Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: ***SOS*** ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

  1. #1

    ***SOS*** ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

    *********** ΠΡΟΣΟΧΗ ****** ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ ************
    Σήμερα 20/08/2012, στις 3 παρά το πρωί, έλαβα ένα τηλ από απόκρυψη αριθμού από έναν τύπο με βραχνή φωνή, ο οποίος με ειδοποίησε και καλά, ότι έχουν βάλει στο μάτι το μηχανάκι μου.
    Το ίδιο ακριβώς με κάποια λεπτά διαφορά, έγινε και σε έναν φίλο που μένει Μέγαρα. Καμία σχέση δηλαδή γιατί εγώ μένω Αθήνα.
    Όποιος έχει δεχτεί κάτι παρόμοιο παρακαλώ να ενημερώσει. Να μάθουμε τι εργάκι είναι αυτό που παίζει!

    ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΟΠΟΙΟΣ ΞΈΡΕΙ ΚΆΤΙ Η ΈΧΕΙ ΠΑΡΌΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΊΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ!

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΔΟΘΕΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΟΛΠΟ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ!!!!!!!!

    Άντε γιατί έχει παραγίνει με τα μαλακισμένα τα κλεφτρόνια!
    *********** ΠΡΟΣΟΧΗ ****** ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ ************

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	stopThief.png 
Προβολές:	808 
Μέγεθος:	62,9 KB 
ID:	266610

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tak-Attack Προβολή μηνύματος
    Σήμερα 20/08/2012, στις 3 παρά το πρωί, έλαβα ένα τηλ από απόκρυψη αριθμού από έναν τύπο με βραχνή φωνή, ο οποίος με ειδοποίησε και καλά, ότι έχουν βάλει στο μάτι το μηχανάκι μου.
    Eιδικά το δικό σου να το κάνουνε τι; Πως θα το κρύψουνε; Πως θα το μαιμουδιάσουνε;
    Και αν σε έχουν παρακολουθήσει, δεν τους ξενίζει λίγο το πόσο "αδύναμος" είσαι;
    Περίεργα πράγματα... Έχει σαλτάρει ο κόσμος...
    :a31:
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    νομίζω οτι με εισαγγελική παραγγελία μπορεί να γίνει άρση του τηλεφωνικού απορρήτου

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokar Προβολή μηνύματος
    νομίζω οτι με εισαγγελική παραγγελία μπορεί να γίνει άρση του τηλεφωνικού απορρήτου
    ναι μπορεί. αλλά απ ότι έμαθα για να δώσει ο εισαγγελέας τέτοια εντολή, θα πρέπει να έχει γίνει κακούργημα. Κοινός να σε σκωτόσουν πρώτα και μετά να δώσει την εντολή! ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑ!!!

  5. #5
    Παιδιά δεν ξέρω αν είναι κάτι ή αν δεν είναι τίποτα. Δεν ξέρω αν κάποιος κάνει φάρσα, αν ήταν ο ίδιος ο κλέφτης αν αν αν ... εγώ άκουσα αυτό και οφείλω να το πω για να μαθευτεί και να μπορούμε να προστατέψουμε τους εαυτούς μας καλύτερα.
    Μόνο μιλώντας όλοι μαζί και μοιράζοντας τις εμπειρίες μας και τις γνώσεις μας, θα είμαστε πιο προετοιμασμένοι για τέτοιες καταστάσεις.

    Γι αυτό λοιπόν πέρα από όλα τα "αν", έχει κανείς ακούσει αυτό το σενάριο? έχει κανείς ίδια εμπειρία?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    φυλαξου εσυ για καλο και για κακο.....αν και μαλον φαρσα θα ειναι απο κοινο φιλο σας
    KLE 400-XT 250.

  7. #7
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gregogti Προβολή μηνύματος
    φυλαξου εσυ για καλο και για κακο.....αν και μαλον φαρσα θα ειναι απο κοινο φιλο σας
    Κι'εγώ για φάρσα τη κόβω..
    Αν το έχουνε βάλει στο μάτι, ποιός ο λόγος να σε ειδοποιήσουνε??

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    οντως δεν εχει νοημα να σε ειδοποιησουν για την επικειμενη κλεψια, εκτος και αν ακολουθουν την θεωρια της αντιστροφης ψυχολογιας και σε κανουν να αλλαξεις τις συνηθειες σου για να βρουν ευαλωτο σημειο και να κανουν την κινηση τους....

  9. #9
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αν δε κανει καποιος φαρσα (γνωστος σας)(και γαμω τις φαρσες)
    2 απορίες
    1ον που βρηκαν το τηλεφωνο σου
    2ον που ξεραν οτι εχεις μοτο
    ???

  10. #10
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Στην επομενη φορα που θα υπαρξει τετοιο τηλεφωνημα πριν μιλησεις κανε ηχογραφηση για να εχεις την φωνη του! Βαλτην στο φιλο σου, αν ειναι η ιδια φτιαξε μια λιστα με τους πλακατζηδες φιλους σου, και την επομενη φορα πες οτι σου την κλεψαν ηδη...


    τωρα αν δεν ειναι φαρσα, φυλαξου Παναγιωτη! Βαλε συναγερμους, ντοπερμαν, αλυσιδες, ναρκες κατι τεσπα
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Αν δε κανει καποιος φαρσα (γνωστος σας)(και γαμω τις φαρσες)
    2 απορίες
    1ον που βρηκαν το τηλεφωνο σου
    2ον που ξεραν οτι εχεις μοτο
    ???
    πολύ εύστοχες απορίες !!!

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokar Προβολή μηνύματος
    πολύ εύστοχες απορίες !!!
    Με την πινακιδα και μερικους γνωστους, εχεις διευθυνση, τηλεφωνο.
    Γιαυτο ΠΟΤΕ μην δηλωνετε στην αδεια την πραγματικη διευθυνση που διαμενει η μοτο.

  13. #13
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_s Προβολή μηνύματος
    Με την πινακιδα και μερικους γνωστους, εχεις διευθυνση, τηλεφωνο.
    Γιαυτο ΠΟΤΕ μην δηλωνετε στην αδεια την πραγματικη διευθυνση που διαμενει η μοτο.
    Αντε διευθυνση ναι, τηλεφωνο ομως? Δε θυμαμε ποτε να με ρωτησαν τηλεφωνο στο συγκοινωνιών...
    Στη περιπτωση που ηταν κινητο και οχι στο σταθερο?

    Τεσπα
    Πολυ περιεργα πραγματα

  14. #14
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_s Προβολή μηνύματος
    Με την πινακιδα και μερικους γνωστους, εχεις διευθυνση, τηλεφωνο.
    Γιαυτο ΠΟΤΕ μην δηλωνετε στην αδεια την πραγματικη διευθυνση που διαμενει η μοτο.
    και που να δηλωνεις ρε εσυ; μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε διευθυνση;
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Corvo Προβολή μηνύματος
    και που να δηλωνεις ρε εσυ; μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε διευθυνση;
    Ναι
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF