Σελίδα 20 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 336

Θέμα: TZR2501KT κ TZR125 4DL

  1. #286
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    περιμενω κατι ανταλακτικα να ρθουνε μεσα στα οποια θα υπαρχουν και πηνια κομπλε. μετα δοκιμη και σφαλμα. τωρα μολις πηγα πληρωσα τα γραναζια για το μεγαλο διχρονο. και πηρα λαμα καλιμπρε (ατσαλι) για να φτιαξω κοντυτερες λαμες μοχλικου, ωστε να σηκωθει ελαχιστα ο κωλος.

  2. #287
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    αφου δοκιμαστηκαν και τα δευτερα πηνια. κι αφου δοκιμαστηκε κι αλλη ηλεκτρονικη (απο pw) καταργοντας τελειως την πλεξουδα, κι αφου ολα μετρηθηκαν κι ηταν σωστα εμενε μονο το παλιοβολαν. και ναι ηταν αυτο. αφου δεν με κοψε να δω αν εχει διαφορα. και γνωριζοντας οτι ειναι απο μιζατο DT δεν το κοιταξα. αλλα το τελευταιο DT με τον νικασιλ κυλινδρο (που μαλλον εχω) εχει αλλο βολαν. ευτυχως κι απο αυτο εχω και το εβαλα πανω. αλλα.... σπινθιρας παλι γιοκ. αυτην την φορα δεν εμπλεκοταν το κομπλερ.... αυριο δοκιμη και παλι κι αν δεν δουλεψει θα επιχειρησω αλλαγη κοπλερ απο το ενα στο αλλο βολαν. ολα στραβα... δεν ειναι στο χερι του ομως...

  3. #288
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    αφου δοκιμαστηκαν και τα δευτερα πηνια. κι αφου δοκιμαστηκε κι αλλη ηλεκτρονικη (απο pw) καταργοντας τελειως την πλεξουδα, κι αφου ολα μετρηθηκαν κι ηταν σωστα εμενε μονο το παλιοβολαν. και ναι ηταν αυτο. αφου δεν με κοψε να δω αν εχει διαφορα. και γνωριζοντας οτι ειναι απο μιζατο DT δεν το κοιταξα. αλλα το τελευταιο DT με τον νικασιλ κυλινδρο (που μαλλον εχω) εχει αλλο βολαν. ευτυχως κι απο αυτο εχω και το εβαλα πανω. αλλα.... σπινθιρας παλι γιοκ. αυτην την φορα δεν εμπλεκοταν το κομπλερ.... αυριο δοκιμη και παλι κι αν δεν δουλεψει θα επιχειρησω αλλαγη κοπλερ απο το ενα στο αλλο βολαν. ολα στραβα... δεν ειναι στο χερι του ομως...
    μακάρη
    Ψάχνω για Ζ1R

  4. #289
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιώργος Πλ. Προβολή μηνύματος
    μακάρη
    Γιωργο θυμασαι που ειχα αδυναμο σπινθηρα??? πεισμωσε ο πατερας μου και λεει θα το βρουμε τι φταιει το γαμημενο.. *βγηκε στην συνταξη πριν κανα μηνα κι εχει απειρο χρονο)
    ε το βρηκαμε. τωρα μενει να πετυχει η μεεγκετασταση του κομπλερ και λογικα αυριο θα κελαιδησει. μετα εχω δουλειες με ypvs κλπ.. αλλα τα χοντρα θα εχουν φυγει.

  5. #290
    Πάρε τηλ να έρθω και εγώ αν δεν έχω δουλειά
    Ψάχνω για Ζ1R

  6. #291
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    αυριο μεσημερι. μετα το χωραφι. αν ερθει ο πατερας μου και προτεινει τσιπουρο να μην δεχτεις.

  7. #292
    Καλά χαζός είσαι χάνονται αυτά
    μέσα
    Ψάχνω για Ζ1R

  8. #293
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ζητeiται λαστιχο 140 πλατος. ανταλασεται με 150αρι η 180αρι σε παρομοια (καλη) κατασταση. το δικο μου βρισκει στην αλυσιδα.
    http://www.moto.gr/forums/showthread...03#post2426703
    Τελευταία τροποποίηση από motomaniac; 31/01/2014 στις 15:04.

  9. #294
    Δε σε παίρνει για καμία πατέντα με κανα αποστάτη ρε Μητσάρα?
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  10. #295
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Da.Vintage Προβολή μηνύματος
    Δε σε παίρνει για καμία πατέντα με κανα αποστάτη ρε Μητσάρα?
    Βρισκει στο μπροστα μερος η αλυσιδα πανω στο λαστιχο. το εφαγα λιγο γυρω γυρω (στα πλαισια του ασφαλους) αλλα παλι δνε με παιρνει.

  11. #296
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Μόλις το διάβασα κι αυτό το ιστορικό θέμα σου, Μήτσο. Πολύ ταλαιπώρια τραβάς ρε παιδάκι μου, παρ' όλ' αυτά όμως κατορθώνεις και το διασκεδάζεις στο τέλος και το διασκεδάζουμε κι εμείς μαζί σου!!
    Να 'χεις υπομονή, ν' αντέχεις και να 'σαι πάντα καλά, για να χαίρεσαι αυτά που κάνεις και μέσα απ' τις επεισοδιακά σου μαστορέματα να μαθαίνουμε κι εμείς πράγματα χρήσιμα και κυρίως ανέξοδα!

  12. #297
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ereynitis Προβολή μηνύματος
    Μόλις το διάβασα κι αυτό το ιστορικό θέμα σου, Μήτσο. Πολύ ταλαιπώρια τραβάς ρε παιδάκι μου, παρ' όλ' αυτά όμως κατορθώνεις και το διασκεδάζεις στο τέλος και το διασκεδάζουμε κι εμείς μαζί σου!!
    Να 'χεις υπομονή, ν' αντέχεις και να 'σαι πάντα καλά, για να χαίρεσαι αυτά που κάνεις και μέσα απ' τις επεισοδιακά σου μαστορέματα να μαθαίνουμε κι εμείς πράγματα χρήσιμα και κυρίως ανέξοδα!
    Γιαννη εχει προχωρησει λιγο η δουλεια.. τελιωσα το μονοσελο κι εσω βαψει ολη την μηχανη ασπρη. βεβαια θα γινει διχρωμια με κοκκινο. φυσικα τα ζορια δεν σταματησαν και ακομα και στο ψαψιμο ειχα μπελαδες.. το πιστολι για λογο που δεν ξερω εκανε τρελη υποπιεση στο δοχειο του και το χρωμα επεφτε με πολυ χοντρ3ες σταγονες. φυσικα να το πεταξω (ειναι μονης κι εχει σκληρυντη μεσα) μεχρι να φτιαξω το πιστολι ουτε λογος οποτε εβαψα ετσι κι εχει απειρα τρεξιματα... θα τριφτει με ντουκοχαρτα και θα βαφτουν και τα κοκκινα και μετα αλοιφαδορος και γυαλαδα ξανα. το μικρο τζρ εχει ηδη γινει τεμαχια και πωλειται. το σασι του μαλλον θα το κρατησω για του χρονου που θα κανω αλλη δουλεια με εκεινο. σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

  13. #298
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Εγώ ένα έχω να σου πω, σε σχέση με αυτά που τραβάς, οι 12 άθλοι του Ηρακλή ούτε για ορεκτικό δε σου κάνουν!

  14. #299
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMAG0068.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	98,2 KB 
ID:	315933

  15. #300
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    βγηκα βολτα. ξανα. χανει λαδια απο το καπακι της καμπανας. ρεταρει μετα την δευτερα. ουσιαστικα μεχρι 3η γεμισα. 1η 2α δουλευαν καθαρα. φιλτροκουτι εχω πανω. καρμπυρατερ καθαρισμενα. σπιαριζα πολυ ωραια με 1η και αλλαγη 2α. αλλα μετα τιποτε. εχω ηδη ετοιμασει καλουπι για ζελατινα να φτιαξω καινουρια. το μηχανακι θελει ολο τριψιμο με 1000αρι ντουκοχαρτο κι αλοιφη γιατι ειχα προβλημα με το πιστολι και βαφτηκε χαλια. απο φρενα ηταν καλα. με αυτες τι διαστασεις τροχων εχει περιεργο πεσιμο στην στροφη. θα το εξετασω καλυτερα στο αιγινιο...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF