Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 183

Θέμα: AO Διόδια Κηφισσού, σήμερα 11/09/2012

  1. #61
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας.. Πολύ Μ@Λ@ΚΑΣ ο τύπος, φίλε, όντως!! Ελπίζω την επόμενη φορά να σου τύχει ο Σταύρος που ξέρει να το κάνει..
    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

    του κινηματος θα ειναι κι αυτος :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω την επόμενη φορά να σου τύχει ο Σταύρος που ξέρει να το κάνει..
    εγω προθυμοποιηθηκα να διδαξω και τους αλλους, αλλα αν δεν ακουνε...:a12:

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω προθυμοποιηθηκα να διδαξω και τους αλλους, αλλα αν δεν ακουνε...:a12:
    Ακουμε, ακουμε.

    Αρκει να εισαι εσυ με το αυτοκινητο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #64
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ακουμε, ακουμε.

    Αρκει να εισαι εσυ με το αυτοκινητο
    Δεν είναι απαραίτητο να είναι με το αμάξι.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ακουμε, ακουμε.

    Αρκει να εισαι εσυ με το αυτοκινητο
    αν ειχα αυτοκινητο, και περνουσα διοδια, δεν θα ειχα κανενα προβλημα να περασει καποιος ετσι....

  6. #66
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν ειχα αυτοκινητο, και περνουσα διοδια, δεν θα ειχα κανενα προβλημα να περασει καποιος ετσι....

    Μαζί σου dev,
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Βασικα το σωστο, αντρικιο και τίμιο ειναι όποιος αποφασιζει να ΜΗΝ πληρωσει, να το κανει μονος του, παιρνοντας τα όποια ρισκα.

    Οχι να βαζει να πληρωνουν αλλοι γι' αυτον και μετα να εξαφανιζεται ανοιγοντας το γκαζι (κλασσικοι μπουχεσιδες..)
    Δηλαδή εσένα σε έχουν βάλει να πληρώσεις αντί για 3 ευρώ να πληρώσεις 5 γιατί πέρασε και ένας με μηχανή μαζί σου ?
    Μήπως λένε σήμερα δεν πλήρωσαν Χ άτομα οπότε αύριο θα αυξήσουμε τα διόδια ?
    Να το κάνει μόνος του και αντρίκια τι εννοείς ? Να σπάσει μπάρα με ένα χτύπημα καράτε μετά να φυστικώσει την ταμία και να τον πληρώσει κιόλας ?
    Δεν είμαι με κανένα τέτοιο κίνημα και συνήθως πληρώνω αλλά είδα αυτά που γράφεις και δεν κρατήθηκα να μην σχολιάσω …

    Υ.Γ. Ξέχασα όταν θα φύγει θα την κάνει σπρώχνοντας γιατί αν γκαζώσει είναι μπουχέσας .

    ( Επιφυλάσσομαι να κάνεις χαβαλέ και να μην το κατανοώ )

  8. #68
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manitu Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή εσένα σε έχουν βάλει να πληρώσεις αντί για 3 ευρώ να πληρώσεις 5 γιατί πέρασε και ένας με μηχανή μαζί σου ?
    Μήπως λένε σήμερα δεν πλήρωσαν Χ άτομα οπότε αύριο θα αυξήσουμε τα διόδια ?
    Να το κάνει μόνος του και αντρίκια τι εννοείς ? Να σπάσει μπάρα με ένα χτύπημα καράτε μετά να φυστικώσει την ταμία και να τον πληρώσει κιόλας ?
    Δεν είμαι με κανένα τέτοιο κίνημα και συνήθως πληρώνω αλλά είδα αυτά που γράφεις και δεν κρατήθηκα να μην σχολιάσω …

    Υ.Γ. Ξέχασα όταν θα φύγει θα την κάνει σπρώχνοντας γιατί αν γκαζώσει είναι μπουχέσας .

    ( Επιφυλάσσομαι να κάνεις χαβαλέ και να μην το κατανοώ )

    βασικά αυτό που θέλει να πει ο ναύτης ( ) (αν κατάλαβα καλά) είναι αυτό ειπώθηκε στο 1ο ποστ, πλερώνει ο άλλος και εσύ αντί να έχεις την τσίπα να περιμένεις να φύγεις μαζί του και λίγο πίσω, το σκας πρώτος και τρώει ό άλλος την μπάρα, διπλοπληρωμή και ότι άλλο
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #69
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    και στο ξαναλεω και εγω: ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...
    οταν περναω εγω δημιουργειται μια τρυπα στο συστημα που απλα δεν μπορει να κλεισει...το αυτοκινητο εχει πληρωσει το αντιτιμο του...
    αν αναρωτηθούμε τι θα γίνει αν αποφασίσουμε να κάνουμε όλοι το ίδιο;

    γιατί και ένας που αδειάζει το τασάκι του αυτοκινήτου στον δρόμο μπορεί να πει «σιγά, για 2 τσιγάρα; εκατονοχτακόσιες γόπες βλέπω παραδίπλα». το θέμα είναι τι θα γίνει αν κάνουμε όλοι το ίδιο.

    γιατί ας πούμε κι εγώ θέλω να γίνω μάγκας κοχονάτος σαν κι εσένα και να ξεχωρίζω από το κοπάδι. όταν γίνουμε όλοι, ή μια «κρίσιμη μάζα» ας πούμε, τότε θα έρθει ο Σαμ για να μας δώσει παράσημο (ή για να μας κόψει τις κοχόνες);

    καταλαβετε το 2: το χρεος της Ελλαδας δεν ειναι επειδη δεν πληρωνουν καποιοι διοδια. ειναι επειδη καποιοι καργι0ληδες αυτα που πληρωναμε ολοι εμεις τοσα χρονια τα εκαναν βιλες, ταξιδια, π0υτανες, κοτερα και παει λεγοντας...
    δεν έχει σχέση με το χρέος της ελλάδας. το δημόσιο χρέος της ελλάδας και των υπόλοιπων χωρών είναι συστημικό. είναι χρέος που δημιουργείται από τόκους άλλου χρέους, που δημιουργείται από τόκους παλιότερου χρέους, κ.ο.κ., μέχρι που φτάνουμε σε αδιέξοδο. λόγω του ότι είναι συστημικό, όσα και να πληρώσουμε σαν πολίτες (ή μέσω μνημονίων και ό,τι άλλο), ο λογαριασμός δεν βγαίνει. το θέμα είναι συμπεριφορικό, δηλαδή γράφουμε τους άλλους στα αρχίδια μας με το να τους εκμεταλλευόμαστε με κάθε τρόπο, όπως όταν είναι σταματημένοι στα διόδια για να πληρώσουν.

    όπως και να το κάνουμε είναι καφρίλα, είτε πέσει η μπάρα στο κεφάλι του άλλου είτε όχι. αυτόν που το έκανε σε εμένα, σίγουρα δεν τον χειροκρότησα και αν τον πετύχαινα παρακάτω θα έτρωγε ωραία καντήλια (άσε που ήταν και «ξεβράκωτος»). οπότε άμα σε πλακώσει κανείς στο ξύλο να μην έχεις παράπονο μετά.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    αν αναρωτηθούμε τι θα γίνει αν αποφασίσουμε να κάνουμε όλοι το ίδιο;

    γιατί και ένας που αδειάζει το τασάκι του αυτοκινήτου στον δρόμο μπορεί να πει «σιγά, για 2 τσιγάρα; εκατονοχτακόσιες γόπες βλέπω παραδίπλα». το θέμα είναι τι θα γίνει αν κάνουμε όλοι το ίδιο.

    γιατί ας πούμε κι εγώ θέλω να γίνω μάγκας κοχονάτος σαν κι εσένα και να ξεχωρίζω από το κοπάδι. όταν γίνουμε όλοι, ή μια «κρίσιμη μάζα» ας πούμε, τότε θα έρθει ο Σαμ για να μας δώσει παράσημο (ή για να μας κόψει τις κοχόνες);



    δεν έχει σχέση με το χρέος της ελλάδας. το δημόσιο χρέος της ελλάδας και των υπόλοιπων χωρών είναι συστημικό. είναι χρέος που δημιουργείται από τόκους άλλου χρέους, που δημιουργείται από τόκους παλιότερου χρέους, κ.ο.κ., μέχρι που φτάνουμε σε αδιέξοδο. λόγω του ότι είναι συστημικό, όσα και να πληρώσουμε σαν πολίτες (ή μέσω μνημονίων και ό,τι άλλο), ο λογαριασμός δεν βγαίνει. το θέμα είναι συμπεριφορικό, δηλαδή γράφουμε τους άλλους στα αρχίδια μας με το να τους εκμεταλλευόμαστε με κάθε τρόπο, όπως όταν είναι σταματημένοι στα διόδια για να πληρώσουν.

    όπως και να το κάνουμε είναι καφρίλα, είτε πέσει η μπάρα στο κεφάλι του άλλου είτε όχι. αυτόν που το έκανε σε εμένα, σίγουρα δεν τον χειροκρότησα και αν τον πετύχαινα παρακάτω θα έτρωγε ωραία καντήλια (άσε που ήταν και «ξεβράκωτος»). οπότε άμα σε πλακώσει κανείς στο ξύλο να μην έχεις παράπονο μετά.

    οτι πεις...

  11. #71
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manitu Προβολή μηνύματος
    Να σπάσει μπάρα με ένα χτύπημα καράτε μετά να φυστικώσει την ταμία και να τον πληρώσει κιόλας
    Για συνέχα λίγο αυτήν την μορφή πάλης...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #72
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    και εγώ δεν πληρώνω αλλά περιμένω να φύγει το όποιο όχημα και περνάω από πλάι πίσω μαζι του.
    Τι να πω...μεγάλος καραγκιόζης ο τύπος που έμπλεξες.-

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962

  14. #74
    να επεκτηνω λιγο το θεμα; εγω πληρωνω με το αμαξι κανονικα διοδια παντα, γιατι βαριεμαι να κατσω να πιασω κουβεντα με τους υπαλληλους "δεν πληρωνω -μα πρεπει να πληρωσετε-οχι απαιτω να μου ανοιξετε τις μπαρες- κυριε μου την δουλεια μου κανω εγω" κτλ κτλ... αφου τον δρομο τον εκμεταλευεται ιδιωτικη εταιρια μπορω να ζητησω αποζημιωση για φθορες που εχω υποστει στο αυτοκινητο απο κακοτεχνιες του δρομου; Ή (χτυπα ξυλο) να αποζημιωθω για καποιο ατυχημα; Εχω κανει στην Πατρων Αθηνων πανω απο 300.000 χλμ τα τελευταια 8 χρονια χωρις να ειμαι επαγγελματιας οδηγος και ειχα ενα ατυχημα ενω ημουν μονος μου στο δρομο βραδυ σε εξοδο η οποια εκεινο το βραδυ δεν ειχε φωτισμο. πιστευετε θα αποζημιωνομουν ; Ή σκεφτητε κατι πιο απλο περνας τα διοδια στο ζευγολατιο για Πατρα πληρωνεις κανονικα και φτανεις στα διοδια του Ριο εκει αποφασιζεις οτι οι υπηρεσιες που ειχες απο τον δρομο δεν αρμοζουν στα χρηματα που εχεις δωσει (δεν εχει τις απαραιτητες λωριδες για να χαρακτηριστει εθνικη οδος, χαλια ποιοτητα κατασκευης, μεγαλη επικινδυνοτητα ) και κατεβαινεις να ζητησεις τα χρηματα σου πισω. ποια θα ηταν η αντιδραση των υπαλληλων;

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Antonisss Προβολή μηνύματος
    Ρε Μ@Λ@Κ@(και είσαι και μεγάλος Μ@Λ@Κ@Σ) με το BMW(F650 τι στον φούτσο ήταν), με χρησιμοποιείς που με χρησιμοποιείς για να περάσεις τα γ@μωδιόδια, έχε τουλάχιστον την "καλοσύνη" να τα περάσουμε μαζί και μην ξεκινάς στιγμές πριν από μένα...

    Εύχομαι πραγματικά να γράφεις εδώ μέσα για να το διαβάσεις και να καταλάβεις ότι είσαι μέγιστος τραμπαρίφας

    Υ.Γ. το αποτέλεσμα των παραπάνω ήταν να φάω την μπάρα κυριολεκτικά στη μούρη και στον αριστερό ώμο. Ευτυχώς που φορούσα κράνος και μπουφάν με προστατευτικά, αλλιώς δεν ξέρω τι θα μπορούσε να είχε γίνει

    Υ.Γ.2 Μ@Λ@Κ@
    Ρε συ ξέχασα να σε ρωτήσω…

    -Μετά το ΜΠΛάκωσες ????


Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF