Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 55 από 55

Θέμα: How to strivein Manalishi?

  1. #46
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Tip : Σφίξε τα πόδια σου πάνω στο ντεπόζιτο. Δύσκολο αν δεν υπάρχουν κοιλιακοί αλλά θα τους φτιάξεις στην πορεία.
    σωστο σαν τιπ.βεβαια πανω σε tdm δεν θα σε ωφελησει ιδιαιτερα αλλα ειναι το σωστο και καλο ειναι να το μαθεις.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #47
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    SPAM:

    ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ THREAD!!!!!

    @ Σε όλους όσους μεταλαμπαδεύουν γνώσεις για το στρίβειν:
    Τελευταία τροποποίηση από Manalishi; 01/10/2012 στις 12:38.
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  3. #48
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    SPAM:

    ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ THREAD!!!!!

    @ Σε όλους όσους μεταλαμπαδίζουν γνώσεις για το στρίβειν:
    ΟΚ, αλλά όταν χρησιμοποιείς το "@" κόλλα και το ":" δίπλα γιατί έτσι φαίνεται ότι μας μοιράζεις @
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #49
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    1. γιατι οπως ειπε ο παραπανω το μηχανακι το εχω πρωτα για δουλεια και τελευταιο για διασκεδαση στην πιστα
    2. γιατι ακομα και με 110.000 χλμ που το εχω τωρα μπαινει και κανει χαλαρα μερικα 20λεπτα χωρις προβλημα
    3. γιατι το επιπεδο μου σαν οδηγος μου επιτρεπει να το παω αρκετα καλα χωρις να μπορω να κρινω ολες αυτες τις αδυναμιες που λετε κατα καιρους...πλην της δυναμης του κινητηρα
    4. γιατι δεν κανει high στην πλατεια εκτος αν μπεις με κανα 1η...
    5. γιατι περα απο τα γουστα στην πιστα ...οταν πηρα το tdm ημουν εντελως απειρος και η πιστα με εμαθε να το φρεναρω σωστα.
    6. γιατι μπικικινι δεν υπαρχει για κατι αλλο αλλα και να υπηρχε λιγες θα ηταν οι επιλογες για χρηση μικτη οπως κανω τωρα.
    7. γιατι εχει πλακα να απορει ο μεγας Ελληναρας παγκοσμιος με κατι GSXR-R1-CBR γιατι τον περασε ενα μηχανακι που θεωρει κατωτερο (και ειναι) οταν εγω παω στην πιστα να βελτιωθω σαν οδηγος και αυτος παει στην πιστα για να εχει να λεει στις καφετεριες τις παπαριες του.

    Allst@rf υπαρχουν και αλλοι λογοι αλλα αυτοι ειναι για την πιστα.
    το μηχανακι το εχω βαλει με μαμα αναρτησεις πιστα και πισω κλασμενη αναρτηση και μετα οπως βλεπεις στη φωτο.
    η διαφορα ηταν οτι με τα usd απλα σημαδευες και εστριβες ενω με το μαμα πηρουνι ηθελε λιγο προσπαθεια να μην χασεις την ιδανικη εισοδο στη στροφη.

    δεν μπορει ο Παπαεωργιου jr (o motocrossας ντε...) να παει αερα στην Αττικη οδο με το δικο του TDM και να μην μου εχει παραπονεθει για πλαισια-φρενα-στησιμο και εμεις εδω να λεμε παντα για το τι μπουρδελο ειναι.
    μ’ αρέσεις γιατι γουστάρεις το μηχανάκι σου και το υπερασπίζεσαι. Αυτό για μένα λέει πολλα. Όσο και πατάτα να είναι, αρκει να μας κάνει τα κέφια και να γουυστάρουμε να το καβαλάμε. Και πίστες και βόλτες και δουλειές και όλα. Να μην είμαστε γκρινιάριδες και να ξέρουμε ότι τα μηχανάκια μας έχουν πολύ περισσότερες δυνατότητες από έμας.

    Αλλά να ξέρουμε όμως και τα όρια του. Μην πάμε να βγάλουμε τρελούς όλους τους άλλους. Το ότι ο ο Παπαεωργιου jr (o motocrossας ντε...) το πάει φέτες δε σημαίνει τίποτα.

    Το ότι ο Kevin Carmichael σουζάρει το Triumph Rocket αυτό δεν κάνει το rocket μηχανάκι για σούζες.

    Το TDM έχει δυο μέτρα απόσταση από τη σέλα μέχρι το μπροστινό. Η σχεδίαση του (μεταξόνιο, κέντρο βάρους, τρειλ, κάστερ κτλ) είναι παλαιότερης κοπής πώς να το κάνουμε. Όλοι μας λιγο πολύ το έχουμε καβαλήσει. Όλοι μας τελικά στρίψαμε καλύτερα με οτιδήποτε άλλο σε σχέση με αυτό. Τυχαίο δεν είναι.
    Ωσπου να πληροφορηθείς (ότι αναρτήσεις και να χεις) για το τι συμβαίνει με τη πρόσφυση σου στο μπροστινό το χεις χάσει ήδη.

    Εκτός και αν δε το πιέζεις πολύ που σε αυτή τη περίπτωση τότε όλα καλά και μεγιά σου με χαρά σου. Το τι πέρασες και κανα cbrrrrtrm 12335 όμως δε μου λεει τίποτα γιατι αυτό έχει συμβεί και με ένα σκουτεράκι και έναν τυπά αεράτο που πέτυχα εγώ στα Μέγαρα πέρσι και τους πέρναγε από πάνω διάφορους με cbrrrrtrm 12335. Αυτό δεν έκανε το εν λόγω σκουτεράκι άξιο μηχανάκι για στρίβειν στη πίστα.


  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    ΟΚ, αλλά όταν χρησιμοποιείς το "@" κόλλα και το ":" δίπλα γιατί έτσι φαίνεται ότι μας μοιράζεις @
    Πανάθεμά σε, μου βγήκαν τα μακαρόνια από την μύτη...

  6. #51
    εμπειριά μέλος Το avatar του/της Argonautis46
    Εγγραφή
    12/05/2012
    Μηνύματα
    341
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    χαλαρωσε τα χερια σου,καμψε κορμο προς το εσωτερικο της στροφης,γυρνα κεφαλι.εχει δικιο ο σναιπερ που λεει οτι πας ορθιος.

    Το θέμα είναι.. για εναν αρχάριο μιλώντας.. τι διαφορετικό θα παρατηρήσει στη συμπερηφαρά της μηχανής του που θα τον κάνει να καταλάβει οτι το κάνει σωστα??

  7. #52
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Argonautis46 Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι.. για εναν αρχάριο μιλώντας.. τι διαφορετικό θα παρατηρήσει στη συμπερηφαρά της μηχανής του που θα τον κάνει να καταλάβει οτι το κάνει σωστα??
    σταθεροτητα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #53
    εμπειριά μέλος Το avatar του/της Argonautis46
    Εγγραφή
    12/05/2012
    Μηνύματα
    341
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    σταθεροτητα.
    λοιπόν σε μία απο τις δοκιμές π έκανα βγάζοντας το σώμα μ αφου είχα ήδη μπεί στη στροφή (το ξέρω είναι λάθος να βγάζεις σώμα μεσα στη στροφή αλλα είχα λίγα χιλιόμετρα κ το δοκίμασα) παρατήρησα οτι σηκώθηκε το εργαλείο. Μειώθηκε η κλίση με τα ίδια χιλιόμετρα. ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΓΟΥΣΤΑΡΑ
    επίσης υστερα απο αυτο π συνειδητοποίησα εκανα βόλτα με το ποδήλατο σε άκυρη χρονική στιγμή.. εχω το συνήθειο απο μικρός, για άγνωστους λόγους να σηκώνομαι όρθιος κ να γέρνω το ποδήλατο είτε αριστερά είτε δεξιά. ε παρατήρησα οτι τελικα δε γέρνω το ποδήλατο απλα εγώ στην ευθεία που πάω βγάζω το κορμί μου δεξιά ή αριστερα κ το ποδήλατο πάει απο μόνο του στην αντίθετη!! ( πιστευω ειναι σωστο συμπέρασμα αυτο π λέω)
    Επιτέλους ανακάλληψα την Αμερική!
    Απο αύριο πίστα!

  9. #54
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Από τη φωτο που βλέπω 3 πράγματα θα σου πω.
    Προσπάθησε πριν τη στροφή να βγάλεις το ένα κωλομερι εξω,κατά την επιταχυνση πλησιασε οσο μπορεις τον αριστερο ωμο προς τον δεξι καθρεφτη σου,και θα δεις ότι το αριστερο σου ποδι τραβαει μεσα στην στροφη το μηχανακι, ετσι μπορεις να επιταχυνεις με ασφαλεια.

    Και το tdm είναι γαμω τα μηχανακια για αυτό που χει φτιαχτει να κανει.

  10. #55
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Argonautis46 Προβολή μηνύματος
    .......... Μειώθηκε η κλίση με τα ίδια χιλιόμετρα.........
    αρα ειχες πιο ορθιο το μηχανακι, που σημαινει οτι μπορει να ανοιξεις περισοτερο το γκαζι το οποιο θα κανει μεταφορα φορτιου στον πισω τροχο, αρα αποφορτιση απο τον μπροστα, αρα μεγαλυτερη σταθεροτητα.

    καλες προπονησεις.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. How to make the Olympic Games even more interesting in 2008
    από GST στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2006, 00:58
  2. How to recognize a loser...
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 02:31
  3. How to tell if you're driving too fast!
    από Alx 84 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 11:21
  4. FAQ's and How To's
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 00:33
  5. How To Fry Eggs In Dubai
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF