Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 236

Θέμα: Honda Steed 600 μετατροπη σε bobber

  1. #16
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Βρε εγώ δέν στο είπα σάν αντίρρηση χαίρομε ανθρώπους σαν εσένα που δείνουν ζωή σε μηχανάκια απλά πρόσεχε με το ελαστικό προτιμό να πιούμε μια μπύρα και να γελάμε παρά να λέμε για ατυχίες και ατυχήματα

    α επίσεις πολύ καλή ιδέα με το σωληνάκι για εξωτερικό μετρητή εγώ νομίζω ότι του πάει ( καθαρά προσωπικό γούστο )

    βασικά που είναι κατι τρελά ραμολιμέντα που έχουμε εδώ που κάνουν παπάδες σε μηχανάκια ( ναι ξέρεται κύριοι lspiros ,sv9ck κλπ κλπ ) να πούνε τήν γνώμη τους
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Μαζι σου ειμαι, δε θα το καβαλησω και θα παω τερμα.Θα το δοκιμασω σιγα σιγα και αν τελικα αρκει για την χρηση που το θελω θα το κρατησω.Μπορει τελικα να μην κανει για τιποτα, μπορει να δινει και πολυ καλη σιγουρια.Θα δουμε, μονο οταν το δοκιμασω οπως πρεπει θα ξερω.

    Καντε και καμια παρατηρηση για την υπολοιπη δουλεια βρε παιδια, ολο για το λαστιχο λεμε ουτε 5 λεπτα πηρε να το βαλω επανω, ενω οι αλλες δουλειες μου φαγανε μηνες.
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Το συνδυασμός πεσίματος με τον δείκτη βενζίνης να σκορπάει βενζίνες, κατά το πέσιμο, δεν νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο....

    Φιλικά πάντα


    (BTW όμορφο βγαίνει)
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  4. #19
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    αν μπορέσεις να κάνεις το πιρουνι τύπου springer θα γ@........ , ωραίο το σελάκι ααα και να ακούσω γνώμες για χρώμα εγώ θα έλεγα black beauty με καφε χερούλια και σέλα
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hidefnick Προβολή μηνύματος
    Το συνδυασμός πεσίματος με τον δείκτη βενζίνης να σκορπάει βενζίνες, κατά το πέσιμο, δεν νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο....

    Φιλικά πάντα


    (BTW όμορφο βγαίνει)
    Υπαρχει παντα η περιπτωση να πεσω απο τα δεξια, γιατι πιανεις το χειροτερο σεναριο;Ασε που στο αριστερο ποδι εχω τα σιδερα, δεν ειναι να το ξαναπλακωνω...


    Μισοτρελε το μηχανακι θα γινει ολο μαυρο ματ, και η σελα μαυρη ειναι και αυτη.Το springer ειναι μια καλη περιπτωση αλλα ο πρωταρχικος λογος που δεν το εβαλα ειναι οτι δεν ηθελα να ξεφυγω σε budget, αν δεις ειναι ελαχιστα τα πραγματα που αγοραστηκαν εξτρα.Ασε που δεν ξερω τι διαφορα κανει στην συμπεριφορα.Τα χερουλια που θα μπουν ειναι αυτα:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	white-coke-bottle-grips.jpg 
Προβολές:	1515 
Μέγεθος:	46,4 KB 
ID:	265810
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  6. #21
    sela of
    fanari of
    mprostino of
    ksana, ali idea
    \ftiakse timonoplakes ke vale mprosta pisino troxo
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  7. #22
    H Σελα ειναι σε τραγικη θεση.. βαλε κανονικα ελατιρια απο κατω για να πεσει....

    δες εδω ενα νορτον φιλου μου που και λαστιχο απο αμαξι εχει πισω και τρελα χμ κανει κα στρηβει χωρις προβλημα!!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6288670092_f1e388c9bb_b.jpg 
Προβολές:	1474 
Μέγεθος:	102,7 KB 
ID:	265817
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6128334487_5c6177bfca_b.jpg 
Προβολές:	1471 
Μέγεθος:	85,4 KB 
ID:	265818

    παντος με τετοια μηχανακια περπατας πανω σε μια λεπτη γραμμη κακογουστιας και ομορφιας... με το παραμικρο μπορει να φενετε πατατα το αποτελεσμα και ας εχεις κανει τρελη δουλεια...

    καλο μερος να δεις και να μαθεις ειναι το www.chopcult.com

    και ενα Ιαπονεζικο με φτιαγμενα στεεντ http://www.goobike.com/shop/client_8.../showroom.html
    ORGIA!!!!!

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Phatt Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει παντα η περιπτωση να πεσω απο τα δεξια, γιατι πιανεις το χειροτερο σεναριο;Ασε που στο αριστερο ποδι εχω τα σιδερα, δεν ειναι να το ξαναπλακωνω...


    Μισοτρελε το μηχανακι θα γινει ολο μαυρο ματ, και η σελα μαυρη ειναι και αυτη.Το springer ειναι μια καλη περιπτωση αλλα ο πρωταρχικος λογος που δεν το εβαλα ειναι οτι δεν ηθελα να ξεφυγω σε budget, αν δεις ειναι ελαχιστα τα πραγματα που αγοραστηκαν εξτρα.Ασε που δεν ξερω τι διαφορα κανει στην συμπεριφορα.Τα χερουλια που θα μπουν ειναι αυτα:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	white-coke-bottle-grips.jpg 
Προβολές:	1515 
Μέγεθος:	46,4 KB 
ID:	265810
    το πρινκερ ειναι πιο μουρατο αλλα ειναι τραγικο σε οδιγηκη σημπεριφορα!
    ORGIA!!!!!

  9. #24
    ORGIA!!!!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    sela of
    fanari of
    mprostino of
    Τι εννοεις;




    Το υψος της σελας ειναι σε συναρτηση με το τιμονι, δεν ξερω πως θα με βολεψει τελικα.Αυτα ειναι ευκολα και αλλαζουν.Ωραιο το πισω λαστιχακι του δικου σου, απο φορτηγακι πρεπει να ειναι...Τα μακρυα πιρουνια μπροστα με τις πολλες μοιρες τα σιχαινομαι.Σαν hardtail αυτο το norton δεν μπορει να στριβει τερμα ετσι κι αλλιως.Ευχαριστω για τα λινκς.
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  11. #26
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Φίλε καλώς ήρθες,περιμένουμε τη συνέχεια,βάζει όσο πιο πολλές φωτο μπορείς.Το μυστικό όταν βάζεις ελαστικό αυτοκινητου είναι φαρδύ ελαστικο σε στενή ζαντες ώστε να μπαλοναρει και να μην είναι η κορώνα επίπεδη.ψαξε 15αρα ρεζέρβες απο παλιό φορτηγάκι.τωρα μη ρωτάς πως τα ξέρω.
    Τελευταία τροποποίηση από lspiros; 06/08/2012 στις 14:26.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Ακριβως αγαπητε το λαστιχο μας ειναι 205 και η ζαντα εχει φαρδος 3.5 ιντσες.
    Εχω παραγγειλει λαστιχο ηδη, ειναι αυτο εδω:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cogt.jpg 
Προβολές:	1406 
Μέγεθος:	13,8 KB 
ID:	265839
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  13. #28
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Phatt Προβολή μηνύματος
    Ακριβως αγαπητε το λαστιχο μας ειναι 205 και η ζαντα εχει φαρδος 3.5 ιντσες.
    Εχω παραγγειλει λαστιχο ηδη, ειναι αυτο εδω:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cogt.jpg 
Προβολές:	1406 
Μέγεθος:	13,8 KB 
ID:	265839
    Πολυ χαίρομαι φιλτατε,φυσικά ασχετου ζαντας να προτιμήσετε σαμπρελα,μιας και είναι θέμα ασφαλείας.παλι μη με ρωτήσεις που το ξέρω.radial και cooper ,φορτηγάκι μυριζομαι

  14. #29
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Όμορφη η δουλειά σου, με πολύ προσωπική εργασία όπως πρέπει στα μηχανάκια αυτά.

    Διαφωνώ με το ύψος της σέλας αλλά και με την επιλογή του πίσω ελαστικού.

    Κουβέντα κάνουμε δεν κατακρίνουμε, άλλωστε το "ωραίο" είναι εντελώς υποκειμενικό, μέσα όμως από την διαφορετική οπτική γωνία του καθενός μας μπορεί να βγει αριστούργημα από τα δικά σου χέρια απλά και μόνο επειδή δεν είχες σκεφτεί έτσι.

    Κατά τ' άλλα προσωπική και φιλική συμβουλή, αν ντε και καλά θες να γραφτείς σε κάποιο φόρουμ, διάλεξε κάποιο άλλο, εδώ κατοικοεδρεύουν τρελοί που θα σου μεταδώσουν την τρέλα τους και θα χάσεις μεγάλο μέρος του εισοδήματός σου αγοράζοντας πράγματα που έχει δει το άρρωστο μάτι τους, για να βελτιώσεις το λουκ της μηχανής σου.


    Καλή συνέχεια από μένα και παρακολουθούμε την προσπάθεια προς τέρψιν οφθαλμών.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #30
    Βασικα να δεν εχεις σκοπο να κανεις το μηχανακι χαρταιλ δεν ειπαρχει λογος να εχεις ελατηρια στην σελα!


    Α και κατι αλλο... αν το Chop/bob δεν ειναι αβολο τωτε δεν ειναι Chop/Bob...

    το νορτον που βλεπεις δεν το φτανουν αλλα μαμα chopper στις στροφες και το παληκαρι εχει κανει 600χμ πρην 2 εβδομαδες αρα δεν ειπαρχει προβλημα απλα να τα θελει ο κολος σου και η ψυχη σου!!!!

    παντος παρε ιδεες απο αλλα μηχανακι...

    βγαζει και η Αβον κατι ωραια παλιομοδητικα λαστιχα http://www.avontyres.com/node/3314
    ORGIA!!!!!

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA XT 600 μετατροπή σε MOTARD
    από crazyr στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2013, 20:26
  2. Πρόβλημα με Honda Steed 600
    από elcostis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF