Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: 'Κάτι υπόλοιπα από περσυ' 10-11-12/08 - Κεντρική Πίνδος

  1. #1
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204

    'Κάτι υπόλοιπα από περσυ' 10-11-12/08 - Κεντρική Πίνδος

    Εμφανίστηκε ευκαιρία για 3μερη εξόρμηση. όπως πολλοί παντρεμένοι απο εσάς γνωρίζεται όταν οι ευκαιρίες δίνονται πρέπει να αρπάζονται επιτόπου γιατι ποτε δε ξέρεις ποτε θα ξανα εμφανιστούν


    Το λεπόν

    10-11-12/08 το άλλο Σ/Κ χωμάτινη (ολίγον τι σκληροπυρηνική) εξόρμηση στη Κεντρική Πίνδο.

    Διαδρομή (give or take):
    Αθήνα - Λαμία - Άγιος Γεώργιος - (Φουρνά - όχι απο μέσα) - Μαυρόλογγος - Νεράιδα - Καροπλέσι - Καμάρια - Νιάλα - Βραγγιανά - Πετριλιά - Μαντζιουραίϊκα - Κρανιά - Πετρωτό - Καλή Κώμη - Ελληνικά - Βαλκάνο - Πολυνέρι - Μυρόφυλλο - Τερπνα - Θεοδώριαννα - Λιβάδια (Υπο συζήτηση προφανώς, γιατί ποτε δεν είναι απλό αυτό το πέρασμα) - Άγναντα - Πράμαντα - Καλαρίτες - Ανθούσα – Στεφάνι ....... Η επιστροφή συζητιέται ακόμα αλλά σκοπός είναι να ψάξουμε τα όμορφα χωμάτινα των ορεινών Τρικάλων.

    Διανυχτερεύεις έχετε μαζί σας σκηνή αλλά μη περιμένετε να τις χρησιμοποιήσετε όλες τις βραδιές ή με το ζόρι. Όπως βγει το πρόγραμμα. Ιδανικά θα θελα σκηνή αλλά αν παίξει και κάνας ξενώνας δε μας χαλάει.

    Αναχώρηση Παρασκευή πρωί κατά τις 10 επιστροφή Κυριακή Βράδυ. Οκ μη βαράτε για το «μεσημεριανό» ωράριο (10), υπάρχει σοβαρός λόγος.

    Προϋποθέσεις:

    - κάποια σχετική εμπειρία από μακρινές πολύωρες χωμάτινες (επειδή μικρή είναι και η δικιά μου μην ψάξετε στήριγμα)
    - χωμάτινα λάστιχα
    - το μηχανάκι να μην είναι στο όριο σε μηχανολογικά θέματα

    Ως παράδειγμα για όσους δε γνωρίζουν τι τύπου βόλτα είναι, πάρτε αυτήν: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=123106 Προφανώς μη περιμένετε να φτάσουμε το μεγαλείο της (να εξηγούμαστε )

  2. #2
    Ζηλευω. Θα μαι χωριο - Μυροφυλλο - στις 14. Κολληστε και ενα αυτοκολλητακι στο καφενειο στο Μυροφυλλο!
    done.

  3. #3
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Πολύ ζέστη για τέτοιες βόλτες Σπύρο, θα σκάσεις.

    Η διαδρομή ακούγεται γαμάτη πάντως. Εγώ θα είμαι σε διακοπές οπότε και δεν θα μπορέσω. Γέμισε μας φωτογραφίες!
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  4. #4
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Ζηλευω. Θα μαι χωριο - Μυροφυλλο - στις 14. Κολληστε και ενα αυτοκολλητακι στο καφενειο στο Μυροφυλλο!



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από QSpec Προβολή μηνύματος
    Πολύ ζέστη για τέτοιες βόλτες Σπύρο, θα σκάσεις.

    Η διαδρομή ακούγεται γαμάτη πάντως. Εγώ θα είμαι σε διακοπές οπότε και δεν θα μπορέσω. Γέμισε μας φωτογραφίες!
    κρίμα ρε Βασίλη. next one


    πάντως για τη ζέστη. δεν έχω πολλές επιλογές. άμα το αφήσω για άλλη φορά είμαι σίγουρος ότι κάτι θα κάτσει στραβά.

  5. #5
    Δηλαδη για να καταλάβω: Πηραμε ΚΤΜ και ξαφνικα οι ΠΣΚ μας πέφτουν λιγες?
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη για να καταλάβω: Πηραμε ΚΤΜ και ξαφνικα οι ΠΣΚ μας πέφτουν λιγες?


    Καθόλου φιλαράκι. Όπως είπα και του Νικόλα κάποτε, είτε απαντάω στις βόλτες του είτε όχι, τις παρακολουθώ πάντα και πάντα με ενδιαφέρουν.

    Η πρόσφατη ΠΣΚ συνέχισε τη παράδοση της γκαντεμιάς για μένα και έπεσε πάνω στη βάφτιση του γιου μου.

    Η επικείμενη του Οκτωβρίου παρακολουθείται.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Η επικείμενη του Οκτωβρίου παρακολουθείται.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Δεν έχουμε κουπόνια λέμεεε


    Καλά να περάσετε όσοι πάτε!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #9
    ktmikos Το avatar του/της crfouras
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    506
    Αχ ρε Spairous.....αχ ρε Spairous.....
    Στεναχωριεμαι που δεν θα καταφερω να ακολουθησω.......αλλα η διαδρομη που εχεις βγαλει μαμαει λεμε!!! Καναμε κομματι αυτης τον Ιουλιο, οπου λογω υποχρωσεων δεν μπορεσες να ερθεις κ που πολυ θα ηθελα να ξανακανω, αλλα "δεν εχω κουπονια, αγαπη μου", οπως λεει κ ο vaska!!!
    Anyway, απο προετοιμασια θα σου πω οτι εκει πανω επειδη πολλα μπορει να συμβουν, κουβαλα καμια σαμπρελα, λεβιεδες, τρομπα, μανετουλες κανα fast, υγρα συμπλεκτη, γιατι ποτε δεν ξερεις........κ σιγουρα χωματινο λαστιχο!
    Εγω τα καταευχαριστηθηκα τα Karoo, αν κ με μολις 1500χλμ, μικτα σε χωμα κ ασφαλτο μεχρι 140......το πισω εχει εμφανη σημαδια φθορας!! Προτεινω να παιξεις με Dunlop να μας πεις κ εντυπωσεις!! Οπως κ να εχει καλα να περασετε......κ δεν λεω καλα να περασεις, γιατι μονος σου κ εκει πανω δεν λεει!!!!

    Τωρα, το κομματι Θεοδώριαννα - Λιβάδια (Υπο συζήτηση προφανώς, γιατί ποτε δεν είναι απλό αυτό το πέρασμα) - Άγναντα - Πράμαντα - Καλαρίτες, θα σου προτεινα να το αλλαξεις λιγο κ απο Θεοδωριανα, κατεβα απο Κεντρικο-Διστρατο, Φτερη οπου κ πιες μια μπυρα στην πλατεια (κερασμενη απο εμενα) κ συνεχισε προς Ραμια, Καταρακτες οπου ειναι ολα τα λεφτα να απολαυσεις καφε, οντως μεσα στους καταρακτες (φοβερο τοπιο....)κ μετα τραβα προς Αγναντα Πραμαντα......αν κ η ομορφια κ το μεγαλειο τους διακρινεται απο απεναντι, οπου περνας απο τρελο τρελο τοπιο, οδηγωντας κατω απο την σκια των βραχων......κ απεναντι δεσποζουν Αγναντα Πραμαντα.
    Επισης παρε μαγιο μαζι σου γιατι αν δεν παρεις σιγουρα θα βλαστιμας γιατι δεν το πηρες!!!!
    Επισης δεν ειναι κακη ιδεα να κουβαλησεις κ κανα μπετονακι βενζινη μαζι σου, γιατι εγω.....το χρειαστηκα!!!!!
    Εκεί που τελειώνει ο δρόμος αρχίζει η περιπέτεια....

  10. #10
    Η διαδρομή τα σπάει...πολύ ωραία...ζήτημα μόνο αν θα προλάβεις όλα τα χλμ, τόσες ομορφιές που υπάρχουν στο δρόμο που αξίζουν η και επιβάλουν μια στάση, ακόμα και παράκαμψη!!! Ότι αφήσεις απ'έξω, θα μείνει υπόσχεση για την επόμενη φορά...η οποία θα υπάρξει, και θα αφήσεις άλλη υπόσχεση....

    Dream-mountain όπως και να'χει...φέτος δυστυχώς δεν το βλέπω...του χρόνου, αν είμαστε καλά!!
    Να περάσετε υπέροχα!!!

    Να Θυμόμαστε τα ταξίδια που κάναμε μαζί και να σχεδιάζουμε τα μελλοντικά...να μας προσέχεις...

    http://throughtheirowneyes.blogspot.com/

  11. #11
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Δεν έχουμε κουπόνια λέμεεε


    Καλά να περάσετε όσοι πάτε!
    και τώρα ποιος θα μου δείξει το δρόμο το σωστό? το δρόμο της χαράς? ... το δρόμο της πληρότητας?

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0340.jpg 
Προβολές:	248 
Μέγεθος:	83,8 KB 
ID:	265857

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από crfouras Προβολή μηνύματος
    Αχ ρε Spairous..
    αχ ρε Λευτέριους

    .... next one




    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dirtgirl Προβολή μηνύματος
    ........τόσες ομορφιές που υπάρχουν στο δρόμο που αξίζουν η και επιβάλουν μια στάση, ακόμα και παράκαμψη!!! Ότι αφήσεις απ'έξω, θα μείνει υπόσχεση για την επόμενη φορά...η οποία θα υπάρξει, και θα αφήσεις άλλη υπόσχεση....
    .....


    στα λημέρια σου θα πάω Ειρήνη, κάτι θα ξέρεις καλύτερα


    προς το παρόν και ενώ ήμουν έτοιμος να το σχεδιάσω γα σόλο βρέθηκε άλλος ένας 'άρρωστος'

    σίγουρες συμμετοχές ως τώρα: (παρα τις ελπιδοφόρες επικοινωνίες με αρκετούς )

    - spyro 990 adv
    - Θανάσης (συνάδερφος του υποφαινόμενου) - 990 adv

  12. #12
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Οι καταρράκτες στο χωριο καταρράκρης θα είναι εντελώς στεγνοι τετοια εποχή. Αντιθετα ο καταρράκτης στα θεοδωριανα είναι εντελώς εντυπωσιακός. Μην τον χάσετε. Επίσης αξίζει με τα χίλια σταση στη μονή κιπίνας πριν τους καλαρίτες και εισοδος στο σπήλαιο στο βαθος της μονής.

  13. #13
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stavrouliasp Προβολή μηνύματος
    Οι καταρράκτες στο χωριο καταρράκρης θα είναι εντελώς στεγνοι τετοια εποχή. Αντιθετα ο καταρράκτης στα θεοδωριανα είναι εντελώς εντυπωσιακός. Μην τον χάσετε. Επίσης αξίζει με τα χίλια σταση στη μονή κιπίνας πριν τους καλαρίτες και εισοδος στο σπήλαιο στο βαθος της μονής.
    Σωστός...και όταν λέμε... βάθος... εννοουμε μπουσουλώντας μέχρι εκεί που αντέχεις και χωράς...
    Και το σπήλαιο εκεί κοντά έχει ενδιαφέρον..μου διαφέυγει το όνομα αυτή την στιγμή...
    Καλά χώματα με τα θεριά...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  14. #14
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Σπήλαιο στα Πράμαντα-Ανεμότρυπα. Απλα το σπασιμο εκει ειναι ότι οποια στιγμη και να πατε θα σας βαλουν να περιμενετε 1 ώρα για να πουλήσουν καφεδες στο διπλανο μαγαζι.

  15. #15
    ktmikos Το avatar του/της crfouras
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    506
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stavrouliasp Προβολή μηνύματος
    Οι καταρράκτες στο χωριο καταρράκρης θα είναι εντελώς στεγνοι τετοια εποχή. Αντιθετα ο καταρράκτης στα θεοδωριανα είναι εντελώς εντυπωσιακός. Μην τον χάσετε. Επίσης αξίζει με τα χίλια σταση στη μονή κιπίνας πριν τους καλαρίτες και εισοδος στο σπήλαιο στο βαθος της μονής.
    Αδερφε κανεις μεγαλο λαθος.....ημουν εκει πριν κανα μηνα.....κ ο καταρρακτης ετρεχε straight through ασουμε......
    και αξιζει παρα μα παρα πολυ να το δεις το χωριο κ απο κοντα!!!
    Εκεί που τελειώνει ο δρόμος αρχίζει η περιπέτεια....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 11:08
  2. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΤΟΧΩΝ Haybusa 10-11-12/10/08
    από busa.gr στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 20:14
  3. Γύθειο μετά από 200χιλ χώμα..10,11 Μαϊου Xtx.gr
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2008, 15:54
  4. 10,11,12-6-2006 Μεγαρα TrackDay('s)
    από Daemon στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 10:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF