Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 183

Θέμα: AO Διόδια Κηφισσού, σήμερα 11/09/2012

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgeIII Προβολή μηνύματος
    να επεκτηνω λιγο το θεμα; εγω πληρωνω με το αμαξι κανονικα διοδια παντα, γιατι βαριεμαι να κατσω να πιασω κουβεντα με τους υπαλληλους "δεν πληρωνω -μα πρεπει να πληρωσετε-οχι απαιτω να μου ανοιξετε τις μπαρες- κυριε μου την δουλεια μου κανω εγω" κτλ κτλ... αφου τον δρομο τον εκμεταλευεται ιδιωτικη εταιρια μπορω να ζητησω αποζημιωση για φθορες που εχω υποστει στο αυτοκινητο απο κακοτεχνιες του δρομου; Ή (χτυπα ξυλο) να αποζημιωθω για καποιο ατυχημα; Εχω κανει στην Πατρων Αθηνων πανω απο 300.000 χλμ τα τελευταια 8 χρονια χωρις να ειμαι επαγγελματιας οδηγος και ειχα ενα ατυχημα ενω ημουν μονος μου στο δρομο βραδυ σε εξοδο η οποια εκεινο το βραδυ δεν ειχε φωτισμο. πιστευετε θα αποζημιωνομουν ; Ή σκεφτητε κατι πιο απλο περνας τα διοδια στο ζευγολατιο για Πατρα πληρωνεις κανονικα και φτανεις στα διοδια του Ριο εκει αποφασιζεις οτι οι υπηρεσιες που ειχες απο τον δρομο δεν αρμοζουν στα χρηματα που εχεις δωσει (δεν εχει τις απαραιτητες λωριδες για να χαρακτηριστει εθνικη οδος, χαλια ποιοτητα κατασκευης, μεγαλη επικινδυνοτητα ) και κατεβαινεις να ζητησεις τα χρηματα σου πισω. ποια θα ηταν η αντιδραση των υπαλληλων;
    Εγώ θα σου απαντήσω με μια ερώτηση…
    Είδες ποτέ ο απλός άνθρωπος να δικαιώνεται στην Ελλάδα, όταν στρέφεται εναντίων μεγάλων εταιριών?
    Το θέμα της μη πληρωμής των διοδίων δεν είναι μόνο οικονομικό. Είναι και ιδεολογικό.
    -Κύριε πήρες τόσα να φτιάξεις δρόμους.
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ?

    ΠΟΥ?

  2. #77
    Πάντως και γω δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα στο να περάσει μια μοτό με ένα αυτοκίνητο ?
    (Και ειδικότερα που είναι το πρόβλημα από τη μεριά του οδηγού του αυτοκινήτου . )

    Και εννοώ να περάσει με το σωστό τρόπο (σύμφωνα με τον devils) .

    Δεν συζητώ για τον άλλο βέβαια που πέρασε πρώτος . Ναι , αυτός είναι τουλάχιστον γελοίος !!

    Όχι γιατί πέρασε χωρίς να πληρώσει αλλά γιατί δεν σεβάστηκε αυτόν που δημιούργησε τη τρύπα στο σύστημα ( κατά devils πάντα ) ώστε να περάσει και αυτός .

  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Πάντως ενημερωτικά μίλαγα με υπάλληλο της Α.Ο. (σε χώρο εκτός δουλειάς...) χθες και μου έλεγε ότι τα μπιλιετάκια φεύγουν με τσουβάλια πλέον για όσους τζαμπατζήδες έχουν πινακίδα. Μου είπε και ένα σωρό ιστορίες για μπάρες πάνω σε κράνη/κεφάλια μοτοσυκλετιστών που δεν προλαβαίνουν να φύγουν χωρίς να πληρώσουν και μετά γυρνάνε για να την βρίσουν/χτυπήσουν(!!) γιατί νομίζουν ότι ο ταμίας κατεβάζει την μπάρα χειροκίνητα και άλλα τέτοια ωραία..

  4. #79
    Αν και δεν διαφωνώ με τη στάση του "δεν πληρώνω" ως όπλο, η καλύτερη λύση είναι να μη χρησιμοποιείτε
    το προϊόν που θέλετε να μποϊκοτάρετε. Χρησιμοποιήστε εναλλακτικές διαδρομές. Ξυπνήστε μισή ώρα
    νωρίτερα και πηγαίντε από τους παράδρομους. Ο αγώνας θέλει και θυσίες.

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	265 
Μέγεθος:	4,3 KB 
ID:	268146

    Είναι φανερό πως αργά αλλά σταθερά ...
    Οδηγούμαστε σε πιό καθαρές λύσεις....

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Βασικα το σωστο, αντρικιο και τίμιο ειναι όποιος αποφασιζει να ΜΗΝ πληρωσει, να το κανει μονος του, παιρνοντας τα όποια ρισκα.

    Οχι να βαζει να πληρωνουν αλλοι γι' αυτον και μετα να εξαφανιζεται ανοιγοντας το γκαζι (κλασσικοι μπουχεσιδες..)
    Για ποιο λόγο 6 σελίδες ασυναρτησιες ???
    Ο Cap10 τα ειπε ΟΛΑ !!!

  7. #82
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Για ποιο λόγο 6 σελίδες ασυναρτησιες ???
    Ο Cap10 τα ειπε ΟΛΑ !!!
    ναι ρε.αφου να φανταστεις ο ηλιας οταν ''τη κανει'' μετα παει στο πλησιεστερο αστυνομικο τμημα και εν τω μεταξυ αυτομαστιγωνεται κι ολας
    Τελευταία τροποποίηση από TROOPER; 13/09/2012 στις 10:26.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #83
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Δεν κατάλαβα τίποτα.

    Ο ένας περνάει την μπάρα, ο άλλος την τρώει στο κεφάλι, τρένα στο γκρεμό, καφέ βανίλια με αγορια στις ξαπλώστρες, ο Ντέβιλς έχει θέμα αυτοσεβασμού, ο τσίου ασχολείται με π0υτ@νες, ο Κάπτεν ήταν μούτσος μικρός, ο Βαντας με τον Παλαιοάνθρωπο είναι Θεωρητικοί, ο Baron μετ' επιτάσεως δηλώνει ότι έχει 990cc...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #84
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν κατάλαβα τίποτα.

    Ο ένας περνάει την μπάρα, ο άλλος την τρώει στο κεφάλι, τρένα στο γκρεμό, καφέ βανίλια με αγορια στις ξαπλώστρες, ο Ντέβιλς έχει θέμα αυτοσεβασμού, ο τσίου ασχολείται με π0υτ@νες, ο Κάπτεν ήταν μούτσος μικρός, ο Βαντας με τον Παλαιοάνθρωπο είναι Θεωρητικοί, ο Baron μετ' επιτάσεως δηλώνει ότι έχει 990cc...
    ε τι δεν καταλαβες ρε ανθρωπε!

    εδω μας εκανες περιληψη θρεντ 6 σελιδων σε 3 γραμμες!που να καταλαβαινες κι ολας!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ε τι δεν καταλαβες ρε ανθρωπε!

    εδω μας εκανες περιληψη θρεντ 6 σελιδων σε 3 γραμμες!που να καταλαβαινες κι ολας!
    Ειπε να γραψει κι αυτος ρε

    Ασ τον! Τωρα παει (και αυτος) στον καθρεφτη...

  11. #86
    Banned
    Εγγραφή
    19/06/2012
    Μηνύματα
    300
    Η πληρωμή διοδίων είναι εθελοντική, όποιος επιθυμεί μπορεί να ενισχύσει την "ιδιωτική πρωτοβουλία" των μπομπολέων των πολυεθνικών και του πολιτικού τους προσωπικού.
    Το επιχείρημα "πληρώνω εγώ για να περνάς εσύ και είναι άδικο" είναι τύπου "μανόλη καψή" με γερή δόση νίκου ξανθόπουλου και μπαμπη-ΔΝΤ-παπαδημητρίου.
    Φυσικά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να περνάς μπροστά και να δημιουργείς πρόβλημα με τις κωλομπάρες στον άλλο που δεν φταίει.
    Την "ιδιωτική πρωτοβουλία", παραδοσιακά τη στηρίζω με τα @ρχίδι@ μου.

  12. #87
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από radd Προβολή μηνύματος
    [...]Την "ιδιωτική πρωτοβουλία", παραδοσιακά τη στηρίζω με τα @ρχίδι@ μου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pioneer.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	53,2 KB 
ID:	268167
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #88
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από radd Προβολή μηνύματος
    ...
    Την "ιδιωτική πρωτοβουλία", παραδοσιακά τη στηρίζω με τα @ρχίδι@ μου.
    Και ο κρατικός παρεμβατισμός που προφανώς στηρίζεις με την ψήφο σου παραδοσιακά σε στηρίζει με τα @@ του.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #89
    Banned
    Εγγραφή
    19/06/2012
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Και ο κρατικός παρεμβατισμός που προφανώς στηρίζεις με την ψήφο σου παραδοσιακά σε στηρίζει με τα @@ του.
    Κρατικός παρεμβατισμός είναι αυτός που στηρίζει την ολιγαρχία (καπιταλιστικό σύστημα) και αυτός που στηρίζει την κοινωνία (σοσιαλιστικό σύστημα).
    Ο "παρεμβατισμός" που θέλω και στηρίζω, είναι αυτός που εξασφαλίζει ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ στη μετακίνηση, δικαίωμα στη δωρεάν υγεία για όλους, στη δωρεάν παιδεία για όλους, στην εργασία τη στέγη την ποιοτική διατροφή για όλους και διάφορα τέτοια που τρομάζουν τους ανόητους τους βολεμένους και τα καθίκια.

  15. #90
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από radd Προβολή μηνύματος
    Κρατικός παρεμβατισμός είναι αυτός που στηρίζει την ολιγαρχία (καπιταλιστικό σύστημα) και αυτός που στηρίζει την κοινωνία (σοσιαλιστικό σύστημα).
    Ο "παρεμβατισμός" που θέλω και στηρίζω, είναι αυτός που εξασφαλίζει ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ στη μετακίνηση, δικαίωμα στη δωρεάν υγεία για όλους, στη δωρεάν παιδεία για όλους, στην εργασία τη στέγη την ποιοτική διατροφή για όλους και διάφορα τέτοια που τρομάζουν τους ανόητους τους βολεμένους και τα καθίκια.
    Πω-πωωωω...

    Τη BMW απο κρατικο περιπτερο την αγορασες?


    (αφου πούμε για άλλη μια φορά οτι στην οικονομια δεν υπάρχει ο όρος "δωρεαν" )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF