Σελίδα 11 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 231

Θέμα: sapila racing team Track Bike

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ετσι πάω τώρα, αλλά βλέπω οτι θα μπορούσα να βαλω 3η μετα την 10 και να το παω με 3η μεχρι την 16.
    Για να παω όπως λεει ο 996 θα έπρεπε να έχω και περισσότερη φόρα νομίζω.
    Αρη αφου ειναι κοντο ενα δοντι μπροστα και ειναι και 600 δεν θα επρεπε να παιζεις με την 2α στις 10-11-12 γιατι σε κοβει...οσο ψηλα και να την στροφαρεις...

    ερχεσαι με φορα απο την 9 και 3η κουμπωμενη και στριβεις με φορα την 10, μετα την φορτωνεις στο μικρο ευθειακι πριν την 11 και συνεχιζεις και με την 12 και μπορεις μεσα στην 13 ν'αλλαξεις και σε 4η...

    ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω...

  2. #152
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος

    ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω...
    Ναι αλλά εσένα σε περνάω.

    Εντάξει καταλαβαίνω τι λες αλλά για να παρω και την 10 με 3η και να ειναι γεμάτο το μοτέρ θελω φόρα που δεν την έχω.
    Οχι ακόμα τουλάχιστον!
    Ας βαλω 3η 10-με11 (και τωρα την βαζω μερικές φορές δοκιμαστικά αλλά ξανακατεβαζω για την 11) και να την παω μεχρι την 16 και μετα βλέπουμε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά εσένα σε περνάω.
    πως κανεις ετσι για 1 δευτερολεπτο....

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Αποψη μου ειναι, 3η στην 10 αλλα σωστη τοποθετηση-γραμμη για να βγεις σωστα και οχι απενατι στο βιραζ. Ετσι θα σου βγει και στην 11 και τερμαγκαζι για 12 αλλα παλι πρεπει να κλεισεις μεσα για να μην σε πεταξει στο επομενο εσακι. Εκει ειναι και το κλειδι... το πως θα κανεις το εσακι επηρεαζει τρομερα και την εξοδο για την ευθεια και στην συναιχεια ολο τον γυρο.

    Θελει πολυ δουλεια αλλα βγαινει ευκολα. Πρεπει να το δεις και θα καταλαβεις.
    Μετραει πολυ το που θα χαραξεις γραμμη, αλλιως χαλαει τις επομενες.
    Εγώ θα πρότεινα 2 στη 10 και τρίτη 11-12. Έτσι δούλευα το ίδιο ρ6 με αυτό και εντελώς στοκ. Επίσης τα φρένα στην 1 μπορείς να τα πας πολύ πιο μέσα... μη μασάς απλώς να έχεις στην άκρη του μυαλού σου θα φρενάρω και θα μπω...
    Ωραίος γύρος γενικώς... το 28 δεν είναι τόσο δύσκολο τελικά!!!

  5. #155
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα πρότεινα 2 στη 10 και τρίτη 11-12. Έτσι δούλευα το ίδιο ρ6 με αυτό και εντελώς στοκ. Επίσης τα φρένα στην 1 μπορείς να τα πας πολύ πιο μέσα... μη μασάς απλώς να έχεις στην άκρη του μυαλού σου θα φρενάρω και θα μπω...
    Ωραίος γύρος γενικώς... το 28 δεν είναι τόσο δύσκολο τελικά!!!
    Mενέλαε αυτό σκέφτομαι κι εγω ακριβώς για 11-12 και θα το κάνω την επόμενη φορά, όποτε ειναι αυτη τελος παντων, και θα δούμε πως θα παει.
    Οσο για την 1 το έχω καταλάβει οτι φρενάρω νωρίς, γιατί βλέπω αλλούς να φρενάρουν αρκετά αργότερα, αλλά αυτό είναι πιο δύσκολο να το βελτιώσω αν δεν κανω αρκετούς γύρους, θελει προπόνηση γιατί προς το παρόν απλά φοβάμαι να φρενάρω αργότερα.
    Σε ευχαριστώ για το input.
    GSXR 600 δεν είχες εσύ απ οτι θυμάμαι?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #156
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Mενέλαε αυτό σκέφτομαι κι εγω ακριβώς για 11-12 και θα το κάνω την επόμενη φορά, όποτε ειναι αυτη τελος παντων, και θα δούμε πως θα παει.
    Οσο για την 1 το έχω καταλάβει οτι φρενάρω νωρίς, γιατί βλέπω αλλούς να φρενάρουν αρκετά αργότερα, αλλά αυτό είναι πιο δύσκολο να το βελτιώσω αν δεν κανω αρκετούς γύρους, θελει προπόνηση γιατί προς το παρόν απλά φοβάμαι να φρενάρω αργότερα.
    Σε ευχαριστώ για το input.
    GSXR 600 δεν είχες εσύ απ οτι θυμάμαι?
    Πριν το σουζούκι είχα ακριβώς αυτό του 2003. Στις Σέρρες μπορείς (μπορούσες) να φρενάρεις πιο αργά γιατί έχεις περιθόριο λάθους

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Antonisss Προβολή μηνύματος
    Όχι ρε Ζωρζ, με το 600? Κανονικά θέλει 2α Κ10 και Κ11-Κ12...
    Ναι ρε Αντουαν...ενα δοντι κατω λεει ο sapilas...
    Δηλαδη τι ? να φλερταρει με το high ?
    Γκομενες και μηχανες , εχουν πικρες και χαρες........

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Κοιταξτε... εγω εγραψα την δικη μου αποψη. Συμφωνω με τον devils animal...

    Αλλα μην ξεχναμε οτι ολα αυτα τα γραφουμε απο το γραφειο και ο καθενας πεταει μια αποψη.
    Δεν θελω σε καμια περιπτωση να ακουσει κατι ενας και να παει να το εφαρμοσει και να αγορασει κανα οικοπεδο. Αν μιλαγα με τον antoniss που τον ξερω, και τον εχω δει στις σερρες θα του προτεινα κατι και θα δεχομουν κατι απο αυτον.

    Αυτα για να μην παραξηγηθω.
    Γκομενες και μηχανες , εχουν πικρες και χαρες........

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Στο δικο μου κουρκουτι για την 1 ...

    Εγω στα φρενα της 1, φρεναρω αργα και στριβω βαθια...
    Κλεινω γκαζι στα 150μ και κατεβαζω 2... σημαδευω τερμα μεσα. Αφηνω φρενα και παιρνω λιγο γκαζι πριν την εισοδο.
    Γκομενες και μηχανες , εχουν πικρες και χαρες........

  10. #160
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Κοιταξτε... εγω εγραψα την δικη μου αποψη. Συμφωνω με τον devils animal...

    Αλλα μην ξεχναμε οτι ολα αυτα τα γραφουμε απο το γραφειο και ο καθενας πεταει μια αποψη.
    Δεν θελω σε καμια περιπτωση να ακουσει κατι ενας και να παει να το εφαρμοσει και να αγορασει κανα οικοπεδο. Αν μιλαγα με τον antoniss που τον ξερω, και τον εχω δει στις σερρες θα του προτεινα κατι και θα δεχομουν κατι απο αυτον.

    Αυτα για να μην παραξηγηθω.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Στο δικο μου κουρκουτι για την 1 ...

    Εγω στα φρενα της 1, φρεναρω αργα και στριβω βαθια...
    Κλεινω γκαζι στα 150μ και κατεβαζω 2... σημαδευω τερμα μεσα. Αφηνω φρενα και παιρνω λιγο γκαζι πριν την εισοδο.
    Μη φοβάσαι, μεγάλα παιδιά είμαστε. Δεν πρόκειται να δοκιμάσω κατι απλλά επειδη το διάβασα, αν θεωρώ οτι δεν με παίρνει.

    Δεν είμαι σίγουρος αλλά αν είσαι ο παλιός 996 εχουμε συναντηθεί Σερρες πριν χρόνια.
    Αν έπεσα μεσα εσυ ησουν με το 916R με το πράσινο φαίρινγκ και το μαγνησιο ψαλίδι, κι εγω με το κοκκινο bimota SB6. Τα είχαμε πει για λίγο και με συμβούλεψες κιόλας σε κάτι κι έπεσες μεσα μάλιστα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #161
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ετσι πάω τώρα, αλλά βλέπω οτι θα μπορούσα να βαλω 3η μετα την 10 και να το παω με 3η μεχρι την 16.
    Για να παω όπως λεει ο 996 θα έπρεπε να έχω και περισσότερη φόρα νομίζω.
    Επειδή είναι 600 δεν έχω πολύ άποψη αλλά για τον ίδιο λόγο εξαρτάται πολύ από το γραναζωμα. Με στοκ νομίζω ότι η 2α all the way απο 10 ως 12 είναι το καλύτερο.
    Οσο για την 1. Πέρα από τα φρενα που πάνε πολύ πιο κατω(σχετικά είναι αυτά ), εκμεταλευτικες πολύ μικρό πλάτος της πίστας απο την 1 στη 2, κλειστηκες νωρις με αποτέλεσμα να χασεις και τη φορα που θα επιανες απο την 2 στην 3. Πιο πολύ φορα στην 1, περισσότερη άπλα και αυτό μπορεί να σου δώσει από την 1 μέχρι την είσοδο της 5 πανω από 2".

  12. #162
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Επειδή είναι 600 δεν έχω πολύ άποψη αλλά για τον ίδιο λόγο εξαρτάται πολύ από το γραναζωμα. Με στοκ νομίζω ότι η 2α all the way απο 10 ως 12 είναι το καλύτερο.
    Οσο για την 1. Πέρα από τα φρενα που πάνε πολύ πιο κατω(σχετικά είναι αυτά ), εκμεταλευτικες πολύ μικρό πλάτος της πίστας απο την 1 στη 2, κλειστηκες νωρις με αποτέλεσμα να χασεις και τη φορα που θα επιανες απο την 2 στην 3. Πιο πολύ φορα στην 1, περισσότερη άπλα και αυτό μπορεί να σου δώσει από την 1 μέχρι την είσοδο της 5 πανω από 2".
    Είμαι βέβαιος οτι εχεις απολυτο δίκιο για την 1 και το 1-2.
    Την ανοιχτή γραμμή 1-2 την έχω δεί και το έχω κάνει ακολουθώντας αλλον αλλά μονος μου δεν ανοίγομαι ακόμα τόσο, αλλά το παλεύω.
    Εδω να πω οτι είχα και κοτσαδούρα που μου έδειχνε γραμμές και με άφησε στον προηγούμενο γύρο απ αυτόν του video και μου έδειχνε ακριβώς αυτη την γραμμή.
    Μάλιστα αυτός ανέβαζε και μια μετα την 3.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μη φοβάσαι, μεγάλα παιδιά είμαστε. Δεν πρόκειται να δοκιμάσω κατι απλλά επειδη το διάβασα, αν θεωρώ οτι δεν με παίρνει.

    Δεν είμαι σίγουρος αλλά αν είσαι ο παλιός 996 εχουμε συναντηθεί Σερρες πριν χρόνια.
    Αν έπεσα μεσα εσυ ησουν με το 916R με το πράσινο φαίρινγκ και το μαγνησιο ψαλίδι, κι εγω με το κοκκινο bimota SB6. Τα είχαμε πει για λίγο και με συμβούλεψες κιόλας σε κάτι κι έπεσες μεσα μάλιστα.
    Οχι... δεν εχω αγορασει οικοπεδο στας σερρας....

    Εχω γυρισει μια φορα το 996R του κυριτση και καμια 5-6 το δικο μου 996 το απλο. Εντελως εκτος συναγωνισμου στις Σερρες τα 916-996. Τα 1098 αλλη ιστορια.
    Εχω λιωσει ομως ενα R6 ενα ολοκληρο καλοκαιρι...
    Γκομενες και μηχανες , εχουν πικρες και χαρες........

  14. #164
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Οχι... δεν εχω αγορασει οικοπεδο στας σερρας....

    Εχω γυρισει μια φορα το 996R του κυριτση και καμια 5-6 το δικο μου 996 το απλο. Εντελως εκτος συναγωνισμου στις Σερρες τα 916-996. Τα 1098 αλλη ιστορια.
    Εχω λιωσει ομως ενα R6 ενα ολοκληρο καλοκαιρι...
    Με μπέρδεψες τώρα...
    Το 996R του Κυρίτση? Του Σπύρου του Κυρίτση?
    Αυτός ήταν η κοτσαδούρα που έλεγα πιο πανω με το 675 του, και το R6 που καβαλούσα εγώ ηταν παλιότερα δικό του.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #165
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε Αντουαν...ενα δοντι κατω λεει ο sapilas...
    Δηλαδη τι ? να φλερταρει με το high ?
    Και γω ένα κάτω ήμουν στο δικό μου... Και έμπαινα με 2α Κ5-Κ6-Κ7-Κ8-Κ10-Κ11-Κ12...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF