Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 73

Θέμα: Trackbike Autumn '12 Σέρρες

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wtfrmlk Προβολή μηνύματος


    οι κατωτεροι χρονοι απο ενα ιδιωτη συμμετεχοντα ειναι στο εκπληκτικο 1.24
    .
    1.22.933
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2012
    Μηνύματα
    15
    ο χρονος αυτος ειναι αγωνιζομενου οπως και οι χρονοι του Μπεγνη και του Περιστερα

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wtfrmlk Προβολή μηνύματος
    ο χρονος αυτος ειναι αγωνιζομενου οπως και οι χρονοι του Μπεγνη και του Περιστερα
    Το θέμα είναι αν είναι πιο γρήγοροι οι αγωνιζόμενοι ή οι ιδιώτες, ή οι χρόνοι που γύριζαν τα group?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #49
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byr0n Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι αν είναι πιο γρήγοροι οι αγωνιζόμενοι ή οι ιδιώτες, ή οι χρόνοι που γύριζαν τα group?
    Μάλλον η διασπορά των χρόνων ανά γκρουπ. Αποκλείεις τους αγωνιζόμενους γιατί όπως και να χει στη συγκεκριμένη διοργάνωση αναλαμβάνουν το ρόλο staff και δεν είναι κριτήριο για την κατανομή των γκρουπ και πας στον πρώτο ιδιώτη

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2012
    Μηνύματα
    15
    ενας λοιπον στο 1.24 με τρια μονο 24αρια και τα υπολοιπα 25αρια
    και οι καποιοι που βλεπω στο 1.27 και περισσοτεροι στο 1.28
    http://users.otenet.gr/~ninjazxr/201...ebike_Laps.pdf
    και ξανα λοιπον τα λεει σωστα ο cpantelo που του τα λετε κορακιστικα

  6. #51
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Eρωτησουλες
    Εσυ γυριζεις στο εκπληκτικο .28 χαμηλο, αλλα επειδη υπαρχουν αρκετοι που φλερταρουν το .21 πια, να παραπονουνται για εναν αργοπουλο που γυριζει στο .28 και δε τον αλλαξανε στο κιτρινο....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wtfrmlk Προβολή μηνύματος
    συγνωμη αλλα γραφεις τουλαχιστον ανακριβειες με το λινκ που εσυ εβαλες με τους χρονους
    και διαβαζοντας το αυτο που λες δεν υπαρχει καν

    Γιατι αλλα εγραψα, αλλα διαβασες


    Το ιδιο παραδειγμα ειναι και για το κοκκινο. Εσυ γυριζεις στο εκπληκτικο .28 χαμηλο, αλλα επειδη υπαρχουν αρκετοι που φλερταρουν το .21 πια, να παραπονουνται για εναν αργοπουλο που γυριζει στο .28 και δε τον αλλαξανε στο κιτρινο....


    Παραδειγμα φιλε μου. Τα νουμερα ηταν τυχαια.
    Παω τωρα να διαβασω και τη συνεχεια
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  7. #52
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wtfrmlk Προβολή μηνύματος
    Εαν ειναι πολλοι, πανω απο 30 για τις Σερρες, σε ενα γκρουπ σπαστο λοιπον σε 2 γκρουπ
    και οχι να τον βαζεις σε διαφορετικης δυναμικοτητας γκρουπ αυτο τον οδηγο.

    Σωστο εφοσον το γκρουπ αποτελειται απο περισσοτερα απο 30 ατομα
    Αυτο ομως δε γινοταν τις καλες εποχες, τοτε που οι συμμετεχοντες ηταν 90 (3 γκρουπ Χ 30 ατομα) και η λιστα αναμονης ηταν 70-80 ατομα ακομα


    Παιδια, καθε ιδεα, προταση, παρατηρηση, συμβουλη, ειναι ΠΑΝΤΑ καλοδεχουμενη και αυτοι που τρεχουν για να οργανωσουν το TD, ειμαι σιγουρος οτι θα τη λαβουν υποψην τους
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  8. #53
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CPANTELO Προβολή μηνύματος
    Κοιτα διοργανωση χωρις παραπονακια δεν γινεται

    Η σωστη κατανομη των group βαση χρονου παντως ειναι το Α και το Ω και ας εχει 10 ατομα το ενα και 20 το αλλο....σημασια εχει να ειναι κοντα οι χρονοι οχι να μοιρασεις στα ισα τα group!!!! Το βλεπουμε και στα μεγαρα αυτο οπου κανει περισσοτερο μπαμ μιας και ειναι πιο μικρη η πιστα!!!
    Με τη σειρα μου οπως λες δεν μπηκα στο κοκκινο (χαζομαρα τελικα) γιατι ενω υπηρχανε ατομα που γυριζανε πιο αργα απο μενα , οι περισσοτεροι ητανε πιο γρηγοροι οποτε ειπα να μην κανω το εμποδιο (αν και αυτοι που γυρνανε γρηγορα θα σε περασουν οπου να ναι χωρις να τους ενοχλεις ή να σε ενοχλησουν )....Εφτασα στο σημειο ομως να καθομαι στα pits και να προσπαθω να υπολογισω ποτε να βγω στη πιστα ωστε να εχω καθαρο πεδιο για λιγους γυρους (θα μου πεις βεβαια η πιστα δεν ηταν για την παρτυ σου οκ)....Ενημερωσα παντως και τις κοπελες οπου ενω μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν σε συνεργασια με τους πλοηγους και το χρονομετρο (μονο αυτο χρειαζοτανε εμενα μου πηρε 3 λεπτα να το κανω!!!) και θα κανουν ανακατονομη των group, δεν εγινε τιποτα!!

    Τεσπα καλα ητανε να μη λεμε οτι θελουμε απλα θα μπορουσε να ηταν και καλυτερα!!!

    Kαλημερα
    Αν και λογω των συμμετοχων η πιστα ηταν σχετικα αδεια, περα απο αυτο βαση των χρονων οπως λες, πιστευω θα επρεπε να μετακομισεις στο κοκκινο. Οχι μονο επειδη καποιοι σε καθυστερουσαν, αλλα επειδη στο κοκκινο καποιοι λιγο πιο γρηγοροι θα σε "τραβουσαν" και θα εκανες ακομα καλυτερο χρονο
    Παραδειγμα ο Ιταλιανος, αν δεν αλλαζε γκρουπ δε θα ειχε σπασει το .30

    Για την αλλαγη του γκρουπ που ζητησες, δε ξερω τι εγινε, αλλα εφοσον το ειπες αυτες το κοιταζουν και στο επομενο σεσσιον πας στο pitline και σου βαζουν ταινια με το χρωμα του νεου γκρουπ. Πηγες ξανα και σου ειπαν οτι δε σε αλλαξαν/αλλαζουν?


    Τελος, οπως λες και συ παντα θα μπορει να ειναι καλυτερα. Οσο καλα και να ειναι, η επομενη πρεπει να ειναι καλυτερη απο τη προηγουμενη. Ειτε αγοραζοντς γιλεκα και ασυρματους για τους κριτες στις Κ, ειτε βαζοντας 2ο ασθενοφορο standby, η με το οχημα περισυλλογης (ο Οδυσσεας) ετοιμο να επεμβει, προσπαθουμε να ειμαστε λιιιιιγο καλυτεροι απο τη προηγουμενη φορα.

    (παιδια, Δευτερα σημερα και ηδη με κυνηγανε πελατες... να ξεκινησω να δουλευω τωρα )
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  9. #54
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wtfrmlk Προβολή μηνύματος
    ο χρονος αυτος ειναι αγωνιζομενου οπως και οι χρονοι του Μπεγνη και του Περιστερα
    Δεν παύει να είναι συμμετέχωντας (ο Αχτύπης, άσε τους άλλους)


    Τώρα πάντως τρελάθηκα με τα παραπονάκια. Εγώ ένοιωσα η πίστα να είναι τελείως για την πάρτη μας. 40 μοτοσυκλέτες σε 3 γκρουπ στις Σέρρες!!!
    Κυνηγάς να προσπεράσεις κανέναν με το δίκανο
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CPANTELO
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Τώρα πάντως τρελάθηκα με τα παραπονάκια. Εγώ ένοιωσα η πίστα να είναι τελείως για την πάρτη μας. 40 μοτοσυκλέτες σε 3 γκρουπ στις Σέρρες!!!
    Κυνηγάς να προσπεράσεις κανέναν με το δίκανο
    Προσωπικα εκανα το πολυ 2 γυρους ελευθερος σε καθε session...μετα κινηση με εστω 1 μηχανη ανα γυρο να με κοβει με αποτελεσμα να βγαινω συνεχεια εκτος ρυθμου....

    oktanio δεν ζητησα να παω εγω στο κοκκινο(που οπως ειπα ηταν λαθος μου) αλλα ν'αλλαξουν εστω αυτους που ηταν πανω απο το 1:35 , που δεν ηταν και λιγοι στο κιτρινο!Το μονο που εγινε ηταν να ρθουν και αλλοι απο το πρασινο που γυρναγανε σε αντιστοιχους χρονους....Η πλακα ομως ητανε οτι εσεις λεγατε πως απο πλευρας χρονων το κιτρινο ηταν απο 1:30 μεχρι 1:35 ενω στη πραγματικοτητα οπως ειπα επαιζε απο 1:29 μεχρι 1:39
    Απο αυτους που θυμαμαι 2 yamaha r1&r6,1 ducati 1098,1 street triple,1 με 2 cbr 1000 , 1 με gsxr 600 πορτοκαλι/μπλε και ισως κανα 2 ακομα ηταν πολυ επικινδυνοι γιατι τους εφτανες σε χρονο ρεκορ και φρεναρανε παντα πανω στο apex με αποτελεσμα να πρεπει να προσεχεις πολυ μη τους κανεις σουβλακι...

    Βεβαια οπως ξαναειπα η πιστα δεν ηταν για την παρτυ μου οποτε δεν μπορω να διαμαρτυρομαι που δεν ειχα καθαρο πεδιο....
    Απο την αλλη ομως ενιωσα οτι η διοργανωση δεν προσεξε καθολου το θεμα αυτο και ενω δεν επρεπε κανονικα να κανω κατι εγω (μιας και πληρωνω συμμετοχη ωστε αλλοι ανθρωποι να ασχολουνται με τετοια προβληματα , εγω παω για να οδηγησω βαση καποιων κανονων και οχι να οργανωσω!) βρεθηκα να κανω τον "κακο" ζητωντας απο τις κοπελες να κανουν τη δουλεια τους!

    Και κατι τελευταιο...μην ξανακανετε το ζεσταμα με πλοηγο για 2 γυρους πριν απο καθε session...και χρονο χαναμε,και τα λαστιχα δεν ζεστεναμε αφου γυρναγε στα 2λεπτα (ασε που φοραγαμε κουβερτες που πηγαινανε στραφι ετσι) και ειχαμε μετα να περασουμε και ενα μπουλουκι απο μηχανες...Ο καθε οδηγος ειναι υπευθυνος στο να φερει τα ελαστικα του σε σωστη θερμοκρασια , εαν δεν το κανει κακο του κεφαλιου του δεν φταιμε οι υπολοιποι....

    Ολα αυτα τα λεω φιλικα με σκοπο μονο να γινει καλυτερη η διοργανωση για ολους! Σιγουρα ειναι αδυνατο να φυγουν ολοι 100% ικανοποιημενοι αλλα το να βλεπεις να γινονται σωστες κινησεις απο τους διοργανωτες πολλες φορες ειναι αρκετο...
    Τελευταία τροποποίηση από CPANTELO; 27/11/2012 στις 09:35.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Να πω και εγώ που δεν συμμετείχα σε αυτό το trackbike (αλλά σε άλλα trackday) ότι οι 2 γύροι με πλοηγό δεν προσφέρουν κάτι αφού πάντα είναι πολύ αργοί.Μόνο χρόνο και κίνηση δημιουργούν κρυώνοντας τα λάστιχα όσων έχουν κουβέρτες.Μεγάλα παιδιά είμαστε 1-2 φορές να αναφερθεί στην πρωινή ενημέρωση κάθε πρωί είναι αρκετό.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CPANTELO Προβολή μηνύματος
    δεν ζητησα να παω εγω στο κοκκινο(που οπως ειπα ηταν λαθος μου) αλλα ν'αλλαξουν εστω αυτους που ηταν πανω απο το 1:35
    Το πιο απλό θα ήταν αυτό. Να ζητήσεις να πας εσύ στο κόκκινο.

    Σύμφωνα με τα pdf's, οι διαφορά καλύτερου και χειρότερου χρόνου το Σάββατο ήταν 15%. Την Κυριακή η διαφορά περιορίστηκε στο 11%.
    Αν βγάλεις τις δυο ακραίες τιμές, μικρότερου και μεγαλύτερου χρόνο, η διαφορά το Σάββατο ήταν 9% και την Κυριακή στο 8%

    Θυμίζω ότι στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ταχύτητας το όριο πρόκρισης στους αγώνες είναι 15% εκτός της κατηγορίας Open που το όριο είναι 25%

    Αυτά για τους χρόνους.

    Για τους δύο γύρους προθέρμανσης να το κουβεντιάσουμε, αλλά οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι δεν υπήρξε καμία πτώση το τριήμερο. Ούτε μία. Ήταν λιγότερες μεν οι συμμετοχές από άλλες φορές, αλλά και τα θέματα ασφαλείας μάλλον δουλέψανε.
    Από την άλλη μεριά, όσες φορές έκανα τον πλοηγό στο κίτρινο γκρουπ, λίγοι ήταν εκείνοι που μπορούσαν να ακολουθήσουν. Οπότε προσάρμοζα ανάλογα την ταχύτητα ώστε να υπάρχει συνοχή.

    Όλες οι παρατηρήσεις, σχόλια κλπ, είναι όχι μόνο καλοδεχούμενα αλλά και απαραίτητα! Επίσης, για πιο άμεση επικοινωνία, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το forum του trackbike
    Think faster than you ride

  13. #58
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Οσον αφορα τους 2 γυρους με πλοηγο, οι κοκκινοι επειδη εχουν ολοι μα ολοι κουβερτες δε τον χρειαζονται
    Οι κιτρινοι, επειδη δεν εχουν ολοι κουβερτες, γι'αυτο και συμβαινει να υπαρχει πλοηγος. Το αν ειναι περιττο να κανουν 2 γυρους το συζηταμε

    Οι πρασινοι τωρα, επειδη ουτε οι μισοι δεν εχουν κουβερτες, και επειδη παντα υπαρχουν παιδια που ανεβαινουν πρωτηφορα στη πιστα, και επειδη πρεπει να εμπεδωσουν για τα καλα που ειναι η εξοδος πριν τη 16, οι 2 γυροι πιτα απ'ολα (ακαλοε? ) με πλοηγο και εξοδο απο τη πιστα ειναι απαραιτητοι
    Οσον αφορα τους πρασινους και μονο, προκειτε για θεμα ασφαλειας, και για θεματα ασφαλειας ουτε ο μπζηλος ουτε και ο τανασης το κουβεντιαζουν ουτε προκειτε ποτε να τους αλλαξω γνωμη (και καλα κανουν κατα τη γνωμη μου)

    Οσον αφορα τους κιτρινους, ναι το θεμα σηκωνει σηζητηση
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CPANTELO
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Το πιο απλό θα ήταν αυτό. Να ζητήσεις να πας εσύ στο κόκκινο.

    Από την άλλη μεριά, όσες φορές έκανα τον πλοηγό στο κίτρινο γκρουπ, λίγοι ήταν εκείνοι που μπορούσαν να ακολουθήσουν. Οπότε προσάρμοζα ανάλογα την ταχύτητα ώστε να υπάρχει συνοχή.
    Το οτι δεν αλλαξα group ητανε το μεγαλυτερο μου λαθος και πανω απ'ολα φταιω εγω το παραδεχτηκα απο την 1η στιγμη.Θα ελυνα με τη μια ολα τα προβληματα μου απλα μου ειχε σκαλωσει οτι 1η φορα σερρες ας κατσω στ'αβγα μου καλυτερα και ας μην προσπαθησω να ακολουθησω τους γρηγορους....Δεν πειραζει να ειμαστε καλα και να εχουμε λεφτα και οταν ξαναπαω δεν θα κανω το ιδιο λαθος!

    Για τον πλοηγο η ενημερωση ηταν δεν κανουμε προσπερασεις κατα τη διαρκεια των 2 γυρων οποτε εαν απο πισω σου ηταν καποιος πιο αργος λογικο να γινεται αυτο....εγω παντως μετα το 1ο session δεν ξαναεκανα το λαθος να βγω στους γυρους προθερμανσης....


  15. #60
    οι 2 γυροι που γινοντε για να ζεστανουν λαστιχα ειναι εκτος 20σαλεπτου οποτε οι κουβερτομενοι μπορουν να μπουν μετα απο τους 2 γυρους ζεσταματος.
    Τωρα στο να καταργηθουν οι 2 γυροι πιστευω οτι ειναι λαθος μιας και οι περισσοτεροι δεν εχουν κουβερτες σε πρασινο και κιτρινο γκρουπ, και τα περι ημαστε μεγαλα παιδια ...κ.τ.λ
    η μαλακια δεν θελει πολυ για να γινει και δεν νομιζω οτι ερχετε κανενας με σκοπο να σαβουριαστει ,αλλα οπως λενε και οι φιλοι μας οι αγγλοι shit happens
    Οταν καποιος μπαινει αραια και που και δεν ειναι μονιμος κατοικος πιστας τοτε ισως παρασυρθει λιγο παραπανω και τοτε γινετε οικοπεδουχος, και γιαυτο τα παιδια επιβαλουν το ζεσταμα ,και οχι ΜΟΝΟ.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τρεϊλερ για Σερρες 11-12 Ιουνιου
    από devil's animal στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2011, 13:36
  2. Trackbike.gr TD, 12-13-14/11/2010
    από bros400pgm στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 142
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2010, 09:44
  3. Σέρρες 16-17/12
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2007, 00:19
  4. 12/11 Σαββατο Σερρες ειναι κ........
    από OZRICrazy στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 16:57
  5. 2ο ΑΝΕΜΟΣ - Bikenet.gr Track Day 12-13/11/2005 - Σέρρες
    από ΑΝΕΜΟΣ στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 09:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF