Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 58 από 58

Θέμα: Γάντια ! Επιλογή βάσει σκοπού χρήσης

  1. #46
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giagkos Προβολή μηνύματος
    εγω παντως εχω παθει ερωτα με αυτα...http://www.dainese.com/eu_en/motorbi...gtx.html?cat=5 η αυτα http://www.dainese.com/eu_en/motorbi...gtx.html?cat=5 για καλοκαιρι δεν ξερω...
    Αυτά είναι βαριά χειμωνιάτικα όμως.
    Sent from me using a computer.

  2. #47
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    θα προτιμουσα τα πρωτα.περνανε πανω απο το μανικι του μπουφαν.
    ..και είναι αρκετά λεπτά ώστε να τα βάζεις και κάτω απ' το μανίκι στην πολύ βροχή.


    edit. και αρκετά μακρυά, καλύπτοντας όλο το κενό που αφήνουν οι αδιάβροχες επενδύσεις μερικών μπουφάν σε εκείνο το σημείο.
    Sent from me using a computer.

  3. #48
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    ..και είναι αρκετά λεπτά ώστε να τα βάζεις και κάτω απ' το μανίκι στην πολύ βροχή.
    στην πολυ βροχη φορας το αδιαβροχο μπουφαν που περναει πανω απο το γαντι ουτως η αλλως
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #49
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    στην πολυ βροχη φορας το αδιαβροχο μπουφαν που περναει πανω απο το γαντι ουτως η αλλως
    Το ήξερα ότι θα το πεις και έχεις απόλυτο δίκιο. Τα αδιάβροχα όμως όλοι τα μισούμε (ή μήπως τελικά είμαι μόνο εγώ?) όπως και την διαδικασία βάλε βγάλε! Σε ψιλόβροχο δεν τα φοράω, αν μετά πιάσει μπόρα πάλι δεν τα φοράω επειδή τα ρούχα μου είναι ήδη νοτισμένα και αυτές οι μλκες (τα αδιάβροχα) δεν αναπνέουν σωστά. Οπότε βρέθηκα πολλές φορές να απολαμβάνω καταιγίδες χωρίς αδιάβροχα.

    Στο κοπή το πίτα του 11 θυμάσαι πως ήρθα? Τα αδιάβροχα ήταν τυλιγμένα κάπου μέσα στην βαλίτσα. Ο άλλος βέβαια ήταν ακόμα χειρότερος. Ούτε καν τα πήρε.
    Sent from me using a computer.

  5. #50
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Το ήξερα ότι θα το πεις και ............
    ας μεινουμε σε αυτο
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ViceZ Προβολή μηνύματος
    Φιλε McTalas καταρχάς εκτιμω που με βοηθάς εσύ όπως και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ στο forum και η άποψη σας μετράει πάρα πολύ για τις επιλογές μου. Από την άλλη διακρίνω ένα εκνευρισμό στο μήνυμα σου και μάλλον δεν είδες οτι ήδη έχω πάρει το Alpinestars SP-X το παλιό (κατα λάθος) και ανανέωσα την ερώτηση μου αν πρέπει να το κρατήσω ή όχι.

    Το SPX που ειχες πάρει εσύ καταλαβαίνω οτι είναι αυτό με το ύφασμα σε κάποια σημεία. Εγώ στα χέρια μου έχω το φουλ δέρμα. το λογικό είναι να ειναι πιο ανθεκτικό απο το δικό σου αν και με δυσκολευει στις κινήσεις λόγω δέρματος. Γενικώς δηλαδή μου άρεσε σαν design. Επίσης η τιμή του (75 ευρώ) είναι πάρα πολύ καλή για τα δεδομένα της τσέπης μου γιαυτό και ρωτάω συγκεκριμένα για αυτό.

    Φιλικά.
    οχι ρε φιλε κανενας εκνευρισμος, απλα οτι Astars και αν εχω παρει δεν εχει κρατησει...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  7. #52
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ας μεινουμε σε αυτο
    Ε βάλε ολόκληρη την πρόταση λοιπόν.
    Sent from me using a computer.

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    οχι ρε φιλε κανενας εκνευρισμος, απλα οτι Astars και αν εχω παρει δεν εχει κρατησει...
    Πολυ εντυπωση μου κανει αυτο που λες...για να το λες βεβαια κατι θα ξερεις, μιας και απο οτι καταλαβαινω εχεις δοκιμασει αρκετα γαντια της συγκεκριμενης εταιριας!

    Εγω παντως ενα ζευγαρι εχω παρει απο την astars και το φοραω απο το 2006, σχεδον ολο το χρονο (εκτος τα καλοκαιρια)!!!
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...SPS-Glove-0001
    Αυτος ειναι ο εβδομος χειμωνας και τα συγκεκριμενα γαντια πρεπει να εχουν κανει γυρω στα 50000χιλ... εκτος απο καποια φθορα στην δεξια παλαμη και στον αντιχειρα που τρωει αρκετη τριβη λογω γκαζιου, δεν εχουν παθει τιποτα... ειδικα στις ραφες! Εφτασα στο σημειο να "παρακαλαω" να χαλασουν για να παρω αλλα μιας και τα συγκεκριμενα τα ψιλοβαρεθηκα... τι να πω!
    money cant buy me love !!!

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheFace Προβολή μηνύματος
    ...
    τι να σου πω ρε φιλε ισως να ειμαι γκαντεμης,
    μποτες smx-plus μεσα σε 3 μηνες κοπικανε τα κεβλαρ κορδονια, δεν υπαρχει σαν ανταλακτικο και ο ισαγωγεας μου λεει βαλε σκοινι απο ψαροτουφεκο (αυτο ειχα βαλει). τσαντα πλατης στα 130€ σπασανε καποια κλιπ, και τα γαντια που σου λεω...
    τεσπα ισως να ειμαι γταντεμης...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    τι να σου πω ρε φιλε ισως να ειμαι γκαντεμης,
    μποτες smx-plus μεσα σε 3 μηνες κοπικανε τα κεβλαρ κορδονια, δεν υπαρχει σαν ανταλακτικο και ο ισαγωγεας μου λεει βαλε σκοινι απο ψαροτουφεκο (αυτο ειχα βαλει). τσαντα πλατης στα 130€ σπασανε καποια κλιπ, και τα γαντια που σου λεω...
    τεσπα ισως να ειμαι γταντεμης...


    Φανταζομαι με τετοιο σουξε οτι γινεται σφαγη καθε πρωτοχρονια... ολοι σε θελουν για ποδαρικο, ε?

    money cant buy me love !!!

  11. #56
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #57
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    http://www.getgeared.co.uk/Motorcycl...loves_Sting_WP αυτό έχω και είμαι αρκετά ικανοποιημένος
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    παιδιά μένω Κομοτηνή και έξω απο την πόλη και φέτος απο οτι βλέπω ο χειμώνας θα είναι βαρύς και πρέπει να αγοράσω ενα καλό γάντι, έχω αλλάξει διάφορα κατά καιρούς και με προστασίες άλλα και χωρίς, ποτέ δεν με βόλεψαν ειδικά κάτι απο αυτά με το kevlar απο το επάνω μέρος, πλέον εχω καταλήξει και φοράω εκτός από το βαρύ χειμώνα κάτι Neopren της ktm ακόμα και σε εντουρο βολτιτσες που κανω που ειναι φοβερό γάντι αλλα κατω απο 3c και με χουφτες αισθανομαι οτι κρυωνουν τα χέρια μου αρκετά, οπότε ψάχνω γάντι χειμερινό αδιαβροχο και χωρίς κεβλαρ προστασίες διότι μετά απο πολλάααα χρόνια όταν ημουν ποιο πιτσιρίκος και δεν επαιζαν και καθόλου λ7 κάποιος μάγκας από εδώ μέσα μου είχε χαρίσει κάτι γαντακια Sidi ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ, δυστηχώς δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο παιδί ήταν άλλα πιάσανε τόπο εκείνα τα γάντια βγαλανε πολλά ταξιδια και φαγανε πολυ βροχή και το καλό είναι οτι βγήκε πραγματικά καλό γάντι μέχρι πριν κανα χρόνο τα είχα και δεν ειχε χρειαστεί να αγοράσω χειμερινά!
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22
  2. Βαγγέληη,τα φωώτα...σου(επιλογη μηχανης)
    από iagos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2004, 10:09
  3. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05
  4. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 19:21
  5. Οδηγιες Χρησης!!!!!!
    από VAL-MPARIERINO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 12:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF