Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Επισκευη διακοπτη Aprilia Pegaso strada

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2015
    Μηνύματα
    2
    Καλημερα στην παρεα ,
    ειμαι κατοχος εδω και καποια χρονια ενος strada και πριν απο αρκετο καιρο μου παρουσιαστηκε παρομοιο προβλημα .
    Στην αρχη γυρναγα το κλειδι καμποσες φορες μεχρι να κανει επαφη ,ωστοσο δεν παρουσιαζοταν συχνα το προβλημα ...μεχρι που καποια στιγμη ο διακοπτης σταματησε να δουλευει.
    Αρχικα ειπα οτι θα ειναι το κλασσικο προβλημα οποτε θα κανω την πατεντα με το ρελε ,ελα ομως που ο προηγουμρνος ιδικτητης την ειχε κανει ηδη την πατεντα (το διαπιστωσα οταν κατεβασα τα μουτρα της μηχανης).
    Ομως τωρα εχω και αλλο προβλημα ,ενω φαινοταν οτι περναγε ρευμα κανονικα και το προβλημα ηταν καπου στο διακοπτη ή σε καποια επαφη αφου κατεβασα τα μουτρα της μηχανης και αποσυνδεσα το καντραν πλεον δεν εχω καμια ενδειξη οτι περναει ρευμα ....δεν αναβοσβηνει το λαμπακι του imobilizer και δεν εχω ενδειξη οταν βαζω το πολυμετρο στα δυο καλωδια πριν το ρελε .
    Πριν βγαλω τα μουτρα της μηχανης το λαμπακι του immobilizer αναβε κανονικα
    Αρα το προβλημα ειναι πριν τον διακοπτη και το ρελε ετσι δεν ειναι ?
    Λετε να εκανα καμια βλακεια εγω ?
    Αν δεν βγαλω ακρη γνωριζετε καποιο καλο μαστορα στην περιοχη των δυτικων ή βορειων προαστειων?
    Αυτο ο bilis που διαβαζω σε ολα τα foroum υπαρχει γιατι δεν μπορω να βρω καποιο site η πληροφοριες του μαγαζιου?

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Koval Προβολή μηνύματος
    Καλημερα στην παρεα ,
    ειμαι κατοχος εδω και καποια χρονια ενος strada και πριν απο αρκετο καιρο μου παρουσιαστηκε παρομοιο προβλημα .
    Στην αρχη γυρναγα το κλειδι καμποσες φορες μεχρι να κανει επαφη ,ωστοσο δεν παρουσιαζοταν συχνα το προβλημα ...μεχρι που καποια στιγμη ο διακοπτης σταματησε να δουλευει.
    Αρχικα ειπα οτι θα ειναι το κλασσικο προβλημα οποτε θα κανω την πατεντα με το ρελε ,ελα ομως που ο προηγουμρνος ιδικτητης την ειχε κανει ηδη την πατεντα (το διαπιστωσα οταν κατεβασα τα μουτρα της μηχανης).
    Ομως τωρα εχω και αλλο προβλημα ,ενω φαινοταν οτι περναγε ρευμα κανονικα και το προβλημα ηταν καπου στο διακοπτη ή σε καποια επαφη αφου κατεβασα τα μουτρα της μηχανης και αποσυνδεσα το καντραν πλεον δεν εχω καμια ενδειξη οτι περναει ρευμα ....δεν αναβοσβηνει το λαμπακι του imobilizer και δεν εχω ενδειξη οταν βαζω το πολυμετρο στα δυο καλωδια πριν το ρελε .
    Πριν βγαλω τα μουτρα της μηχανης το λαμπακι του immobilizer αναβε κανονικα
    Αρα το προβλημα ειναι πριν τον διακοπτη και το ρελε ετσι δεν ειναι ?
    Λετε να εκανα καμια βλακεια εγω ?
    Αν δεν βγαλω ακρη γνωριζετε καποιο καλο μαστορα στην περιοχη των δυτικων ή βορειων προαστειων?
    Αυτο ο bilis που διαβαζω σε ολα τα foroum υπαρχει γιατι δεν μπορω να βρω καποιο site η πληροφοριες του μαγαζιου?

    Αυτός που πάω εγώ, Δημήτρης Δίπλας (Χρυσοστόμου Σμύρνης 59, Περιστέρι, ΑΤΤΙΚΗΣ 2105759272) είναι άριστος γνώστης και πολύ καλός μάστορας.
    Αν πας πες του σε στέλνει ο Δημήτρης με το λευκό strada
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Koval Προβολή μηνύματος
    Κ
    Αυτο ο bilis που διαβαζω σε ολα τα foroum υπαρχει γιατι δεν μπορω να βρω καποιο site η πληροφοριες του μαγαζιου?

    O bill γραφει στο apriliabikers forum και μπορεις να τον βρεις εκει
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    μηπως σου εχει κοπει κανενα καλωδια στην πλεξουδα κοντα στον λαιμο
    κουνα τα λιγο μηπως δεις φως

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2015
    Μηνύματα
    2
    Kαλησπερα παιδια ,
    σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας.
    Πηρα ρεπο απ την σημαια σημερα και ειπα να κατσω να ασχοληθω το πρωι με πιο καθαρο μυαλο ...
    τελικα ηταν δυο τα προβληματα ...
    το ρελε που ηταν τοποθετημενο απ τον προηγουενο ιδιοκτητη που σημαινει πανω απο τεσσερα χρονια δεν ηταν μονομενο με αποτελεσμα παρολο το οτι η μηχανη δεν εχει βγει ποτε με βροχη να εχει παρει υγρασιες οπως φαινοταν απ τις σκουριες που ειχε ,το αλλαξα με ενα καινουργιο το οποιο μονωσα με σιλικονη ...προφανως αυτη ηταν η αιτια που δεν δουλευε ο διακοπτης .
    Το δευτερο προβλημα ηταν μια καμμενη 20αμπερη ασφαλεια (προφανως χτες με της δοκιμες κατι εκανα και καηκε) ειχα μια καβατζα την αλλαξα και ολα οκ ,πηρα και μια καινουργια μπαταρια καθως ειχε μεινει ακινητη για πολυ καιρο και τωρα το stradaκι δοτλευει και παλι ρολοι
    Δημητρη σ ευχαριστω ,εκει σκεφτομουν να το παω καθως εχω θεμα με το βεντιλατερ και ενοψη καλοκαιριου απο βδομαδα σιγουρα θα του το παω μιας και το επιβαιβεωνεις και συ.
    Τελευταία τροποποίηση από Koval; 11/06/2015 στις 21:11.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    1
    kalispera sas. exo thema me ton diakopti kai exo valei enan diko mou exoteriko kato apo ti sela. Apla tora nomizo pos kati ginetai me ta reumata kai mou xalaei tis bataries... Thelo na rotiso an mporo na valo to parakato "https://motoparts22.com/gr/11293-aprilia-pegaso-650-carb-ignition-switch-4-cables", giati ousiastika eixa provlima me tis epafes.??

    euxaristo

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF