Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: kawasaki z750 2007 "problem"! ?

  1. #1

    Post kawasaki z750 2007 "problem"! ?

    Καλησπέρα σας ! Πρόσφατα αγόρασα ένα Kawasaki z750 2007 μοντέλο ! Όταν λοιπόν άρχισα να ψάχνομαι σαν πρωτάρης στην οικογένεια της Kawasaki είδα πως υπήρχε μια ένδειξη στο κοντέρ με ένα σύμβολο "Fl" να αναβοσβήνει ! Επίσης παρατήρησα πως τ λαμπάκι του immobilizer αναβοσβήνει ακόμα και όταν τ μηχανάκι είναι αναμένω και κινείται ! Θα πάω αυτές τς μέρες στην Kawasaki να τ δουν μιας και λόγο δουλειάς δεν πρόλαβα να πάω ! Ξέχασα να σας πω επίσης πως ενώ έφερνα τ μηχανάκι την πρώτη μέρα που τ αγόρασα τ άνοιξα έτσι να δω τ κάνει "2ρα-3τη" και ανέβαζε μέχρι 10,5χιλιαδεσ στροφές και γενικά ψηλά δεν ήταν και πολύ ευδιάθετο ! Επίσης έχω να πω πως την μέρα που πήγα να δω τ μηχανάκι στο "μαγαζί" πριν τ αγοράσω πήγαν να τ βάλουν μπρος να τ ακούσω και ήταν φτυσμένη η μπαταριά (ούτε τσεκ τ κοντέρ δεν έκανε)! διάβασα πως σε τέτοιες περιπτώσεις μπορεί να ανάψει κάποιο τσεκ ! Αν έχετε την ευγενή καλοσύνη διατυπώστε μου την άποψη σας πάνω σε αυτό τ θέμα ! Θέλω να έχω μια ιδέα για τ τι παίζει ! 2 χρόνια τώρα μπλεγμένος με την ΚΤΜ στεναχωρήθηκα αρκετά ! πιστεύω να μην έχω σοβαρά θέματα και με την Kawasaki !

  2. #2
    τσεκαρε μηπως το μηχανακι ειχε πτωση αναμμενο και δεν εχει μηδενιστει ο αισθητηρας πτωσης.

  3. #3
    Ααα οκ !! Αυριο πρωι θα παω στην αντιπροσωπια ουτος η αλλος ! Ελπιζω να ειναι μονο αυτο !! Ευχαριστω παντως !

  4. #4
    Καλησπερα παιδια !! Τελικα το check που αναψε ηταν λογο βλαβης στην πεταλουδα που εχει η Μαμα εξατμηση ! "fail 63 Exhaust butterfly valve actuator malfunction, wiring open or short " Οπως λεει και το Manual ! Το προβλημα λυθηκε επιτυχος ! Care !!!!

Παρόμοια θέματα

  1. TRANSALP 650 KAWASAKI z750
    από dep στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2007, 21:32
  2. den brisko kawasaki z750
    από tzo80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 17:05
  3. Kawasaki Z750 Vs Hornet Vs Fazer
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF