Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: ταχυμεταφορες

  1. #16
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    καλα, τραγουδα!


    (αν και μ αρεσει που με παρακολουθεις)


    @Sapadak, η συμφωνια με την εταιρια τηλεφωνιας ήταν οτι θα μου ερθουν τα ρουτερ στο χωρο μου, αβιαστα, αβαδιστα κλπ κλπ

    Επρεπε να κλεισω και να παω εγω δλδ?
    Δεν ειπα αυτο, απλα διευκρινησα πως παει η δουλεια, μη σε διαβασει κανενας αλλο να πλακωθει στις μπατσες με το κουριερ

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    ...Mε παιρνουν τις προαλλες απο ACS, περιμενα ενα ρουτερ...
    "ναι, ο κ, Ελ...? Μάλιστα. ......
    Ελ ?
    Οπως λέμε El.Venizelos ?

  3. #18
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    ζουν ανάμεσά μας;;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	%u0025CE%95%CE%9B.JPG 
Προβολές:	218 
Μέγεθος:	24,9 KB 
ID:	271558
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  4. #19
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2684362156.jpg 
Προβολές:	208 
Μέγεθος:	42,3 KB 
ID:	271562

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ρε που μπλεξαμε με τους μλκες

  6. #21
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Επειδή είμαι χρόνια πελάτης σε courrier, και έχω περάσει από όλες....να ενημερώσω απλά σε όλα αυτά που λέγατε παραπάνω οτι μια χαρά ήταν η χρέωση....το βασικό του λάθος είναι οτι ζήτησε ο πελάτης να πάει courrier σε μαγαζί, να του αγοράσει κάτι και να του το στείλει πίσω.....μπορούσε απλά να ζητήσει το κατάστημα να του το στείλει αντικαταβολή για να πληρώσει λιγότερα.....


    Επίσης θεωρό ΤΡΑΓΙΚΟ να κατηγορείς κάποιον για κάτι που σε χρέωσε όταν εσύ δεν έχεις ζητήσει εξ αρχής να μάθεις το κόστος....μην τρελαθούμε κιόλας!

    και ξέχασα να πω οτι τα ΕΛΤΑ που λέτε δεν προσφέρουν τέτοια υπηρεσία....

  7. #22
    Νέο μέλος Το avatar του/της Blixa
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    20
    να πω ότι συνεργάστηκα με την http://www.collectivecourier.gr/ που ουσιαστικά πρόκειται για αυτοοργανωμένη επιχείρηση και ήταν η πιο οικονομική.
    Δεν νομίζω ότι μπορείς να την χρησιμοποιήσεις εκτός Αθηνών , αλλά από Αθήνα --> προς παντού.

  8. #23
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Θα διαπράξω μικρή τυμβωρυχία, μιας και το τελευταίο post είναι 4 χρόνια πριν σχεδόν. Αυτή η Γενική Ταχυδρομική (το πρόθεμα ταχύ είναι προφανώς τρολάρισμα) απορώ πως δεν έχει κλείσει ακόμα! Ή πως ακόμα οι επιχειρήσεις συνεργάζονται μαζί της... Οι τύποι είναι απαράδεκτοι και τραγικοί! Έχω παραγγείλει ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια, εδώ και 3 ημέρες έχουν φτάσει στο υποκατάστημά του σύμφωνα με την αναζήτηση της αποστολής και ψευδώς αναγράφουν -κατά την προσφιλή τους τακτική- ότι δεν βρήκαν κανέναν και άφησαν μήνυμα. Τηλέφωνα δεν σηκώνουν εννοείται -την τελευταία φορά που έγινε πάλι το ίδιο, απαίτησαν να πάω να το παραλάβω ο ίδιος... Δεν είναι τυχαίο το κράξιμο που τρώνε στις κριτικές στο ίντερνετ για τις αντιεπαγγελματικές τακτικές και πρακτικές τους...

  9. #24
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    Δυστυχως σε ολες τις εταιριες που δραστηριοποιουνται στον συγκεκρικμενο τομεα στην χωρα μας θα βρεις τα ιδια χαρακτηρισικα.

    Δεν αποτελει "προνομοιο" μονο αυτης που αναφερεις. Και δεν ειναι τοσο η τιμολογιακη πολιτικη τους που δεν παλευεται με τπτ αλλα η παντελης απουσια διαθεσης να σου φερουν το δεμα εκει που λεπτομερως τους εχεις περιγραψει συμφωνωντας μαλιστα και στην ωρα που θελουν αυτοι!

    Εγω πλεον δινω το κινητο μου και τους λεω να με παρει τηλ ο διανομεας (ή να μου κανει αναπ για να μην χρεωθει ) οταν η επομενη παραδοση του ειναι το δεμα μου....για να συννενοηθω εκεινη την στιγμη ..........που θα παω να τον βρω .......(εισοδος κτηριου , γωνια δρομου κτλ).
    Τελευταία τροποποίηση από Corki; 30/07/2016 στις 10:53.

  10. #25
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Corki Προβολή μηνύματος
    Δυστυχως σε ολες τις εταιριες που δραστηριοποιουνται στον συγκεκρικμενο τομεα στην χωρα μας θα βρεις τα ιδια χαρακτηρισικα.

    Δεν αποτελει "προνομοιο" μονο αυτης που αναφερεις. ).
    Φίλτατε, με τη συγκεκριμένη ΠΑΝΤΑ αντιμετωπίζω πρόβλημα... Τουλάχιστον οι άλλοι σηκώνουν τηλέφωνα εάν κάτι γίνει, αυτοί εδώ και 3 ημέρες άφαντοι.

  11. #26
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Ας γράψω και εγώ στο ξεθαμμένο:
    Χρόνια τώρα συνεργάζομαι με όλες.Η ACS είναι σταθερή αξία,ταΕΛΤΑ το ίδιο,η Γενική είχε τις καλύτερες τιμές και την πιο άμεση παράδοση,άρα και τον μεγαλύτερο όγκο δουλειάς.Μιλάμε μια εποχή πρέπει να δούλευε ΜΟΝΟ αυτή....

    Τώρα τελευταία έχει σκαμπανεβάσματα...τόσο σε παραδόσεις όσο σε χρεώσεις βάρους όγκου:Αν στείλεις ένα δέμα ελαφρύ και μεγάλο,πχ σαν μια κούτα ΝΟΥΝΟΥ θα σε σφάξει σε ογκοχρέωση....Αν είναι μέτριο δέμα και ψιλοβαρύ (πχ μια μπαταρία για Hornet)Σε χρεώνει βάρος!....Ενδιάμεσα αυτών των μέτρων χάνεται ημπάλα,διότι δε μπορείς να χρεώνεις ίδια ΟΛΑ τα δέματα από κει και ΚΑΤΩ!!!
    Ακραία 2 πρόσφατα παραδείγματα:
    -Δέμα κούτας ΝΟΥΝΟΥ (ίσως και λίγο μικρότερο)και βάρους κάτω από 2 κιλά,χρεώθηκε μεταφορικά Αθήνα- Κατερίνη με παράδοση Σάββατο 40€!
    Το κακό είναι έτι δεν πήραν μόνο πολλά,αλλά ότι το δέμα ήταν εκεί Δευτέρα....
    Το ακόμα πιο κακό είναι πως πήγε πολύ ταλαιπωρημένο....
    -Φάκελος αντικαταβολή από Κιλκίς.Παραγγελία Πέμπτη 11:00 το πρωί,μεσημέρι Παρασκευής 15:00 ήταν στα χέρια μου....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  12. #27
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    Ας γράψω και εγώ στο ξεθαμμένο:
    Χρόνια τώρα συνεργάζομαι με όλες.Η ACS είναι σταθερή αξία,ταΕΛΤΑ το ίδιο
    Θα συμφωνήσω για ACS και ΕΛΤΑ. Για το τυπικό, επικοινώνησα με την επιχείρηση που έκανα την αγορά και τους ενημέρωσα πως έχει η κατάσταση και πως μετά τις 3 σήμερα δεν πρόκειται να το παραλάβω, γιατί πολύ απλά φεύγω για μια εβδομάδα. Μετά από μισή ώρα με πήρε μια αγενέστατη να με ρωτήσει πιο είναι το πρόβλημά μου (με ύφος μάγκικο και βαριεστημένο) και ότι δεν πρέπει να κάνω παράπονα γιατί ο Κούριερ με ψάχνει 2 ημέρες -και καλά- να με βρει. Της απάντησα ότι ψεύδονται ασύστολα γιατί 2 μέρες δεν το είχα κουνήσει από το σπίτι, αφού της βγήκα στην επίθεση μ' ενημέρωσε ότι θα επικοινωνήσει εντός ολίγου ο Κούριερ να κανονίσουμε την ώρα την παράδοσης. Όσο επικοινώνησε με εσάς, επικοινώνησε και μ΄εμένα...

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Θα συμφωνήσω για ACS και ΕΛΤΑ. Για το τυπικό, επικοινώνησα με την επιχείρηση που έκανα την αγορά και τους ενημέρωσα πως έχει η κατάσταση και πως μετά τις 3 σήμερα δεν πρόκειται να το παραλάβω, γιατί πολύ απλά φεύγω για μια εβδομάδα. Μετά από μισή ώρα με πήρε μια αγενέστατη να με ρωτήσει πιο είναι το πρόβλημά μου (με ύφος μάγκικο και βαριεστημένο) και ότι δεν πρέπει να κάνω παράπονα γιατί ο Κούριερ με ψάχνει 2 ημέρες -και καλά- να με βρει. Της απάντησα ότι ψεύδονται ασύστολα γιατί 2 μέρες δεν το είχα κουνήσει από το σπίτι, αφού της βγήκα στην επίθεση μ' ενημέρωσε ότι θα επικοινωνήσει εντός ολίγου ο Κούριερ να κανονίσουμε την ώρα την παράδοσης. Όσο επικοινώνησε με εσάς, επικοινώνησε και μ΄εμένα...
    Με ολες σε γενικες γραμμες συνεργαζομαι αψογα.Κατα καιρους ολοι τα κανουνε μανταρα.

    Οταν μιλας με καποιον θα ζητας ονομα (αν δεν το εκανες).Βρες τους στο f-b και ξεχεσε τους.Αυτο τους ποναει.

  14. #29
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Προσφιλής τακτική της Γενικής η συγκεκριμένη (περάσαμε και δεν σας βρήκαμε). Για να γίνουν ανταγωνιστικοί κατέβασαν τιμές και πήραν μεγάλες δουλειές από μεγάλες εταιρίες αλλά το προσωπικό τους έμεινε το ίδιο ίσως και να μειώθηκε. Σε παρόμοιο περιστατικό με μένα, πήρα την εταιρία που ψώνισα και είπα ότι θα ακυρώσω την αγορά γιατί δεν έχω παραλάβει 4 μέρες μετά. Την ίδια μέρα παρέλαβα. Όσο για τις χρεώσεις (όγκος ή βάρος) διαλέγουν αυτή που κάθε φορά τους βολεύει, που είναι ακριβότερη δλδ. Για να κάνεις συμφωνία μαζί τους για συγκεκριμένη χρέωση πρέπει να είσαι μεγάλος πελάτης τους, οι συμφωνίες με μικρούς πελάτες διαφέρουν κατά περίπτωση.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    εδώ κορινθια η γενική είναι απο παλιά μπάχαλο!τουλάχιστον στο κιατο δεν υπήρχε λέμε έχω πάει να πάρω δέμα γιατί δεν με βρήκαν φυσικά
    και με έβαλαν να ξαχνω στην αποθήκη τους!εδώ και μερικά χρόνια έχει αλλαξη χεριά το υποκαταστημα αλλά δεν άλλαξε τπτ!
    acs λίγο καλύτερα από τη γενική αλλα και αυτη δεν σε βρίσκουν σπιτι.(αλλα εκει εχω τσακωθεί για το θέμα και τώρα με βρίσκουν.)
    speedex άψογη εξυπηρέτηση άμεσα και αν δεν είσαι σπίτι σε παίρνει τηλ. το παλικάρι και στο φέρνει και άλλου!
    μέχρι και σε καφετέρια που έπινα καφέ μου έχει φέρει δέμα!

    έχει να κάνει και με το πως δουλεύουν τα τοπικά καταστήμα.
    εγω σε μερικα καταστηματα που κανω αγωρες για τι δουλεια μου τους λεω απο την αρχη μονο με speedex.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF