Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: Περί "βρέθηκαν κλειδιά,μηχανάκια παρατημένα,μπάλες μπάσκετ,στριγκάκια κλπ"

  1. #46
    1η ιστορια.
    2009. Μπασκετικό Χαλάνδρι. Έξω από το γηπεδάκι μηχανάκι παρκαρισμένο με τα κλειδιά πάνω. Το βλέπω λέω ας τα μαζέψω και όταν έρθει του τα δίνω. Θα τον καταλάβω από την απόγνωση. Πέρασε η ώρα και έπρεπε να φύγω. Αφήνω χαρτάκι στο ντεπόζιτο με το τηλ μου. Μετά από κανα 2 ώρες σκάει τηλ.
    Φίλε του λέω. Δώσε περιγραφή για κλειδιά. Μου λέει. Κατεβαίνω. Εκεί κοντά εμένα και του τα δίνω. Ένα ευχαριστω και έφυγε.

    2011. Ιστορία 2.
    Βρίσκω iPhone 4 αν δεν κάνω λάθος. Ξεκλείδωτο. Παίρνω τηλ από την συσκευή το πρώτο τηλ στο ιστορικό. Δεν πέσαμε μέσα. Δεύτερο τηλ bingo. Ήταν μαζί σε 5 λεπτά ήρθε το πήρε. Ένα ευχαριστω.

    Ιστορία 3
    Πέρσι.
    Γυναίκα όταν βγήκε από αυτοκίνητο ρίχνει κινητό κάτω. Έξω από αυτοκίνητο. Μετά από κανα 2ωρο το καταλαβαίνει. Παίρνω τηλ. Ένα ευγενικό παιδί μου λέει είμαι καλαμάρια φεύγω για Χαλκιδική. Έλα να το πάρεις. Του λέω σε 15 είμαι εκεί. Περίμενε με.
    Κάνω στάση σε μια κάβα. Παίρνω ένα dimple και το ανταλλάζω με το κινητό μαζί με ένα μεγάλο ευχαριστω.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    1996 δουλευω ντελιβερυ για να φυγω φανταρος
    βρισκω προρτοφολι με 180000δρχ
    απο ταυτοτητα μεσα βρισκω τφ και το παραδιδω απο παγκρατι σε καρεα
    ηταν απο δασκαλα με ολο τον μισθο της μεσα μου ειπαν
    το παρελαβε μια θεια εξω απο την πορτα του σπιτιου με ενα ευχαριστω

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kouk Προβολή μηνύματος
    1η ιστορια.
    2009. Μπασκετικό Χαλάνδρι. Έξω από το γηπεδάκι μηχανάκι παρκαρισμένο με τα κλειδιά πάνω. Το βλέπω λέω ας τα μαζέψω και όταν έρθει του τα δίνω. Θα τον καταλάβω από την απόγνωση. Πέρασε η ώρα και έπρεπε να φύγω. Αφήνω χαρτάκι στο ντεπόζιτο με το τηλ μου. Μετά από κανα 2 ώρες σκάει τηλ.
    Φίλε του λέω. Δώσε περιγραφή για κλειδιά. Μου λέει. Κατεβαίνω. Εκεί κοντά εμένα και του τα δίνω. Ένα ευχαριστω και έφυγε.

    2011. Ιστορία 2.
    Βρίσκω iPhone 4 αν δεν κάνω λάθος. Ξεκλείδωτο. Παίρνω τηλ από την συσκευή το πρώτο τηλ στο ιστορικό. Δεν πέσαμε μέσα. Δεύτερο τηλ bingo. Ήταν μαζί σε 5 λεπτά ήρθε το πήρε. Ένα ευχαριστω.

    Ιστορία 3
    Πέρσι.
    Γυναίκα όταν βγήκε από αυτοκίνητο ρίχνει κινητό κάτω. Έξω από αυτοκίνητο. Μετά από κανα 2ωρο το καταλαβαίνει. Παίρνω τηλ. Ένα ευγενικό παιδί μου λέει είμαι καλαμάρια φεύγω για Χαλκιδική. Έλα να το πάρεις. Του λέω σε 15 είμαι εκεί. Περίμενε με.
    Κάνω στάση σε μια κάβα. Παίρνω ένα dimple και το ανταλλάζω με το κινητό μαζί με ένα μεγάλο ευχαριστω.
    Στείλε ένα βιογραφικό στην Νικολουλη.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #49
    Καλοί μαλακές είστε αλλά δεν κατάλαβα θέλετε και κάτι πέρα από ευχαριστώ;
    done.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Πριν 2 3 Χρόνια βρίσκω κινητό κάτω. Πάω σπίτι και μπαίνουμε στις φωτογραφίες με τη γυναίκα μου και βλέπουμε ότι ανήκει σε κοριτσάκι. Περνουμε τηλ και έρχεται και το παίρνει ο πατέρας του. Ένα ξερό ευχαριστώ. Την επόμενη βδομάδα τον είδα στο δρόμο και έκανε πως δεν με είδε. Έκτοτε όσες φορές τον έχω δει ποτέ δε μου ξαναμιλησε. Γνωστός μαλακας της περιοχής.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #51
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Ξεκάθαρα 99% σκατόψυχοι χάνουν κινητά, τσάντες και κλειδιά, εγώ πάντως θα συνεχίσω να κάνω αυτό που θα ήθελα να κάνουν και για μένα οι άλλοι και θα ελπίζω να βρω κάτι που ανήκει στον Κουκ ή σε κάποιον σαν τον Κουκ...

    Υ.Γ. Μέσα 90 και με τον γκρουπάκι που κάναμε αθλητισμό τότε βρίσκουμε ανδρική δερμάτινη τσάντα (τύπου δικηγόρου/γιατρού) σε πάρκο της Αθήνας. Είχε μέσα επαγγελματικές κάρτες και χαρτούρα πολύ, το πήγαμε αστυνομίος, μας ήξεραν μιας και κατά καιρούς βρίσκαμε πεταμένες "ψυρισμένες" τσάντες στο ίδιο πάρκο, μας είπαν βρε καλώς τα τα παιδιά, μερσί κτλ και την κάναμε. Οι προηγούμενες περιπτώσεις ηληκιωμένων συνταξιούχων που έχασαν τις τσάντες δεν έκρυβαν εκπλήξεις αλλά η τελευταία σε κρυμένη τσέπη είχε πολλά φράγκα (σε δραχμές...) που τα βρήκε ο εν λόγω επαγγελματίας όταν ενημερώθηκε από τους αστυνομίος. Μπήκε στον κόπο, ρώτησε, έμαθε, μας βρήκε στο πάρκο μια μέρα προπόνησης και μας έδωσε τα έβρετρα εξηγώντας μας την φάση με την "κρύπτη" στην τσάντα. Χαρήκαμε, νοιώσαμε περήφανοι και όταν έφυγε και μείναμε με τον μπερντέ στο χέρι υπολογίσαμε πόσα φραγκα δεν βρήκαμε τόσο εμείς, όσο και τα αλάνια που του έσπασαν το αμάξι... κλαυσίγελος... ήταν πολλά τα λεφτά Άρη...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  7. #52
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Εγώ θυμάμαι ένα Πάσχα,σαν κλασσικός Έλληνας τότε,καλες εποχές που λέμε,πριν την έξοδο πάω και βγάζω από το ατμ όλο το δώρο+ότι υπόλοιπο είχα από το μηνιάτικο.
    Ε πάνω στη σούρα χάνω πορτοφόλι,μέσα διπλώματα,ταυτότητες.Το βρήκε ένας τύπος,με πήρε τλ,δεν έλειπε δραχμή από μέσα,δεν δέχτηκε ούτε ένα τάληρο που ήθελα να του δώσω να πιει κανα ουίσκι,δεν μου έλεγε καν πως τον λένε..

    Ναι,έχει και τέτοιους.
    porca miseria.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    αρχες δεκαετιας 90 μου επεσε το πορτοφολι απο την τσεπη οδηγωντας μηχανη.στεναχωρια μεγαλη οταν το αντιληφθηκα
    για καλη μου τυχη το ειχε βρει ενας κυριος,εψαξε και βρηκε το σταθερο του σπιτιου (κινητα και ιντερνετ δεν υπηρχαν τοτε) προφανως μεσω τηλεφωνικου καταλογου ΟΤΕ;με ειδοποιησε μου εδωσε την διευθυνση του σπιτιου του και πηγα και παρελαβα το πορτοφολι μου
    ...αλλες εποχες

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    πριν από 5 χρόνια, μουσείο Μπενάκη Πειραιώς, η μεγάλη μου κόρη παιδί δημοτικού τότε, έχει συμμετοχή σε θεατρική εκδήλωση που θα λάμβανε χώρα στο ίδρυμα..σκάμε νωρίς με το κουτί και στέλνω μέσα την γυναίκα με τη μικρή γιατί έπρεπε να παρκάρω σε κουλό σημείο αναγκαστικά επειδή γινόταν χαμός οπότε θα περίμενα στο αμάξι...

    όπως καθόμουν στο αυτοκίνητο και χάζευα το κινητό ακούω έναν περίεργο ήχο και κοιτάζω από μακριά ευθεία μπροστά μου να έρχεται ένας ρακοσυλλέκτης με καρότσι σουπερμάρκετ φορτωμένο μέχρι το θεό με παλιοσίδερα κτλ..(ξέρετε την εικόνα οι Αθηναίοι)..

    κοιτώντας το καρότσι το μάτι μου πέφτει σε ένα πορτοφόλι καταμεσής του δρόμου το οποίο μάλιστα ο ρακοσυλλέκτης πέρασε από πάνω του χωρίς να το αντιληφθεί..

    βάζω με τη μια αλαρμ κλειδώνω το αμάξι και πάω προς το πορτοφόλι...το σηκώνω και βλέπω μέσα τρεις πιστωτικές και κάτι κάρτες υγείας κτλ..κοιτάω στη μεριά που μπαίνουν τα χρήματα και είναι τίγκα 50ευρα...μιλάμε για πάνω από 500αρα..

    βλέπω όνομα στις πιστωτικές και αποφασίζω να μπω στο Μπενάκη..

    πάω στη ρεσεψιόν και ζητάω να φωνάξουν από τα μεγάφωνα το ονοματεπώνυμο...με ρωτούν γιατί και τους λέω ότι έχω βρει κάτι μεγάλης αξίας το οποίο του ανήκει και πιθανόν να είναι μέσα στο χώρο (ο άνθρωπος ήταν σε ένα καφέ που έχει μέσα χωρίς να ξέρει ότι έχει πέσει το πορτοφόλι του στο δρόμο)...

    εμφανίζεται λοιπόν σε 2 λεπτά...να μην σας τα πολυλογώ ένας άνθρωπος 60 καλοκαιριών έκλαιγε σαν μικρο παιδί με αγκάλιαζε και με φιλούσε λέγοντάς μου ότι τα λεφτά είναι δανεικά να πληρώσει κάτι φέσια που τον κυνηγούσαν εκείνη την περίοδο...

    έβγαλε μάλιστα λεφτά να μου δώσει επιμένοντας να τα πάρω...του είπα απλά να μην ξεχάσει αυτό που έκανα για εκείνον και αν ποτέ βρεθεί στην ίδια θέση να κάνει το ίδιο.

  10. #55
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Φαντάρος στην Ανδραβίδα τότε και σε μια έξοδο καφεδάκι στη Γαστούνη βρίσκουμε με το συνάδελφο ένα πορτοφόλι με ξένες κάρτες,λεφτά σε Γερμανικά μάρκα κλπ.Πάμε στην Αστυνομία το δίνουμε στο Διοικητή είχε ήδη δηλωθεί η απώλεια από τον τουρίστα,συγχαρητήρια παιδιά,μπράβο κλπ.
    Του λέμε 'κύριε διοικητά δε μεσολαβείτε στο μοίραρχο να μας δώσει μια τιμητική έτσι 2-3 μερούλες για την καλή μας πράξη' ?
    Γέλαγε ο άνθρωπος, 'παιδιά το καταλαβαίνετε ότι δε γίνεται να κάνω τέτοιο πράγμα,είναι άκυρο'

    Γι αυτό σας λέω ποτέ πια καλές πράξεις,άντε πια με τους αχάριστους!

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Εγώ βρήκα ένα 50αρικο έξω απ το μαγαζί και πήγα στις πουτάνες.
    Φτωχά κορίτσια είναι κι αυτά μπρε...
    Ψυχή έχουν !
    ανανήψαντας

  12. #57
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ βρήκα ένα 50αρικο έξω απ το μαγαζί και πήγα στις πουτάνες.
    Φτωχά κορίτσια είναι κι αυτά μπρε...
    Ψυχή έχουν !
    Είναι αυτό που λέμε....
    "Βρε δε γ@μεις....."



    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #58
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ βρήκα ένα 50αρικο έξω απ το μαγαζί και πήγα στις πουτάνες.
    Φτωχά κορίτσια είναι κι αυτά μπρε...
    Ψυχή έχουν !


    Πάντα άξιος !!!
    Εσύ ρε φίλε έκανες ψυχικό !!!
    Εδώ εμείς μιλάμε για ταπεινές παραδόσεις απολεσθέντων.....
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  14. #59
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Βόλτα στα σοκάκια στα Μεστά Χίου.
    Τρέχει Εγγλέζος τουρίστας και μου δινει ένα 50ρικο ισχυριζοντας ότι μου έπεσε.
    Λίγο πιο πέρα αρχίζω να μαζεύω από το δρόμο χαρτονομίσματα διαφόρων αξιών σύνολο πάνω από 500€.
    Ρωτάω τις γιαγιάδες στις αυλές μην είδαν κάποιον να περνάει από τα σπίτια τους μαθαίνω ότι ο ταχυδρόμος μοίραζε τις συντάξεις.
    Ψάχνω, ρωτάω και τελικά εμφανίζεται μια ξινή αλόγα και χωρίς καμία απολύτως έκφραση ή κουβέντα παίρνει τα χρήματα που της δίνω και γεια σας.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #60
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Βόλτα στα σοκάκια στα Μεστά Χίου.
    Τρέχει Εγγλέζος τουρίστας και μου δινει ένα 50ρικο ισχυριζοντας ότι μου έπεσε.
    Λίγο πιο πέρα αρχίζω να μαζεύω από το δρόμο χαρτονομίσματα διαφόρων αξιών σύνολο πάνω από 500€.
    Ρωτάω τις γιαγιάδες στις αυλές μην είδαν κάποιον να περνάει από τα σπίτια τους μαθαίνω ότι ο ταχυδρόμος μοίραζε τις συντάξεις.
    Ψάχνω, ρωτάω και τελικά εμφανίζεται μια ξινή αλόγα και χωρίς καμία απολύτως έκφραση ή κουβέντα παίρνει τα χρήματα που της δίνω και γεια σας.....
    Ακόμα τα πίνουν σε μαστίχες και ψημένες......και λένε....Ρε το μ@λ@κα, νόμιζε οτι είναι δικά μου και του τα πήρα... Εβίβα!!

    The mountain is you

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βρεθηκαν κλειδια απο Triumph.
    από gasto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2012, 16:03
  2. Παρατημένα μηχανάκια
    από hidefnick στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2010, 20:17
  3. ΒΡΕΘΗΚΑΝ παρατημενα Tiger900&xt400
    από SVX στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2008, 21:04
  4. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  5. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF