Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 78

Θέμα: Ακου ρε τι εγινε. Οχι Ακου.!!!!!!! (Μαλλον δες)

  1. #31
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
    Αν όλοι πίστευαν αυτά που λές φίλε θα είμασταν ακόμα στην ΧΟΥΝΤΑ των συνταγματαρχών. Για πρόσεχε λίγο ...
    Δεν φιλοσόφησα. ΔΕΔΟΜΕΝΑ παράθεσα. Μάλλον δεν κατάλαβες σε ποιό στρατόπεδο είμαι!!!
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  2. #32
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.464
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Παιδιά, συγνώμη που θα (προσπαθήσω να) σας προσγειώσω, αλλά..........


    Όποιος νομίζει ότι μπορει να τα βάλει με την παράνοια και τη βλακεία της ΕΛΑΣ, είναι νυχτωμένος. Εχει αυτή την εντυπωση γιατί απλά δε του έχει τύχει ακόμα να του την ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ η ΕΛΑΣ για να καταλάβει τι σημαίνει ΕΞΟΥΣΙΑ. Η ασυδοσία που συναντάμε στους δρόμους είναι ένα μικρό δείγμα... Μια εισαγωγή...



    Kλήση επειδή έβγαλες το κράνος.
    Κλήση επειδή έμεινες απο βενζίνη.
    Κλήση επειδή ΔΕΝ οδηγείς στη ΛΕΑ.
    Κλήση επειδή μου φάνηκε ότι τρέχεις.
    Κλήση επειδή ...έπεσες.
    Κλήση επειδή αντιμίλησες.

    και άλλα πολλά... (τα παραπάνω είναι πραγματικές περιπτώσεις)

    Μη μπερδεύουμε τη δημόσια διοίκηση και τη γραφειοκρατεία της με το Κράτος (δλδ την εκτελεστική εξουσία, ναι ναι αυτή που ορίζεται από το Σύνταγμα).

    KTM640 πιστεύω ότι έχεις λάθος, και εξηγούμαι. Τη ΔΔ την παλεύεις, γιατί είσαι ισότιμος. Θα φτύσεις αίμα, αλλά την παλεύεις. Την (εκτελεστική, και όποια άλλη) εξουσία ΔΕ την παλεύεις. ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ λέμεεεεεεεεε. Kαι δεν είναι αστείο. Η λογική του νόμου (χωρίς πλάκα) είναι shoot first, ask later.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Έτσι είναι είτε θέλουμε είτε όχι!!!!
    Αυτοί έχουν τη δύναμη και δυστυχώς είναι οι περισσότεροι ...
    πάρε τον έναν και βάρα τον άλλο!!!!!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira

    Έτσι είναι είτε θέλουμε είτε όχι!!!!
    Αυτοί έχουν τη δύναμη και δυστυχώς είναι οι περισσότεροι ...
    πάρε τον έναν και βάρα τον άλλο!!!!!
    Όχι Maira, διαφωνώ.

    ΔΕΝ έχουν τη δύναμη, ή δεν έχουν περισσότερη απο αυτή που ορίζει ο νόμος και ο ΚΟΚ. Άρα σε παραλογισμούς, κακές συμπεριφορές και γενικότερα ασυδοσία μη χαρίζεστε.

    Μην ξεχνάτε οτι όσοι εργάζονται σε τέτοιες υπηρεσιές (ένοπλες δυνάμεις και σώματα ασφαλείας), προσπαθούν να αποφύγουν σαν τρελοί μια αναφορά που θα αμαυρώσει τον φάκελό τους.

    Δε θέλω σε καμία περίπτωση να θίξω όσους στο φόρουμ είναι στρατιωτικοί, αλλά, καλώς ή κάκως έτσι είναι. Αν έχουμε το δίκαιο με το μέρος μας (χωρίς προκαταλήψεις "μπάτσος = εχθρός" εξ' ορισμού), να το κυνηγάμε.

    Έτσι αυτοί που χρησιμοποιούν την "εξουσία" που εμείς πληρώνουμε, θα μάθουν να την χρησιμοποιούν σωστά.

    Και δε θα έχουμε τα κλασσικά στερεότυπα όπως το δικό σου που, όντας κοπέλα έχεις πλεονέκτημα, ή σαν αυτό που μου συνέβη την Πέμπτη, μου κάνουν νόημα σε μπλόκο να σταματήσω, σταματάω, ανοίγω το μπουφάν να πάρω το πορτοφόλι, βλέπουν τη γραβάτα (ναι, φοράω... ) και μου λένε "εντάξει κύριε (!), καλή σας ημέρα"!!!

    Καλή εβδομάδα να έχουμε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #34
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.464
    Δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι πρέπει να το βάζουμε κάτω ή να μην απαιτούμε το δίκιο μας.
    Σε τρακάρισμα και με κοιτάγαν με μισό μάτι. Ήταν σίγουροι ότι εγώ την είχα κάνει τη μαλακία. Στο δρόμο μες στο αίμα κι αυτοί να με στραβοκοιτάνε. Είναι όμως προκατηλημένοι και ξέρουν ότι τα πιο εύκολα θύμτα είναι οι μηχανές. Ξέρουν ότι μπορούν να βρούν έστω και ένα πράγμα παράνομο στη μηχανή ή τον αναβάτη.

    Με την δύναμη της εξουσίας μπορεί να σε τραβάνε όλο το βράδυ για μια εξακρίβωση.

    Θα σου πω και την άλλη πλευρα του νομίσματος. Είμαι κοπέλα και οι άμυνες μου δεν είναι καλές. Και που ξέρω εγώ τι θα γίνει αν με τραβήξουν στο τμήμα?

    Οκ και τους τρέχω σε αναφορές και μυνήσεις. Το κακό θα έχει γίνει, θα περάσουν 10 χρόνια για να βρούμε άκρη και μετά από όλα αυτά μπορεί να μη βρω και δίκιο!!!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  5. #35
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Τώρα θυμήθηκα ένα περιστατικό αντιπροσωπευτικό της καφρίλας των μπάτσων.
    Είμαι Θεσσαλονίκη σε ταξί και κατεβαίνω την Τσιμισκή. Είναι πρωί και έχει τρελό κυκλοφοριακό. Στη Λεωφοριολωρίδα έχει τροχονόμο που κάνει νόημα στα ταξί να μπουν δεξιά για να φύγουν πιο γρήγορα. Ο δικός μου αγνοεί τα νεύματα του τροχονόμου και παραμένει στη μεσαία λωρίδα. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος:
    Εγώ: Γιατί δεν μπήκες από δεξιά αφού σου έκανε νόημα ο άλλος;
    Ταξιτζής: Φιλαράκι πριν λίγο καιρό με έκανε νόημα στο φανάρι να μπω δεξιά, μπήκα και στο επόμενο φανάρι με σταμάτησε ο άλλος και με έγραψε. :rotflmao:
    Triple 1050


  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Τώρα θυμήθηκα ένα περιστατικό αντιπροσωπευτικό της καφρίλας των μπάτσων.
    Είμαι Θεσσαλονίκη σε ταξί και κατεβαίνω την Τσιμισκή. Είναι πρωί και έχει τρελό κυκλοφοριακό. Στη Λεωφοριολωρίδα έχει τροχονόμο που κάνει νόημα στα ταξί να μπουν δεξιά για να φύγουν πιο γρήγορα. Ο δικός μου αγνοεί τα νεύματα του τροχονόμου και παραμένει στη μεσαία λωρίδα. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος:
    Εγώ: Γιατί δεν μπήκες από δεξιά αφού σου έκανε νόημα ο άλλος;
    Ταξιτζής: Φιλαράκι πριν λίγο καιρό με έκανε νόημα στο φανάρι να μπω δεξιά, μπήκα και στο επόμενο φανάρι με σταμάτησε ο άλλος και με έγραψε. :rotflmao:
    Γνώμη μου: Δικαιολογίες του κ**λου του ταρίφα για να γράψει περισσότερα το ταξίμετρο. Αν έβλεπε υποψήφιο πελάτη να δεις για πότε θα έμπαινε.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #37
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Γνώμη μου: Δικαιολογίες του κ**λου του ταρίφα για να γράψει περισσότερα το ταξίμετρο. Αν έβλεπε υποψήφιο πελάτη να δεις για πότε θα έμπαινε.
    και θα αγνοούσε τα μηχανακια που θα ερχονταν απο πίσω και 8α πλακωνονταν στα φρένα μεχρι οι κορες των ματιων να ακουμπούσαν την ζελατίνα.....

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
    και θα αγνοούσε τα μηχανακια που θα ερχονταν απο πίσω και 8α πλακωνονταν στα φρένα μεχρι οι κορες των ματιων να ακουμπούσαν την ζελατίνα.....

    Έεεεεετσι, έεεεετσι.

    Όπως προβλέπεται


    :a53:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #39
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Nα εξηγηθω μην παρεξηγηθω.

    Δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπες. Εννοειται οτι σε ολα τα επαγγελματα υπαρχει και καλος και κακος. Κλισε.

  10. #40
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.464
    Ναι κανείς δεν έχει πρόβλημα με κανέναν! Τώρα γιατί όποτε βλέπω περιπολικό, μπλόκο, ή μπάτσο, μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, δεν μπορώ να καταλάβω!!!!!

    Υπάχρουν και καλοί! Είναι οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    Nα εξηγηθω μην παρεξηγηθω.

    Δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπες. Εννοειται οτι σε ολα τα επαγγελματα υπαρχει και καλος και κακος. Κλισε.
    Όποτε βγαίνει ο Μπαντουράκης (ο πρόεδρος του ΣΑΤΑ) να μιλησει στην τηλεόραση μετά απο καταγγελία για κάποιο ταρίφα λέει την κλασσική ατάκα καραμέλα:
    "Μην στεκόμαστε σε μεμονωμένα άσχημα περιστατικά που αμαυρώνουν την καλή εικόνα του κλάδου"....

    :hypnotize

    Κι εσύ βρε Maira κορίτσι μου γιατί τρελαίνεσαι τόσο;



    Απλά αγνόησέ τους... πίστεψέ με δε θα ήθελες με τίποτα να είσαι στη θέση τους.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #42
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.464
    Δε λέω τη δουλειά τους κάνουν οι άνθρωποι!

    Το ξέρετε όμως ότι κάθε φορά που στάματάνε κάποιον θα πρέπει να του μιλάνε ευγενικά, με το συς και με το σας, να του λένε "καλημέρα,καλησπέρα....καληνύχτα" και ό,τι άλλο ονομάζεται ευγένεια???

    Το έχετε δει εσείς αυτό πουθενά??????

    Την άλλη φορά γυρίζει με μια ανέδεια και με ρωτάει:
    -Χαρτιά έχεις;
    Και χαρτί υγείας αν γουστάρει!!!!


    Είμαι πολίτης και απαιτώ σεβασμό!!!!

    Άντε βρε! Ας πιούμε κάτι να ξεχατούμε!!!!!



    Φόρτωσα πάλι!!!!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  13. #43


    :a34: :a34: :a34: :a34:

    Πάντως στο θέμα της συμπεριφοράς έχω παρατηρήσει βελτίωση, σε σχέση με πριν 10-15 χρόνια.

    Θυμάμαι το χειμώνα με σταμάτησαν για αλκοτέστ (και δυστυχώς - και δικαίως - με έγραψαν )



    Ήταν από την ομάδα "Πήγασος" (που διαλύθηκε by the way) και ήταν ευγενέστατοι και άψογοι. Ο τύπος μου εξήγησε αναλυτικά τη διαδικασία και τα προβλεπόμενα, στον πληθυντικό (όχι δε φορύσα γραβάτα ), μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση.

    Αντίστοιχα:
    Πέρισυ το καλοκαίρι στην Πράγα, οδηγώντας, ήρθε απο πίσω περιπολικό με σειρήνες, μου έκλεισε το δρόμο λες και ήταν ο Ρόσκο (!), για αλκοτέστ (καθαρός ευτυχώς) και απο συμπεριφορά.... άστο καλύτερα.


    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #44
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.464
    Κακά τα ψέματα, σε περίπτωση αλκοτέστ είναι ευγενικοί!!!

    Που ξέρουν αν ο άλλος είναι τύφλα και τους περάσει από πάνω????




    :a5:
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.989
    Δεν ξέρω για σας βρε παιδιά, αλλά εμένα όποτε με έχουν σταματήσει με αντιμετωπίζουν με ευγένεια...

    Βέβαια κι εγώ, μόλις σταματάω, είμαι ευγενέστατος: "Καλησπέρα σας...", "Πώς μπορώ να βοηθήσω;" και τα σχετικά...

    Πιστεύω πως αν δεν τους αντιμετωπίσεις με προκατάληψη και τσαμπουκά, τυγχάνεις αντίστοιχης αντιμετώπισης...

    Όταν μάλιστα με είχαν σταματήσει και με ρώτησαν για την ανύπαρκτη πινακίδα (γ@μώ τα υπουργεία μου, γ@μώ), απλά και ευγενικά τους εξήγησα την κατάσταση...
    Ούτε χαρτί ζήτησαν, ούτε τίποτε...

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμωρία ΟΣΦΠ;.... τι έγινε πάλι ρε παιδιά;
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2005, 17:41
  2. Τι εγινε ρε παιδια;
    από arhagellos στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 16:10
  3. Τί έγινε ρε παιδιά;;;
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 14:46
  4. Άκου τώρα τι μου ρθε
    από illuminatios στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 14:43
  5. Τι εγινε ρε παιδια;
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 07:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF