Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 40

Θέμα: Agora Honda CBR 125R

  1. #1

    Agora Honda CBR 125R

    eimai 18 xronwn kai skeftomai thn agora enos CBR 125R (kenourgio, 2005 montelo).

    h mhxanh kaneis peripou 2800 me 3000 euro!!

    einai ena mikro pistiariko me 13 alogakia kai 125 kybika, to 8elw gia metakineiseis mesa sthn polh (logo douleias), na eimai prwto fanari pista kai na mporei na bgei kai ektos polhs se ena taxidi pou apaitei 3.5 me 4 ores xwris to mhxanaki na "liwnei" apo thn diadromh...

    8a h8ela merikes symboules apo kapious pio empeirous pano sto 8ema kai isws me merikes protaseis

  2. #2
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Το CBR 125 μονο πισταδικο δεν ειναι. Ειναι ενα αβολο αλλα ομορφο παπι. Εαν ειναι ερωτας αγιατρευτος και τα λοιπα παω πασο αλλα αμα πας συνειδητα να το αγορασεις ξανασκεψου το. Ο αδερφος μου ψαχνει (εψαχνε) κατι παρομοιο και επειδη δεν ξερει πολλα απο μοτο οποιο του γυαλιζε μου ελεγε και πηγαινα σε κανα γνωστο ή οτι εβρισκε για να δω τι παιζει και αν του κανει με λιγα λογια οδηγησα το CBR 125 και το Yamaha XT125X. Το Υamaha ηταν τουλαχιστον βολικο. Αλλα και τα δυο βαριγκομαχανε σε διαδρομες. Γιατι δεν κοιτας κατι σε CBF 250 εστω και μεταχειρο που ειναι και τετραχρονο (αυτο δεν θες) και στριβει ικανοποιητηκα και για μες την πολη και ολα οσα απο οτι καταλαβα ψαχνεις. Βεβαια επειδη θετεις και το θεμα πιστιαρικο το CBF ειναι εκτος στοιχειου αλλα κατα την γνωμη μου και αφου θα ειναι και η πρωτη σου μηχανη πηγαινε για μεταχειρο CBF 250 βαλτου καμια εξατμισουλα ετσι για το γαμωτο και αμα δε σε αρεσει ή σου έιναι λιγο μετα απο καιρο το πουλας....Honda ειναι στο φτερο πουλιετε και σε καλη τιμη.

    Υ.Γ. Στην Χρυση Ευκαιρια οι τιμες των CBF 250 παιζουν απο 2900-3500

  3. #3
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    to cbr 125 πισταδικο??? αχαχαχαχαχα το ανεκδοτο του μηνα :rotflmao: :rotflmao:

    αμα ψαχνεις κατι για πιστα 125 υπαρχει μονο το rs125 αλλα αμα θες και οικονομια αξιπιστια καθημερινη μετακινηση και ταξιδια τοτε αστο τελειως. Για το διπλωμα σου συμβιβασου σε κατι που θα ειναι οικονομικο αξιπιστο, αξιοπρεπες σε επιδοσεις αλλα με υποχωρησεις σε πιστα και μακρινα ταξιδια οπως και σε επιδοσεις. Παρε κατι τωρα να το μαθεις και μετα παρε ενα μεγαλυτερο γιατι σε αυτην την κατηγορια δεν θα βρεις αυτο που ψαχνεις.
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ki ego pou to xo tha symfoniso me tous apopano

  5. #5
    My life on two wheels :) Το avatar του/της elli_summers
    Εγγραφή
    24/07/2005
    Μηνύματα
    33
    γιατι δεν κοιτας το DT125???το καινουργιο ειναι πολυ καλο απ οτι εμαθα!!δεν ξερω απο τιμη πως ειναι.πρεπει να ειναι λιγο πιο πανω αλλα ισως να αξιζει!!!το cbr αστο καλυτερα.οσο για το ΧΤ δεν ξερω τι εμπειρια εχεις απο ροδες αλλα μου φανηκε πολυ παιχνιδακι!!!αυτα απο μενα

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Το DT 125 κάνει 4.440 περίπου και είναι και δίχρονο αν αυτός ο παράγοντας θα επηρεάσει την αγορά σου!

  7. #7
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Το CBR απλά είναι το πιό "ΔΗΘΕΝ" μηχανάκι που έχει ποτέ παραχθεί.
    Δεν νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του.
    Σε αυτά τα κυβικά πάρε δίχρονο ή αν μπορείς να ανέβεις κυβικά πάρε το CBF 250.
    Το CBR έχει επιδόσεις "Kateva De La Sproxe" και στήσιμο "Kato Xyma"

  8. #8
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    3,5-4 ώρες ταξίδι με το παπί;

    και με τη θέση οδήγησης που έχει; Δεν το έχω οδηγήσει αλλά μου φαίνεται κατόρθωμα....

    Πάρε κανά παπί να κάνεις τη δουλειά σου κια για ταξιδ΄κια κάνε υπομονή να πάρεις κάτι μόλις αλλάξεις δίπλωμα.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #9
    Μου φαίνεται ότι υπερβάλλουμε λιγάκι.
    Το μηχανάκι το έχω ένα χρόνο και το πήρα γιατί σίγουρα είναι καλύτερο από παπί σε όλα και δεν είχα και λεφτά για κάτι άλλο μεγαλύτερου κυβισμού. (Επιτρέψτε μου μια επιφύλαξη προς τα μεταχειρισμένα).
    Από αξιοπιστία μια χαρά τα πάει μιας και δεν έχει ακουστεί απολύτως τίποτα από όσα ξέρω.
    Στο ταξίδι θα σε κουράσει σίγουρα αλλά εντάξει νέος είσαι αντέχεις, πάντως τον κινητήρα δεν νομίζω ότι θα τον κουράσεις μιας και είναι και υδρόψυκτο.
    Όσο για το αν στρίβει και γενικά περί επιδόσεων πιστεύω ότι είναι μια χαρά για τα δεδομένα του. (Έχω δει photo τυπά που έχει βάλει γόνατο κάτω και με τα εργοστασιακά σκατολάστιχα που φοράει) Άρα κάποιες μικρές ικανότητες τις έχει και αν αλλαχθούν και τα λάστιχα αργότερα ακόμη καλύτερα.
    Γνώμη μου αν σου αρέσει πάρ΄το. Μάθε ότι μπορεις να μάθεις και προχώρα σε άλλα.
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    to pio simantiko gia mena einai pos ama odigao papi den niotho toso asfalis oso me to cbr

  11. #11
    Kavalaris Το avatar του/της Akefalos
    Εγγραφή
    19/04/2005
    Μηνύματα
    162
    File to xo kai go to cbr.An to thes gia proti mixani parto.Einai to kalytero sta 125 kathos den einai papi sou dinei tin aisthisi tis mixanis esto kai mikris kai tha matheis na odigas sosta.Argotera pairneis kai mia megalyteri otan exeis perissoteri empeiria.Gkazia polla den exei alla kalytera giati eisai mikros akoma.Opos sou eipa mathe na odigas se afti kai se kana xrono pare megalyteri kai me kalyteres epidoseis otan tha eisai kai pio empeiros kai tha tin koumantareis pio efkola.Kai min akouo sygkriseis me papia.Exei alli aisthisi.
    And as he flies --- tears in his eyes ---
    his wind-whipped words echo the final take
    and he hits the trunk road doing around 120
    with no room left to brake.

  12. #12
    To CBR den exei KAMMIA sxesh apolutws me papi. Exw vare8ei na to akouw auto.File to odhgw to mikro 5 mhnes me 8000+ xlm kai polla apo auta ektos polhs. Apo e8nikes mexri se apisteuta oreina strofilikia. Borei na mhn exei THN taxuthta kai TA gkazia alla den einai kai kateva kai sprwkse epidoseis. Kai oson afora to sthsimo tou. Mono ta 2-xrona SS (ennoeitai) boroun na sugri8oun sthn kathgoria. Alla auta kumainontai sta 4500-5000 euro konta.H mhxanh 8a se ma8ei na striveis kai na frenareis stadiaka xwris na exeis thn taxuthta pou 8a se tromaksei. Mikro lepidaki. Kai sthn kinisi xwnetai. Kai lepto einai. Kai e8niki vgainei (me prosoxi stous pleurikous anemous giati einai elafru). Kai den exei apoluth 8esi odigisis alla sou epitrepei na ksaplwseis sto rezervouar kai na metakiniseis to swma sou panw sthn mhxanh aneta. Oson afora gia taksidakia an ta antexei to swma sou h mhxanh den prokeitai pote na parapone8ei. H taxuthta taksidiou kumainetai sunh8ws sta 100-120 sta8era kai autonomia gurw sta 230 xlm. Borei na mhn exei ontws thn epitaxunsh kai to neuro enws opoiodipote allou. Na mhn "peirazetai" eukola (Panakrivo) alla prosferei alles suginiseis. Prosopiki sumvouli an sou aresei agnohse tis epidoseis. Oso 8a sou aresei perissotero to mhxanaki toso 8a sou deixnei ta krummena atou tou. Kai einai perissotera apo ena grhgoro ksekinima kai ligo neuro parapanw
    In the stars we turn to find our dreams.

    http://www.bikepics.com/members/ghostwalker

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    gia mena einai to kalytero 4T 125 gi afto kai to pira alla se sxesi me megali mixani oi epidoseis tou einai kateba kai sprokse.ti na leme tora exei tis idies epidoseis me papi gi afto sygrinontai.

  14. #14
    paidia exo to aprilia rs125 1 xrono kai ime efxaristimenos poli.alla na enas filos moy exei to cbr kai me perni.stin ekinisi pame sxedon mazi alla telikes...to diko moy grafei 170+ kai to diko toy 150 kai me feygei....to pira apofasi epidi exo odigisi cbr kai trelathika!!! tha to agoraso sigoyra..afta apo mena...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703


    εγω δν εχω δει ουτε γι αστειο 150..αντε 130 ,αλλοι εχουν δει 140 αλλα οχι παραπανω..

    τωρα πως γινεται να τρελαθηκες με το cbr..(?) αφου εχεις rs..παραξενο συνηθως γινεται το αντιθετο!

    εγω θελω να παρω το rs τωρα..

    μηπως εχει καποιο προβλημα το δικο σου....ή του αλλου ειναι ψιλο πειραγμενο?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CBR 125R vs Yamaha YZR 125R1
    από MouzasSierra117 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2013, 15:07
  2. honda cbr 125cc (γνώμες)
    από KyleKatarn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2008, 11:04
  3. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF