Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Suzuki FB-50

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Baios Προβολή μηνύματος
    κανα νεότερο!!!!
    Λιγη βοηθεια βρε παιδια εχω κανει πληρη ανακατασκευη ενος suzuki fb 50 και η αληθεια εθναι οτι εχω μπερδευτει με το καρμπυρατερ ποιο παει που μηπως καποιος εχει να μου δειξει τι κανουμε (σορρυ αλλα δεν κρατησα φωτο οταν το αποσυναρμολογουσα) εδω καποιεσ φωτοτου καρμπυρατερ Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	130520131534.jpg 
Προβολές:	224 
Μέγεθος:	61,3 KB 
ID:	289976

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	130520131535.jpg 
Προβολές:	226 
Μέγεθος:	71,3 KB 
ID:	289977

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    [QUOTE=Baios;2322151]Λιγη βοηθεια βρε παιδια εχω κανει πληρη ανακατασκευη ενος suzuki fb 50 και η αληθεια εθναι οτι εχω μπερδευτει με το καρμπυρατερ ποιο παει που μηπως καποιος εχει να μου δειξει τι κανουμε (σορρυ αλλα δεν κρατησα φωτο οταν το αποσυναρμολογουσα) εδω καποιεσ φωτοτου καρμπυρατερ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	130520131535.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	72,0 KB 
ID:	289979

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	130520131534.jpg 
Προβολές:	223 
Μέγεθος:	65,5 KB 
ID:	289978

  3. #18
    [QUOTE=Baios;2322157]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Baios Προβολή μηνύματος
    Λιγη βοηθεια βρε παιδια εχω κανει πληρη ανακατασκευη ενος suzuki fb 50 και η αληθεια εθναι οτι εχω μπερδευτει με το καρμπυρατερ ποιο παει που μηπως καποιος εχει να μου δειξει τι κανουμε (σορρυ αλλα δεν κρατησα φωτο οταν το αποσυναρμολογουσα) εδω καποιεσ φωτοτου καρμπυρατερ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	130520131535.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	72,0 KB 
ID:	289979

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	130520131534.jpg 
Προβολές:	223 
Μέγεθος:	65,5 KB 
ID:	289978
    λοιπόν...
    αν το μοντέλο ήταν με δείκτη βενζίνης στο καντράν τότε δεν έχει ρεζέρβα άρα μόνο ένα σωληνάκι από το ρεζερβουάρ στο ρουμπινέτο ακριβώς όπως στη φωτό..
    στην ίδια φωτό δίπλα στο τσοκ μπαίνει ένα σωληνάκι που απλά είναι εξαέρωση δεν πάει πουθενά..

    και το τρίτο σωληνάκι (αυτό της 1ης φωτό) συνδέεται με τη βάση του καρμπυρατέρ..ξέρεις τη γωνία που συνδέει το καρμπυρατέρ με την κεφαλή...υπάρχει κι εκεί το αντίστοιχο σωληνάκι...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #19
    για να εχει ρουμπινετο πισω απο τις δυο τρυπες σημαινει οτι ειναι το ενα ρεζερβα και το αλλο βενζινη. Αυτο διπλα στο τσοκ πρεπει να ειναι υπερχειληση του καρμπυρατερ και το αλλο οπως τα ειπε και ο gixxerman. Θα κοιταξω μηπως και βρω το μανιουαλ και θα σου πω
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    για να εχει ρουμπινετο πισω απο τις δυο τρυπες σημαινει οτι ειναι το ενα ρεζερβα και το αλλο βενζινη. Αυτο διπλα στο τσοκ πρεπει να ειναι υπερχειληση του καρμπυρατερ και το αλλο οπως τα ειπε και ο gixxerman. Θα κοιταξω μηπως και βρω το μανιουαλ και θα σου πω

    αν βρεις το manual με εσωσες!!!! Πάντως το μηχανακι εχει κοντερ με δεικτη βενζινης οπώτε στο ρουμπιετο που λετε και εσεις το ενα σωληνακι ειναι βενζινη και τι αλλο ρεζερβα..καλα μεχρι στιγμής. τωρα την υπερχειληση την εχω βρει ειναι σε αλλο σημειο του καρμπυρατερ όχι σε αυτα που περιγραφω στην φωτο,,,,,όπως επισης και το σωληνακι που παει στην βαση του καρμπυρατερ στο λαιμο αυτο που φαινεται στην φωτο με μαυρο λαστιχακι-σωληνακι(ή κάνω λάθος και αυτο πάει αλλου????????).Τωρα για τα δυο υπολοιπα σωληνακια ειναι το μπέρδεμα .....

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Baios Προβολή μηνύματος
    αν βρεις το manual με εσωσες!!!! Πάντως το μηχανακι εχει κοντερ με δεικτη βενζινης οπώτε στο ρουμπιετο που λετε και εσεις το ενα σωληνακι ειναι βενζινη και τι αλλο ρεζερβα..καλα μεχρι στιγμής. τωρα την υπερχειληση την εχω βρει ειναι σε αλλο σημειο του καρμπυρατερ όχι σε αυτα που περιγραφω στην φωτο,,,,,όπως επισης και το σωληνακι που παει στην βαση του καρμπυρατερ στο λαιμο αυτο που φαινεται στην φωτο με μαυρο λαστιχακι-σωληνακι(ή κάνω λάθος και αυτο πάει αλλου????????).Τωρα για τα δυο υπολοιπα σωληνακια ειναι το μπέρδεμα .....
    Αν μπορεις να το βγαλεις μερικες φωτο 360 μοιρες να το δουμε περιμετρικα θα βοηθουσε πολυ. Για μανουαλ εψαξα αλλα τιποτα απολυτως.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    οκ θα το βγαλω οταν παω σπιτι

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Baios Προβολή μηνύματος
    οκ θα το βγαλω οταν παω σπιτι

    λοιπον καποιες φωτο εδω
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	140520131536.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	89,8 KB 
ID:	290056
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	140520131537.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	71,1 KB 
ID:	290057
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	140520131538.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	72,9 KB 
ID:	290058

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	140520131539.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	79,9 KB 
ID:	290059
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	140520131540.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	76,5 KB 
ID:	290060

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Baios Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	140520131539.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	79,9 KB 
ID:	290059
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	140520131540.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	76,5 KB 
ID:	290060
    επισης εκεινο που με ανχωνει ειναι πως θα το ρυθμίσω κιολας?????? ποσο αερα ποσο βενζινη εννοω τις βιδουλες που εχει πανω ?????Αστα μπερδεμα η δουλεια!!!!!

  11. #26
    απο τα λιγα που καταλαβα εχουμε και λεμε. Η ρεζερβα και βενζινη γνωστα. Το αλλο που ειναι στην κουπα και εχει μια βιδουλα απο πανω ειναι για να αδειαζει η κουπα οταν ξεβιδωνεις τη βιδα. Αυτο που δεν το βρηκα τι ειναι μαλλον ειναι αυτο που λες οτι κουμπωνει καπου απο την μερια της εισαγωγης...
    Το αλλο ειπαμε οτι ειναι σωληνακι υποπιεσης αφου ειναι και πανω στο ρουμπινετο. Και απο την μερια του φιλτροκουτιου ειναι λογικα το σωληνακι της υπερχειλησης του καρμπ, που οταν το καρμπ πλημμυρισει απο βενζινη και εχει κολλησει το φλοτερ τρεχει απο εκει η βενζινη και καταληγει οπου την κατευθυνεις εσυ με το σωληνακι που θα βαλεις...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	87,5 KB 
ID:	290099

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	95,9 KB 
ID:	290100

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	85,5 KB 
ID:	290101
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    απο τα λιγα που καταλαβα εχουμε και λεμε. Η ρεζερβα και βενζινη γνωστα. Το αλλο που ειναι στην κουπα και εχει μια βιδουλα απο πανω ειναι για να αδειαζει η κουπα οταν ξεβιδωνεις τη βιδα. Αυτο που δεν το βρηκα τι ειναι μαλλον ειναι αυτο που λες οτι κουμπωνει καπου απο την μερια της εισαγωγης...
    Το αλλο ειπαμε οτι ειναι σωληνακι υποπιεσης αφου ειναι και πανω στο ρουμπινετο. Και απο την μερια του φιλτροκουτιου ειναι λογικα το σωληνακι της υπερχειλησης του καρμπ, που οταν το καρμπ πλημμυρισει απο βενζινη και εχει κολλησει το φλοτερ τρεχει απο εκει η βενζινη και καταληγει οπου την κατευθυνεις εσυ με το σωληνακι που θα βαλεις...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	87,5 KB 
ID:	290099

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	95,9 KB 
ID:	290100

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	85,5 KB 
ID:	290101
    δεν ξερω μπερδευτικα μαλλον παω σε κανα μαστορα

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της StoRAGE
    Εγγραφή
    14/09/2012
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Baios Προβολή μηνύματος
    δεν ξερω μπερδευτικα μαλλον παω σε κανα μαστορα
    Παρε ενα καινουργιο 18αρι και θα εισαι μια χαρα!

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2010
    Μηνύματα
    25
    Οταν λές καινουργιο 18αρι τι εννοείς ίδια μαρκα μαμισιο mikuni που να ταιριαζει στο μαμισιο φίλτρο??? Λοιπόν εβγαλα ενα νοημα σημερα οπώτες 1) οσον αφορα για ρεζερβα και ρεζερβουαρ τα βρήκαμε!!!2) με το μαυρο λαστιχακι παει στον λαιμό του καρμπιρατερ 3)με τον μπλε κυκλο στην φωτογραφια παει στο φίλτρο αέρα 4)με το πορτοκαλι κύκλο ειναι η υπερχείληση5)με το πράσινο κύκλο είναι οι αναθυμιάσεις. Τωρα το άλλο ερωτημα είναι πώς το ρυθμίζουμε? το τοποθέτησα επάνω όλα καλά αλλά μια εχω πλουσιο μίγμα με αποτελεσμα να μπουκώνει και στο ρελαντι να βγάζει μαυρο καπνο(πλουσιο μίγμα-ελλειψη αέρα) και μια φτωχό μιγμα (με αποτέλεσμα να πραπραρίζει....) Τώρα απο ιντερνετ είδασ πως ρυθμίζεται απο κάποια βιντεάκια οπωτε θα το δοκιμάσω!!! Αυτο που είδα ειναι οτι αρχικα κλεινουμε την βίδα του αέρα και μετα την ανοιγουμε 1,5φορά ή 2. Επειτα ρυθμίζουμε το ρελαντί και δοκιμάζουμε ν απαίρνει όλο το γκάζι στα αποτομα γκαζαρίσματα και να μην σκοντάφτει!! Τωρα θα τοκ΄νω και στην πράξη αλλα θα ήθελα να ξερω αν είναι στανταρ αυτες οι στροφές (1,5..2).Για αυτό το γ@νο το manual θα μου έλεγε τουλαχιστον τις εργοστασιακες ρυθμίσεις!!!!

  15. #30
    Μέλος Το avatar του/της StoRAGE
    Εγγραφή
    14/09/2012
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Baios Προβολή μηνύματος
    Οταν λές καινουργιο 18αρι τι εννοείς ίδια μαρκα μαμισιο mikuni που να ταιριαζει στο μαμισιο φίλτρο???
    Eγω εχω ενα keihin 18 , το μαμισιο φιλτρο το εχω καταργηση και εχω βαλει μια φιλτροχοανη. Δες τις φωτο στν πρωτη σελιδα!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Fb 50 Papi Skili
    από aravbill στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2011, 11:53
  2. Antalaktika Gia Suzuki Ts 50!!!!! Help~!!!!!!!!!!!!!!!!
    από DrkAngel στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2006, 17:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF