Σελίδα 8 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 236

Θέμα: Honda Steed 600 μετατροπη σε bobber

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Phatt Προβολή μηνύματος
    Εδω ενισταμαι αγαπητε, ο πατερας μου φορουσε καμπανα παντελονι με 40 ποντους καμπανα και αλλους 30 ποντους πετο στον γιακα του σουπερ στενου πουκαμισου του.Τοτε ετσι ηταν η μοδα, και δεν ειχε καμμια ισσοροπια.
    Μήπως γι αυτό δεν άντεξε στο χρόνο (αντίθετα θεωρείται κιτς), ενώ οι πετυχημένες δημιουργίες είναι διαχρονικές;

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Πιθανον, τωρα κανω κατι μαλλον μοδατο και οχι τοσο κλασικο, ισως καποια στιγμη να περασει στην σφαιρα του μπαναλ, και να βαλω λαστιχο M/C.
    Για να ειμαι ειλικρινης, εαν εβρισκα λαστιχο fireston champion deluxe και για πισω θα το επαιρνα...
    Τελευταία τροποποίηση από Phatt; 24/09/2012 στις 22:35.
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Μπηκε ο τροχος πισω σφιχτηκαν ολα, περιμενουμε να πατησει κατω με το καλο για να ρεγουλαρουμε τιν αλυσιδα.Εδω βλεπετε την βαση της πινακιδας με το στοπ και την πινακιδα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P1010975.jpg 
Προβολές:	1216 
Μέγεθος:	95,0 KB 
ID:	269584

    Και εδω την αλυσιδα...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P1010978.jpg 
Προβολές:	1207 
Μέγεθος:	96,0 KB 
ID:	269586
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  4. #109
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    κατα την ταπεινη μου αποψη,η βαση της πινακιδας ειναι λιγο χοντροκομενη και θα αδικει το υπολοιπο εξαιρετικο αποτελεσμα.επισης εξεχει πολυ στα πλαγια και ειναι θεμα ασφαλειας.θα μπορουσες να την κοψεις πολυ μικροτερη και το φαναρακι να ειναι αυτονομο απο πανω.για μειωση του πλατους μπορεις να γυρισεις τα γραμματα 120 μοιρες.μπορω να σου φτιαξω οτι πινακιδα θελεις με οτι γραμματοσειρα θελεις.για τσεκαρε εδω(εννοειτε δωρεαν)....Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P2230006.jpg 
Προβολές:	1186 
Μέγεθος:	82,9 KB 
ID:	269592

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της demk6
    Εγγραφή
    26/01/2012
    Μηνύματα
    112
    μπορω να πω οτι εχει δικιο ο σπυρος αν θες ακουσε τον....οσο για το εργαλειο σου τι να πω ειναι ποοοοολυ ομορφο μπραβο σου...το μονο που με ξενιζει καπως ειναι το λαστιχο αυτοκινητου που κανει μπαμ και πιστευω οτι δεν του παει εγω αν εημουν στη θεση σου θα εβαζα με κορωνα κανονικα....αυτα
    ολα καλα

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Σπυρο αδερφε μπορει να εχεις δικιο, αλλα η πρωταρχικη σκεψη ηταν να μην εχω θεματα με την αστυνομια, γι'αυτο και τα γραμματα βγηκαν σε μεγεθος οσο ειναι και στην κανονικη πινακιδα και το λευκο χρωμα ειναι ανακλαστικο αυτοκολλητο.Αυτο που θα μπορουσε να γινει και δεν το ειχα σκεφτει αλλα φαινεται τωρα(δυστυχως, καποια πραγματα εγιναν κατα την διαρκεια της ανακατασκευης με αποτελεσμα να μην υπαρχει η πολυτελεια της προβας), ειναι να γινει η βαση με τετοιον τροπο ουτως ωστε να μπαινει λιγο προς τα μεσα, δηλαδη να ερχεται πισω απο την αλυσιδα οπως και βλεπουμε στην φωτο που δινεις.Ας περπατησει μια φορα το μηχανακι γιατι το παλλικαρι που το εχει φορτωθει στον χωρο του αρχιζει και τσιναει, και κατοπιν, θα γινονται διαρκεις βελτιωσεις...ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΤΩ.Ευχαριστω πολυ ολους.

    Υ.Γ: Να επισημανω οτι στην φωτογραφια φαινεται πιο μεγαλη και πιο παραταιρη απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα η βαση, καθως και η εξατμιση φαινεται να εξεχει σαν μπαζουκα απο το πλαϊ, κατι που δεν ισχυει στην πραγματικοτητα.
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  7. #112
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Εμένα μου αρέσει το πίσω λάστιχο, ίσως γιατί εκτός από παχύ και "μάτσο" είναι και λίγο καρτουνίστικο (βλέπε Δικαστή Ντρέντ). Κρίμα μόνο που δε μπορείς να βάλεις κάτι αντίστοιχο και μπροστά (εκτός κι αν το οδηγείς μόνο σε ευθείες με 30...)

  8. #113
    japanesechoppersarthens Το avatar του/της castor
    Εγγραφή
    25/01/2008
    Μηνύματα
    352
    εγω εχω την εντυπωση ,οτι δεν θα στριβει το εργαλειο γιατι ειναι πολυ τετραγωνη η ροδα(δεν πλαγιαζει καθολου)Καντω μια δοκιμη ,πριν το (τελειωσεις)το μοτο και μετα το ξαναλυνεις !
    F/B Team (CHOPPER OWNERS ATHENS ) or (Γιαπωνέζικα Τσόπερς Αθήνα)

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Εμένα μου αρέσει το πίσω λάστιχο, ίσως γιατί εκτός από παχύ και "μάτσο" είναι και λίγο καρτουνίστικο (βλέπε Δικαστή Ντρέντ). Κρίμα μόνο που δε μπορείς να βάλεις κάτι αντίστοιχο και μπροστά (εκτός κι αν το οδηγείς μόνο σε ευθείες με 30...)
    Κι εμένα μου αρέσει το λάστιχο, αν και δεν θα το έκανα εγώ.

    Πάντως, ανυπομονώ να ακούσω τις πρώτες εντυπώσεις όταν βγεις στο δρόμο.

    Όσο περνάει ο καιρός δείχνει όλο και πιο ωραίο

  10. #115

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Phatt Προβολή μηνύματος
    Σπυρο αδερφε μπορει να εχεις δικιο, αλλα η πρωταρχικη σκεψη ηταν να μην εχω θεματα με την αστυνομια, γι'αυτο και τα γραμματα βγηκαν σε μεγεθος οσο ειναι και στην κανονικη πινακιδα και το λευκο χρωμα ειναι ανακλαστικο αυτοκολλητο.Αυτο που θα μπορουσε να γινει και δεν το ειχα σκεφτει αλλα φαινεται τωρα(δυστυχως, καποια πραγματα εγιναν κατα την διαρκεια της ανακατασκευης με αποτελεσμα να μην υπαρχει η πολυτελεια της προβας), ειναι να γινει η βαση με τετοιον τροπο ουτως ωστε να μπαινει λιγο προς τα μεσα, δηλαδη να ερχεται πισω απο την αλυσιδα οπως και βλεπουμε στην φωτο που δινεις.Ας περπατησει μια φορα το μηχανακι γιατι το παλλικαρι που το εχει φορτωθει στον χωρο του αρχιζει και τσιναει, και κατοπιν, θα γινονται διαρκεις βελτιωσεις...ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΤΩ.Ευχαριστω πολυ ολους.

    Υ.Γ: Να επισημανω οτι στην φωτογραφια φαινεται πιο μεγαλη και πιο παραταιρη απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα η βαση, καθως και η εξατμιση φαινεται να εξεχει σαν μπαζουκα απο το πλαϊ, κατι που δεν ισχυει στην πραγματικοτητα.
    Παναγιώτη ακόμα και την ιδια γραμματοσειρά να βάλεις απο την στιγμή που η πινακίδα δεν ειναι του υπουργείου , θεωρείτε παραποίηση....και άντε να καθαρίσεις με το καρακόλι που θα βρεθεί μπροστά σου !

    υ.γ
    φτου σκατά στο στόμα μου και μακρυά απο μας...

  12. #117
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    To θρεντ καθαρίστηκε...

    Συνεχίστε να λέτε τα δικά σας...
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 29/09/2012 στις 13:54.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #118
    Phatt θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις την εγκεκριμένη πινακίδα-το ξέρω ότι είναι σαν ταψί αναθεμά την -και βάλε κάποιο πλαίσιο γύρω σε νίκελ ή κάτι παρόμοιο. Είναι κρίμα να ταλαιπωρηθείς άσκοπα λόγω μη κρατικής πινακίδας. Η ποιότητα της δουλειάς σου είναι εξαιρετική. Δώσε πόνο και φωτό. Καλή συνέχεια.
    Better safe than sorry............................

  14. #119
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    To θρεντ καθαρίστηκε...

    Συνεχίστε να λέτε τα δικά σας...
    Έτσι...Now we're talking...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	heiwa2231.jpg 
Προβολές:	973 
Μέγεθος:	42,8 KB 
ID:	269689
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  15. #120
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Και αυτό....:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	HondaBobberbyChrisTragert.jpg 
Προβολές:	975 
Μέγεθος:	92,0 KB 
ID:	269690
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

Σελίδα 8 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA XT 600 μετατροπή σε MOTARD
    από crazyr στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2013, 20:26
  2. Πρόβλημα με Honda Steed 600
    από elcostis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF