό τμήμα. Όποιος έχει χάσει κλειδί, ας πάει στο τμήμα να δει μήπως είναι το δικό του.

    Δεν είναι και τόσο δύσκολο...
    Σωστός ο Χρυσόστομος.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ!!!!!

    Ε ρε κατι αΘρωποι!
    Τελικά όλοι οι δρόμοι οδηγούν στην αστυνομία. ΟΚ. Κλείνω τώρα και πάω.
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  3. #33
    ωραία......

    τα..... βρήκαμε?

    πάντως εγώ θα τα πετάω στον υπόνομο γιατί όπως παει θα πέφτει μπαν αν το ποστάρισμα είναι λάθος......







    .........να δω και πότε θα ξαναβρούμε κλειδιά για να ποστάρουμε.....



  4. #34
    Κάποτε στο όχι και τόσο μακρινο παρελθόν.
    Πορπατώ σε ένα δρόμο και βλέπω πάνω σε ένα καρτοτηλέφωνο ένα ποτοφόλι και κλειδιά σε μπρελόκ.
    Τα παίρνω, τα κοιτάω, κοιτάω γύρω μου. Κανείς.
    Παίρνω τηλ στο 100, μου λένε φέρτο στο τμήμα. Πάω στην αστυνομία.
    Το και το.
    "Tι έχει μέσα το πορτοφόλι; " με ρώτάει ο αξύπ. "Δεν ξέρω, δεν το άνοιξα", εγώ.
    Το ανοίγει, έχει ταυτότητα και χρήματα και κάρτες κτλ. Βρίσκει τα στοιχεία του ανθρώπου, τον παίρνουνε τηλέφωνο.
    Πάω να φύγω και με σταματάνε! "Περίμενε μέχρι να έρθει ο κάτοχος", μου λένε.
    "Όχι, ευχαριστώ. Δε θέλω ανταμοιβή και τέτοια".
    "Δεν είναι θέμα ανταμοιβής, κάτσε! "
    Μετά καμιά ώρα ήρθε ξεπουπουλιασμένος ο κάτοχος, τον ρωτάνε να περιγράψει πριν του δώσουνε τα αντικείμενα, το κάνει, του τα δίδουνε.
    "Ωραίααααα, να πηγαίνω και εγώ;" ρωτάω.
    "Περίμενε", μου κάνει ο αξυπ. Και βάζει τον κάτοχο να μετρήσει πόσα λ7 έχει μέσα και αν του λείπει κάποιο απ τα κλειδιά στο μπρελόκ.
    Εκεί τα παίρνω! Δε φτάνει που σας το έφερα, αν ο άλλος δε θυμάται καλά πόσα λ7 είχε μέσα θα με κατηγορήσετε ότι λούφαρα κάτι απότο πορτοφόλι; Ρε πάτε καλά;
    Ο κάτοχος (άλλο ζώο) μετράει και ξαναμετράει τα χρήματα και κάνει και ένα μορφασμό. Εκεί σκέφτηκα "πες τώρα καμιά μ@λακία να με πάνε σίγουρα μέσα απ τα μπουκέτα που θα σου χώσω @@δι"
    Αλλά όλα καλά τελικά και επιτέλους, κάνα 2ωρο μετά την ηρωική πράξη :a31: γύρισα στη δουλειά μου.
    Ρε ου μπλέξεις λέμε!
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  5. #35
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Εχετλαίος Προβολή μηνύματος
    Αλλά όλα καλά τελικά και επιτέλους, κάνα 2ωρο μετά την ηρωική πράξη :a31: γύρισα στη δουλειά μου.
    Ρε ου μπλέξεις λέμε!

  6. #36
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Εχετλαίος Προβολή μηνύματος
    Κάποτε στο όχι και τόσο μακρινο παρελθόν.
    Πορπατώ σε ένα δρόμο και βλέπω πάνω σε ένα καρτοτηλέφωνο ένα ποτοφόλι και κλειδιά σε μπρελόκ.
    Τα παίρνω, τα κοιτάω, κοιτάω γύρω μου. Κανείς.
    Παίρνω τηλ στο 100, μου λένε φέρτο στο τμήμα. Πάω στην αστυνομία.
    Το και το.
    "Tι έχει μέσα το πορτοφόλι; " με ρώτάει ο αξύπ. "Δεν ξέρω, δεν το άνοιξα", εγώ.
    Το ανοίγει, έχει ταυτότητα και χρήματα και κάρτες κτλ. Βρίσκει τα στοιχεία του ανθρώπου, τον παίρνουνε τηλέφωνο.
    Πάω να φύγω και με σταματάνε! "Περίμενε μέχρι να έρθει ο κάτοχος", μου λένε.
    "Όχι, ευχαριστώ. Δε θέλω ανταμοιβή και τέτοια".
    "Δεν είναι θέμα ανταμοιβής, κάτσε! "
    Μετά καμιά ώρα ήρθε ξεπουπουλιασμένος ο κάτοχος, τον ρωτάνε να περιγράψει πριν του δώσουνε τα αντικείμενα, το κάνει, του τα δίδουνε.
    "Ωραίααααα, να πηγαίνω και εγώ;" ρωτάω.
    "Περίμενε", μου κάνει ο αξυπ. Και βάζει τον κάτοχο να μετρήσει πόσα λ7 έχει μέσα και αν του λείπει κάποιο απ τα κλειδιά στο μπρελόκ.
    Εκεί τα παίρνω! Δε φτάνει που σας το έφερα, αν ο άλλος δε θυμάται καλά πόσα λ7 είχε μέσα θα με κατηγορήσετε ότι λούφαρα κάτι απότο πορτοφόλι; Ρε πάτε καλά;
    Ο κάτοχος (άλλο ζώο) μετράει και ξαναμετράει τα χρήματα και κάνει και ένα μορφασμό. Εκεί σκέφτηκα "πες τώρα καμιά μ@λακία να με πάνε σίγουρα μέσα απ τα μπουκέτα που θα σου χώσω @@δι"
    Αλλά όλα καλά τελικά και επιτέλους, κάνα 2ωρο μετά την ηρωική πράξη :a31: γύρισα στη δουλειά μου.
    Ρε ου μπλέξεις λέμε!
    Το ίδιο ακριβώς πράμα έχω πάθει στον Πειραιά.Έξω από τράπεζα με ΑΤΜ βρήκα πορτοφόλι και το παρέδωσα στο τμήμα του Πειραιά.Τηλεφωνο και τα σχετικα αλλά δεν τον βρήκαν,είχε μέσα ταυτότητα κάρτες και 20 ευρα.Τα άφησα εκεί και μου λένε αν δεν τα αναζητήσει κάποιος για ένα χρόνο έχω δικαίωμα να πάρω τα 20 ευρώ και έπρεπε οπωσδήποτε να κάνω τα διαδικαστικά με χαρτιά και μλκιες 1 ώρα από όροφο σε όροφο με γυρνοβολάγανε.
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #37
    ρε στου χαντάκ' αδιάβαστα θα πάνε λέμε.....

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ρε, ξεκολατε (περαν της πλακας)

    για ολα υπαρχει τροπος αρκει να θελει καποιος και να δουλεψει και λιγο το μυαλο του!

    Κι εγω βρηκα πριν κανα μηνα ενα κινητο αντροιντ, ι παντ, ι φον και δε ξερω κι εγω πως σκατα τα λενε, σε ΑΡΙΣΤΗ λειτουργικη κατασταση, καταμεσις του λιμανιου του Πειραια, ξεκλειδωτο, με φουλ συνδεση σε ιντερνετ κλπ κλπ

    αφου με τα πολλα καταφερα να το λειτουργησω οπως οπως... σκεφτηκα να το κρατησω αλλα και παλι... τι να το κανω? για ενα τηλεφωνο? καποιος το χρειαζεται, το ψαχνει, του ειναι απαραιτητο!

    Το πηρα μαζι μου κι εφυγα για το σπιτι μετα απο καμμια ωρα αναμονης με ελπιδα οτι ο κατοχος οταν το αναζητησει θα καλεσει το νουμερο του κλπ κλπ...

    λιγο πριν μπω στο σπιτι με καλει η κυρια η οποια πλεον βρισκονταν μεσοπελαγα και τεσπα βρηκαμε λυση! μονο τσιμπ^%#$κια δε μου εκανε!

    Το πηρα, το πηγα στον αδερφο της, της το εστειλε εκεινος με κουριερ, με πηρε τηλ, με ευχαριστησε και ολα καλα!

    Αν ολα αυτα σας φαινονται αστεια, τοτε.....


















    ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ!


  9. #39
    εγω μια φορα ειχα βρει 7.500 δρχ εξω απο τα δικαστήρια στον Βολο, τα πηρα και εφυγα...

    υγ. καποιοι πραγματικα δεν εχουν τι να κανουν...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    ..........λιγο πριν μπω στο σπιτι με καλει η κυρια η οποια πλεον βρισκονταν μεσοπελαγα και τεσπα βρηκαμε λυση! μονο τσιμπ^%#$κια δε μου εκανε!

    Το πηρα, το πηγα στον αδερφο της, της το εστειλε εκεινος με κουριερ, με πηρε τηλ, με ευχαριστησε και ολα καλα!

    ........
    φίλε συγνώμη αλλά.....
    ούτε ένα τσιμπουκ@κι? και λείπει και η κυρά? (αν δεν κάνω λάθος)
    και το πήγες εσύ στον αδερφό της?

    μ@λακία έκανες....

    και μετά θες εμείς να βάλουμε το μυαλό μας να δουλέψει..... αιντεεεεεεεεεεεεεεεεε

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    φίλε συγνώμη αλλά.....
    ούτε ένα τσιμπουκ@κι? και λείπει και η κυρά? (αν δεν κάνω λάθος)
    και το πήγες εσύ στον αδερφό της?

    μ@λακία έκανες....

    και μετά θες εμείς να βάλουμε το μυαλό μας να δουλέψει..... αιντεεεεεεεεεεεεεεεεε
    Και ΑΝ, λέω ΑΝ μετά από κανα δίωρο μπει η Χαρά και διαβάσει και πει του Μήτσου
    "Αγάπη μου, κοίτα ένα θρεντ, θα μπω να γράψω για εκείνο το σούπερ ντούπερ κινητό που βρήκες"
    τι γίνεται;

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Και ΑΝ, λέω ΑΝ μετά από κανα δίωρο μπει η Χαρά και διαβάσει και πει του Μήτσου
    "Αγάπη μου, κοίτα ένα θρεντ, θα μπω να γράψω για εκείνο το σούπερ ντούπερ κινητό που βρήκες"
    τι γίνεται;
    εκεί να δεις τσιμπούκι@......

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Η Χαρα μου τα ξερει ολα, ρεμαλιαα!

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/01/2016
    Μηνύματα
    24
    Υπάρχει πάντα και η εξειδικευμένη λύση:

    https://lostandfound.gr/

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    πρωτοξάδελφος μιλάμε για παιδί διαμάντι σε χαρακτήρα κ ψυχή αλλά λίγο εως πολύ αγαθούλης ....
    πρίν 4-5 χρόνια πηγαίνοντας να πετάξει τα σκουπίδια του ,βρίσκει 2 γυναικείες τσάντες πεταμένες εξω απο τον κάδο ,
    μπάμ εκαναν οτι ηταν κλεμμένες ,τίς ανοίγει βρίσκει μέσα ταυτότητες - διπλωμα αυτ/του - κλειδιά σπιτιών -κινητά τηλ κλπ ,αλλα ελειπαν τα πορτοφόλια με τα χρήματα ,αντι να τα πάει στην αστυνομία η να τα πετάξει κ αυτός εκεί που τα βρήκε ...βρίσκει τα τηλ. κ των 2 γυναικών ,κ παίρνει τηλ. η μία ερχεται με μιά mercedes coupe παρέα με τον ανδρα της στο σπίτι του κ παραλαμβάνει την τσάντα της λέγοντας απλά ενα μισό ξερό ευχαριστώ κ αντε γειά ...μπάμ εκανε οτι το φύσαγε το παραδάκι κ ουτε 5 ευρώ εστω δεν του εδωσε για τα τηλ.που τής εκανε ,χωριστά βέβαια το δίπλωμα της που πόσα λεφτά θα εδινε για να βγάλει αλλο για τα κλειδιά σπιτιών αυτ/των κλπ ...
    η αλλη γυναίκα λιγο μεγαλύτερη σε ηλικία ηταν αρρωστη του ειπε κ τον παρακαλά να πάει την τσάντα στο σπίτι της 8 χλμ απο το σπίτι του απόσταση δηλ. 8 να πάει κ 8 να γυρίσει 16 χλμ σύνολο ...αυτή τον κέρασε μιά πορτοκαλάδα κ θα τον εκανε κ φίλο αν ηθελε στό facebook ...για 5 -10 ευρώ για την βενζίνα εστω κουβέντα δεν ειπε ...κ οσο για το αρρωστη κάπνιζε σαν αράπης με αλκοόλ 10 πρωί κυριακής...κ αυτή το φύσαγε το παραδάκι βλέποντας το σπίτι της κ την περιοχή που εμενε...εχει ξαναβρεί 2-3 φορές τσάντες - πορτοφόλια κλπ κ απο τότε τα κλωτσάει κ ουτε ξαναδίνει σημασία πιά ...το ιδιο βέβαια κ εγώ αν μού τύχει θα κάνω ,ουτε θα ασχοληθώ καθόλου γιατί μπορείς να βρείς κ τον μπελά σου στο τέλος ...

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βρεθηκαν κλειδια απο Triumph.
    από gasto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2012, 16:03
  2. Παρατημένα μηχανάκια
    από hidefnick στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2010, 20:17
  3. ΒΡΕΘΗΚΑΝ παρατημενα Tiger900&xt400
    από SVX στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2008, 21:04
  4. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  5. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF