Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 117

Θέμα: ΣΚΙΣΜΕΝΗ ΣΕΛΑ

  1. #46
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Η αληθεια είναι ότι όντως αν γυρνάς, θα δεις πάρα πολλούς που φτιάχνουν σέλες.
    Και στην όψη (μπορεί να) φαίνονται μπάνικες. Απο ουσία όμως; Λαχείο.
    Οπότε, όπως και σε όλα, το φτηνό/ακριβό είναι σχετικό.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20140531_131127.jpg 
Προβολές:	270 
Μέγεθος:	106,9 KB 
ID:	404036

    στο περιστερι 65€ και με μετρησε και ολα ,οταν πρωτοξεκίνησε (βλεπεις διαφορα με τωρινες του δουλείες). 2 χρονια που κρατησα το μηχανακι δεν ειχε παθει τπτ μου ειχε δωσει και σελα να κανω την δουλεια μου για τις 5 ωρες που ηθελε να φτιαξει την δικια μου.

    σε αντιθεση ο αλλος μου ελεγε 100€ θα μου κοτσαρε και το σημα του με το ετσι θελω θα επρεπε να κλεισω ραντεβου για 20 μερες μετα και να μεινω χωρις μοτο 2 μερες. οποτε ή θα αφηνα την μηχανη εκει ή θα πηγαινα την σελα στα χερια. και αν την πηγαινα στα χερια πως θα την μετρουσε σε εμενα που να κανει το πλατακι?

  3. #48
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Εγώ τις δικές μου τις φτιάχνω σε φίλο και εξαιρετικό μάστορα αλλά είμαι Πάτρα. Εδώ μέσα όμως γνώρισα τον Ζέφο ο οποίος ασχολείται μόνο με σέλες και οπτικά η δουλειά του μου αρέσει. Τον έχω φίλο στο φβ και είδα πρόσφατα πήγε Γρ. Λαμπράκη 474 στο Κεταστίνι. Ανεβάζει συνέχεια δουλειές του στο φβ και μου αρέσουν. Αν έχετε φβ αναζητήστε τον σαν "ZEFOS WORKS ΣΕΛΕΣ ΜΟΤΟ".
    Ξεκαθαρίζω ότι δεν έχω ή είχα ποτέ δικιά του σέλα αλλά ότι βλέπω από τις δουλειές που ανεβάζει μου αρέσει.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Η αληθεια είναι ότι όντως αν γυρνάς, θα δεις πάρα πολλούς που φτιάχνουν σέλες.
    Και στην όψη (μπορεί να) φαίνονται μπάνικες. Απο ουσία όμως; Λαχείο.
    Οπότε, όπως και σε όλα, το φτηνό/ακριβό είναι σχετικό.
    αν μιλάμε για αλλαγη δερματος ειναι δουλεια της πλάκας κυριολεκτικα. το κάνεις και μονος σου που λεει ο λογος. η πληρης ανακατασκευη ειναι πιο δυσκολη αν και συνηθως δεν χρειαζεται. μπορεις επισης (παλι μονος σου) να παρεις κιτ απο μπει με τζελακια κτλ. Εγω αλλαγη εκανα στο μοτοδερμα και ζητησα και τυπου νεοπρεν εκει που καθομαι εγω ενω γυρω γυρω καρμπονακι. 45ευρω.
    ετσι ειναι το καρμπονακι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img-1465_orig.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	66,4 KB 
ID:	404040

  5. #50
    Banned
    Εγγραφή
    24/02/2019
    Μηνύματα
    1
    Εχω δοκιμασει ολα αυτα τα καταστηματα που μερικοι γραφουν και οχι μονο εμεινα ικανοποιημενος αλλα παλι καλα που δεν πηγα να τους δωσω και ενα χερακι ξυλο σε μερικους. Ο καλυτερος ολων ηταν ενας στου Ρεντη (γνωστο ονομα), στον συγκεκριμενο ζητησα να μου φτιαξει ανατομικη σελα για το crypton x 135, η τιμη αν θυμαμαι καλα ηταν στα 70€ η περισσοτερα δεν μπορω να θυμηθω ακριβως, ο "φιλος" πηρε τον σκελετο της σελας απο το crypton x 135 και εβαλε αφρο απο kawasaki kazer, απο μεσα εκανε μια "πατεντα" που εδεσε με καποιου ειδος σελοτειπ το εσωτερικο, το εκανε αυτο για να μεινει υποτιθετε η σελα αδιαβροχη (μονο αδιαβροχη δεν ηταν). Η σελα που εφτιαξε ο τυπος οχι μονο ανατομικη αλλα αβολη και σου προκαλουσε αφορητους πονους, ηταν πεταμενα λεφτα, στην πρωτη βροχη πηρε νερα και μεσα ο αφρος εγινε χαλια. Εκτος αυτου ειχε το αθλιο ταμπελακι!

    Απο τοτε πηγαινω μονο στον Σακη που ειναι στο Μεταξουργειο (Star Sell - Leonidou 41, Athina 104 35), την σελα που κατεστρεψε ο αλητης που κοροιδεψε παραπανω την εφτιαξε ο Σακης εθελοντικα και δεν μου πηρε χρηματα, ετρεξε να βρει αφρο για crypton x 135 και τα εβαλε απο την τσεπη του, ο Σακης ειναι αρκετα φθηνος (απο τους υπολοιπους) και κανει ακριβως αυτο που θα του πεις, ξερει την δουλεια καλυτερα απο ολους, χωρις να σου βαζει την αθλια ταμπελα και να κανει οτι θελει αυτος και να κοιταει να σε κοροιδεψει μπας και βγαλει κατι. Οσοι απο τους γνωστους μου εχουν παει στο μαγαζι αυτο μειναν ευχαριστημενοι, οσο για τους υπολοιπους "επαγγελματιες" ντροπη και μονο εχω να πω τιποτα αλλο.
    Τελευταία τροποποίηση από unidentified; 24/02/2019 στις 16:53.

  6. #51
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    αν μιλάμε για αλλαγη δερματος ειναι δουλεια της πλάκας κυριολεκτικα. το κάνεις και μονος σου που λεει ο λογος. η πληρης ανακατασκευη ειναι πιο δυσκολη αν και συνηθως δεν χρειαζεται. μπορεις επισης (παλι μονος σου) να παρεις κιτ απο μπει με τζελακια κτλ. Εγω αλλαγη εκανα στο μοτοδερμα και ζητησα και τυπου νεοπρεν εκει που καθομαι εγω ενω γυρω γυρω καρμπονακι. 45ευρω.
    ετσι ειναι το καρμπονακι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img-1465_orig.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	66,4 KB 
ID:	404040
    ολική ανακατασκευή σέλας εκανα.μου πήρε τη δικιά μου και πάνω στο πλαστικό της έφτιαξε καινούρια, δηλαδή αφρώδες υλικό και δέρμα (δεν είναι δερμα ακριβως αλλά αυτό τελος παντων).
    το ότι μπορεί να υπάρχουν DIY κιτ δεν μου λέει κάτι.
    προτίμησα υποτίθεται κάποιον επαγγελματία για να λάβω επαγγελματικά φτιαγμένο τελικό προϊόν.
    το ότι πήρα τα τρία μου κάνει: α)εμένα χαμένο και β)τον "επαγγελματία" κακό στη δουλειά του.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ολική ανακατασκευή σέλας εκανα.μου πήρε τη δικιά μου και πάνω στο πλαστικό της έφτιαξε καινούρια, δηλαδή αφρώδες υλικό και δέρμα (δεν είναι δερμα ακριβως αλλά αυτό τελος παντων).
    το ότι μπορεί να υπάρχουν DIY κιτ δεν μου λέει κάτι.
    προτίμησα υποτίθεται κάποιον επαγγελματία για να λάβω επαγγελματικά φτιαγμένο τελικό προϊόν.
    το ότι πήρα τα τρία μου κάνει: α)εμένα χαμένο και β)τον "επαγγελματία" κακό στη δουλειά του.
    ολικη μια φορα στο fazer ειχε κάνει ο πατέρας μου. Δεν μπορω να πω οτι πέτυχε κιόλας. Νομίζω στο μοτοκ αλλα μην πω και ψεμματα.

  8. #53
    Banned
    Εγγραφή
    24/02/2019
    Μηνύματα
    7
    Εχω δοκιμασει ολα αυτα τα καταστηματα που μερικοι γραφουν και οχι μονο εμεινα ικανοποιημενος αλλα παλι καλα που δεν πηγα να τους δωσω και ενα χερακι ξυλο σε μερικους. Ο καλυτερος ολων ηταν ενας στου Ρεντη (γνωστο ονομα), στον συγκεκριμενο ζητησα να μου φτιαξει ανατομικη σελα για το crypton x 135, η τιμη αν θυμαμαι καλα ηταν στα 70€ η περισσοτερα δεν μπορω να θυμηθω ακριβως, ο "φιλος" πηρε τον σκελετο της σελας απο το crypton x 135 και εβαλε αφρο απο kawasaki kazer, απο μεσα εκανε μια "πατεντα" που εδεσε με καποιου ειδος σελοτειπ το εσωτερικο, το εκανε αυτο για να μεινει υποτιθετε η σελα αδιαβροχη (μονο αδιαβροχη δεν ηταν). Η σελα που εφτιαξε ο τυπος οχι μονο ανατομικη αλλα αβολη και σου προκαλουσε αφορητους πονους, ηταν πεταμενα λεφτα, στην πρωτη βροχη πηρε νερα και μεσα ο αφρος εγινε χαλια. Εκτος αυτου ειχε το αθλιο ταμπελακι!

    Απο τοτε πηγαινω μονο στον Σακη που ειναι στο Μεταξουργειο (Star Sell - Leonidou 41, Athina 104 35), την σελα που κατεστρεψε ο αλητης που κοροιδεψε παραπανω την εφτιαξε ο Σακης εθελοντικα και δεν μου πηρε χρηματα, ετρεξε να βρει αφρο για crypton x 135 και τα εβαλε απο την τσεπη του, ο Σακης ειναι αρκετα φθηνος (απο τους υπολοιπους) και κανει ακριβως αυτο που θα του πεις, ξερει την δουλεια καλυτερα απο ολους, χωρις να σου βαζει την αθλια ταμπελα και να κανει οτι θελει αυτος και να κοιταει να σε κοροιδεψει μπας και βγαλει κατι. Οσοι απο τους γνωστους μου εχουν παει στο μαγαζι αυτο μειναν ευχαριστημενοι, οσο για τους υπολοιπους "επαγγελματιες" ντροπη και μονο εχω να πω τιποτα αλλο.

  9. #54
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Post 50 +53....Like a spam...Αν ειχε μια πιθανοτητα να τον επισκευτω....μετα το σπαμ αυτο λυπαμαι...

  10. #55
    Banned
    Εγγραφή
    24/02/2019
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Post 50 +53....Like a spam...Αν ειχε μια πιθανοτητα να τον επισκευτω....μετα το σπαμ αυτο λυπαμαι...
    Αν ειχε μια πιθανοτητα αυτο το μυαλο που κουβαλας να σκεφτει σωστα τωρα δεν θα ειχαμε αυτη την κουβεντα, για την ιστορια εχω ηδη ενημερωσει τους διαχειριστες πολυ πριν απο το ποστ σου να σβησουν τον προηγουμενο λογαριασμο μου, και αντεγραψα το κειμενο διοτι ο λογαριασμος ο αλλος θα διαγραφει και να μην σβηστει το ποστ.

    Συνεχισε να λυπασαι μονο καλο θα σου κανει και την επομενη φορα να σκεφτεσε λιγο περισσοτερο με το "πονηρο" μυαλο σου τι θα μπορουσε να ειχε γινει.

    Μεγαλο fail.

    Εντελως φιλικα δεν νομιζω να εισαι απο αυτους ε "πονηρουλη" https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.n...8a&oe=5D1BF6C1
    Τελευταία τροποποίηση από agnwstos; 25/02/2019 στις 01:01.

  11. #56
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από agnwstos Προβολή μηνύματος
    Αν ειχε μια πιθανοτητα αυτο το μυαλο που κουβαλας να σκεφτει σωστα τωρα δεν θα ειχαμε αυτη την κουβεντα, για την ιστορια εχω ηδη ενημερωσει τους διαχειριστες πολυ πριν απο το ποστ σου να σβησουν τον προηγουμενο λογαριασμο μου, και αντεγραψα το κειμενο διοτι ο λογαριασμος ο αλλος θα διαγραφει και να μην σβηστει το ποστ.
    Δηλαδή αν είχες 2 χιλιάδες μηνύματα, θα αντέγραφες 2 χιλιάδες μηνύματα;
    Life begins at 45°.

  12. #57
    Banned
    Εγγραφή
    24/02/2019
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν είχες 2 χιλιάδες μηνύματα, θα πήγαινες και θα αντέγραφες 2 χιλιάδες μηνύματα;
    Ακριβως.

    Ρε φιλε την παλευεις;


  13. #58
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Φαίνεται ξεκάθαρα ποιος δεν την παλεύει.
    Life begins at 45°.

  14. #59
    Banned
    Εγγραφή
    24/02/2019
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φαίνεται ξεκάθαρα ποιος δεν την παλεύει.
    Προφανως απο τις ανοητες ερωτησεις που κανεις εσυ, καποιο θεμα παιζει

  15. #60
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Ο καθένας λαμβάνει την ερώτηση του επιπέδου του.

    Εντελώς ενημερωτικά, γιατί εκτός από θρασύς και αγενής, είσαι και παντελώς άσχετος, τα μηνύματα δε χάνονται όταν διαγράφεται ένας λογαριασμός.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Eπιτελους με αυτην την σελα!!!!!!!
    από AFRO1969 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2004, 10:43
  2. Σελα Τόνυ Μπάτζιο???
    από solman στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2004, 14:18
  3. καινούργια σέλα?????
    από monstermind στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 09:32
  4. Σελα σε καινουργια 1000αρια
    από anco στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 17:51
  5. Κανείς να του βαρύνω τη σέλα;
    από Alkis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2004, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF