Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Ποια είναι η πραγματική αξία ενώς Modenas Kriss 2005;

  1. #1

    Ποια είναι η πραγματική αξία ενώς Modenas Kriss 2005;

    Καλησπέρα!
    Έχω μια μεγάλη διαφωνία με έναν φίλο μου.
    Έχω αγοράσει ένα Modenas Kriss II, χρώμα: κόκκινο, μαμίσιο, 25.000χλμ, κυκλοφορίας 2005, μεταχειρισμένο στα 800€ από έναν ηλικιωμένο άνθρωπο.
    Το μηχανάκι είναι κομπλέ, δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα εκτός που καίει παραπάνω βενζίνη λόγω καμπιλατέρ και πατινάρει αν και το 2ο δεν το θεωρώ πρόβλημα διότι απ'ότι έχω ρωτήσει και μου χουν πει όλα τα Modenas Kriss και Kawasaki KazeR πατινάρουν λόγω φυγοκεντρικού και είναι από την μάνα τους έτσι.

    Ο φίλος μου λέει ότι με κλέψε και ότι τον έκανα "μάγκα" που το αγόρασα διότι με λίγα παραπάνω λεφτά θα μπορούσα να πέρνα κάτι πολύ καλύτερο όπως ένα Innova και ότι η κανονική του αξία είναι 600-650€ αλλά οποίον άλλον έχω ρωτήσει μου χει ότι το πήρα κόμπλε

    Εσείς τι λέτε;
    Το πήρα ακριβά ή κομπλέ;
    Ποια είναι η κομπλέ τιμή του για ένα μεταχειρισμένο Kriss με τα παραπάνω χαρακτηριστικά;
    Sure!

  2. #2
    Φυσάει κόντρα!!! Το avatar του/της emiliano
    Εγγραφή
    05/03/2009
    Μηνύματα
    150
    Να μας πει και ο φίλος σου τη γνώμη του γιατι δεν είναι μπροστά και εσύ μπορεί να μας τα λές όπως θες.....
    Πάντως εγώ δεν τα βρίσκω πολλά, αλλά εγώ έχω οπότε δεν πιάνομαι.
    "Μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις Σύντροφε/ Μην αφεθείς να πείθεσαι/ Μάθε να βλέπεις συ ο ίδιος!/
    Ο,τι δεν ξέρεις ο ίδιος/ καθόλου δεν το ξέρεις/ Έλεγξε το λογαριασμό/ Εσύ θα τον πληρώσεις/
    Ψάξε με τα δάχτυλα κάθε σημάδι/Ρώτα: πώς βρέθηκε αυτό εδώ/Εσύ να πάρεις πρέπει την εξουσία."

    "Εγκώμιο για τη μάθηση" Μπέρτολτ Μπρεχτ

  3. #3
    Ο φίλος σου προφανώς λέει ότι αν έχεις το χρόνο και την υπομονή, μπορεί να πετύχεις κάποιον που δεν έχει ν φάει και το σκοτώνει.
    Η αξία του είναι κοντά στα 800, αφού είναι το πιο αξιόπιστο παπί που κυκλοφορεί

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Ο φίλος σου προφανώς λέει ότι αν έχεις το χρόνο και την υπομονή, μπορεί να πετύχεις κάποιον που δεν έχει ν φάει και το σκοτώνει.
    Η αξία του είναι κοντά στα 800, αφού είναι το πιο αξιόπιστο παπί που κυκλοφορεί
    Απλός λέει οτι υπάρχουν πολύ καλύτερα μηχανάκια σε αυτήν την τιμή και ότι η αξία του είναι 650€
    Sure!

  5. #5
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MariosFFX Προβολή μηνύματος
    Απλός λέει οτι υπάρχουν πολύ καλύτερα μηχανάκια σε αυτήν την τιμή και ότι η αξία του είναι 650€
    μηπως αδερφε το φιλαρακι σου ψαχνεται να αγορασει φτηνο παπι?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    μηπως αδερφε το φιλαρακι σου ψαχνεται να αγορασει φτηνο παπι?
    Οχι έχει Crypton X.
    Παιδιά μην αλλάζετε το θέμα, η ερώτηση είναι απλή:
    Το Modenas που πήρα στα 800€ είναι καλή τιμή ή τσιμπημένη;
    Sure!

  7. #7
    είχα ένα τέτοιο πέρσι με 5-6000 χλμ.
    Το έβαλα στο car.gr 1.100 ευρώ.
    Στις 10:00 μπήκε η αγγελία, στις 11:00 είχα 5 τηλέφωνα, στις 12: είχε πουληθεί.

  8. #8
    η τιμη του ειναι καλη και ειναι πολυ καλυτερο απο inova.ασε που δεν εχεις φοβο να στο κλεψουν οπως ενα honda.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    η τιμη του ειναι καλη και ειναι πολυ καλυτερο απο inova.ασε που δεν εχεις φοβο να στο κλεψουν οπως ενα honda.
    καλύτερο από innova? λόγο κλοπής φαντάζομαι όχι ότι είναι καλύτερο από ένα innova injection 125
    Sure!

  10. #10
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    να σου κατι ρε αδερφε στο κατω - κατω? παιζεις με κανενος την υπομονη και συνεχιζεις?

    ο κανονικος ο ανθρωπος ΠΡΩΤΑ ψαχνεται και ρωταει και μετα αγοραζει....

    τωρα τι θελεις ? να σου πουμε οτι σε πατησαν στο σβερκο και σε κοροιδεψαν? ή να σου πουμε μπραβο που το πηρες φτηνα το κελεπουρι? Ότι κι απτα 2 να συμβαινει , ειναι λιγο αργα .... τωρα ειναι δικο σου το μηχανακι , κοιτα να το προσεχεις και να το χαρεις...


    ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΓΚΟΥΡΙΕΣ ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ Youtube με βιντεακια πιτσιρικαδων πανω δε παπακια με τιτλο: " Μαριος, εφυγε τοσο νεος" " Σταματη , οι φιλοι σου δε σε ξεχναμε" " Κωστας, ηταν το καλυτερο τιμονι " κλπ
    Accipere quam facere praestat injuriam

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    να σου κατι ρε αδερφε στο κατω - κατω? παιζεις με κανενος την υπομονη και συνεχιζεις?

    ο κανονικος ο ανθρωπος ΠΡΩΤΑ ψαχνεται και ρωταει και μετα αγοραζει....

    τωρα τι θελεις ? να σου πουμε οτι σε πατησαν στο σβερκο και σε κοροιδεψαν? ή να σου πουμε μπραβο που το πηρες φτηνα το κελεπουρι? Ότι κι απτα 2 να συμβαινει , ειναι λιγο αργα .... τωρα ειναι δικο σου το μηχανακι , κοιτα να το προσεχεις και να το χαρεις...


    ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΓΚΟΥΡΙΕΣ ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ Youtube με βιντεακια πιτσιρικαδων πανω δε παπακια με τιτλο: " Μαριος, εφυγε τοσο νεος" " Σταματη , οι φιλοι σου δε σε ξεχναμε" " Κωστας, ηταν το καλυτερο τιμονι " κλπ
    Με συγχωρείς κακό είναι που ρωτάω? Εγώ λέω ότι το πήρα καλά, ο φίλος μου λέει όχι, κακό είναι που ζητάω και μια δεύτερη γνώμη?
    Ποιο είναι το πρόβλημα σου? Σε ενοχλώ?
    Sure!

  12. #12
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MariosFFX Προβολή μηνύματος
    Με συγχωρείς κακό είναι που ρωτάω? Εγώ λέω ότι το πήρα καλά, ο φίλος μου λέει όχι, κακό είναι που ζητάω και μια δεύτερη γνώμη?
    Ποιο είναι το πρόβλημα σου? Σε ενοχλώ?
    γιατι δεν περιμενες να σου απαντησω ΠΡΙΝ το αγορασεις?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    γιατι δεν περιμενες να σου απαντησω ΠΡΙΝ το αγορασεις?
    Α καλά....
    Έχεις καταλάβει ΚΑΛΑ τι ρωτάω?
    Το παπί το χω ήδη 8 μήνες και το πήρα 800€ και όπως είπα στο πρώτο μου post
    "Έχω μια μεγάλη διαφωνία με έναν φίλο μου...... Το πήρα ακριβά ή κομπλέ;
    Ποια είναι η κομπλέ τιμή του για ένα μεταχειρισμένο Kriss με τα παραπάνω χαρακτηριστικά; "


    Τι να περιμένω? Το χω ήδη αρκετό καιρό και απλώς ρωτάω για να δω:
    1) Το πήρα κόμπλε ή την πάτησα
    2) Είναι πράγματι η αξία του 600€ όπως λέει ο φίλος μου ή είναι πιο πάνω?

    και απλώς άνοιξα το thead για να ρωτήσω τι τιμή θα δίναν σε ένα τετιό παπί

    και χωρίς να σε προσβάλω διαβάζεις καλά τι λέει ο καθένας πριν βγάλεις συμπεράσματα?

    Γιατί με το να μου λες "γιατι δεν περιμενες να σου απαντησω ΠΡΙΝ το αγορασεις?"
    Δηλώνει πως έβγαλες το συμπέρασμα πως ψάχνομαι να αγοράσω ενώ εξαρχής λέω ότι έχω
    και ξαναρωτάω λοιπόν υπάρχει προβλήμα που ρωτάω την αξία ενός μεταχειρισμένου Modenas Kriss 2005?
    Sure!

  14. #14
    το πηρες σε παρα πολυ καλη τιμη και ειναι καλυτερο απο inova. δε χαλαει δε σπαει με τπτ.το οτι δεν ειναι injection δεν ειναι μειονεκτημα. εχω το kristar δεν πηγα ποτε σε συνεργειο και το πηρα και γω 800 με καινουρια λαστιχα. το ειχα ψαξει παρα πολυ και οι τιμες τους παιζουν εκει και ισως και λιγο παραπανω.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  15. #15
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Άραξε... Τώρα το πήρες, τέλειωσε. & εμείς εδώ μέσα δεν είμαστε οι δικαστές που θα πούμε αν η τιμή είναι καλή ή όχι. Στη τελική στα @@ σου. έδωσες 800 και πήρες το μοδένας. σούπερ.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποια ειναι η καλυτερη βελτιωση που μπορει να κανει κανεις Α.Turbo Β.Compressor C.Nos?
    από pavlaras1 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2005, 11:52
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 20:01
  3. Αποψεις για το Modenas KRISS II
    από Spoky στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 01:12
  4. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 09:22
  5. Ποια Ειναι Η Πραγματικη Εννοια Τηs Παγκοσμιοποιησηs ;
    από greekshadow στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF