Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Τρόπος γραφής και ανάγνωσης θεμάτων

  1. #1

    Τρόπος γραφής και ανάγνωσης θεμάτων

    Ήθελα αρχικά να γράψω τα παρακάτω μέσα σε συγκεκριμένο θέμα, αλλά για να μη νομίσει κάποιος ότι τον αφορούν προσωπικά, τα γράφω εδώ.

    Σε θέματα που αφορούν την οδήγηση προσπαθώ να είμαι όσο πιο απλός και κατανοητός μου επιτρέπουν οι όποιες γνώσεις μου στο συγκεκριμένο θέμα αλλά και στη χρήση του λόγου. Απλός μεν αλλά αυστηρός (στην έκφραση) δε. Μια παρανόηση της θεωρίας εύκολα μπορεί να οδηγήσει σε λάθος στην πράξη. Ειδικά από ενθουσιώδεις νέους αναβάτες. Και οι συνέπειες ενός λάθους στην οδήγηση μηχανής δεν είναι πάντα "αναίμακτες".

    Σίγουρα δεν τα καταφέρνω πάντα στο βαθμό που θα ήθελα. Έχω την εντύπωση όμως ότι κάποιες φορές εκφράζονται απορίες που ήδη έχουν απαντηθεί, που δεν είναι μεν κακό, αλλά δείχνει ότι δεν διαβάζουμε προσεκτικά. Ή ακόμα χειρότερα, κάποιοι διαβάζουμε και δεν σκεπτόμαστε τι θέλει να πει ο συγγραφέας παρά τι και πώς θα απαντήσουμε εμείς.
    Ειδικά το τελευταίο το έχω 'δει σε ποικίλα θέματα. Γιατί; Σκοπός δεν είναι να αποδείξουμε ποιος είναι πιο έξυπνος, καταρτισμένος, μάγκας κλπ. Σκοπός είναι ή θα έπρεπε τουλάχιστον να είναι, μέσα από την ανταλλαγή απόψεων να διευρύνουμε αυτά που γνωρίζουμε.

    Μη παρεξηγηθώ... Κανείς δεν έχει το αλάθητο. Έπειτα, για να μάθουμε κάτι καινούργιο πρέπει πρώτα να αμφισβητήσουμε το παλιό. Η γνώση έρχεται μέσα από τη διαφωνία και όχι τη συμφωνία. Διαφωνία με επιχειρήματα όμως. Και σεβασμό προς τον συνομιλητή μας.

    Think faster than you ride

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Ήθελα αρχικά ......
    καλως ηρθες στο φορουμ δημητρη.και γενικα στον κοσμο των φορουμ.να σου πω λοιπον εδω 2 πραγματα για να παρεις μια ιδεα.οτι σου πω εχει να κανει με την προσωπικη μου καθαρα ματια στον κοσμο των φορουμ η οποια ενδεχομενως να ειναι και λαθος αλλα εγω αυτο εχω αποκομισει.

    τα φορουμς ειναι απροσωπα (και οσο μεγαλυτερα τοσο πιο απροσωπα) και το θεμα αρκετων απο αυτους που μπαινουνε δεν ειναι αλλος παρα ανα αποδειξουνε οτι τελικα δεν την εχουνε 9 εκατοστα αλλα 11,2!
    αποτελεσμα ειναι να εχουνε ακριβως τη συμπεριφορα αυτη που λες!εσυ λοιπον που ξερεις ποιος εισαι και τι εχεις κανει και τι εχεις προσφερει και τι μπορεις ακομα να προσφερεις απλα γραψε αυτο που εχεις να γραψεις και ασε τους επαιοντες να βουρλιζονται.παραπανω ενασχοληση σου με ολους αυτους που αναφερεις μονο νευρα θα σου προκαλεσει και τπτ παραπανω.επελεγε σε ποιον απαντας και τους αλλους απλα μη τους δωσεις παραπανω σημασια.αν θελουν να παρουν κατι απο αυτα που ειπες εχει καλως.διαφορετικα ''αντε και καλη τυχη μαγκες''.μη χαλιεσαι με (τους/τις) μπουρδες
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    καλως ηρθες στο φορουμ δημητρη.
    Καλώς σας βρήκα

    Δε με χαλάει η διαφορετική άποψη Γιώργο. Αλίμονο αν συμφωνούσαμε όλοι στα πάντα. Και δεν θα ανακαλύπταμε καινούργια πράγματα και θα πεθαίναμε από ανία!

    Θεωρώ τύχη το γεγονός ότι μπορούμε να ανταλλάσσουμε απόψεις και ιδέες τόσο εύκολα από την άνεση του γραφείου μας ή σπιτιού μας. Από κοντά βέβαια το θεωρώ καλύτερα. Έτσι, εκπλήσσομαι κάθε φορά που αντιλαμβάνομαι ότι κάποιος συνομιλητής έχει μοναδικό στόχο να αποδείξει ότι την έχει 11,2cm όπως έγραψες. Και φυσικά όλοι ξέρουμε ότι πάντα υπάρχει κάποιος που την έχει μεγαλύτερη.
    Think faster than you ride

  4. #4
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Καλώς σας βρήκα

    Δε με χαλάει η διαφορετική άποψη Γιώργο....
    δεν μιλησα για τους εχοντες διαφορετικη αποψη δημητρη
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    δεν μιλησα για τους εχοντες διαφορετικη αποψη δημητρη
    To ξέρω. Υπεραπλουστεύω για αποφυγή παρεξηγήσεων.
    Think faster than you ride

  6. #6
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    καλως ηρθες στο φορουμ δημητρη.και γενικα στον κοσμο των φορουμ.να σου πω λοιπον εδω 2 πραγματα για να παρεις μια ιδεα.οτι σου πω εχει να κανει με την προσωπικη μου καθαρα ματια στον κοσμο των φορουμ η οποια ενδεχομενως να ειναι και λαθος αλλα εγω αυτο εχω αποκομισει.

    τα φορουμς ειναι απροσωπα (και οσο μεγαλυτερα τοσο πιο απροσωπα) και το θεμα αρκετων απο αυτους που μπαινουνε δεν ειναι αλλος παρα ανα αποδειξουνε οτι τελικα δεν την εχουνε 9 εκατοστα αλλα 11,2!
    αποτελεσμα ειναι να εχουνε ακριβως τη συμπεριφορα αυτη που λες!εσυ λοιπον που ξερεις ποιος εισαι και τι εχεις κανει και τι εχεις προσφερει και τι μπορεις ακομα να προσφερεις απλα γραψε αυτο που εχεις να γραψεις και ασε τους επαιοντες να βουρλιζονται.παραπανω ενασχοληση σου με ολους αυτους που αναφερεις μονο νευρα θα σου προκαλεσει και τπτ παραπανω.επελεγε σε ποιον απαντας και τους αλλους απλα μη τους δωσεις παραπανω σημασια.αν θελουν να παρουν κατι απο αυτα που ειπες εχει καλως.διαφορετικα ''αντε και καλη τυχη μαγκες''.μη χαλιεσαι με (τους/τις) μπουρδες
    Μετα απο καποιο διάστημα έφτασα κι εγω στο ίδιο συμπέρασμα με τον απο πάνω.

    Απλά την εχω μεγαλύτερη απ αυτόν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #7
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Τα 11 εκατοστά μονο να τα αποδείξεις δεν θελεις... να ειμαστε λιγο προσεκτικοι και μεις ε;
    Ban 'em all

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Τα 11 εκατοστά μονο να τα αποδείξεις δεν θελεις... να ειμαστε λιγο προσεκτικοι και μεις ε;
    Προφανώς ρε συ δεν εννοεί σε ...στύση! Αλίμονο!
    Think faster than you ride

  9. #9
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.629

  10. #10
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    To ξέρω. Υπεραπλουστεύω για αποφυγή παρεξηγήσεων.
    εγω απλα το ειπα για να εξηγηθω

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μετα απο καποιο διάστημα έφτασα κι εγω στο ίδιο συμπέρασμα με τον απο πάνω.

    Απλά την εχω μεγαλύτερη απ αυτόν.
    την ηλικια.λεγε τα ολα θα παρεξηγηθουμε

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Τα 11 εκατοστά μονο να τα αποδείξεις δεν θελεις... να ειμαστε λιγο προσεκτικοι και μεις ε;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Προφανώς ρε συ δεν εννοεί σε ...στύση! Αλίμονο!
    Τελευταία τροποποίηση από TROOPER; 23/11/2012 στις 11:01.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Προφανώς ρε συ δεν εννοεί σε ...στύση! Αλίμονο!
    ΟΧΙ ΡΕ ΠΣΤΜ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΕΝΟΙΩΣΑ BBC..........

Παρόμοια θέματα

  1. Vrooms και αξιολόγηση θεμάτων
    από Dimos35 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2013, 11:57
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2012, 16:57
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2012, 12:19
  4. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF