Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 32 από 32

Θέμα: Καθαριστικό φρένων και αλυσίδας της Wurth. Είναι ασφαλές για αλυσίδες με O-ring;

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από αιγαιοπλόος Προβολή μηνύματος
    Πρόκειται για αυτό το σπρέι καθαρισμού: http://www.stelpet.gr/wurth-eaeaneoo...aeoosaeao.html

    Μιλάω για σπρέι ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ και όχι για σπρέι λίπανσης. Δηλ. έβαλα αυτό το σπρέι για να ΚΑΘΑΡΙΣΩ την αλυσίδα μου από τα χώματα, καθότι πέρασα αρκετούς χωματόδρομους σε ταξίδι μου στην Αλβανία και σε άλλα Βαλκάνια. Εννοείται ότι αμέσως μετά τον καθαρισμό με αυτό το σπρέι (το οποίο εξατμίζεται ταχύτατα και διώχνει όλες τις βρωμιές από την αλυσίδα) την λίπανα με κανονικό λιπαντικό σπρέι αλυσίδας, όπως κάνω άλλωστε πάντοτε.

    Το ερώτημά μου είναι αν όντως το σπρέι καθαρισμού που ανέφερα είναι κατάλληλο για τα τσιμουχάκια o-ring.

    Σε ερώτησή μου προς την Wurth, μου ανέφεραν ότι είναι απολύτως ασφαλές αυτό το σπρέι για τις O-ring αλυσίδες, αφού είναι κατάλληλο και για φρένα, όπου εξ ορισμού υπάρχουν τσιμούχες (βλ. δαγκάνες). Ποιά είναι η δική σας γνώμη (εμπεριστατωμένα);
    φιλτατε, ως πρωην πωλητης της wurth σε βεβαιωνω οτι ειναι απολυτα ασφαλες για τα ο ρινγκ κ χ ρινγκ της αλυσιδας σου....εχω κουτα στο γκαραζ μου κ το χρησιμοποιω κ εγω καθε που πλενω το μηχανακι κ μετα το περναω κ με ενα παρα πολυ καλο διαφανο σπρευ γρασσο της ιδιας σειρας....δεν εχεις να φοβηθεις τπτ κ το αποτελεσμα σιγουρα θα ειναι πολυ καλο οπως επισης κανει πολυ καλη δουλεια και στις ζαντες κ στις δαγκανες της μοτο....το μεγαλο μειον του ομως ειναι η τιμη....εγω οσο κ να το πενευω οταν μου τελειωσει η κουτα που ειχα παρει οσο δουλευα εκει, θα συνεχισω να την καθαριζω αλλα με πιο φθηνα μεσα οπως προειπαν κ αλλοι π.χ. την παραφινη...
    οταν βαρεθεις το γκαζι, μαθε να στριβεις....

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από αιγαιοπλόος Προβολή μηνύματος
    Πρόκειται για αυτό το σπρέι καθαρισμού: http://www.stelpet.gr/wurth-eaeaneoo...aeoosaeao.html

    Μιλάω για σπρέι ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ και όχι για σπρέι λίπανσης. Δηλ. έβαλα αυτό το σπρέι για να ΚΑΘΑΡΙΣΩ την αλυσίδα μου από τα χώματα, καθότι πέρασα αρκετούς χωματόδρομους σε ταξίδι μου στην Αλβανία και σε άλλα Βαλκάνια. Εννοείται ότι αμέσως μετά τον καθαρισμό με αυτό το σπρέι (το οποίο εξατμίζεται ταχύτατα και διώχνει όλες τις βρωμιές από την αλυσίδα) την λίπανα με κανονικό λιπαντικό σπρέι αλυσίδας, όπως κάνω άλλωστε πάντοτε.

    Το ερώτημά μου είναι αν όντως το σπρέι καθαρισμού που ανέφερα είναι κατάλληλο για τα τσιμουχάκια o-ring.

    Σε ερώτησή μου προς την Wurth, μου ανέφεραν ότι είναι απολύτως ασφαλές αυτό το σπρέι για τις O-ring αλυσίδες, αφού είναι κατάλληλο και για φρένα, όπου εξ ορισμού υπάρχουν τσιμούχες (βλ. δαγκάνες). Ποιά είναι η δική σας γνώμη (εμπεριστατωμένα);


    epidi poles saxlamares grafoune edo mesa
    to oring ine ena elastiko daxtilidi ne?
    orea

    ara ine paragogo petreleou ne?
    orea

    afto to paparolastixenio daxtilidi vriskete anamesa se atsalia ne?


    ta opia zestenonte ke ftanoun se mia 8ermokrasia ipsili ne?

    oreaaaaaaaaaaaa

    ara exi antoxi stin strivi stin 8ermokrasia ke sta proionta petreleou

    ke gia na katalavoume akoma perisotero poso antoxi exi sta proionta petreleou epidi sernete vlakoidestati vlakia ed mesa

    apo tin mesa meria tou pirou ine gemato graso
    to opio graso ine paragogo petreleou


    ara to ka8aro petreleo ine oti prepi gia ton ka8arismo tis alisidas

    ka8aro petreleo pos leme ka8aro petreleo afto
    ke min arxisoun oloi oi vlakes ti ine to ka8aro petreleo

    to ka8e mpourdelo spray exi proo8itika aeria pou kanoun kako sto perivalon ke kanoun zimia
    gia na katalevete poso zimia kanoun gia ta opla mou pou ine eves8ita perno ilika se spray xoris aerio me vaporizater tipou apagorevonte akoma ke se gimno atsali na riksis
    ke to alo koufo den ine paragoga petreleou ke afto apagorevete ala den simferoun ke den xriazonte gia mia mixani pou 8a tin petaksis kapia stigmi

    opote min pate se katastima oplon na agorasete proionta petamena lefta

    genika spray pou periexoun proionta pou den gnorizoume ke iposxonte papades den ta pernoume se mia alisida pou den ine oring den exis provlima na riksis spray idika an prepi amesa na ka8aristi gia ton epomeno agona ka8os kanena agonistiko den forai 530 alisida oute oring ke milame gia agonistiko oxi gia tipous pou nomizoun oti exoun agonistika epidi trexoun sta megara...

    opote gia tous eves8itous me ta oring ta kaimena ka8arisma me ka8aro petreleo


    tora oson afora ton filo pou leei oti doulevi stin eteria tis markas ke den exi provlima me ta spray ine gegonos oti den exi
    giati oti ke na kanete den mporite na katastrepsete amesa ta oring 8a petaksete tin alisida protou katastrafoun
    opote oti ke na kanete tis alisidas idika tis klanete enan orxi
    ego prosopika pote den tis vazo spray pote den asxoloume me tin alisida

    ke afto giati otan zestenete i alisida ke zesta8oun ta oring mia mikri posotita tou esoterikou grasou glistrai apo tis akres ke vgeni ekso
    me apotelesma na skoupizo tin alisida mou panta me ena pani ke na afero ta epipleon mavra grasa


    opote an iste ponopsixi me ta oring sas ke tin frontida tis alisidas prosekste min tis riksete freon giati afto 8a tin katestrefe
    ke an 8elete na tin frontisete apotelesmatika na tin katourate tin mia fora tin vdomada...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2008, 14:59
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2006, 12:08
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 10:42
  4. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 12:42
  5. Τα καλά και «κακά» της βόλτας ...
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF