Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 76

Θέμα: μπουζί ιριδίου vs συμβατικού

  1. #31
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Αυτο με τα ξενον,ξεκαθαριστε το παιδια...καποιος που να ξερει σιγουρα.Εχουν τελικα καποια επιπτωση στην αποδοση και την αξιοπιστια της μηχανης;

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yiannis172 Προβολή μηνύματος
    Αυτο με τα ξενον,ξεκαθαριστε το παιδια...καποιος που να ξερει σιγουρα.Εχουν τελικα καποια επιπτωση στην αποδοση και την αξιοπιστια της μηχανης;

    proton pola apo afta pou kataskevazonte kina exoun dimiourgisi sovara provlimata vraxikiklomatos mexri ke fotia exoun pari prepi na ine entelos aksiopista apo sovari eteria ke lipa

    meta oti paremvalis sta kalodia tou revmatos litourgi san antistasi prepi eno to revma taksideve apo ena monokomato kalodio na perasi apo ena epipleon ilektroniko kikloma afto den epemveni sta volt ala sta amper tou revmatos
    an i mpataria sou ine 14 amper diladi mpori na tin katevasis se amper me epiptosis stin apodosi
    ama 8eli opios dipote na katalavi ti ginete an exi mia 14ara mpataria as vali mia 12ara na di ti ginete

    aftoi oloi pou emporevonte i egka8istoun tetia proionta sigoura den 8a vroun kanena provlima

    opios 8eli as pai se dinamometro me sinagermo egkatestimeno as ton ksilosi telios ke as ksana pai na di to apotelesma ke ta logia ine ftoxia

    ke o sinagermos den kani zimia otan ine energopioimenos ftani na exi paremvi sto kikloma ke am ine sindemenos na kovi revmata i na vazi mprosta me tilekontrol tote vrasta xaralampe
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Έχω βάλει ο ίδιος ξενον και συναγερμους και έχω οδηγήσει πριν και μετα πολλά μηχανάκια,απο σκουτερακια,μονοκυλινδρα...δικυλινδρα μέχρι και ss τετρακυλινδρα 600 και 1000. Δεν έχω παρατηρήσει ποτε διάφορα σε απόδοση για έναν λόγο....δεν υπάρχει.εχεις μήνες ποτε απο μπαταρία και έχεις αναγκαστεί να την βάλεις σπρωχτη; Ε η διάφορα στην απόδοση είναι ελάχιστη και κυρίως στο ρελαντί,με λίγες στροφές η γεννήτρια φτάνει και υπέρ καλύπτει τις απαιτήσεις σε ρεύμα...που έτσι και αλλιώς παράγεται απο αυτή και ανορθωνεται-σταθεροποιείται.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  4. #34
    Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρομαι και εγώ για μπουζί ιριδίου Denso για Yamaha FZ6 s2. Έχω κάνει άνω κάτω τα site των NGK και Denso και δεν βρήκα για το s2 αλλά για το απλό fz6 με τα 75κάτι άλογα.

    Επικοινώνησα τηλεφωνικά με την Denso στην Ολλανδία και με ενημέρωσαν οτι για το μοντέλο μου ισχύει ο κωδικός που ισχύει και για το απλό το fz6 αλλά με 0.1mm μεγαλύτερο gap???!!??

    Tόσο καιρό που κοιτάω δεν αναφέρει κανείς επιλογή για gap και με παρεξένεψε το γεγονός. Υπάρχει περίπτωση να βάλω με λάθος gap και να δημιουργήσω πρόβλημα στο μοτέρ;

    Ενδεικτικά αναφέρω οτι τα "μαμα" μπουζί είναι NGK cr9ek και τα υποτιθέμενα αντίστοιχα Denso iridium power είναι τα IU27A

    Ενας φίλος με Kawasaki ZX-9r που επίσης φορούσε NGK cr9ek μαμά έβαλε Denso IU27A και δεν είχε επιλογή σε gap. Η μηχανή δουλεύει ρολόι
    The R is for Respect.

  5. #35
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ViceZ Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρομαι και εγώ για μπουζί ιριδίου Denso για Yamaha FZ6 s2. Έχω κάνει άνω κάτω τα site των NGK και Denso και δεν βρήκα για το s2 αλλά για το απλό fz6 με τα 75κάτι άλογα.

    Επικοινώνησα τηλεφωνικά με την Denso στην Ολλανδία και με ενημέρωσαν οτι για το μοντέλο μου ισχύει ο κωδικός που ισχύει και για το απλό το fz6 αλλά με 0.1mm μεγαλύτερο gap???!!??

    Tόσο καιρό που κοιτάω δεν αναφέρει κανείς επιλογή για gap και με παρεξένεψε το γεγονός. Υπάρχει περίπτωση να βάλω με λάθος gap και να δημιουργήσω πρόβλημα στο μοτέρ;

    Ενδεικτικά αναφέρω οτι τα "μαμα" μπουζί είναι NGK cr9ek και τα υποτιθέμενα αντίστοιχα Denso iridium power είναι τα IU27A

    Ενας φίλος με Kawasaki ZX-9r που επίσης φορούσε NGK cr9ek μαμά έβαλε Denso IU27A και δεν είχε επιλογή σε gap. Η μηχανή δουλεύει ρολόι
    Gap είναι το διάκενο της ακίδας, δεν ειναι χαρακτηριστικό καποιου τυπου μπουζί οπως μαλλον κατάλαβες. Στο μάνιουαλ της μοτο σου αναφερεται το σωστό διάκενο, και το ρυθμίζεις στο μπουζί που αγοράζεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #36

  7. #37
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokar Προβολή μηνύματος
    splitfire και Quadrafire και μαλακιες... φαινεται οτι η εκκενωση ειναι μια οσες ακιδες και να προσφερονται.... το μονο που φαινεται λιγο διαφορετικο ειναι αυτο το τελευταιο το 3D αλλα κατι μου λεει οτι λογω "κλειστου" σχεδιασμου θα στουμπωνει με καταλοιπα πιο γρηγορα ....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    αυτό ακριβώς ήθελα να δείξω.....

  9. #39
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    εννοείται πως όχι....
    καποιο link κ απο 'δω?!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    splitfire και Quadrafire και μαλακιες... φαινεται οτι η εκκενωση ειναι μια οσες ακιδες και να προσφερονται.... το μονο που φαινεται λιγο διαφορετικο ειναι αυτο το τελευταιο το 3D αλλα κατι μου λεει οτι λογω "κλειστου" σχεδιασμου θα στουμπωνει με καταλοιπα πιο γρηγορα ....
    τώρα που το βλέπω ξανά παρατηρώ οτι εκτός απο το 3D πολλαπλούς ταυτόχρονους σπινθήρες έχει το PowerStar ....
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=ZgqCXf9w_BE

  11. #41
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokar Προβολή μηνύματος
    τώρα που το βλέπω ξανά παρατηρώ οτι εκτός απο το 3D πολλαπλούς ταυτόχρονους σπινθήρες έχει το PowerStar ....
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=ZgqCXf9w_BE
    σωστα, αλλα κατι μου λεει οτι (βλεποντας το σημειο στηριξης) η κατασκευη ειναι πολυπλοκη , που σημαινει υψηλο κοστος
    Accipere quam facere praestat injuriam

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    αυτές τις μέρες σχεδιάζω κάτι σχετικά με την ανάφλεξη, μόλις είμαι έτοιμος θα το παρουσιάσω για να πάρω και τις γνώμες σας

  13. #43
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2012
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    me ta diakida exis to idio revma X2 oxi perisotero revma ala akrivos tin idia posotita X2 fores ti simeni afto?
    me tin mia akida exis tin ekriksi spin8ira pou xriazese gia na skasi to kafsimo
    i defteri ti xriazete? den exis pio dinati ekriksi exis mono afto ke ine to eksis

    ekmetalefsi olou tou kafsimou stis xamiles strofes
    diladi an pas na paris ena mixanaki 15 etias me tis sxetikes f8ores se karmpirater kilindrous ke lipa kalo ine gia na min exis mperdemata stis xamiles strofes apo ri8misis pou den ginonte pote sostes logo f8oras na valis diakida outo soste na eksasfalisis tin opos dipote ekmetalefsi tou mperdemenou migmatos kafsimou aera ke tixon ladia pou kegonte mazi logo f8oras
    afto tipota alo den kanis me ta diakida

    se kenourio moter ine axrista ke logo perisoteris energias voi8as to moter na zesta8i ke 8a f8ari grigorotera

    an ine kontrakias ke genika psaxnese gia epidosis psaxnese diaforetika ola pezoun rolo ke xiliosta ri8misis ke dianiksis se diafora meri tou moter
    an den ise gia pista i kontrakias min pezis me revmata xoris logo

    tin episkepsi ston koumparo tin pas ke me apla monoakida mpouzi
    καλησπερα!!! εσυ ο ιδιος εκει;;; ειπες παραπανω για καλωδια κ τα λοιπα μηπως ξερεις που τα βρισκεις κι'ολας;;; εχω ενα cbr 600f4i sport κ επειδη το πηγαινω μεγαρα εχω κοψει απο τα πολλα στον δρομο θελω λιγο καλυτερο γκαζι μαζι με κατι λαιμους εξατμιση τελικο κ ενα mem-jet να του δωσω κανενα αλογακι οσα μπορει να βγαλει αν ξερεις τιποτα καθε βοηθεια δεκτη!!! ευχαριστω!!!

  14. #44
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ArgirisVale Προβολή μηνύματος
    καλησπερα!!! εσυ ο ιδιος εκει;;;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ArgirisVale Προβολή μηνύματος
    το πηγαινω μεγαρα εχω κοψει απο τα πολλα στον δρομο θελω λιγο καλυτερο γκαζι μαζι με κατι λαιμους εξατμιση τελικο κ ενα mem-jet να του δωσω κανενα αλογακι οσα μπορει να βγαλει αν ξερεις τιποτα καθε βοηθεια δεκτη!!! ευχαριστω!!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	popcorn_10000.jpg 
Προβολές:	376 
Μέγεθος:	66,0 KB 
ID:	268418
    Accipere quam facere praestat injuriam

  15. #45
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    η φτηνη λυση ειναι να αλλαξεις μηχανη.-
    αλλιως αξιζει να ανοιξεις μοτερ να ψαχτεις με μεγαλυτερα πιστονια κτλ.
    απο τα μπουζι δεν θα παρεις τπτ.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF