Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: CBR 1000 Θέμα με καμπάνα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2012
    Μηνύματα
    5

    CBR 1000 Θέμα με καμπάνα

    Καλημέρα σας ,

    Ενδιαμέρομαι να αγοράσω το CBR 1000 του 2008

    Μία υποψήφια μοτοσυκλέτα που έχω βρεί έχει θέμα με την καμπάνα ( ακούγεται θόρυβος )

    Το ερώτημα μου είναι το εξής :

    Ποιά είναι η επίπτωση στην μηχανή εκτός του θορύβου ?

    Ποιό το κόστος επιδιόρθωσης ? Απο την στιγμή που θα επιδιορθωθεί υπάρχει περίπτωση να προκύψει και πάλι ?

    Ποιά είναι η συχνότητα του προβλήματος ? Εμφανίζεται συχνά σε μηχανές cbr 1000 ?

    Είναι ριψοκίνδυνο να αγοράσω μοτοσυκλέτα με τέτοιο θέμα ?

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kafes Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σας ,

    Ενδιαμέρομαι να αγοράσω το CBR 1000 του 2008

    Μία υποψήφια μοτοσυκλέτα που έχω βρεί έχει θέμα με την καμπάνα ( ακούγεται θόρυβος )

    Το ερώτημα μου είναι το εξής :

    Ποιά είναι η επίπτωση στην μηχανή εκτός του θορύβου ?

    Ποιό το κόστος επιδιόρθωσης ? Απο την στιγμή που θα επιδιορθωθεί υπάρχει περίπτωση να προκύψει και πάλι ?

    Ποιά είναι η συχνότητα του προβλήματος ? Εμφανίζεται συχνά σε μηχανές cbr 1000 ?

    Είναι ριψοκίνδυνο να αγοράσω μοτοσυκλέτα με τέτοιο θέμα ?
    Τα CBR1000 του 08 ειχαν θέμα μα τον συμπλέκτη και αν θυμαμαι καλά υπάρχει ανάκληση. Προφανώς δεν εχει γινει στο συγκεκριμμένο.
    Θα έλεγα να μην μπλέξεις, γιατί αν δεν εχει γινει η απαιτουμενη μετατροπή και κυκλοφορούσε για καιρό με πρόβλημα, μπορεί να εχει κι άλλα θέματα τώρα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2012
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Τα CBR1000 του 08 ειχαν θέμα μα τον συμπλέκτη και αν θυμαμαι καλά υπάρχει ανάκληση. Προφανώς δεν εχει γινει στο συγκεκριμμένο.
    Θα έλεγα να μην μπλέξεις, γιατί αν δεν εχει γινει η απαιτουμενη μετατροπή και κυκλοφορούσε για καιρό με πρόβλημα, μπορεί να εχει κι άλλα θέματα τώρα.
    Tι προκαλεί αυτός ο θόρυβος ?

  4. #4
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    είναι θέμα φυσικής φθοράς. δεν θα έχεις πρόβλημα, αν η μηχανή αξίζει, πάρτην.

    επιπτώσεις στις επιδόσεις δεν έχει, βέβαια τσέκαρέ το με έναν μηχανικό μήπως είναι στα τελευταία της για να στα κόψει από το κόστος αγοράς.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kafes Προβολή μηνύματος
    Tι προκαλεί αυτός ο θόρυβος ?
    προβλήματα
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2012
    Μηνύματα
    5
    Σίγουρα δεν θέλω να αγοράσω κάτι που θα μου αποφέρει προβλήματα γιαυτό το εξετάζω .

    Ποιό είναι το κόστος επισκευής ώστε να μπορέσω να το κόψω απο το κόστος αγοράς ?

    Επίσης μπορεί πραγματικά να επιδιορθωθεί ?

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kafes Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα δεν θέλω να αγοράσω κάτι που θα μου αποφέρει προβλήματα γιαυτό το εξετάζω .

    Ποιό είναι το κόστος επισκευής ώστε να μπορέσω να το κόψω απο το κόστος αγοράς ?

    Επίσης μπορεί πραγματικά να επιδιορθωθεί ?
    αφού υπάρχει ούτως ή αλλως ένα θεματάκι (καμπάνα - ανάκληση κλπ κλπ)
    αφού ΔΕΝ θέλεις να πάρεις κάτι που θα σου κάνει τα νεύρα τσατάλια
    γιατί εξακολουθείς να την ψάχνεις για το συγκεκριμένο???

    και έστω οτι σου λένε τα παιδιά, "πάρτο και βλάβη να βγάλει με 50 ευρά καθάρισες"
    και το παίρνεις
    και τα 50 ευρά γίνονται 500 (λέμε τώρα)
    μετά τι θα κάνεις?
    θα έρθεις να μας πεις "σκαστε τά, γιατί μου είπατε οτι με 50 το φτιάχνω"????
    ΄
    αν δεν στο "χαρίζει" ο άλλος, για μένα ΜΗΝ το πάρεις...
    και αν το πάρεις, μακάρι να βγω μαλάκας..... (ήδη εχω βγει μία, η αρχή έχει ήδη γίνει, αν ξαναγίνει στα τέτοια μας..... )

  8. #8
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kafes Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα δεν θέλω να αγοράσω κάτι που θα μου αποφέρει προβλήματα γιαυτό το εξετάζω .

    Ποιό είναι το κόστος επισκευής ώστε να μπορέσω να το κόψω απο το κόστος αγοράς ?

    Επίσης μπορεί πραγματικά να επιδιορθωθεί ?
    Το κόστος της επισκευής θα διαπιστωθεί οταν λυθει. Ισως θέλει απλά μια καμπάνα, ισως θέλει κι άλλα.
    Γιατί να πας να παρεις ενα μηχανάκι με πρόβλημα? Κοίτα να παρεις αλλο χωρίς προβλήματα, σημερα υπαρχουν πολλές ευκαιρίες.

    Ο τωρινός ιδιοκτήτης γιατί δεν το φτιάχνει να το πουλήσει πιο ακριβά? Κατι θα ξέρει...

    Για ποσα χρήματα το παζαρεύεις?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2012
    Μηνύματα
    5
    Μάλλον δεν αξίζει τελικά να ασχοληθώ..

  10. #10
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    η μόνη πληροφορία που έδωσες είναι ότι ακούγεται θόρυβος. τι θόρυβος; πότε ακούγεται; όταν πατάς συμπλέκτη τι κάνει; στην οδήγηση, πατινάρει; έχουν γίνει τα updates από το service της honda; σε πολλά ακούγεται θόρυβος όταν είναι κρύα και δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο θέμα. ίσως να θέλει μόνο ελατήρια που είναι πολύ πιο φθηνά από καινούργια καμπάνα πλήρης. αν δεν δώσεις περισσότερα στοιχεία, ό,τι και να σου πω (πουν) είναι αμπελοφιλοσοφίες, εξ'ου και η πρότασή μου να την πας σε μηχανικό. από κει και πέρα ή δίνεις περισσότερες πληροφορίες ή κάνεις ό,τι καταλαβαίνεις μόνος σου

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2012
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    η μόνη πληροφορία που έδωσες είναι ότι ακούγεται θόρυβος. τι θόρυβος; πότε ακούγεται; όταν πατάς συμπλέκτη τι κάνει; στην οδήγηση, πατινάρει; έχουν γίνει τα updates από το service της honda; σε πολλά ακούγεται θόρυβος όταν είναι κρύα και δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο θέμα. ίσως να θέλει μόνο ελατήρια που είναι πολύ πιο φθηνά από καινούργια καμπάνα πλήρης. αν δεν δώσεις περισσότερα στοιχεία, ό,τι και να σου πω (πουν) είναι αμπελοφιλοσοφίες, εξ'ου και η πρότασή μου να την πας σε μηχανικό. από κει και πέρα ή δίνεις περισσότερες πληροφορίες ή κάνεις ό,τι καταλαβαίνεις μόνος σου

    Είπα μήπως ήταν κάτι που θα μπορούσε να επισκευαστελι φτηνά..

    Δεν θα ήθελα να μπω σε περιπέτειες οπότε μάλλον θα κινηθώ σε άλλες επιλογές

  12. #12
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Το πάς στον μηχανικό σου σε συνενόηση με τον πωλητή.
    Το λύνει επιτόπου,βλέπει τι και πώς ο μάστορας και αναλόγως σου λέει τι θα χρειαστεί από ανταλλακτικά και εργασία και τα μοιράζεστε η τα αφαιρεί από την πώληση της μηχανής...τόσο απλά και καλύτερα για εμένα να τσεκάρει και όλο το μηχανάκι επιτόπου με την ησυχία του και χωρίς φαίρινγκ.

    Αν δείς ότι σε συμφέρει,μένει η μηχανή πρός επισκευή στον μάστορα όπως είναι και εσείς πάτε και κάνετε μεταβίβαση,χρήματα κτλ...αν δέν,πληρώνεται μισά-μισά τον μάστορα και χωρίζουν οι δρόμοι σας.

    ps:Η καμπάνα μπορεί να ακούγεται από πολλά πράγματα και μπορεί να είναι εύκολα επισκευάσιμη πχ σπασμένο ελατήριο...
    Keep spamming!!!:a13:

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CBR 1000 και 600RR Arrow Kit
    από anco στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2004, 16:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF