Σελίδα 30 από 32 ΠρώτοΠρώτο ... 202526272829303132 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 436 έως 450 από 471

Θέμα: 1290 Super Duke

  1. #436
    ωραίος!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #437
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ρισπέκτ!

  3. #438
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Και καρφώθηκε στην μπαριέρα και τερμάτισε σε αυτή τη θέση; ρισπέκτ.
    Και πολύ μίλαγε, και τη τούμπα του έφαγε, και τη μπαριέρα κοπάνησε και τερμάτησε 4os.





    Είχε πρόγραμμα.

  4. #439
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    https://www.youtube.com/watch?v=12p4ekXp2AM

    όλη η ανάβαση από on board camera

  5. #440
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Εγώ πάντως που το οδήγησα επιτέλους μετά από τόσο καιρό περιέργειας, έχω να πω ότι δε τρελάθηκα.

    Είχε κάποια πραγματα που μου άρεσαν πολύ αλλά bottom line αν είχα τα λεφτά δεν θα το παιρνα.

    Πάντως το μοτέρ του, περισσότερο για tourer μου έκανε παρά για street fighter.

  6. #441
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=12p4ekXp2AM

    όλη η ανάβαση από on board camera
    Πράγματι φοβερός και γνήσιος Αυστραλός. Τούμπα; No worries...

    Αν κρίνω από τα αποτελέσματα εδω η μόνη άλλη κανονική μηχανή που τον πέρασε πρέπει να ήταν το Ζ1000αρι με 10:13 - αυτός είχε 10:28 ΜΕ την τούμπα, έ 15" δεν του στοίχισε; Μπορεί και να κέρδιζε. 2ος στην Heavyweight τάξη. Το 4ος overall που λένε, νομίζω οτι συμπεριλαμβάνει και τα ηλεκτρικα (Victory), με 10:17 και 10:19 αντιστοίχως. Τι φρούτα είναι αυτά, μάλλον στο μέλλον θα το δούμε. Τα Multistrada που χάθηκαν φέτος;;;

    Μπράβο στην ΚΤΜ, τούρερ-ξετούρερ τούδωσε και κατάλαβε.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  7. #442
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως που το οδήγησα επιτέλους μετά από τόσο καιρό περιέργειας, έχω να πω ότι δε τρελάθηκα.

    Είχε κάποια πραγματα που μου άρεσαν πολύ αλλά bottom line αν είχα τα λεφτά δεν θα το παιρνα.

    Πάντως το μοτέρ του, περισσότερο για tourer μου έκανε παρά για street fighter.
    Το GT ή το R λες ?

    Ούτε εγώ είχα τρελαθεί πάντως απλά όταν σηκώθηκε με 3η κ@#!)$α λίγο... Η αλήθεια είναι ότι για διάφορους λόγους θα έπρεπε να είναι λίγο φτηνότερο αλλά δεν τους καταλαβαίνεις από ένα test ride αλλά αργότερα που είναι ίσως και αργά.

  8. #443
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Το GT ή το R λες ?

    Ούτε εγώ είχα τρελαθεί πάντως απλά όταν σηκώθηκε με 3η κ@#!)$α λίγο... Η αλήθεια είναι ότι για διάφορους λόγους θα έπρεπε να είναι λίγο φτηνότερο αλλά δεν τους καταλαβαίνεις από ένα test ride αλλά αργότερα που είναι ίσως και αργά.
    για το R μιλάω.

    το πηρα λίγο στη βόλτα που κάναμε πρόσφατα. δεν ήταν και το κατάλληλο terrain γιατι γλίστραγε ο δρόμος πολύ, λόγο μεγάλης ζέστης αλλά νομίζω ότι μια γενικότερη εικόνα τη πήρα.
    οφείλω να ομολογήσω ότι αδυνατώ να εντοπίσω το λόγο ύπαρξης του.

    είναι πολύ ακριβό και πολύ πιο electronicaly advanced για να εκτιμηθεί ως καγκουρό-Street fighter,
    το μπροστινό του εμπνέει εμπιστοσύνη αλλά έχει τόσα άλογα που ακόμα και με full TC το πισω, δε σε αφήνει ήσυχο καθόλου.

    Θεωρώ ότι σε οποιοδήποτε terrain υπάρχει κάποιο πολύ πιο φθηνό και πολύ πιο fun που θα το αφήσει χλμ πίσω. Εκτιμώ ότι με το με ένα sm990 γλεντάς πολύ περισσότερο σε ένα σφιχτό στροφυλίκι, ενώ η έλλειψη αεροδυναμικής υποβοήθησης
    (μάσκες / ζελατίνες κτλ), δε σε βοηθάει καθόλου στα ανοιχτά κομμάτια.

    Για σουζες και city καγκουριλίκια είναι κριμα να έχεις δώσει τόσα λεφτά και να ασχολείσαι με 1300 ηλεκτρονικά κυβικά.

    Νομίζω ότι αυτό το μοτέρ στο μεγάλο adventure ταιριάζει σαφώς πιο καλύτερα

  9. #444
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Λόγω των ηλεκτρονικών μου δημιουργεί μακράν περισσότερη εμπιστοσύνη από το 990. Αν θες φουλ εμπειρία τα ηλεκτρονικα τα βγάζεις τελείως, αλλά όποτε το έκανα μες στην πόλη ήταν επικίνδυνο και άχρηστο κάποιες φορές.

    Αν θες ένα λόγο που το βγάλανε θα στον δώσω εγώ Δν ξέρω αν είναι το κορυφαίο μιας και Aprilia, BMW, Ducati τα θεωρώ επίσης ΤΟΠ αλλά πιστεύω αναθεώρησε λίγο την κατηγορία. Εγώ λοιπόν ως λάτρης του SD ήθελα κάτι πιο εξελιγμένο από το 990. Πιο πολλά γκάζια (βλαμμένος και άπληστος το ξέρω και άχρηστα σε πολλές περιστάσεις επίσης τα παραπάνω γκάζια), πιο έυκολο και ασφαλές (το 990 κατά κοινή ομολογία θέλει ΧΕΡΙΑ), να βγαίνει άνετα βροχή, καλύτερη αεροδυναμική για ταξίδια και πάρα πολύ σημαντικό καλύτερη κατανάλωση. Τα κατάφεραν με το παραπάνω και μου το χουν πει και όσοι άλλοι το χουν πάρει βόλτα.

    Κάτι που θα ήθελα είναι πιο ρυθμιζόμενο traction αλλά εφόσον μπορείς να το βγάλεις όλα καλά

    Δν θα άρεσε σε όλους σε καμία περίπτωση αλλά λόγος ύπαρξης μάλλον θα υπήρχε μιας και έχει πουλήσει καλά και Ελλάδα και έξω.

  10. #445
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Ιδού και το μοντέλο του 17. Ακόμη πιο μούνα με αναβαθμισμένα ηλεκτρονικά.

  11. #446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Ιδού και το μοντέλο του 17. Ακόμη πιο μούνα με αναβαθμισμένα ηλεκτρονικά.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2017_1290_superduker_static_4.jpg 
Προβολές:	306 
Μέγεθος:	90,2 KB 
ID:	373258
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  12. #447
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Το cornering abs τι keyless ignition τι ηλεκτρονικές αναρτήσεις τι αδρανιακους αισθητηρες. Όλα τα ηλεκτρονικά του κόσμου να έχεις άμα το παρακάνεις τελικά δεν έχει επιστροφή
    Μέχρι να έρθει η ώρα της αυτόνομης οδήγησης ο αναβατης θα καθορίζει την μοιρα του.
    https://youtu.be/rmwn0SjY9mM

  13. #448
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.044
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nik69 Προβολή μηνύματος
    Το cornering abs τι keyless ignition τι ηλεκτρονικές αναρτήσεις τι αδρανιακους αισθητηρες. Όλα τα ηλεκτρονικά του κόσμου να έχεις άμα το παρακάνεις τελικά δεν έχει επιστροφή
    Μέχρι να έρθει η ώρα της αυτόνομης οδήγησης ο αναβατης θα καθορίζει την μοιρα του.
    https://youtu.be/rmwn0SjY9mM
    απο σουζα σε πολύ φρένο και υπο κλίση, δεν σωνόταν με τίποτα.

  14. #449
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    απο σουζα σε πολύ φρένο και υπο κλίση, δεν σωνόταν με τίποτα.
    Γιατι τα ελεκτρονικς δεν μετετρεψαν το πολυ φρενο σε λιγο φρενο?

  15. #450
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.044
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Γιατι τα ελεκτρονικς δεν μετετρεψαν το πολυ φρενο σε λιγο φρενο?
    κάνουν κάτι τέτοιο? απλα ξεμπλοκάρουν τον τροχο και εδω δεν θα προλαβαίνανε να το κάνουν.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF