Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 117

Θέμα: ΣΚΙΣΜΕΝΗ ΣΕΛΑ

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Δεν ισχύει το ''ΠΑΝΤΑ'' που έγραψες.
    Κατά πρώτον, δεν έγραψα πουθενά τη λέξη ΠΑΝΤΑ ή πάντα ή panda. Εσύ το έγραψες.

    Και κατά δεύτερον, έκανα μια εκτίμηση, βασιζόμενος στην εμπειρία μου από το μαγαζί και του έντονου διαλόγου που είχα τότε με το παλικάρι του ΜΟΤΟ-Κ σχετικά με το ταμπελάκι, ο οποίος τότε υποστήριζε ένθερμα ότι δεν γίνεται να μην βάλει το ταμπελάκι ΤΟΥ στη μοτοσυκλέτα ΜΟΥ, γιατί το βάζει ΠΑΝΤΑ.

    Από τότε για μένα έφαγε Χ και δεν πρόκειται να ξαναπατήσω. Ευτυχώς υπάρχουν και άλλοι σελάδες που κάνουν μια χαρά δουλεια χωρίς να σε υποχρεώνουν να γίνεσαι κινητή διαφήμιση του μαγαζιού τους.
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Η αλήθεια είναι ότι το ταμπελάκι είναι ψιλόυποχρεωτικό γτ και φίλος που έφτιαξε και ζήτησε να μην του το βάλουν του είπαν κτ περίεργα κ τλκ δεν ασχολήθηκε πολύ και το έβαλε.
    Βέβαια όχι ότι είναι τπτ το τρομερό. Στην δεξιά πίσω μεριά ένα σηματάκι 4-5 εκατοστά είναι. Πιο διακριτικό από του μπάτζιο κ του dimi στην συμπρωτεύουσα.
    Πάτα το 0

  3. #33
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Παρεμπιπτόντως, μήπως γνωρίζεις κάποιον στην συμπρωτεύουσα που να μην βάζει ταμπελάκι;
    ​The journey is the reward!

  4. #34
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    https://moto-dressing.car.gr/parts/view/3309626/
    Στην τυχη, με ενα απλο search στο google
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  5. #35
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Δεν ισχύει το ''ΠΑΝΤΑ'' που έγραψες. Τι συννενοήθηκες εσύ, δεν είναι το ''ΠΑΝΤΑ'', είναι ΜΙΑ περίπτωση.

    Μην ξαναγράφω τα ίδια πάλι.
    Εγώ έγραψα "πάντα" γιατί ρώτησα τον υπάλληλο και μου ξεκαθάρισε ότι μπαίνει "πάντα". Τώρα αν εσύ και το κατάστημά σου έχετε άλλου είδους συνεργασία και δεν το βάζει, σίγουρα δεν αφορά τον υπόλοιπο κόσμο.
    Life begins at 45°.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sek Προβολή μηνύματος
    Παρεμπιπτόντως, μήπως γνωρίζεις κάποιον στην συμπρωτεύουσα που να μην βάζει ταμπελάκι;
    Νομίζω ότι και οι 2 που ανέφερα αν τους ζητήσεις δεν θα το βάλουν.
    Πάτα το 0

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι ότι το ταμπελάκι είναι ψιλόυποχρεωτικό γτ και φίλος που έφτιαξε και ζήτησε να μην του το βάλουν του είπαν κτ περίεργα κ τλκ δεν ασχολήθηκε πολύ και το έβαλε.
    Βέβαια όχι ότι είναι τπτ το τρομερό. Στην δεξιά πίσω μεριά ένα σηματάκι 4-5 εκατοστά είναι. Πιο διακριτικό από του μπάτζιο κ του dimi στην συμπρωτεύουσα.
    Οχι και υποχρεωτικό! Θέμα πολιτικής και τακτικής της επιχείρησης που προσφέρουν ΚΑΙ έτοιμες σελές είναι απολύτως κατανοήτο. Θε έπρεπε όμως να είναι στην ευχέρεια και στην διακτριτικότητα της επιχείρησης για το αν ο αλλος θέλει το οποιοδήποτε (ραφτό παρακαλώ στο πλάι!) διαφημιστικό ταμπελάκι πάνω στη σέλα του.
    Πόσο καλό είναι αυτό δλδ?? Μπορεί να είναι και οι καλύτεροι στην δουλειά τους αλλά το αισθητικό αποτελέσμα είναι μάλλον αποτρεπτικό με αυτή την "μικρή πρόσθετη λεπτομέρεια".Ας βρουν έναν τρόπο να το κολλήσουν από μέσα τουλάχιστον

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Αυτό εννοώ υποχρεωτικό. Αν το ζητάς να μην το βάλει κ αυτός το βάζει με το έτσι θέλω τι είναι?
    Πάτα το 0

  9. #39
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Μην κολλάτε με τον συγκεκριμένο.
    Υπάρχουν και καλύτεροι ταπετσέρηδες απ αυτόν ετσι κι αλλιώς.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #40
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    @Sapila racing για πες...Επειδή θέλω να φτιάξω 3 σέλες για αρχή και έχω και αλλη μια σε αναμονή (για Αθήνα πάντα)

    Αν και το ταμπελάκι δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα μπορώ κάλλιστα να ζητήσω να μπει σε ΜΗ εμφανές σημείο Η μείωση τιμής λόγω παθητικής διαφήμησης.Αλλιως...αλλού.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    @Sapila racing για πες...Επειδή θέλω να φτιάξω 3 σέλες για αρχή και έχω και αλλη μια σε αναμονή (για Αθήνα πάντα).
    Απο εμπειρια, το παλικάρι Κατεχακη & Μεσογειων κανει καλεί δουλεια !

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    https://moto-dressing.car.gr/parts/view/3309626/

    το εγραψε ποιο πανω και ο pektis...
    ειναι στο περιστερι...εκει πηγα και το δικο μου και το εφτιαξε πριν μια εβδομαδα
    αντιολισθητικη και ανατομικη με ''φιλετα'' απομιμηση καρμπον...εκατσα στην σελα με μετρησε (να λειπουν τα σχολια )
    και εβαλα και λογοτυπο ολο το πακετο 85 ευρα....
    χωρις λογοτυπο 10 ευρα πιο λιγα πολυ καλη δουλεια και ευγενικος ο τυπος

  13. #43
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Υμηττού κ Εμπεδοκλέους γωνία στο Παγκράτι.
    Δεν ειναι ο πιο φτηνός αλλά είναι ο καλύτερος αποδεδειγμένα, μια κι έχω και σέλλα που επισκευάστηκε προ πολλών ετών.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #44
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    MotOK Πολύ καλή δουλειά αλλά ...απο τιμές...90 Eυρώ σέλα ανατομική για Kaze-r/CryptonX/Wave 110, 130 για SYM Magic 125. Αλλά απο δουλειά εξαιρετικός.Αν πας εκεί googlαρε το πρώτα και κλείσε ραντεβού γιατί χωρίς ραντεβού...δεν...ειναι ευκολο.
    Και αυτός κάνει λογότυπα απάνω και μάλιστα σου φτιάχνει λέει ανάλογα με τον σωματότυπο σου; whatever η επιλογή δική σου.
    Αν η δουλειά ειναι σωστή τότε τα 90€ ίσως να μην είναι και τόσο τσιμπημένη τιμή.
    Εγώ προπερσι πήγα συστημένος σε ένα μαγαζί στην Νικαια ο οποίος συνεργάζεται για σέλες με τον motoderma στην Μακρυγιάννη στο Ρεντη.
    70ευρωπαϊκά μου λέει για ανατομική,35 για απλή. Εννοείται άνευ απόδειξης.
    Είχε γίνει η μέση μου σα γαλλικό οχτώ με τόσα χλμ στο κρυπτον οπότε δε γαμείς λέω, βάλε ανατομική.
    Μια βδομάδα αφού μου την παρέδωσε, του την ξαναπάω και του λεω ρε φίλε το υλικό έκατσε,τι διαολο; ωπ σορρυ κλπ αστην και ελα σε δυο μερες.
    Την ξαναπαραλαμβάνω για 2η φορα. Στις 2 βδομάδες πάλι τα ίδια.στη θέση του οδηγού ο κώλος δεν ακούμπαγε σε αφρώδες αλλά στο πλαστικό.
    Πάω παλι, του αναφέρω ότι ο δικός σου είναι για τον πούτσο και του επισημαίνω να την γεμίσει καλύτερα αυτη τη φορα, ρωτώντας επίσης αν στις 3 βδομάδες έχει συμβεί 2 φορές να "κάθεται" το αφρώδες, στο χρόνο πάνω τι θα γίνει; μούγκα ο έτσι.
    Προφανώς και η σέλα ξαναέκατσε πολύ νωρίτερα απο τον 1 χρόνο.
    Δεν πήγα ποτέ 3η φορά γιατί δεν ήθελα να μαλώσω.

    Και μου το έλεγε φίλος, στο μοτο-κ να πας για σέλα.
    Μου φαινόταν όμως ακριβά...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    Aπλά έχει υπ' όψιν σου, ότι αν πας στο ΜΟΤΟ-Κ θα σου κοτσάρει και ταμπελάκι στη σέλα σου με την επωνυμία του, με το "έτσι θέλω".

    Εμένα αυτό έγινε την τελευταία φορά και έγινε ο λόγος να μην ξαναπατήσω σε αυτό το μαγαζί.
    Αντιλαμβάνομαι τη σπασαρχιδιά. Κι ο μοτοδέρμας έβαλε ενα μικρό ταμπελάκι πίσω στην ακρη.Κόβεται νομίζω αρκετά εύκολα χωρίς να κάνεις ζημιά.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    εχει βρομίσει ο τοπος απο το 2012 του αρχικου ποστ, απο ταπετσεριδες που πλεον ασχολουντε με μοτο και με πολυ καλα αποτελεσματα σχεδον ολοι τους.

    εχω εφτιαξα στο περιστερι.
    ενας ακομα ειναι αμφιθεας.
    και εναν σκασμος κοσμος,

    ομως απο μοτο-κ η εμπειρία μου μαζι τους δεν ηταν οτι καλύτερο ισως γιατι εχουν πολυ δουλεια και πλεον δεν ασχολουντε τοσο, ειναι λιγο στα @@ τους και λιγο αγενείς και ακριβοί.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Eπιτελους με αυτην την σελα!!!!!!!
    από AFRO1969 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2004, 10:43
  2. Σελα Τόνυ Μπάτζιο???
    από solman στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2004, 14:18
  3. καινούργια σέλα?????
    από monstermind στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 09:32
  4. Σελα σε καινουργια 1000αρια
    από anco στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 17:51
  5. Κανείς να του βαρύνω τη σέλα;
    από Alkis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2004, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF