Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 45

Θέμα: Αγορά μοτοσυκλέτας για κίνηση μέσα στην πόλη

  1. #31
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    cb1
    Εσυ θα σταματησεις να προτεινεις στον κοσμο μηχανακια χωρις ροπη?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Εσυ θα σταματησεις να προτεινεις στον κοσμο μηχανακια χωρις ροπη?
    ναι, ενω τα cityfly, τα σκουτερ και τα cbf125 τραβανε κολλημενο Niva στην αμμο...

    αν με τα λεφτα που δινεται το cb1, μπορεις να βρεις τοσο ελαστικο κινητηρα και παραλληλα τοσο δυνατο, be my guest...

  3. #33
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ναι, ενω τα cityfly, τα σκουτερ και τα cbf125 τραβανε κολλημενο Niva στην αμμο...

    αν με τα λεφτα που δινεται το cb1, μπορεις να βρεις τοσο ελαστικο κινητηρα και παραλληλα τοσο δυνατο, be my guest...
    Κοιτα, την εποχη που ειχα ενα drz με βασικες μετατροπες στην αναπνοη και μονο, οδηγησα το cb φιλου με ολοσωμη. Εκει που το drz με πρωτη σηκωνε σουζα στο γκαζι το cb νομιζες οτι ξεκινουσε με 3η ενω ειχε 1η. Τετοιο ξενερωμα δεν εχω ξαναφει στην ζωη μου. Συνεχεια με το ποδι στις αλλαγες για να εκμαιευσεις 0.01G απο τα 4 πιστονακια δαχτυληθρες. Θεωρω οτιδηποτε εκτος μονοκυλινδρου στα 400 κυβικα μαζοχισμο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κοιτα, την εποχη που ειχα ενα drz με βασικες μετατροπες στην αναπνοη και μονο, οδηγησα το cb φιλου με ολοσωμη. Εκει που το drz με πρωτη σηκωνε σουζα στο γκαζι το cb νομιζες οτι ξεκινουσε με 3η ενω ειχε 1η. Τετοιο ξενερωμα δεν εχω ξαναφει στην ζωη μου. Συνεχεια με το ποδι στις αλλαγες για να εκμαιευσεις 0.01G απο τα 4 πιστονακια δαχτυληθρες. Θεωρω οτιδηποτε εκτος μονοκυλινδρου στα 400 κυβικα μαζοχισμο.
    αρχικα ας ξεκαθαρισουμε οτι αλλο cb400 και αλλο cb1...
    μετα να σου πω οτι κανεις ακυρη συγκριση...
    οταν θα ανοιγες σοβαρα με καποιο cb1 με το drz θα καταλαβαινες τι παιζει απο το ποσο πισω θα ησουν... γιατι το cb1 μπορει να συγκριθει μονο με 600αρι μονοκυλινδρο και αυτο στα χαμηλα.. γιατι αν αρχισουν να ανεβαινουν τα χλμ, τοτε goodbye sweet home Alabama...

    ωραιο ειναι να "στα σκαει το μηχανημα στα χαμηλα", αλλα αν δεν εχει μια στοιχειωδη διαρκεια, τοτε αστα βραστα...

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Φίλε είχα για χρόνια cb400sf, αυτό που θεωρείς πως είναι "άλλο" από το φοβερό και τρομερό cb1, και έχω εδώ και χρόνια χόρνετ, και έχω πραγματικα βαρεθεί αυτό που εσύ το λές "διάρκεια", κι εγώ το λέω "αν δεν ουρλιάξει το μοτέρ, ροπή δεν βλέπεις". Δυστυχώς οι επιλογές στα street ιαπωνικά δικύλινδρα είναι ελάχιστες και έτσι έχω κάνει τις παραπάνω επιλογές.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jorgevaldano Προβολή μηνύματος
    Φίλε είχα για χρόνια cb400sf, αυτό που θεωρείς πως είναι "άλλο" από το φοβερό και τρομερό cb1, και έχω εδώ και χρόνια χόρνετ, και έχω πραγματικα βαρεθεί αυτό που εσύ το λές "διάρκεια", κι εγώ το λέω "αν δεν ουρλιάξει το μοτέρ, ροπή δεν βλέπεις". Δυστυχώς οι επιλογές στα street ιαπωνικά δικύλινδρα είναι ελάχιστες και έτσι έχω κάνει τις παραπάνω επιλογές.
    σε 'μενα αναφερεσαι??
    αν ναι, σπαστα και ξαναριχτα γιατι ακρη δεν βγαινει...

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    το DRZ/SM και το S ειναι μια χαρα μηχανακια.... απλα πας στο 3000ρο...
    ama den exis lefta pare karta aperioriston...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  8. #38
    re pate spitia sas re den iparxi alo mixanaki apo drz gia mesa stin poli leme
    ela mpravo
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  9. #39
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    οταν θα ανοιγες σοβαρα με καποιο cb1 με το drz θα καταλαβαινες τι παιζει απο το ποσο πισω θα ησουν...
    άμα καβαλήσει cb-1, το mostro θα πάει για πούλημα και μετά θα ψάχνεται για ss

  10. #40

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    άμα καβαλήσει cb-1, το mostro θα πάει για πούλημα και μετά θα ψάχνεται για ss

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    άμα καβαλήσει cb-1, το mostro θα πάει για πούλημα και μετά θα ψάχνεται για ss
    Δεν αποκλείεται.

    Το άλλο ενδεχόμενο είναι να πει "καλά, αν είναι να αναγκάζομαι να φτάνω στις 8.000 στροφες για να ξεφύγω από τα 250άρια καθώς ανοίγει πράσινο... ευχαριστω δε θα πάρω!!"

  13. #43
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jorgevaldano Προβολή μηνύματος
    Το άλλο ενδεχόμενο είναι να πει "καλά, αν είναι να αναγκάζομαι να φτάνω στις 8.000 στροφες για να ξεφύγω από τα 250άρια καθώς ανοίγει πράσινο... ευχαριστω δε θα πάρω!!"
    δεν αποκλείεται.

    αν ενδεχομένως είναι εντελώς άσχετος περί μοτοσυκλέτας.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    θα 'θελα να σε δώ να ξεφεύγεις στο φανάρι από 250άρι με ένα cb1 ΧΩΡΙΣ να φτάσεις τις 8000 στροφές...

  15. #45
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jorgevaldano Προβολή μηνύματος
    θα 'θελα να σε δώ να ξεφεύγεις στο φανάρι από 250άρι με ένα cb1 ΧΩΡΙΣ να φτάσεις τις 8000 στροφές...
    εμένα μ'αρέσουν οι στροφές, εσένα οι στροφές στο ζεϊμπέκικο

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF