Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: παραλίγο

  1. #1
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700

    παραλίγο

    να με ξαπλώσουν σήμερα
    μια μαλακισμένη στη Βουλιαγμένης (προς Αθήνα λίγο πριν την έξοδο που είναι ο Βασιλόπουλος) με ένα όπελ νομίζω κόρσα αποφάσισε να πάει από την αριστερή που ήτανε στη δεξιά
    εγώ ήμουνα δίπλα της με γύρω στα 80 και ξαφνικά χώνεται δεξιά (βγάζοντας ταυτόχρονα φλας, ξέρετε από αυτά που βγάζουν φλας την ώρα που στρίβουν και νομίζουν ότι τους ανήκουν οι δρόμοι) χώθηκε λοιπόν όχι εντελώς κάθετα περίπου καμιά 30άρια μοίρες κάτι τέτοιο, φρενάρω και γυρνάω προς τα δεξιά και βρίσκομαι περίπου στο ύψος του πίσω φτερού της και πέντε πόντους δεξιά της κάτι τέτοιο, αυτή ευτυχώς κόβει λίγο το προς τα δεξιά αλλά μετά συνεχίζει αααααααα κόβω κι άλλο δεξιά φρενάρω κι άλλο και βρίσκομαι πίσω της και η τύπισα ακάθεκτη συνεχίζει και μπαίνει δεξιά πατάει γκάζι και φεύγει
    Στο μεταξύ καμιά 50αριά μέτρα πίσω μου ένας φηλόφτερος (μη ρωτάτε τι τέτοια ώρα τέτοια λόγια) με πλησιάζει, τη βρίζει με περνάει μου κάνει σήμα να ακολουθήσω και πάει προς αυτήν (κολλημένη στην κίνηση κανείς δεν ξεφεύγει από το μποτιλιάρισμα), όπου μόλις μας βλέπει χαμηλώνει λίγο το παράθυρο αρχίζει να τη βρίζει ο άλλο (ξέρεις τι θέλεις μωρή ξύλο και κάτι τέτοια, την έβρισα και γω λιγάκι, λιγάκι όμως ίσως έπρεπε να της πω κι άλλα) κάτι πήγε να πει, έκανε ένα σήμα με το χέρι της κάτι σαν "λίγο" (??) :wacko: γκρρρρρρρ μετά την ξαναβρήσαμε λίγο και φύγαμε, μου μίλησε λίγο ο άλλος τα είδα όλα μου λεγε κλπ εγώ για να με ειλικρινής εκείνη τη στιγμή δεν πολυκαταλάβαινα με την ένταση τώρα μόνο που έκατσα στο γραφείο συνειδητοποιώ τι έπαιξε. Η τύπισα πολύ :ZZZ: στο τιμόνι όμως
    ουφ τέλος καλό όλα καλά



    Υ.Γ. Ρε Τζούλιους πάνω στην ώρα τις έβαλες τις φατσούλες πάντως ούτε ραντεβού να είχαμε

  2. #2
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Εγώ έπαθα κάτι παρόμοιο πέρσι την Κυριακή των Βαΐων.... Με φώναξαν επειγόντως στην εταιρεία (Κέντρο) και στο γυρισμό για το σπίτι μου (’νω Γλυφάδα) στη Βουλιαγμένης ανάμεσα από τον Αϊ Γιάννη και την πλατεία Καλογήρων μια χαζεμένη βγήκε από την μεσαία λωρίδα στην αριστερή που βρισκόμουν ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ την ώρα που βρισκόμουν δίπλα της. Με χτύπησε και το τιμόνι άρχισε tank slapping. Ένα θα σου πω: Δεν έφαγα σαβούρδα γιατί δεν έτρεχα πολύ (70+ περίπου) και δεν πάτησα φρένο όση ώρα έκανε tank slapping. Περιττό να αναφέρω τα μπινελικια που της ρίξαμε εγώ και οι υπόλοιποι που είδαν τη φάση.....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #3
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Ευτυχώς, με τα βλαμένα που δεν βλέπουν που πηγαίνουν,
    δεν με νοιάζει το φλας και μένα που το βγαλε την ώρα που έστριβε τι να λέει, ας κοιτάνε πριν στρίψουν κι ας μη βγάλουν.
    Προχθές, αλλά μια γιαγιά πήγαινε Β Κωνσταντίνου για να στρίψει στη Βουλιαγμένης και ξαφνικά χωρίς λόγο χώνεται δεξιά (ή μάλλον πήγε να χωθεί δεξιά) έμεινε στο διάδρομο λόγο κίνησης, έκανε λίγο μπροστά και δεξιά και μετά ξαναχώθηκε αριστερά, ήμουνα (και άλλοι με μηχανές) πολύ πίσω και απλά μας εμπόδισε από το να περάσουμε, αλλά αν ήταν κανείς δίπλα της δεν θα υπήρχε διαφυγή, αλλά εγώ δεν κατάλαβα γιατί το έκανε αυτό, πάλι από κει που ξεκίνησε βρέθηκε, εντελώς αψυχολόγητα πράγματα

    Υ.Γ όταν λες tank slapping τι εννοείς;

  4. #4
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    ti 8a kanoume me aftes tis xazemenes ston dromo pou nomizoun oti oi andres oti ke na kanoun tis katigoroun etsi ke alios ke den katalavenoun oti kati prepi na alaksoun stin simperifora tous ke na ma8oun oti den tis katigoroun apo empa8ia ta arsenika ke na min kanoun oti 8eloun stous dromous opos prospauoun na kanoun ke stin zoi mas. filarakia prosexete giati an ine na sakateveste gia na ma8oun aftes na odigane den leei.... ke deniste ta mona peristatika apo teties katastasis
    prosoxi. mesa stous dromous tis polis ine oloi anxomeni eknevrismeni ke i malakia pai sinefo min xalaronete. prosoxi megali
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #5
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    tank slapping είναι εκείνη η πολύ δυσάρεστη κατάσταση κατά την οποία το τιμόνι πηγαίνει δεξιά-αριστερά πάρα πολύ γρήγορα χωρίς να μπορείς να το ελέγξεις. Αντιμετωπίζεται πολύ αποτελεσματικά από τα καλά stabilizer τιμονιού.

    Συμφωνώ με τον Afro
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Το tank slapping το ξέρω καλά δυστυχώς και εγώ και οι γρατζουνιλες στο πλάι του παπιού...

    ’λλο περιστατικό κλασσικού μαλάκα:
    Κινούμαι στη δεξιά λωρίδα και όλη η αριστερή ως και το φανάρι είναι κολλημένη από την κίνηση. Μπροστά μου τίποτα ως το φανάρι. Και ξαφνικά π γνωστός Μαλάκας του δρόμου (του στυλ ψευτοτουρμπισμένου Ibiza ή Punto ή Saxo ή 106) πετάγεται στη λωρίδα μου, στρίβει προς τα δεξιά δηλαδή χωρίς προειδοποίηση. Και εκείνη την ώρα εγώ να έχω γκαζώσει και αμέσως μετά να κολλάω στα όργανα από το άγριο φρενάρισμα...

    Αλλά η απόλαυση ξέρετε ποιά είναι;:
    Να τον προλαβαίνεις και να τον περνάς στο φανάρι, να αράζεις μπροστά του ίσως και πάνω στην διάβαση και με το που ανάψει το πράσινο να πηγαίνεις λες και περπατούσες με καμιά δεκαριά χλμ. την ώρα!
    Και να τον χαζεύεις από τον καθρέφτη να τρώει το τιμόνι του από τα νεύρα!

  7. #7
    μαμα κοιτα το δελφιΝι Το avatar του/της Todi
    Εγγραφή
    21/05/2002
    Μηνύματα
    251
    loipon
    dimiourgo edo kai tora ton organismo
    "sose ton motosykletisti"
    opoios pathenei kati paromoio na to anaferei, prospathontas na exei stoixeia opos arithmos kykloforias tou aytokinitou kai kathe kyriaki tha mazeyoume osous pianoume kai tha tous lithoboloume sto syntagma (ekei pou bazoun to dentro ) gia paradeigmatismo!!!

    episeis tha tha moirasoume filadia me thema
    "ta flash kai oi kathreptes einai filoi mas"
    se oles tis gynaikes kathe ilikias kathos kai stous papoudes kai tous neous odigous.

    parallila tha kanoume apeilitika tilefonimata stous ekpaideytes ton sxolon odigon gia na kanoun kala tin douleia tous kai tha fernoume san paradeigma ton lithobolismo kathe kyriaki sto syntagma

    an den symorfonontai tha dinoume tin dynatotita stous odigous-xarous na mas gnostopoioun to onoma tou daskalou tous o opoios (gia mia fora omos-min kanoune oi alloi malakies kai ta pleronoun ola oi ekpaideytes) tha ektinei tin poini tou lithobolismou///

    kai ola ayta apo simera..
    sim. o arginismos einai afilokerdis

    o julius tha ftiaxei java efarmogi me grafika apo ton markello pou tha yparxoun treis lorides , opou o paiktis - odigos aytokinitou tha prepei na allazei thesi sto dromo , xrisimopoiontas tous kathreptes kai ta flash , prosexontas tous ypoloipous xristes tou dromou//
    gia kathe "rigmeno" motosykletisti to programa tha kanei ilektrosok meso tou pliktrologiou ston paikti-odigo me patentarismeni syskeyi apo ton stefano (tha tin ftiaxei apo meri tou karmpyrater kai tis mpatarias tou kinitou tou)
    o NLS tha ftiaxei kai ena pdf me tis odigies tou paixnidiou kathos kai ton kodika kykloforias se ekdosi gia gynaikes kai paidia kato ton 13 eton....

    eixa empneysi pali o poustis..
    yg. eimai nyfalios


    na po kai kati sobaro..
    edo stin polonia oi odigoi einai entelos apsyxologitoi .. kanoun oti theloun opote to theloun kai xoris na fantazontai tis synepeies.. ta atyximata einai para polla kathimerina.. ta flash einai mono gia efe...
    kai fysika astynomia yparxei mono sta xartia. (min gelate einai xeirotera apo oti stin ellada)

    kai epeidi einai idi megalo to keimeno epofeloumenos tis eykairias na po ena megalo mpravo
    sta paidia
    ston theo
    kai stous goneis mou...

    kai mias kai to winamp paizei tora Trypes kai ola einai Dromos

    dikia mou i xara, diko mou to aima , dikos mou kai o tromos..
    den eimai monos , den eimai monos .. ola einai dromos...
    meta exei clash alla den sas tragoudao allo (ama goustaretai katebaste to Jimmy Jazz)

    (oxi den eixa skopo na kano ena apo ta megalytera post pou exo grapsei - mono tou bgeike)
    :ZZZ:

    και ειδον εκ του στοματος δρακοντος και εκ του στοματος του θηριου και εκ του στοματος του αντιχριστου, πνευματα τρια, ακαθαρτα ως βατραχοι,
    πνευματα τεσσερα ακαθαρτα ως μπατσοι
    εκει που η φαντασια ξεπερναει την πραγματικοτητα

  8. #8
    μαμα κοιτα το δελφιΝι Το avatar του/της Todi
    Εγγραφή
    21/05/2002
    Μηνύματα
    251
    simeiosi .. kapou sti mesi grafo
    o arginismos einai ..

    o poiitis ithele na pei "organismos" alla den to diorthono giati mou aresei exei plaka..
    kathos kai ta ypoloipa orthografika .. etsi gia na ntrepomai kai na min kano alla.... (ti diaolo olokliro dimotiko me 10 to teleiosa)

    και ειδον εκ του στοματος δρακοντος και εκ του στοματος του θηριου και εκ του στοματος του αντιχριστου, πνευματα τρια, ακαθαρτα ως βατραχοι,
    πνευματα τεσσερα ακαθαρτα ως μπατσοι
    εκει που η φαντασια ξεπερναει την πραγματικοτητα

  9. #9
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Sthn Polwnia etsi kai dwseis ston astunomiko pou 8a se stamathsei xartziliki einai ikanos na sou parei kai p@*a!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  10. #10
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Sthn Polwnia etsi kai dwseis ston astunomiko pou 8a se stamathsei xartziliki einai ikanos na sou parei kai p@*a!!!!
    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
    ti ka8omaste pame oli polonia
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #11
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
    ti ka8omaste pame oli polonia

    exei gunaikes astunomikous arage?????
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  12. #12
    re εγω ανεβαινα προς αγια παρασκευη και ετσι οπως ημουνα σταματημενος και περιμενα το φαναρι μια τυπισσα απο πισω σπρωχνει λιγο την ροδα μου απο πισω.λεω ενταξει καταλαθος ακουμπησε ..και μετα ξανασπρωχνει 2 3 φορες.ε δεν αντεξα κατεβαινω την αρχιζω στις χριστοπαναγιες....και της εσκασα μια σφαλιαρα....παρολιγο....χαχα μου εχει ξανατυχει να με σπρωχνουν
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  13. #13
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346

    joke - joke

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TODi999R
    loipon
    dimiourgo edo kai tora ton organismo
    "sose ton motosykletisti"
    plaka plaka... o aderfos mou eixe protinei ... 1 fora to mina na vgainoume oli i parea ekso kai na koboume boltes stous kendrikous dromous... opios kaimenos kanei mlkia kai den zitisei signwmi na ton kanoume toumpano sto ksilo... den mporw na pw oti i idea mou pernaei aparatiriti...

    mia mera sti mesogeion an thimamai mia gomena (auto) paraligo na xtipisei mia alli gomena (moto) alla sta @@ tis opos panta oute pou girise na zitisei signwmi....
    fevgwntas apo to fanari i motogomena pire kai ton kathrepti tis autogomenas gia volta... euge koritsi mou.

    kati allo pio sovaro... epeidi oi dormoi exoun paraginei xalia... den kanoume mia omadiki aitisi gia apozimiwsi apo tin dieythinsi odopoiias... i mia minisi kata pantos ipefthinou...
    to kostos tha meiwthei kata atomo... kai den ksereis pote... mporei kai na tous ftiaksoun... (mouxaxaxaxaxaxa- na to valw sta anekdota?)

  14. #14
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Τι να φτιάξουν οι μπαγλαμάδες?????? Και αυτοί είναι για κλωτσιές!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Έτσι... έτσι...
    Να το ψάξουμε με κανά δικηγόρο, σίγουρα θα υπάρχει το νομικό περιθώριο για κάτι τέτοιο! Το ζήτημα είναι ποιός έχει το κουράγιο να το τρέξει... Αλλά και εδώ έχω την απάντηση: οι λέσχες! Ναι αυτές που οι περισσότερες είναι για εκδρομές και καφέδες! Να μαζευτούν, να συννενοηθούν και να εισπράξουμε και αποζημίωση από το κράτος μετά!
    Αν δεν πιάσει αυτό με το δικηγόρο, μάλλον πέφτουμε στην εναλλακτική του monstermind, ή μάλλον του αδερφού του, η οποία δεν με χαλάει και καθόλου! Αλλά μιλάμε να σταματάμε και να σαπίζουμε στο ξύλο, να τους κοπανάμε τα κεφάλια στη ρόδα, να δουν τι ωραίος είναι ο πόνος της πτώσης!
    Πάλι κακία σήμερα...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΑΡΑΛΙΓΟ.........
    από kawasaki ZX-12 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2005, 00:26
  2. Παραλίγο να την πατήσω...και να με πατήσει!
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2004, 14:03
  3. Πτώση...παραλίγο
    από THEOD στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2004, 13:49
  4. Παραλίγο αυτόφωρο...
    από parji στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2004, 20:30
  5. Παραλιγο ΑτυΧημα!!!!
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 14:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF