Σελίδα 3 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 182

Θέμα: Project started....

  1. #31
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    μεσα στο Aprilia Bikers το 110% των κατοχων Capo ειχε προβλημα με ταχυσυνδεσμο/ταχυσυνδεσμους...

    εγω μολις πηρα το Capo , τραβηξα τεποζιτο για να επιθεωρησω/φυσηξω το φιλτρο αερα και ο ταχυσυνδεσμος ενω ηταν ηδη "ραγισμενος" πρεπει με το τραβηγμα να ανοιξε περισσοτερο.... ολο το υπογειο μυριζε βενζινη....

    αλλα δεν ξανα ακουσα κανεναν να παθαινει τοση μεγαλη ζημια ... οποτε η λυση παντα στα Capo ειναι μεταλλικος ταχυσυνδεσμος ή πυροσβεστηρας στην πλατη....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    αλλα δεν ξανα ακουσα κανεναν να παθαινει τοση μεγαλη ζημια ... οποτε η λυση παντα στα Capo ειναι μεταλλικος ταχυσυνδεσμος ή πυροσβεστηρας στην πλατη....
    Εγώ πάλι , άκουσα πολλούς!
    Άλλος λιγότερο.....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMAG0024.jpg 
Προβολές:	1224 
Μέγεθος:	70,4 KB 
ID:	266382
    και άλλος περισσότερο...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	216219_10150237829220809_648610808_8590576_8645_n.jpg 
Προβολές:	1224 
Μέγεθος:	92,0 KB 
ID:	266383

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S-ex-rx Pig Προβολή μηνύματος
    Καλή αρχή....

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι , άκουσα πολλούς!
    Άλλος λιγότερο.....
    Πολλοί δεν είναι. Υπάρχουν κάποια 2-3-4 ? περιστατικά στο AF1 με Capo και έχω ακούσει και για ένα falco νομίζω που είχαν κάνει μαϊμουδιές στα ηλεκτρικά.
    Αντιθέτως είναι γνωστό οτι οι πλαστικοί ταχυσύνδεσμοι έσπαγαν και οι περισσότεροι κάτοχοι τους είχαν αντικαταστήσει με μεταλλικούς αποφεύγοντας τυχόν παρατράγουδα.

    Καλή τύχη με την επισκευή. Φαντάζομαι οτι θα ακολουθήσεις τον εύκολο δρόμο εύρεσης ανταλλακτικών από κανένα τρακαρισμένο Capo?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Πολλοί δεν είναι. Υπάρχουν κάποια 2-3-4 ? περιστατικά στο AF1 με Capo και έχω ακούσει και για ένα falco νομίζω που είχαν κάνει μαϊμουδιές στα ηλεκτρικά.
    Πέραν των δημοσιεύσεων στα fora, κάθε συνεργείο Aprilia έχει τουλάχιστον 1-2 περιστατικά να αναφέρει.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Καλή τύχη με την επισκευή. Φαντάζομαι οτι θα ακολουθήσεις τον εύκολο δρόμο εύρεσης ανταλλακτικών από κανένα τρακαρισμένο Capo?
    Συνδυασμός internet κλπ....

    Βασικά για να λειτουργήσει όλο κι όλο θέλει 2 πλεξούδες, φιλτροκούτι και σώματα ψεκασμού. Τα υπόλοιπα είναι θέμα φινιρίσματος που δεν με νοιάζει πόσο θα καθυστερήσει

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Πέραν των δημοσιεύσεων στα fora, κάθε συνεργείο Aprilia έχει τουλάχιστον 1-2 περιστατικά να αναφέρει.
    dimmie 1-2 capo δεν έχει ούτε σαν πελάτες κάθε συνεργείο aprilia

    Καλός φίλος μηχανικός aprilia με πελάτες Capo από όλη την Ελλάδα, έχει δει 3 καμμένα. Ίσως να οφείλεται και το οτι συνήθως υπάρχει έντονη μυρωδιά βενζίνης πριν σπάσουν εντελώς και οι ιδιοκτήτες τα άλλαζαν πριν γίνουν φωτοβολίδα.

    Παρακολουθούμε την συνέχεια με ενδιαφέρον.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Καλός φίλος μηχανικός aprilia με πελάτες Capo από όλη την Ελλάδα, έχει δει 3 καμμένα. Ίσως να οφείλεται και το οτι συνήθως υπάρχει έντονη μυρωδιά βενζίνης πριν σπάσουν εντελώς και οι ιδιοκτήτες τα άλλαζαν πριν γίνουν φωτοβολίδα.
    Αυτό τους απαντάω και γω...
    Τι να πεις,......"Αστικός Μύθος της επαρχίας"!!!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Επειδή πλαστικό ταχυσύνδεσμο φοράει και το GS που έχω, αλλά τουλάχιστον η συγκεκριμένη ζημιά -σε αντίθεση με πληθώρα άλλων- δεν έχει αναφερθεί... αναρωτήθηκα γιατί τον βάζουν τα εργοστάσια και μάλιστα να βιδώνει σε μεταλλικό. Ότι κατάφερα να βρω μέχρι στιγμής είναι: "για την αποφυγή σπινθήρα που πιθανόν θα προκαλούσε ο μεταλλικός σε περιοχή που περιέχει βενζίνη"

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    252
    τι ακριβως κανει ο ταχυσυνδεσμος?

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Επειδή πλαστικό ταχυσύνδεσμο φοράει και το GS που έχω, αλλά τουλάχιστον η συγκεκριμένη ζημιά -σε αντίθεση με πληθώρα άλλων- δεν έχει αναφερθεί... αναρωτήθηκα γιατί τον βάζουν τα εργοστάσια και μάλιστα να βιδώνει σε μεταλλικό. Ότι κατάφερα να βρω μέχρι στιγμής είναι: "για την αποφυγή σπινθήρα που πιθανόν θα προκαλούσε ο μεταλλικός σε περιοχή που περιέχει βενζίνη"
    Exει αναφερθεί στα GS από τον Dimchio που έπαθε κάτι αντίστοιχο, όπως και σε παλιότερα μοντέλα της Triumph που επίσης έβαζαν πλαστικούς. Ο λόγος υποθέτω (πέραν της μαλακίας που τους βαράει) οτι είναι το κόστος. Σιγά το κόστος θα πει κάποιος, αλλά προφανώς η παραγωγή σε μεγάλη κλίμακα δείχνει μεγάλα νούμερα που δεν αρέσουν στα εργοστάσια.
    Για το αν είναι αστικός μύθος δεν πέρνω κι όρκο Kαι τα transalp τα λένε αλεξίσφαιρα, άσπαστα, άκαφτα, αδάμαστα και ατίθασα αλλά κι αυτό αστικός μύθος είναι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostakis125 Προβολή μηνύματος
    τι ακριβως κανει ο ταχυσυνδεσμος?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	851959.jpg 
Προβολές:	1170 
Μέγεθος:	26,4 KB 
ID:	266394

    To άνωθεν τσουτσούνι με τους μεταλικούς ταχυσυνδέσμους μεταφέρει τη βενζίνη από ντεπόζιτο σε μπέκ ψεκασμού.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Phatt
    Εγγραφή
    05/08/2012
    Μηνύματα
    115
    Εαν το προβλημα ειναι τοσο γνωστο, δεν θα επρεπε η εταιρια να κανει ανακληση και να αλλαξει ολα τα πιθανα προβληματικα εξαρτηματα;
    Η μηπως ειμαι ρομαντικος;
    Μια ζωη τα λεφτα μας στα σιδερα θα τα τρωμε...

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Phatt Προβολή μηνύματος
    Εαν το προβλημα ειναι τοσο γνωστο, δεν θα επρεπε η εταιρια να κανει ανακληση και να αλλαξει ολα τα πιθανα προβληματικα εξαρτηματα;
    Η μηπως ειμαι ρομαντικος;
    κανονικά θα έπρεπε και μάλιστα να αποζημιωθούν οι κάτοχοι των μηχανών που έγιναν "φλαμπε"¨....

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Mην με κανεις να γελαω βρε
    ακου εκει εν αγνοια του σε 2 φορουμ και μελος στο 3ο που εγινε η αναδημοσιευση και που μαλιστα συνειδητα δεν αναρτησε
    Σε λιγο θα σταματησουμε να συζηταμε για προβληματικα γιαπωνεζικα....... Μην θιχτει ο Σοιχιρο και ο γιος του εν αγνοια του.






    ειδικα σε αυτο, εκανες την απολυτη δημοσιογραφικη επιτυχια. Με ξεσκεπασες. Πετυχες διανα.
    Περνα μια βολτα ξανα και μαθε καλυτερα να μασας



    ps. Mην φασκεις και αντιφασκεις. Εαν ηθελα να κρυψω τα προβληματα του μπουρδελου μου οπως επιμελως κανουν καποιοι εδω μεσα, πιστεψε με, δεν θα αναδημοσιευα ΤΙΠΟΤΑ που να αφορα τα aprilia.

    Άκουσε φίλε μου,

    Επειδή μια προσεκτικότερη ματιά θα σε έκανε να δεις ότι δεν πρόκειται για αναδημοσιεύσεις αλλά για περιγραφή του προβλήματος από άλλη οπτική γωνία και η περιγραφή στο AF1racing που συνοδεύει τις εικόνες είναι εντελώς διαφορετική, μπορείς να πάρεις το χρόνο σου να το κάνεις και μετά να επανορθώσεις σαν άντρας.

    Στο moto.gr υπάρχει ειδική κατηγορία restoring όπου ξεκίνησε η περιγραφή της αποκατάστασης και στο af1 έγινε απλώς δημοσίευση αναζητώντας κάποιο πρόθυμο μέλος που μπορεί να αναλάβει να αγοράσει τα ανταλλακτικά και να τα στείλει στην Ελλάδα, γιατί οι προμηθευτές που βρέθηκαν δεν στέλνουν στο εξωτερικό.

    Από κει και πέρα μέχρι να μεταφέρονται ατόφια τα link σε ότι thread ανοίγω, όπου το ανοίγω, με αποπροσανατολιστικούς χαρακτηρισμούς για το σκοπό του, μου θυμίζει αυτά τα κουτσομπολίστικα δημοσιεύματα που γράφονται από κάτι Κατινίτσες σε έντυπα λαϊκής κατανάλωσης.

    Τέλος πάντων εν αναμονή των δυσκολιών που αντιμετωπίζω να βρω ανταλλακτικά και πρόθυμους προμηθευτές που να στέλνουν Ελλάδα, παρακαλώ να σταματήσει αυτού του είδους η αντιπαράθεση εδώ....

  14. #44
    με το παραπάνω κλείνει και το θέμα με τα άσχετα που έσβησα στο thread του dimmie_72.
    Ότι χρειάζεται περαιτέρω εξηγήσεις με πμ.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Τα ανταλλακτικά παραλήφθηκαν, αν προκύψει κάτι άλλο βλέπουμε...

    Ο κινητήρας από έτσι...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2012-08-04 14.18.48.jpg 
Προβολές:	929 
Μέγεθος:	107,7 KB 
ID:	266866

    χρησιμοποιώντας αυτά τα εργαλεία,

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2012-08-24 14.34.22.1.jpg 
Προβολές:	931 
Μέγεθος:	100,9 KB 
ID:	266867

    έχει γίνει μέχρι στιγμής, έτσι...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2012-08-24 14.34.12.jpg 
Προβολές:	929 
Μέγεθος:	91,4 KB 
ID:	266868

Σελίδα 3 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. TDR250 Project
    από KeLeYTiS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2006, 12:39
  2. R1 Turbo project...
    από free rider στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 10:04
  3. Project SV/MV/RC30/Ducati/GSX-R
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2005, 09:16
  4. How Tsunami Started
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2005, 10:22
  5. Project Z-1000
    από jimk στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 18:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF