Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 117

Θέμα: ΣΚΙΣΜΕΝΗ ΣΕΛΑ

  1. #76
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ας ηταν το προϊόν οπως έπρεπε και για αυτο που πληρώθηκε και ας ειχε και νεον φωτάκια το ταμπελακι που λεει ο λόγος.


    @αγνωστε, ετσι οπως πας...
    χαχαχα τελικά το είδε το πουλάκι να υποθέσω?
    Και από ποιον, από τον Άρη που για να κάνεις τον Άρη έξω φρενών πρέπει να είσαι πολύ τσαρούχι. Τες πα. Από σελάδες ξεκινήσαμε σε καρτοκινητή καταλήξαμε.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε Άρη... Απο τώρα ban; δεν αφήνεις να διασκεδάσουμε και λίγο;
    Η αληθεια ειναι οτι αργησε κιολας.Σε προηγουμενο ποστ αναφερθηκε σε οικογενειακο επιπεδο...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #78
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Παιδια η σελα φτιαχτηκε στο Πολυγωνο στην Βριλλησου. Ειχα παει τη μηχανη για να αλλαξω τον αισθητηρα ταχυτητων και λεγοντας οτι θελω να παω να φτιαξω τη σελλα μου ειπαν να παω διπλα και οτι κανει καλη δουλεια. Οσο αφορά στη δουλεια δεν μπορω να κρινω γιατι δεν ξερω αλλα μου φαινεται για την ωρα μια χαρα. Δειτε και πειτε..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190304_175635.jpg 
Προβολές:	401 
Μέγεθος:	96,6 KB 
ID:	404243

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190304_175618.jpg 
Προβολές:	398 
Μέγεθος:	70,4 KB 
ID:	404244

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190304_175644.jpg 
Προβολές:	396 
Μέγεθος:	77,6 KB 
ID:	404245
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Ποσο?







    Δε θελω να το πεξω ιστοριας αλλα αμα μου πεις οτι εδωσες πανω απο 20 ευρω θα εκπλαγω.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #80
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Το βασικοτερο δεν εγραψα...


    Θα εκπλαγεις.... 25€ .
    Τελευταία τροποποίηση από petros1479; 04/03/2019 στις 22:45.
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  6. #81
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1479 Προβολή μηνύματος
    Το βασικοτερο δεν εγραψα...


    Θα εκπλαγεις.... 25€ .
    Δεν έχω δει ωραιότερη σέλα στην ζωή μου

    Αλλά ζάχος δόγκανος.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1479 Προβολή μηνύματος
    Το βασικοτερο δεν εγραψα...


    Θα εκπλαγεις.... 25€ .
    Εξεπλαγην αληθεια.Δε ξερω.Ισως και εγω αν πηγαινα σε καποιο αλλο ταπετσερη να μου επερνε τοσο.Ο ταπετσερης που παω για τη συγκεκριμενη δουλεια περνει 10.Αλλα ολα ο.κ.Αφου εκανες δουλεια και ειναι ενταξει στο γουστο σου εγω περισευω.

    Σου εβαλε και αφροδες υλικο?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #83
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από unidentified Προβολή μηνύματος
    Εχω δοκιμασει ολα αυτα τα καταστηματα που μερικοι γραφουν και οχι μονο εμεινα ικανοποιημενος αλλα παλι καλα που δεν πηγα να τους δωσω και ενα χερακι ξυλο σε μερικους. Ο καλυτερος ολων ηταν ενας στου Ρεντη (γνωστο ονομα), στον συγκεκριμενο ζητησα να μου φτιαξει ανατομικη σελα για το crypton x 135, η τιμη αν θυμαμαι καλα ηταν στα 70€ η περισσοτερα δεν μπορω να θυμηθω ακριβως, ο "φιλος" πηρε τον σκελετο της σελας απο το crypton x 135 και εβαλε αφρο απο kawasaki kazer, απο μεσα εκανε μια "πατεντα" που εδεσε με καποιου ειδος σελοτειπ το εσωτερικο, το εκανε αυτο για να μεινει υποτιθετε η σελα αδιαβροχη (μονο αδιαβροχη δεν ηταν). Η σελα που εφτιαξε ο τυπος οχι μονο ανατομικη αλλα αβολη και σου προκαλουσε αφορητους πονους, ηταν πεταμενα λεφτα, στην πρωτη βροχη πηρε νερα και μεσα ο αφρος εγινε χαλια. Εκτος αυτου ειχε το αθλιο ταμπελακι!

    Απο τοτε πηγαινω μονο στον Σακη που ειναι στο Μεταξουργειο (Star Sell - Leonidou 41, Athina 104 35), την σελα που κατεστρεψε ο αλητης που κοροιδεψε παραπανω την εφτιαξε ο Σακης εθελοντικα και δεν μου πηρε χρηματα, ετρεξε να βρει αφρο για crypton x 135 και τα εβαλε απο την τσεπη του, ο Σακης ειναι αρκετα φθηνος (απο τους υπολοιπους) και κανει ακριβως αυτο που θα του πεις, ξερει την δουλεια καλυτερα απο ολους, χωρις να σου βαζει την αθλια ταμπελα και να κανει οτι θελει αυτος και να κοιταει να σε κοροιδεψει μπας και βγαλει κατι. Οσοι απο τους γνωστους μου εχουν παει στο μαγαζι αυτο μειναν ευχαριστημενοι, οσο για τους υπολοιπους "επαγγελματιες" ντροπη και μονο εχω να πω τιποτα αλλο.
    βλεποντας αυτα που εχεις γραψει, και ψαχνοντας μαγαζια για αλλαγη καλυματος στην σελα, οπου επερνα τηλ. μου ελεγα φερτην οποτε θελεις αλλα θα την αφησεις περιπου 2 με 3 μερες, δεν πεζει, απο λουτσα αθηνα καλητερα να εβαζα κουρελου .ο ενας 65.ο αλλος 70. αλλος 55.και περνω τηλ. τον Σακη την περασμενη παρασκευη το μεσημερι αν μπορει να μου την φτιαξει αυθημερων,οκ ελα αυριο το πρωι 9 η ωρα. 9 το πρωι ημουνα απικο.ειπαμε τα σχετικα πως θα φιαχτει,και σε 3,5 ωρες ετοιμη 50 ευρο.με την σταμπα τις μαρκας τις μηχανης στο πισο πλαινο τις σελας και απο τις δυο μεριες στο χρωμα που ταίριαζε με τα υπολοιπα τις μηχανης, και εσωτερικα στις ραφες εβαλε παντου σιλικονη για να μην περασει ουτε σταγονα νερο. δουλεια ΑΨΟΓΗ.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 25/03/2019 στις 12:31.

  9. #84
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Εξεπλαγην αληθεια.Δε ξερω.Ισως και εγω αν πηγαινα σε καποιο αλλο ταπετσερη να μου επερνε τοσο.Ο ταπετσερης που παω για τη συγκεκριμενη δουλεια περνει 10.Αλλα ολα ο.κ.Αφου εκανες δουλεια και ειναι ενταξει στο γουστο σου εγω περισευω.

    Σου εβαλε και αφροδες υλικο?
    Λιγο καιρο μετα......
    Αφρωδες δεν μου εβαλε. Ο χρονος θα δειξει αν εγινε καλη δουλεια...
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  10. #85
    Εγω εδω και χρονια σελες φτιάχνω μονο στο Γιαννη στην αμφιθεας.
    Δεν ειναι και καμια τεχνη να σου βαλουν ενα απλο καλυμα με συραπτικο.
    Το θεμα ειναι πρωτα απο ολα αν το αφροδες θελει φτιαξιμο να στο κανει, η να του κανει ενίσχυση αν χρειάζεται.
    Τελος να κανει αδιαβροχοποιηση στο αφροδες, να σου βαλει ενα καλυμα καλης ποιότητας και
    αν εχει γαζια να γινουν και αυτα αδιαβροχα.
    Εγω οτι σελα εχω φτιαξει στο Γιαννη ειναι αθανατη.
    Τι να το κανω το καλυμα με 25 € οταν απο μεσα θα αρχίσει να τριβετε το αφροδες και θα διαλυθει?
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  11. #86
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Εγω είχα κάνει στο πάπιο το 13 στον Μοτοκ . Τότε ήτανε σύνορα Δάφνης - Νεα Σμύρνης χαμηλα σχετικά προς τον Αγιο Δημήτριο . Από τότε ήταν ψιλοτσιμπιμένος και ψιλοπερίεργος . Πχ στην τιμή κανονικά έκανε και logo . Για το Modenas δεν είχε όμως . Του την είχα αφήσει τη σέλα 2-3 μέρες και γενικά είχε μια συμπεριφορά ότι" παπί είναι μην με ζαλίζεις και πολύ " . Διακριτικά πάντα . Συμπεριφορά που την έχουν και πολλοί μαστόροι και με διαολίζει .

    Για την σέλα δεν μπορώ να πω , άψογη δουλειά . 6 χρόνια μετά ούτε τρύπα , σαν καινούρια , στην βροχή στραγγίζει αμέσως , ούτε ρουφάει . Είχα δώσει 90 € και νομίζω είναι ανατομική και αντιολισθιτική εμπρός και πίσω .

    Πιο παλιά , για ένα Bros είχα βάλει ένα απλό αντιολισθητικό σε κάποιον νομίζω Δεσποτακη που φτιάχνει και για αυτοκίνητα σκάφη . Πειραιώς σχεδόν τέρμα στροφή δεξιά Δωδεκανήσου 2ο , 3ο μαγαζί . Καλούτσικος . 30 € προς κρίσης βέβαια . Σήμερα και 20 πολλά θα ήταν .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sela small.jpg 
Προβολές:	247 
Μέγεθος:	62,4 KB 
ID:	404811
    Modenas Kriss 125

  12. #87
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Με τον μοτοκ τι παιζει τελικα? θελω να φτιαξω μια σελα εκει γιατι εχω δει το σχημα του στη συγκεκριμενη σελα και μαρεσει, αλλα με τα λογοτυπα τι κανει? Συνεχιζει να μη διαπραγματευεται την τοποθέτηση? Διοτι αν οχι, το βλεπω δυσκολο να την φτιαχνω εκει.

    Περα απο τα περι διαφημισης ενω παιζει να ειναι απο τις πιο ακριβες σελες τις εγχωριας αγορας, το ονομα ειναι τραγικο, σαν κατι κινεζιες στο aliexpress

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Καλημέρα,
    Τι εννοείς ότι δεν διαπραγματεύεται?
    Προσωπικά, έχω φτιάξει 3 σέλες εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν είναι φθηνός αλλά επειδή έχω δοκιμάσει και άλλους παλιότερα θα σου πω ότι αξίζει την (μικρή κατά την γνώμη μου, σε 990 adv πλήρωσα 130€, σε tuono 70€, στο XR 150€ - σε άλλους επαγγελματίες έχω πληρώσει 50€+20 για αντίστοιχη σέλα Tuono και σε Beverly δεν θυμάμαι αν έδωσα 70 ή 90€) διαφορά σε χρήματα, ειδικα αν θες να την φτιάξεις "ανατομική".
    Ποιοτικά είναι πολύ καλή αλλά εργονομικά είναι μακράν καλύτερος.
    Τελευταία τροποποίηση από lospsi; 06/06/2021 στις 05:48.

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Ούτε εμένα Μ άρεσε που διαφιμηστηκε στη σέλα μου χωρίς να με ρωτήσει. Αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι με το μεγάλο όνομα που έχει φτιάξει δεν κάνει καλό μόνο στην τσέπη του με την διαφήμιση αλλά κ στου πελάτη.
    Και εξηγώ. Έχω δει αγγελίες στο car που γράφουν ότι η σέλα είναι ανατομική στον motok και την έχουν φωτό. Ανεβάζει δλδ σαν ανταλλακτικό την αξία της μηχανής σου.

    Δεν κάνω διαφήμιση δεν τον ξέρω τον άνθρωπο απλά παραθέτω μια άποψη που με τον καιρό σκέφτομαι πως ίσως να παίξει ρόλο το καρτελακι που έχει πάνω στη σελα όταν θα θελήσω να την δώσω τη μηχανή.

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Παιδιά έχω εμπειρία από τον Σάκη τον Αιγύπτιο στο Μεταξουργείο, που αναφέρθηκε παραπάνω στο τοπικ.. Έχει φτιάξει δύο διαφορετικές σελες σε εμένα και μια στο αδερφό μου.. Πολύ φθηνός και εξαιρετική δουλειά.. Δεν λέω ότι το μαγαζί το διάσημο που λέτε δεν κάνει καλή δουλειά... Αλλά συγγνώμη τα λ7 είναι εξωφρενικά.. Δοκιμάστε το Σάκη και θα καταλάβετε τι λέω. Είχα θέμα στο σιτικομ που αγόρασα πέρυσι, από τα πρώτα μέτρα με τσίμπαγε η μέση μου και στη βδομάδα έπαθα κανονικότατο λουμπαγκο σε σημείο να μην θέλω να το ξανακαβαλησω.. Ε μια επίσκεψη στο Σάκη του εξήγησα τι συμβαίνει και με 30 ευρώ μου έφτιαξε σέλα θρόνο που μπορώ να κάθομαι επί ώρες πάνω της.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Eπιτελους με αυτην την σελα!!!!!!!
    από AFRO1969 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2004, 10:43
  2. Σελα Τόνυ Μπάτζιο???
    από solman στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2004, 14:18
  3. καινούργια σέλα?????
    από monstermind στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 09:32
  4. Σελα σε καινουργια 1000αρια
    από anco στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 17:51
  5. Κανείς να του βαρύνω τη σέλα;
    από Alkis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2004, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF