Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: Tου την χάρισαν πάλι του Marquez

  1. #1
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Tου την χάρισαν πάλι του Marquez

    Η μου φαίνεται?
    Να πείς οτι ηταν στον αγώνα και υπερασπιζόταν την θέση παει κι έρχεται. Στο free practice ηταν όμως. Χαρακτηρίστηκε race incident...
    Την εχωσε στον Kallio στεγνά. Αν κανει τετοια οταν παει Motogp του χρόνου και δεν τον μαζέψουν προβλέπω να πέφτει ξύλο στα πίτς.

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=yK5ctaWTSrI
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #2
    Δε βλέπω κάτι ιδιαίτερα περίεργο. Περισσότερο για λάθος μου φάνηκε παρά για οτιδήποτε άλλο.
    Think faster than you ride

  3. #3
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Δε βλέπω κάτι ιδιαίτερα περίεργο. Περισσότερο για λάθος μου φάνηκε παρά για οτιδήποτε άλλο.
    Mάλλον δεν είχε πλεόν που να πάει και δεν φρέναρε... Φαίνεται σαν να θέλει να τον αφήσει μπροστά και ν' ανοιξει γραμμή αφού τον έκλεισε ο Κάλιο και δεν έστριψε... κι ο Κάλιο σαν να έκοψε μέσα στη στροφή αλλά μπορεί να είναι κι ιδέα μου..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Δε βλέπω κάτι ιδιαίτερα περίεργο. Περισσότερο για λάθος μου φάνηκε παρά για οτιδήποτε άλλο.
    δεν επρεπε να κλεισει λιγο το γκαζι ρε συ Δημητρη απο την στιγμη που ο αλλος εστριψε πρωτος, μπροστα στην ροδα του?

    φαινεται οτι ο kallio περναει στα φρενα της προηγουμενης στροφης και στριβει ιδανικα πανω στοβιραζ με τον Marquez παραλια παραλια και μετα κραταει την γραμμη του χωρις να κλεισει το γκαζι ενω ο αλλος ειναι ηδη μπροστα του και στριβει...

  5. #5
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Είναι οδηγάρα αλλά μπλέκεται συνέχεια σε κάτι τέτοια σκηνικά γμτ... (όπως το πολύ χειρότερο με τον Willarot πέρυσι...)

    Ναι, θα μπορούσε να κλείσει το γκάζι η αλήθεια είναι, όταν πήγε να φρενάρει ίσως ήταν λίγο αργά ή δεν φρέναρε αρκετά...
    Give me fuel, Give me fire

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν επρεπε να κλεισει λιγο το γκαζι ρε συ Δημητρη απο την στιγμη που ο αλλος εστριψε πρωτος, μπροστα στην ροδα του?
    Καλά δεν είναι και αγιόπαιδο ο Marquez. Στη συγκεκριμένη φάση όμως εκείνος είχε την εσωτερική (που έξυπνα κράτησε) και πρόλαβε να χώσει μούρη. Το γιατί το έκανε δεν ξέρω. Εικάζω, για να σπάσει τον τσαμπουκά στον Kallio. Ας ήταν ελεύθερα. Ο ψυχολογικός πόλεμος ξεκινάει από τα pits ακόμα.

    Σίγουρα όμως, κανείς αναβάτης δε θέλει να ρισκάρει τη σωματική του ακεραιότητα. Αν δεις, όταν καταλαβαίνει ότι δε χωράνε να στρίψουν και οι δύο, το σηκώνει το μηχανάκι. 'Ήταν λίγο αργά όμως.
    Think faster than you ride

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Στη συγκεκριμένη φάση όμως εκείνος είχε την εσωτερική (που έξυπνα κράτησε) και πρόλαβε να χώσει μούρη. Το γιατί το έκανε δεν ξέρω.
    περιπου ναι...
    τον περασε ο kallio στην προηγουμενη απο εσωτερικη (και μαλλον του κακοφανηκε) και κρατησε γραμμη (καλως) και πηηηηγε να βαλει μουτρα(κακως), αλλα δεν προλαβε, αφου ο αλλος ηταν ηδη μισο μηχανακι μπροστα του και πηγε να στριψει κερμπ...

    σε ολα τα αλλα περι ψυχολογικου πολεμου, αγιοπαιδου και σηκωματος του μηχανακιου +1000...

  8. #8
    Πιστεύω πόνταρε στο ότι θα κοττέψει ο κάλιο αν δει την μούρη του και θα το σηκώσει το μηχανάκι αλλά δεν. Από κει και πέρα δεν είχε περιθώρια. Η θα τον έπαιρνε σβάρνα ή θα έπεφτε ο ίδιος πατώντας κι'άλλο φρένο.

    πεντρόσα - σιμοντσέλλι...

  9. #9
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    o marquez έκανε ότι έκανε o Pedrosa με τον συγχωρεμένο. Εγώ δε θα φρενάρω παρότι φαίνεται ότι θα μου τη πάρεις τη στροφή με την ελπίδα ότι θα φοβηθείς μη πέσω πάνω σου. όπως και τότε με τον Pedrosa κα το συγχωρεμένο ειλικρινά δε ξέρω ποιος έχει δίκιο μπορεί και οι 2. μου φαίνεται όμως ότι ο marquez μια χαρα θα προσαρμοστεί στα motogp. από τώρα μαθαίνει τι είναι αυτό που κάνουν οι Honda factory riders.


    εδιτ. με πρόλαβε ο joy
    Τελευταία τροποποίηση από spyro; 15/10/2012 στις 15:46.

  10. #10
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Καλά δεν είναι και αγιόπαιδο ο Marquez. Στη συγκεκριμένη φάση όμως εκείνος είχε την εσωτερική (που έξυπνα κράτησε) και πρόλαβε να χώσει μούρη. Το γιατί το έκανε δεν ξέρω. Εικάζω, για να σπάσει τον τσαμπουκά στον Kallio. Ας ήταν ελεύθερα. Ο ψυχολογικός πόλεμος ξεκινάει από τα pits ακόμα.

    Σίγουρα όμως, κανείς αναβάτης δε θέλει να ρισκάρει τη σωματική του ακεραιότητα. Αν δεις, όταν καταλαβαίνει ότι δε χωράνε να στρίψουν και οι δύο, το σηκώνει το μηχανάκι. 'Ήταν λίγο αργά όμως.
    O ψυχολογικός πόλεμος είναι στο παιχνίδι ΟΚ, αλλά δεν πρόλαβε να χώσει μούρη, ο Kallio ηταν τουλάχιστον μισό μηχανάκι μπροστά.
    Αν ηταν άλλος πιστεύω οτι θα έριχναν ποινή, αλλά ο Marquez ειναι λίγο υπεράνω κανονισμών μάλλον. Αφού τους φτιαχνουν κιόλας για παρτη του, βλέπε Rookie Rule.
    Αν συνεχίσει να οδηγεί έτσι θα αγριέψει το παιχνίδι του χρόνου.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 15/10/2012 στις 16:03.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #11
    Παιδιά δεν ήταν σε αγώνα, θα μπορούσε να κάνει στην άκρη αφού τον πέρασε ο Κάλιο. Αν ήταν σε αγώνα οκ Racing Incident....
    ΚΩΣΤΗΣ

  12. #12
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    O ψυχολογικός πόλεμος είναι στο παιχνίδι ΟΚ, αλλά δεν πρόλαβε να χώσει μούρη, ο Kallio ηταν τουλάχιστον μισό μηχανάκι μπροστά.
    Αν ηταν άλλος πιστεύω οτι θα έριχναν ποινή, αλλά ο Marquez ειναι λίγο υπεράνω κανονισμών μάλλον. Αφού τους φτιαχνουν κιόλας για παρτη του, βλέπε Rookie Rule.
    Αν συνεχίσει να οδηγεί έτσι θα αγριέψει το παιχνίδι του χρόνου.
    Ετσι ακριβώς. Αν ήταν ο οποιοσδήποτε τυχαίος θα είχε φάει ποινή, αλλά ο Μαρκέζ είναι υπεράνω κανονισμών.
    Η συγκεκριμένη κίνηση ακόμα και για αγώνα είναι υπερβολικά σκληρή αφού απλά δεν υπάρχει περίπτωση να βγει, σε δοκ δε είναι απαράδεκτη σαν την απόφαση των αγωνοδικών να κάνουν την πάπια.
    Παρότι όντως είναι οδηγάρα, είναι και τσογλανάρα κάτι που δεν απασχολεί και τόσο τη Ντόρνα(:a31 που ψάχνει απεγνωσμένα για νέους ήρωες.
    Προσωπικά πολύ θα ήθελα να ξεσφραγίσουν μετά απο αγώνα ένα απο τα μοτέρ του να μας φύγει η απορία αν είναι και κάτι άλλο εκτός απ τα λίγα κιλά του που κάνει τέτοια διαφορά στις ευθείες.

  13. #13
    καλα και ο Καλιο ξερωντας οτι ειναι διπλα του ο Μαρκεζ πηγε να χτηπησει κερμπ και εκλησε την πορτα στον Μαρκετ. Ο καλιο απο εξωτερικη ειχε και αλλες γραμμες να ακολουθησει αλλα επελεξε να κληστει... ο αλλος ειχε η αμμοπαγιδα απο εσωτερικη και καλιο απ'εξω....


    free practice ειναι οχι free Ride...
    ORGIA!!!!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Ετσι ακριβώς. Αν ήταν ο οποιοσδήποτε τυχαίος θα είχε φάει ποινή, αλλά ο Μαρκέζ είναι υπεράνω κανονισμών.
    όπως και όλοι οι μεγάλοι...
    Σε λα βι πάνε οι εποχές που το 500 έκανε όλους τους άντρες ΙΣΟΥΣ
    Ξέρεις πόσους χασοδίκες έχει η Χόνδα? (πχ)
    2 3 χιλιάδες !
    Άντε βγάλε άκρη,

  15. #15
    Μακάρι να είναι και στο ΤζιΠι έτσι μπας και αποκτήσει και λίγο ενδιαφέρον, γιατί τελευταία μας έφαγε η τακτική
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Την έπεσαν πάλι στο bikenet.gr?
    από DrIoannis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2007, 12:36
  2. Την είδα πάλι σήμερα...
    από DimChios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 16:30
  3. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55
  4. αιτίες για την κακή πορεία του Παναθηναϊκού
    από zzr2005 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2005, 09:08
  5. Φτηνά την γλύτωσα (πάλι)
    από tifozif1 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 15:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF