Σελίδα 10 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 236

Θέμα: Honda Steed 600 μετατροπη σε bobber

  1. #136
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    εχει γινει αρκετα ωραιο.... μπραβο, τα υπολοιπα θα τα δεις στην πορεια....
    Ban 'em all

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SpyrosAfricaner
    Εγγραφή
    23/05/2009
    Μηνύματα
    117
    Φιλε το μηχανακι σου εχει βγει παρα πολυ ομορφο...το πισω ελαστικο που εχει γινει ντορος δεν με ξενιζει καθολου και μπορω να πω οτι μου αρεσει αφου εχεις επεμβει σχεδον στο συνολο της μηχανης και εχεις κανει κατι τοσο διαφορετικο... εγω πχ εχω μια Africa και την εχω κανει motard με κωλο απο tt600 κομμενο.. μια μερα σε φαναρι ηρθε διπλα ενας με μια ιδια με τριβαλιτσα, με κοιταγε και η ξυνιλα του εχει μεινει βαθια χαραγμενη στη μνημη μου.. Χεστηκα ομως ειλικρινα φιλε. Ειναι δικια μου η γρια και εμενα μου αρεσει και στριβει τρελλα τωρα. Αυτο κανε κι εσυ..αν δεις οτι το πισω ελαστικο δεν ειναι πρακτικο το αλλαζεις ετσι απλα.. δεν σ εχω κοψει για ασχετο. Κανε μια χαρη στο φιλοθεαμων κοινο..ολοκληρωσε το project και ανεβασε οσες φωτο μπορεις. Ειναι παρα πολυ ωραιο το αποτελεσμα και πιστευω υπαρχουν αρκετοι silent viewers που θελουν να το δουν τελειωμενο.. πρωτος εγω. καλη συνεχεια

  3. #138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SpyrosAfricaner Προβολή μηνύματος
    πιστευω υπαρχουν αρκετοι silent viewers που θελουν να το δουν τελειωμενο.. πρωτος εγω. καλη συνεχεια
    +1000

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GOGOS2612 Προβολή μηνύματος
    +1000

  5. #140
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Επισης οποιος θελει μπορει να το παρει βολτα, εφοσον βρεθουμε και εχει διπλωμα.
    ο καφές που θα πίναμε ακυρώθηκε λόγω ανωτέρας βίας...
    αλλα με προκαλεις για βολτίτσα δέν είμαστε μακρια Σέρρες,θεσσαλονικη μια γκαζια...
    (πλακα κανω )
    Με το καλό πάνο να βγεί στον δρόμο και να το γουστάρεις,όσο παει και μου αρέσει

  6. #141
    δεν ειναι ασχημο, εμενα μου φενοντε λιγο περιεργες οι εξατμησεις ειναι πολυ μακριες και τα ελατηρια πισω στην σελα η τα βγαζεις μιας και εχεις πισω ανσαρτηση.. η βαζεις κατι πιο χαμηλο για να αναδηξει την γραμμη της μηχανης κατα την ταπινη μου γνωμη..


    οπως αυτο

    http://image.streetchopperweb.com/f/...obber+seat.jpg
    ORGIA!!!!!

  7. #142
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Phatt Προβολή μηνύματος
    Σημερα εβαλα λιγο το τεποζιτο και την σελα επανω για να εχουμε μια πρωτη εικονα για το πως θα δειχνει η μοτοσυκλετα...Να με συμπαθατε, οι φωτο ειναι απο το κινητο.

    Πολύ μου αρέσει...

    Μπράβο για την προσπάθεια σου...
    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  8. #143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SpyrosAfricaner Προβολή μηνύματος
    Φιλε το μηχανακι σου εχει βγει παρα πολυ ομορφο...το πισω ελαστικο που εχει γινει ντορος δεν με ξενιζει καθολου και μπορω να πω οτι μου αρεσει αφου εχεις επεμβει σχεδον στο συνολο της μηχανης και εχεις κανει κατι τοσο διαφορετικο... εγω πχ εχω μια Africa και την εχω κανει motard με κωλο απο tt600 κομμενο.. μια μερα σε φαναρι ηρθε διπλα ενας με μια ιδια με τριβαλιτσα, με κοιταγε και η ξυνιλα του εχει μεινει βαθια χαραγμενη στη μνημη μου.. Χεστηκα ομως ειλικρινα φιλε. Ειναι δικια μου η γρια και εμενα μου αρεσει και στριβει τρελλα τωρα. Αυτο κανε κι εσυ..αν δεις οτι το πισω ελαστικο δεν ειναι πρακτικο το αλλαζεις ετσι απλα.. δεν σ εχω κοψει για ασχετο. Κανε μια χαρη στο φιλοθεαμων κοινο..ολοκληρωσε το project και ανεβασε οσες φωτο μπορεις. Ειναι παρα πολυ ωραιο το αποτελεσμα και πιστευω υπαρχουν αρκετοι silent viewers που θελουν να το δουν τελειωμενο.. πρωτος εγω. καλη συνεχεια

    +1000
    ροδα,τσαντα και κοπανα

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Συνεχίζουμε λοιπόν στα δικά μας - γιατί ο διαχειριστής συνεχίζει να μην καταλαβαίνει πως ο τρόπος του είναι αυτός που προκάλεσε τόσες ενστάσεις και όχι το ότι έχει μια άλλη άποψη για το λάστιχο, όπως πολλοί από μας, και πόσο ο τρόπος του αντιβαίνει την υπογραφή του. Για τις εξατμίσεις συμφωνώ με τον astroman76. Καταλαβαίνω πως ίσως σε αυτή τη φάση είναι βολικές αλλά στην παρακάτω μετατροπή μου άρεσαν πολύ οι εξατμίσεις που έφτιαξε: http://www.youtube.com/watch?v=u9G9q...feature=fvwrel

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Μπαινοντας οι εξατμησεις ειδα και εγω οτι ισως εδειχναν καλυτερα πιο κοντες.Παιδια οπως ειπε και ο KostasV2, αυτα τα project δεν τελειωνουν ποτε.
    Βεβαια με το να ειναι μακριες, δινουν ακομη μια κλασσικη νοτα...Δεν ξερω αν τελικα τις κοψω καποια στιγμη η οχι, θα φανει.Η φασαρια ειναι κατι αλλο που σκεφτομαι, οποτε δεν προκειται σε καμμια περιπτωση να μπουνε πολυ κοντες, για να μην μπορω να κανω καποιο σιλανσιε.
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  11. #146
    Don't mess with the pig.. Το avatar του/της Τo gourouni
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    2.243
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Phatt Προβολή μηνύματος
    Σημερα εβαλα λιγο το τεποζιτο και την σελα επανω για να εχουμε μια πρωτη εικονα για το πως θα δειχνει η μοτοσυκλετα...Να με συμπαθατε, οι φωτο ειναι απο το κινητο.

    Συνημμένο 269757

    Συνημμένο 269758

    ....η κυρία θα τραβά τα βλέματα στο περασμά της.....
    Στα γαμψά μου νυχια έχουν πέσει:
    Honda 50cc - Υamaha Srx 400 - BMW R25 1951 - ΥAMAHA SRX 600 1986

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Νομίζω έπιασα την ψυχολογία σου... Τα θέλεις όλα και πολύυυυ!

  13. #148
    Πολυ ωραιο το μηχανακι!!Μπραβο!!!

  14. #149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Phatt Προβολή μηνύματος
    Μπαινοντας οι εξατμησεις ειδα και εγω οτι ισως εδειχναν καλυτερα πιο κοντες.Παιδια οπως ειπε και ο KostasV2, αυτα τα project δεν τελειωνουν ποτε.
    Βεβαια με το να ειναι μακριες, δινουν ακομη μια κλασσικη νοτα...Δεν ξερω αν τελικα τις κοψω καποια στιγμη η οχι, θα φανει.Η φασαρια ειναι κατι αλλο που σκεφτομαι, οποτε δεν προκειται σε καμμια περιπτωση να μπουνε πολυ κοντες, για να μην μπορω να κανω καποιο σιλανσιε.

    ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΛΟΣ ?????? Μην τις πειράξεις τις εξατμίσεις !!!! Είναι κ@υλ@@@@@@@@@@
    Better safe than sorry............................

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Καθηστε να σας πω τα νεα...Εχει εδω και τρεις μερες που παλευουμε να βαλουμε μπροστα το μηχανακι...Ακουστε λοιπον τι εγινε.Παμε να βαλουμε μπροστα και βλεπουμε οτι σκαει αλλου για αλλου, ξεφυσαει και οτι ναναι γενικως...βλεπουμε τα σημαδια με το βιβλιο, σωστα.Δεν μπορω να βγαλω ακρη, και μια και δυο, παω το μηχανακι σε μαστορα.Το παλευει απο εδω, το παλευει απο εκει, ΚΑΙ ΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΣΗΜΕΡΑ...Το μοτερ ειναι απο Transalp!Δεν το ειχα καταλαβει γιατι αυτος που εκανε την αλλαγη φροντισε να κρατησει τα καπακια τα πλαϊνα και των βαλβιδων τα παλια και δεν το καταλαβα με την πρωτη.Κοιταζοντας την αδεια ειδα μαλιστα οτι δεν ειναι και δηλωμενο, τα πιασαμε τα λεφτα μας.Εκανα την γκαφα να μην δω εαν ο αριθμος κινητηρα ταιριαζει με αυτον που γραφει στην αδεια, θα το εχω στο νου μου στο μελλον, να το εχετε και εσεις...Παμε παρακατω...Ο "μαστορας" που εδεσε το μοτερ τελικα αποδειχθηκε πολυ γιοβανης, γιατι ειχε βαλει και τους εκκεντροφορους αναποδα, τι να πεις...Οπως και να εχει σημερα πηρε μπροστα το μηχανακι.Το καλο ειναι οτι το μοτερ απο το Transalp εχει 5 ταχυτητες και μερικα αλογα παραπανω.Το κακο ειναι οτι χανω τον κλασικο ηχο που θα ηθελα να εχει αυτη η μοτοσυκλετα, καθως και το καρμπιρατερ ειναι απο Steed, οχι απο Transalp.Μπερδεμενες καταστασεις, να δουμε τι θα βγει...
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

Σελίδα 10 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA XT 600 μετατροπή σε MOTARD
    από crazyr στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2013, 20:26
  2. Πρόβλημα με Honda Steed 600
    από elcostis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF