Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: Αγορά μοτοσυκλέτας για κίνηση μέσα στην πόλη

  1. #1

    Αγορά μοτοσυκλέτας για κίνηση μέσα στην πόλη

    Γεια σας παιδιά,
    έχω μια monster 900 και με έχει κουράσει πολύ μέσα στην πόλη.
    Τόσο ο θόρυβός της, όσο και η γκρίνια από την κοπέλα μου με την οποία κάθε πρωί πηγαίνουμε μαζί για δουλειά με αναγκάζουν να αλλάξω μέσω μετακίνησης.
    Σίγουρα θα πρέπει να είναι κάτι οικονομικό ως προς τη κατανάλωση, δηλαδή λίγα κυβικά.
    Να μην είναι scooter γιατί δεν μπορώ τα αυτόματα...
    Και τέλος προτιμώ τα γυμνά.
    Για πείτε καμιά ιδέα.

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2012
    Μηνύματα
    89
    Για τι λεφτα μιλάμε? μπορείς να παρεις αυτο

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2726052/

  3. #3
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Βρες ένα cb500

  4. #4
    Λάθος το πας αρχηγέ .

    Για μετακίνηση στην πόλη με ψώνια ,γυναίκα κτλ η λύση του σκούτερ είναι μονόδρομος .
    Χόρος κάτω απότη σέλα ,χόρος στα πόδια ,σε τυχόν μπαγκαζιέρα , μηδαμινή κατανάλωση σς σχέση με το 900άρι σου και ...και ...και

    Και εγώ δεν ήθελα να τα βλέπω καθόλου τα σκούτερ ,αλλά με το που πήρα γυμνό μηχανάκι , τσίμπησα ένα και αυτή τη στιγμή δεν μπορώ χωρίς σκουτεράκι .
    Είναι πραγματικά εργαλεία .
    Πάρε ένα και δεν θα χάσεις .

    ...Όλα αυτά αν κρατήσεις και το άλλο .Αν πάλι δεν μπορείς ....Πάσο .


  5. #5
    παρε v-strom
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  6. #6
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    παρε versys
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Oι μόνοι ειδικοι για αυτη την δουλεια ειναι οι πακετάδες που κυκλοφορουν μεσα στην πόλη
    ρωτησε καποιον και πάρε πληροφοριες !!

  8. #8
    Παιδιά ψάχνοντας γενικά στο διαδίκτυο έπεσα πάνω σε αυτο: http://www.youtube.com/watch?v=3ujkfHqcDvg
    Βέβαια δεν έρχεται Ελλάδα αλλά μου αρέσει πολύ!
    Αν πήγαινα σε σκούτερ μόνο Vespa μου κάνει κάπως αίσθηση να αγοράσω.

  9. #9
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    το θες καθαρα για πολη;αν ναι,κοιτας για παπι-σκουτερ αντε κανα μοτοσυκλετακι στα 250cc οπως το cbf που ειπε ο φιλος παραπανω...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    ΠΑΡΕ ΤΔΜ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ!!!!!

    (και κράτα και το τέρας)

































    υγ
    τώρα άμα σου έλεγα άλλαξε και "κοπέλα" μπορεί να στάβωνες αλλά μια μέρα ίσως σκεφτείς πως κάποιος βλάκας εκεί μέσα μου το είχε απ έξω έξω...

  11. #11
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Απ' ότι κατάλαβα θέλεις και στύλ στις μετακινήσεις σου. Μάλλον η βέσπα είναι μονόδρομος. Είχα μια 200 GT 2004 και ήταν πραγματικό σκύλι. Έκανα το λάθος και την πούλησα (καθότι έφυγα για ένα χρόνο) και τώρα το μετανιώνω. Άσε που η γυναίκα με έχει πρήξει, τόσο πολύ της άρεσε.

    Ωσαίο αυτό το SYM αλλά για ευκολία στην πόλη τα σκούτερ δεν παίζονται. Κι εγώ ήμουν κατά αλλά το σωστό να λέγεται...
    WHO RUNS THE SHOW

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2012
    Μηνύματα
    103
    Raftopoua καταρχήν έχεις τρομερό μηχάνημα!
    zηλεύω,με την καλή έννοια!
    Eίχα και γω μονστερ παλιά και ξέρω πόσο δύσκολη είναι η κυκλοφορία στην πολή εξαιτίας του τιμονιού που δεν κόβει και της προσοχής που χρειάζεται να δείξει ο οδηγός για να μην υπάρξουν γραντζουνιές στις εξατμίσεις δεξιά και αριστερά σε περίπτωση κλεισίματος από άλλα οχήματα στο παρκάρισμα-ξεπαρκάρισμα.Eμένα το πρόβλημα μου το έλυσε το honda clr 125 cityfly ένα όμορφο scrambler-ακι εξ'ανατολάς που με συντροφεύει τα τελευταία 10 χρόνια.Του πίνω καθημερινά το αίμα,βρέχεται λιάζεται χειμώνα-καλοκαίρι και δεν έχει κάνει κιχ.Καίει 3,5 λίτρα/100χλμ,είναι πιο ασφαλές από παπί και λιγότερο απαιτητικό από σκούτερ στη συντήρηση.Μάλιστα σου βρήκα και ένα:http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2736877/

  13. #13
    Aφραγκο Μελος Το avatar του/της Gms
    Εγγραφή
    29/07/2010
    Μηνύματα
    383
    Λοιπον εγω θα σου προτεινα ενα cbr 125 χαμηλη καταναλωση,χαμηλα εξοδα συντηρησης,αρκετα στενο για να χωνεται στην κινηση της πολης,για 125 εχει αρκετα καλο τελικη 130 χαω θα σε παει και εξω απο την πολη αν χρειαστει.Στα πλην οτι δεν κανει για γαιδουρι εχει λιγο χωρο βεβαια κατο απο το σελακι χωραει ενα αδιαβροχο και το λουκετο δισκου ανετα μπορεις να βαλεις βαλιτσα πισω αμα θες.

  14. #14
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shiatman Προβολή μηνύματος
    Απ' ότι κατάλαβα θέλεις και στύλ στις μετακινήσεις σου. Μάλλον η βέσπα είναι μονόδρομος. Είχα μια 200 GT 2004 και ήταν πραγματικό σκύλι. Έκανα το λάθος και την πούλησα (καθότι έφυγα για ένα χρόνο) και τώρα το μετανιώνω. Άσε που η γυναίκα με έχει πρήξει, τόσο πολύ της άρεσε.

    Ωσαίο αυτό το SYM αλλά για ευκολία στην πόλη τα σκούτερ δεν παίζονται. Κι εγώ ήμουν κατά αλλά το σωστό να λέγεται...
    Αυτό το sym δεν είναι απλά ωραίο.. είναι απίστευτο... που ήταν όταν αγόραζα το ybr οέο??
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  15. #15
    Και εγω εχω αλεργια στα σκοοτερς!

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2630986/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2736421/

    σε αυτα τα κυβικα ειναι τα πιο ομορφα μετα παιζουν τα CBF/XBR

    και σε παραπανω βρησκεις και κανα πολυ καθαρο CB400SF
    ORGIA!!!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF