Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 102

Θέμα: Αντίληψη πραγματικότητας.

  1. #46
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos19 Προβολή μηνύματος
    Επίσης να αναφέρω, πως λέγοντας ιεράρχηση δεν εννοώ κάτι στατικό, αλλά κάτι δυναμικό. Το ποιός είναι ο παράγοντας που σε απειλεί περισσότερο αλλάζει συνεχώς. Απλά μαθαίνεις να φιλτράρεις.
    Κάπου εδώ μπαίνει και ο παράγοντας εμπειρία. Εγώ φτιάχνω διάφορα σενάρια για το τί μπορεί να συμβεί και παίρνω τις κατάλληλες προφυλάξεις. Όσο το σενάριο δεν παραβιάζεται, είμαι άνετος.
    Αυτό ακριβώς! + τον τρόπο που γνωρίζεις ότι θα συμπεριφερθεί η μοτό σου και εσύ σε φρένα πανικού και τι διεξόδους έχεις.
    Το κάνω και γώ αρκετά συχνά ακόμα και άν δεν "κινδυνεύω" σαν να εκπαιδεύω τον εγκεφαλό μου στο πώς να συμπεριφερθεί σε καταστάσεις πραγματικού σεναρίου.
    Keep spamming!!!:a13:

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DeusEx Προβολή μηνύματος
    Ισως το de ja vu που ολοι λιγο πολυ αισθανομαστε κατα καιρους να ειναι ενα lag, της επεξεργασιας των ερεθισματων των αισθητηριων οργανων, μεχρι την συνειδητοποιηση...

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/09/2009
    Μηνύματα
    18
    Πολύ καλό το θέμα. Η άποψη μου είναι ότι η οδήγηση, ιδιαίτερα μοτοσυκλέτας, είναι ένα σύνολο από συνιστώσες, τις οποίες είναι πολύ δύσκολο να αναλύσουμε.
    Σαφώς οι αισθήσεις μας είναι αυτές που αναλαμβάνουν να πληροφορήσουν σωστά τον εγκέφαλό μας.
    Για να μην ξαναπώ για όσα τόσο αναλυτικά έχουν ήδη ειπωθεί στα προηγούμενα ποστ, απλά θέλω να κάνω τη σύνδεση των αισθημάτων με τα συναισθήματα. Η διάθεση είναι ένας πολύ σοβαρός παράγοντας της αξιοιποίησης της εγκεφαλικής μας ισχύος.
    Πόσες φορές έχουμε βγει στο δρόμο και νοιώθουμε κουλάδια γιατί η ψυχολογία μας είναι σκατά από ένα εξωτερικό ερέθισμα (πχ έχασα τη δουλειά μου)
    και πόσες άλλες φορές στον ίδιο δρόμο νοιώθουμε Ρόσσιδες και ξύνουμε τα αυτιά μας;
    Ο ψυχολογικός παράγοντας νομίζω είναι πολύ σημαντικός για να ολοκληρώσουμε την εξίσωση.
    Προσωπική μου άποψη

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexvan Προβολή μηνύματος
    Πολύ καλό το θέμα. Η άποψη μου είναι ότι η οδήγηση, ιδιαίτερα μοτοσυκλέτας, είναι ένα σύνολο από συνιστώσες, τις οποίες είναι πολύ δύσκολο να αναλύσουμε.
    Σαφώς οι αισθήσεις μας είναι αυτές που αναλαμβάνουν να πληροφορήσουν σωστά τον εγκέφαλό μας.
    Για να μην ξαναπώ για όσα τόσο αναλυτικά έχουν ήδη ειπωθεί στα προηγούμενα ποστ, απλά θέλω να κάνω τη σύνδεση των αισθημάτων με τα συναισθήματα. Η διάθεση είναι ένας πολύ σοβαρός παράγοντας της αξιοιποίησης της εγκεφαλικής μας ισχύος.
    Πόσες φορές έχουμε βγει στο δρόμο και νοιώθουμε κουλάδια γιατί η ψυχολογία μας είναι σκατά από ένα εξωτερικό ερέθισμα (πχ έχασα τη δουλειά μου)
    και πόσες άλλες φορές στον ίδιο δρόμο νοιώθουμε Ρόσσιδες και ξύνουμε τα αυτιά μας;
    Ο ψυχολογικός παράγοντας νομίζω είναι πολύ σημαντικός για να ολοκληρώσουμε την εξίσωση.
    Προσωπική μου άποψη
    Σαφέστατα. Παρόμοιο-ανάλογο-σχετικό γνωστό παράδειγμα είναι και η χρήση ψυχοτροπικών ουσιών (Μπιγκ μη πεταχτείς ).
    Η κατανάλωση αλκοόλ π.χ. δημιουργεί μια διάθεση ανεβασμένη που συνδιάζεται όμως με μειωμένες αντιδράσεις.

  5. #50
    Γραφτήκανε πολλές ενδιαφέρουσες απόψεις που από μόνες τους είναι ξεχωριστά θέματα. Θέματα κεφάλαια, που το καθένα θέλει τον αποκλειστικό του χρόνο και χώρο για να κουβεντιάσουμε.

    Θα επιμείνω στην όραση. Όχι γιατί θέλω να είμαι το σπασικλάκι της παρέας, αλλά επειδή όσο πιο απλό και συγκεκριμένο είναι ένα θέμα, τόσο πιο κατανοητό γίνεται, και τόσο πιο εύκολα μπορεί να εφαρμοστεί στην πράξη.

    Συμφωνούμε όλοι νομίζω στο εξής:
    Για να εφαρμόσουμε τον οποιοδήποτε χειρισμό στη μοτοσυκλέτα μας, πρέπει πρώτα να το αποφασίσουμε. Για να το αποφασίσουμε, πρέπει να υπάρχει κάποια αιτία που θα μας αναγκάσει να το κάνουμε.
    Πολύ, πολύ πιο απλά...

    • Αιτία: Υπάρχει μια στροφή μπροστά μου
    • Σκέψη-απόφαση: Θα σπρώξω το τιμόνι για να στρίψω
    • Εφαρμογή απόφασης: Σπρώχνω το τιμόνι


    Είναι εύκολα κατανοητό, ότι όσο πιο νωρίς ξεκινήσει η παραπάνω διαδικασία τόσο πιο γρήγορα θα πάρουμε την απόφαση για πράξη. Ή αν θέλετε, τόσο περισσότερο χρόνο θα έχει ο εγκέφαλος στη διάθεσή του για να επεξεργαστεί τα δεδομένα.
    Συνεχίζω να επιμένω. Πόσο νωρίς όμως;

    Τόσο νωρίς όσο χρειάζεται για να αποφασίσω πού θέλω να πάω και με ποιο τρόπο θα το πετύχω, χωρίς να χάσω τη θέση μου στο δρόμο.

    Βουνό. Δρόμος με αλλεπάλληλες στροφές. Νιρβάνα του μοτοσυκλετιστή.

    Βλέπω τη στροφή να πλησιάζει.
    Αποφασίζω για το πού θα ξεκινήσω να πλαγιάζω.
    Πριν ξεκινήσω να δίνω κλίση στο μηχανάκι, αποφασίζω πού θέλω να βρεθώ στο εσωτερικό της στροφής.
    Πριν πιάσω την κορυφή, αποφασίζω πού θέλω να βρεθώ στην έξοδο.

    Απλό δεν είναι; Αν δεν ξέρω πού είναι η κορυφή της στροφής, πώς θα γνωρίζω πόση κλίση θα δώσω στο μηχανάκι; Πόσο γρήγορα θα πρέπει να την ολοκληρώσω;
    Αν δεν ξέρω πού είναι η έξοδος, πώς θα αποφασίσω πότε θα ανοίξω το γκάζι; Πότε θα αρχίσω να σηκώνω το μηχανάκι;

    Αν δεν δώσω τις πληροφορίες καθόλου, θα στρίψω στην τύχη. Με ότι αυτό συνεπάγεται...
    Αν τις δώσω τελευταία στιγμή ή και κατόπιν εορτής, -πρώτα στρίβω και μετά κοιτάω προς την κορυφή-, ή δεν θα πάω εκεί που θέλω ή θα χρειαστεί να διορθώσω μέσα στη στροφή, ΑΝ μου το επιτρέπουν οι συνθήκες.

    Καταλήγοντας:
    Το βλέμμα πάντα προηγείται του χειρισμού. Πρώτα θα κοιτάξω και μετά θα στρίψω.

    Στην επόμενή σας βόλτα, δοκιμάστε το. Ακόμα και μέσα στην πόλη.
    Ελάχιστα πριν στρίψετε, κοιτάξτε ακριβώς εκεί που θέλετε να πάτε, και μετά στρίψτε.
    Think faster than you ride

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    αρα μιλαμε για γνωστες καταστασεις...
    καταστασεις που ειναι οικιες σε εμας και στον εγκεφαλο μας ετσι ωστε να τις επεξεργαζεται με την λιγοτερη δυνατη ram και να αφηνει ενα μεγαλο μερος της στο "αναπαντεχο" ουτως ωστε να μπορει να επεξεργαστει γρηγορα και ορθα για να μας βγαλει απο την δυσκολη στιγμη...
    μοτοσυκλετα
    εχουμε μια μοτοσυκλετα που ΠΡΕΠΕΙ να την ξερουμε καλα...να ξερουμε πως θα αντιδρασει σε φρενα πανικου, σε αποτομο ανοιγμα γκαζιου, σε κλιση κλπ...κλπ...αν δεν ξερεις την μοτοσυκλετα σου το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να την μαθεις...και οταν την μαθεις, να προσπαθησεις να την μαθεις κι'αλλο γιατι σιγουρα κατι εχεις αφησει απ'εξω...
    διαδρομη
    ποσες φορες λεμε "μην ανταγωνιζεστε ντοπιους οσο χερας και αν ειστε!"...γιατι αυτο? γιατι ξερουν την διαδρομη με κλειστε ματια που λεμε...και μπορουν να πανε γρηγορα ακομα και με τρακτερ...
    επισης σε διαδρομες που κανετε πολυ συχνα, οπως ειναι ο δρομος για την δουλεια σας, εχετε πιασει τον ευατο σας να πηγαινει με εξωπραγματικες ταχυτητες και να αισθανεστε απολυτα ασφαλης και ευθυμος...
    σωμα πλην εγκεφαλου
    και οταν λεω σωμα, αναφερω τα παντα εκτος του "επεξεργαστη", απο την οραση μεχρι το δαχτυλο που φρεναρει, το ποδι που αλλαζει ταχυτητες...κλπ
    οταν κατι δεν παει καλα..π.χ. ποναει ο καρπος του χεριου που συμπλεκταρει αυτο μας αποσυντονιζει απο την οδηγηση και παραλληλα δεν κανει σωστα την δουλεια που πρεπει...δλδ μπορει να παταει τον συμπλεκτη στην μιση διαδρομη αρα, malfunction στην λειτουργια και της μηχανης και του σωματος μας...
    γι'αυτο αισθανομαστε δεος για καποιον αναβατη (motogp ή μη) που κανει ανταγωνιστικους χρονους με τους αλλους με εναν πονο στο αριστερο @...δλδ εχει μαθει να λειτουργει no matter what αλλα αυτο δεν ειναι κατι απλο και ουτε μπορει να γινει απο τον καθενα...
    εγκεφαλος
    ο εγκεφαλος ειναι αυτος που δενει το παζλ... το ποσο γνωστη ειναι η μοτο, το ποσο γνωστη ειναι η διαδρομη ή η πιστα, το οτι λειτουργει το σωμα καλα και φυσικα το ποση ταχυτητα χρειαζεται η συγκεκριμενη στροφη την δεδομενη στιγμη. επισης ειναι αυτος που απορροφαει την γνωση και την θεωρια και εχει το καθηκον να την κανει πραξη δινοντας εντολες...να εξαλειψει φαινομενα οπως το target fixation και να μπει σε τροχια ανοδου καθε φορα που επαναλαμβανεται μια γνωστη κατασταση, ανεβαζοντας κι'αλλο ρυθμο...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Βουνό. Δρόμος με αλλεπάλληλες στροφές. Νιρβάνα του μοτοσυκλετιστή.

    Βλέπω τη στροφή να πλησιάζει.
    Αποφασίζω για το πού θα ξεκινήσω να πλαγιάζω.
    Πριν ξεκινήσω να δίνω κλίση στο μηχανάκι, αποφασίζω πού θέλω να βρεθώ στο εσωτερικό της στροφής.
    Πριν πιάσω την κορυφή, αποφασίζω πού θέλω να βρεθώ στην έξοδο.

    Απλό δεν είναι; Αν δεν ξέρω πού είναι η κορυφή της στροφής, πώς θα γνωρίζω πόση κλίση θα δώσω στο μηχανάκι; Πόσο γρήγορα θα πρέπει να την ολοκληρώσω;
    Αν δεν ξέρω πού είναι η έξοδος, πώς θα αποφασίσω πότε θα ανοίξω το γκάζι; Πότε θα αρχίσω να σηκώνω το μηχανάκι;
    Σύμφωνοι, αλλά...

    Τι κάνεις όταν βρίσκεσαι σε δρόμο με κλειστές/τυφλές στροφές που δεν ξέρεις;
    Δεν ξέρεις πού είναι η κορυφή της στροφής, οπότε πώς αποφασίζεις πόση κλίση θα δώσεις στη μηχανή;
    Δε βλέπεις την έξοδο, πότε αποφασίζεις να σηκώσεις το μηχανάκι;

  8. #53
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Σύμφωνοι, αλλά...

    Τι κάνεις όταν βρίσκεσαι σε δρόμο με κλειστές/τυφλές στροφές που δεν ξέρεις;
    Δεν ξέρεις πού είναι η κορυφή της στροφής, οπότε πώς αποφασίζεις πόση κλίση θα δώσεις στη μηχανή;
    Δε βλέπεις την έξοδο, πότε αποφασίζεις να σηκώσεις το μηχανάκι;
    Προσπαθείς να δεις την έξοδο.

    Όταν το τυφλό σημείο έρχεται προς τα σένα κλείνει η στροφή, όταν απομακρύνεται ανοίγει...

    Εφαρμόστηκε ακριβώς όπως το μάθαμε στο css lvl2 σε στριφτερό δρόμο σε κάποιο βουνό από Καστοριά προς Ιωάννινα.. τα λάστιχα βγάζανε ατμούς κι άκουσα μπινελίκια από τους πίσω που προσπαθούσαν να ακολουθήσουν για να δουν σε πιο γκρεμό θα πέσω...

    Εγώ πάλι, όταν σταματήσαμε για καφέ ήμουν χαλαρός και χωρίς να έχω νοιώσει κανένα φόβο ή την αίσθηση ότι κινδύνεψα κάπου... Δεν είχα ξαναπεράσει ποτέ από αυτό τον δρόμο ώστε να τον ξέρω έστω και λίγο..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Προσπαθείς να δεις την έξοδο.

    Όταν το τυφλό σημείο έρχεται προς τα σένα κλείνει η στροφή, όταν απομακρύνεται ανοίγει...

    Εφαρμόστηκε ακριβώς όπως το μάθαμε στο css lvl2 σε στριφτερό δρόμο σε κάποιο βουνό από Καστοριά προς Ιωάννινα.. τα λάστιχα βγάζανε ατμούς κι άκουσα μπινελίκια από τους πίσω που προσπαθούσαν να ακολουθήσουν για να δουν σε πιο γκρεμό θα πέσω...

    Εγώ πάλι, όταν σταματήσαμε για καφέ ήμουν χαλαρός και χωρίς να έχω νοιώσει κανένα φόβο ή την αίσθηση ότι κινδύνεψα κάπου... Δεν είχα ξαναπεράσει ποτέ από αυτό τον δρόμο ώστε να τον ξέρω έστω και λίγο..


    Πλησιάζεις λοιπόν σε μια άγνωστη στροφή και κοιτώντας το vanishing point, αποφασίζεις πως κλείνει.
    Πώς βάζεις το σημάδι για το turning point αν δεν ξέρεις όλη τη στροφή;
    Πώς αποφασίζεις πού θέλεις να βρεθείς;

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Τι κάνεις όταν βρίσκεσαι σε δρόμο με κλειστές/τυφλές στροφές που δεν ξέρεις;
    Ακριβώς τα ίδια. Και μάλιστα σ΄αυτό το σενάριο είναι που φαίνονται ακόμα πιο εντυπωσιακά τα αποτελέσματα!

    Δεν ξέρεις πού είναι η κορυφή της στροφής, οπότε πώς αποφασίζεις πόση κλίση θα δώσεις στη μηχανή;
    Κορυφή είναι το σημείο εκείνο που θα περάσω όσο πιο κοντά γίνεται στο εσωτερικό της στροφής. Είναι το αμέσως επόμενο σημάδι από το σημείο εισόδου αν θέλεις. Ακόμα καλύτερα, είναι το αμέσως επόμενο σημείο που θέλω να βρεθώ μετά την είσοδο. Πάντα ξέρω, ή οφείλω να ξέρω, που θέλω να βρεθώ αμέσως μετά.


    Δε βλέπεις την έξοδο, πότε αποφασίζεις να σηκώσεις το μηχανάκι;
    Εξαιρετικά σπάνια περίπτωση να μη φαίνεται η έξοδος από την κορυφή της στροφής. Επίσης εξαιρετικά εύκολη η απάντηση.
    ΔΕΝ αρχίζω να το σηκώνω. Εφόσον δεν βλέπω έξοδο, η στροφή συνεχίζεται. Άρα ...στρίβω!
    Think faster than you ride

  11. #56
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς τα ίδια. Και μάλιστα σ΄αυτό το σενάριο είναι που φαίνονται ακόμα πιο εντυπωσιακά τα αποτελέσματα!



    Κορυφή είναι το σημείο εκείνο που θα περάσω όσο πιο κοντά γίνεται στο εσωτερικό της στροφής. Είναι το αμέσως επόμενο σημάδι από το σημείο εισόδου αν θέλεις. Ακόμα καλύτερα, είναι το αμέσως επόμενο σημείο που θέλω να βρεθώ μετά την είσοδο. Πάντα ξέρω, ή οφείλω να ξέρω, που θέλω να βρεθώ αμέσως μετά.




    Εξαιρετικά σπάνια περίπτωση να μη φαίνεται η έξοδος από την κορυφή της στροφής. Επίσης εξαιρετικά εύκολη η απάντηση.
    ΔΕΝ αρχίζω να το σηκώνω. Εφόσον δεν βλέπω έξοδο, η στροφή συνεχίζεται. Άρα ...στρίβω!
    Very well said.

    @νΤομάς : το ίδια ισχύουν και στο επομενο ποστ σου. Μην ξεχνάς ότι δεν πάμε με το γκάζι στο στοπ. Πάντα αφήνεις σε δημόσιο δρόμο περιθώρια για να μπορείς να αντιδράσεις. Όχι με φρένα αλλά με γκάζι και κλίση.. (κυκλοφορουν και 2ποδα και 4ποδα γίδια στους δρόμους μας).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Πώς βάζεις το σημάδι για το turning point αν δεν ξέρεις όλη τη στροφή;
    Το σημείο εισόδου το βάζεις σύμφωνα με αυτά που βλέπεις. Και σίγουρα γνωρίζεις πού ΔΕΝ θέλεις να βρεθείς.
    Όχι στο αντίθετο, όχι στο χαντάκι, όχι στον βράχο. Τι μένει λοιπόν;
    Think faster than you ride

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Κορυφή είναι το σημείο εκείνο που θα περάσω όσο πιο κοντά γίνεται στο εσωτερικό της στροφής. Είναι το αμέσως επόμενο σημάδι από το σημείο εισόδου αν θέλεις. Ακόμα καλύτερα, είναι το αμέσως επόμενο σημείο που θέλω να βρεθώ μετά την είσοδο. Πάντα ξέρω, ή οφείλω να ξέρω, που θέλω να βρεθώ αμέσως μετά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Το σημείο εισόδου το βάζεις σύμφωνα με αυτά που βλέπεις. Και σίγουρα γνωρίζεις πού ΔΕΝ θέλεις να βρεθείς.
    Όχι στο αντίθετο, όχι στο χαντάκι, όχι στον βράχο. Τι μένει λοιπόν;
    Θα μου επιτρέψεις να συνεχίσω την κουβέντα, ελπίζοντας να μη σε κουράζω.

    Επισυνάπτω ένα πρόχειρο διάγραμμα από το κινητό...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Doc-9_21_12, 14_28-page-1-1.png 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	81,0 KB 
ID:	268836

    Ως turning point μου με όσα βλέπω πλησιάζοντας είναι το σημείο "Μ".
    Η κορυφή της στροφής είναι το σημείο "Α", σωστά;
    Γυρνώντας το βλέμα μου λίγο πριν το "Μ", το πολύ πολύ να δω το σημείο "F".
    Πώς να σημαδέψω το "Α" εφόσον δεν το βλέπω;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    @νΤομάς : το ίδια ισχύουν και στο επομενο ποστ σου. Μην ξεχνάς ότι δεν πάμε με το γκάζι στο στοπ. Πάντα αφήνεις σε δημόσιο δρόμο περιθώρια για να μπορείς να αντιδράσεις. Όχι με φρένα αλλά με γκάζι και κλίση.. (κυκλοφορουν και 2ποδα και 4ποδα γίδια στους δρόμους μας).
    Το ξέρω πολύ καλά Nick.
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 21/09/2012 στις 14:00.

  14. #59
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Θα μου επιτρέψεις να συνεχίσω την κουβέντα, ελπίζοντας να μη σε κουράζω.

    Επισυνάπτω ένα πρόχειρο διάγραμμα από το κινητό...

    Συνημμένο 268834

    Ως turning point μου με όσα βλέπω πλησιάζοντας είναι το σημείο "Μ".
    Η κορυφή της στροφής είναι το σημείο "Α", σωστά;
    Γυρνώντας το βλέμα μου λίγο πριν το "Μ", το πολύ πολύ να δω το σημείο "F".
    Πώς να σημαδέψω το "Α" εφόσον δεν το βλέπω;



    ...
    Σπας την στροφή σε πολλές μικρότερες... Αυτό που έβαλες είναι φουρκέτα. Δεν θα την πάρεις ξύνοντας αν δεν την έχεις ξαναδεί..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Σπας την στροφή σε πολλές μικρότερες... Αυτό που έβαλες είναι φουρκέτα.
    Πώς;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν θα την πάρεις ξύνοντας αν δεν την έχεις ξαναδεί..
    Δε μιλάμε να ξύσεις σε καμία στροφή ρε Νίκο.
    Για αντίληψη λέμε ...

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF