Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 58

Θέμα: ΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΡΑΝΤΑΡ (ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ)

  1. #1

    ΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΡΑΝΤΑΡ (ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ)

    Μου είρθε ειδοποιηση απο την αστυνομια για παραλαβή κλήσης για υπερβολική ταχύτητα από ραντάρ της αττικής οδού
    οριο 70 πήγαινα με 114
    σημείο β6,25 (ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ)
    350 ΕΥΡΩ (175 σε 10 μέρες) και 2 μήνες αφαίρεση διπλώματος αργότερα

    την κλήση δεν την παρέλαβα ακόμα και η μπατσίνα μου είπε ότι αν δεν την παραλάβω θα γίνει μύνηση για απείθια μετά το πρόστιμο στην εφορία κτλ κτλ

    μετά από αναζήτηση σε διάφορα φόροθμ οι περισσότερι λέγναε να ισχυριστώ ότι δεν την οδηγούσα εγώ την μηχανή κτλ κτλ.
    το ζήτημα είναι ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΠΑΡΑΜΥΘΙ Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ??

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Όπως και από όπου και να το κοιτάξεις, την έχεις γιά τα καλά.
    Το πρόστιμο ΣΙΓΟΥΡΑ δεν το γλυτώνεις το δίπλωμα μόνο αν βρεις κανέναν φίλο που δέχεται να το "θυσιάσει" και να πει ότι οδηγούσε αυτός.
    το πρόστιμο βεβαίως ΕΣΥ θα το πλΕρώσεις....
    γνώμη μου πλήρωσε το τώρα με τα μισά γιατί θα τραβιέσαι μετά, δεν γλυτώνεις (παθών...)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrioskosmas Προβολή μηνύματος
    Μου είρθε ειδοποιηση απο την αστυνομια για παραλαβή κλήσης για υπερβολική ταχύτητα από ραντάρ της αττικής οδού
    οριο 70 πήγαινα με 114
    σημείο β6,25 (ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ)
    350 ΕΥΡΩ (175 σε 10 μέρες) και 2 μήνες αφαίρεση διπλώματος αργότερα

    την κλήση δεν την παρέλαβα ακόμα και η μπατσίνα μου είπε ότι αν δεν την παραλάβω θα γίνει μύνηση για απείθια μετά το πρόστιμο στην εφορία κτλ κτλ

    μετά από αναζήτηση σε διάφορα φόροθμ οι περισσότερι λέγναε να ισχυριστώ ότι δεν την οδηγούσα εγώ την μηχανή κτλ κτλ.
    το ζήτημα είναι ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΠΑΡΑΜΥΘΙ Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ??

    Φίλε μου κακός έκανες και δεν τη παρέλαβες τη κλήση θα σου έρθει να πληρώσεις στην εφορεία του χρόνου με τη φορολογική σου δήλωση τα 350 με τη προσαύξηση 480€
    Το να φορτώσεις τη "πατάτα" σε άλλον πρέπει και να το αποδείξεις, με φωτοτυπία το δίπλωμα του "άλλου" , άν έχεις παππού μαμά μπαμπά κλπ που να μην χρειάζεται το δίπλωμα για τον καιρό που θα του το πάρουν
    ΑΥΤΑ
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  4. #4
    πας την παραλαμβανεις κανονικα πληρωνεις το μισο και μιλα με το διοικητή μπας και γλυτωσεις την παρακρατηση του διπλωματος....

    περιμενω και εγω μια απο περσι το νοεμβριο...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrioskosmas Προβολή μηνύματος
    [...]μετά από αναζήτηση σε διάφορα φόροθμ οι περισσότερι λέγναε να ισχυριστώ ότι δεν την οδηγούσα εγώ την μηχανή κτλ κτλ.[...]
    Σωστά στα λένε.

    (εκ του ασφαλούς φυσικα)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    πας την παραλαμβανεις κανονικα πληρωνεις το μισο και μιλα με το διοικητή μπας και γλυτωσεις την παρακρατηση του διπλωματος....
    +675

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrioskosmas Προβολή μηνύματος
    Μου είρθε ειδοποιηση απο την αστυνομια για παραλαβή κλήσης για υπερβολική ταχύτητα από ραντάρ της αττικής οδού
    οριο 70 πήγαινα με 114
    σημείο β6,25 (ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ)
    350 ΕΥΡΩ (175 σε 10 μέρες) και 2 μήνες αφαίρεση διπλώματος αργότερα

    την κλήση δεν την παρέλαβα ακόμα και η μπατσίνα μου είπε ότι αν δεν την παραλάβω θα γίνει μύνηση για απείθια μετά το πρόστιμο στην εφορία κτλ κτλ

    μετά από αναζήτηση σε διάφορα φόροθμ οι περισσότερι λέγναε να ισχυριστώ ότι δεν την οδηγούσα εγώ την μηχανή κτλ κτλ.
    το ζήτημα είναι ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΠΑΡΑΜΥΘΙ Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ??
    αν ισχυριστείς ότι δεν οδηγούσες εσυ, θα σου ζητήσουν τον αρ. διπλώματος αυτού που οδηγούσε.
    αν δεν τον έχεις, θα σου ζητήσουν να την παραλάβεις εσύ.
    αν αρνηθείς... τα έγραψες και μόνος σου.

    κάνε αυτό που σου λέει ο McTalas παραπάνω για να ξεμπερδεύεις.

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Η ταχυτητα πληρωνεται....

    και η μαγκια....και η γκομενα(ασχετο).


    Αν δεν θελεις να πληρωνεις...μην τρεχεις.

  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrioskosmas Προβολή μηνύματος
    Μου είρθε ειδοποιηση απο την αστυνομια για παραλαβή κλήσης για υπερβολική ταχύτητα από ραντάρ της αττικής οδού
    οριο 70 πήγαινα με 114
    σημείο β6,25 (ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ)
    ....
    Κλήση βραδυπορίας;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Η ταχυτητα πληρωνεται....

    και η μαγκια....και η γκομενα(ασχετο).


    Αν δεν θελεις να πληρωνεις...μην τρεχεις.

    Το ότι πήγαινε με 114 σε ζώνη 70 το βλέπεις ως καγκουριά;

    Πιστεύεις πως υπάρχει τμήμα της ΑΟ που όντως τα 70 να είναι λογικό όριο;

    Πιστεύω πως πηγαίνοντας με 70 θα κινδύνευε περισσότερο, να τον πατήσουν...

    Και υπάρχει στο youtube βίντεο γνωστού μου που τελικιάζει Ρ6 στην ΑΟ, διανύοντας πολλά χλμ., κάτω από 150 δεν πέφτει σε όλη τη διαδρομή, αυτό ΝΑΙ είναι καγκουριά και επιλήψιμο, αλλά όχι τα 114 φίλε, έλεος...

    Βάλανε το κουλό όριο των 70 στο σημείο εκείνο, επέλεξαν εκεί ακριβώς να βάλουν και την κάμερα, η σκοπιμότητα της υπόθεσης είναι προφανής... Όσοι πέρασαν, πήραν κλήση... Ποιός πήγαινε με 70 (εκτός αν ήταν άνω των... 70 ετών...)

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    καγκουριά...μια λεξη που δεν χρησιμοποιησα....


    Στο συγκεκριμενο σημειο -το σκεπαστο- εχει 6 εισοδους και εξοδους....γιαυτο εχει το χαμηλο οριο.

    Ασχετως χλμ- μου την δινει η κουτοπονηρηστικη συμπεριφορα-να κοροιδεψω τον μπατσο-το κρατος-την καμερα-τον γειτονα
    διοτι εγω ειμαι ο σουπερ μαγκας σεριφης καουμπους και πληρωστε εσεις οι υπολοιποι ηλιθιοι.

    Πιστευω τωρα να σε καλυψα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    ΕΣΥ με πόσα πας στο σημείο εκείνο; Με 70;;;

    Δεν είπες "καγκουριά" αν και το υπονόησες, αλλά και κανείς εδώ δεν είπε "πληρωστε εσεις οι υπολοιποι ηλιθιοι". Το παιδί προσπαθεί να μετριάσει τις συνέπειες μιας παράλογης κλήσης.

  12. #12
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Πας πληρώνεις τη κλήση (175 €) εμπρόθεσμα και παραδίνεις το δίπλωμα...Όσο για το δίπλωμα 9 στα 10 θα στο κρατήσουν...Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι αντί για 2 μήνες να πας παρακαλετός και να στο κρατήσουν για 30-35 μέρες.ΜΗΝ διανοηθείς να οδηγήσεις τίποτα μέχρι να επιστραφεί στα χέρια σου γιατί την έβαψες κανονικότατα αν σε σταματήσουν ξανά...Την επόμενη φορά πιο προσεκτικός...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  13. #13
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    χορχε

    με καλυψε ο αποπανω....

  14. #14
    Στο σημειο που την εφαγες πολυ δυσκολα να πας με 70 γιατι ειναι κατηφορα και την πατας ευκολα, εγω παντα κοβω εκει.
    Εχει ακομα ενα σημειο που πρεπει να πας με 70 (βγαζει ματι η πινακιδα γιατι ειναι με led), εχει καμερες, πριν την
    εξοδο για Κατεχακη προς Αθηνα.
    Να ξερετε οτι οι μαυροι πυλωνες κατα 90% εχουν απο πισω εγκατεστημενες καμερες.
    Κατα τα αλλα, πλερωνεις το προστιμο, ριχνεις και μια κλαψα στον "αστυφυλαξ" και μπορει να στο
    κανει κανα μηνα το διπλωμα.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    εμένα με ειδοποιησαν να παραλαβω κληση με φωτογραφια για υπερβαση ταχυτητας στην ΑΟ επισης 350 ευρω και αφαιρεση διπλωματος για 2 μηνες.Την παρελαβα πηγα πληρωσα το μισο πηγα στην τροχαια αττικης οδου και μου διεγραψαν τους 2 μηνες αφαιρεσης διπλωματος.ειναι βλακεια να πεις οτι δεν οδηγουσες εσυ γιατι θα πρεπει να αποδειξεις ποιος την οδηγουσε και ειναι βλακεια να την αφησεις να σου ερθει στην εφορια αφου θα πληρωσεις παραπανω χρηματα.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF