Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Κράνος M/T Revenge

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της aspirini
    Εγγραφή
    24/07/2012
    Μηνύματα
    94

    Κράνος M/T Revenge

    Γεια σας,
    θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει στην κατοχη του, η καποια εμπειρια στο συγκεκριμενο κρανος (mt revenge)..βρηκα να αγορασω σε πολυ καλη τιμη ενα καινουριο και
    βλεπωντας στο sharp οτι του εχουν δωθει 5 αστερακια, ειμαι πολυ κοντα στο να το αποκτησω...


    υ.γ...δεν ηξερα που να το ποσταρω και ετσι το εκανα εδω, εαν ειναι λαθος ας μετακινηθει.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    αγόρασα σημερα την ΕΚΔΟΣΗ REVENGE LIMITED EVO (WHITE/BLACK) και παρατήρησα οτι οι αεραγωγοι κ το σαγόνι μπροστα ειναι ΛΕΥΚΑ στο χρώμα αντι μαυρα...

    συγκεκριμενα http://www.extremeps.gr/image/cache/...ro-500x500.jpg

    και http://motoarea.gr/wp-content/upload...ck-1600-21.jpg

    εναντι αυτου που ειχα δει εξ 'αρχης ,μπροστινη οψη http://www.cascosymotos.com/uploads/...070474.JPG.png

    και πίσω αεραγωγός κεφαλιου μαυρος...


    Μ ειπαν απο το κατάστημα οτι πιθανότατα ειναι νέο μοντέλο...γνωρίζει κανεις τπτ?!

  3. #3

  4. #4
    Παντως πες εντυπωσεις απο την χρηση. Με ενδιαφερει, ομορφουλι ειναι και.καποιο μοντελο μου εκανε κιολας.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Συμφωνα με τον κατάλογο 2014,το μοντελο ειναι σαν αυτο που πήρα(Με λευκο σαγονι- καπακια αεραγωγων εμπρος πίσω)

    ομολογώ οτι μου αρεσε περισσότερο το αλλο για αυτο κ εβαλα στο μαγαζί να ψαξουν αν υπαρχει γιατι ειχαν εκεινο στο site....δεν ξερω αν εκανα καλα καθοτι πιο παλιο...

    εκ πρώτης οψεως ειναι ενα full value for money κρανάκι με ωραία σχηματα (αν και οταν το φοράω και κοιταζω στον καθρεφτη μου φαινεται τεραστιο!),

    τώρα για περαιτέρω..θα πρεπει να το χρησιμοποιήσω και να γράψω

  6. #6
    ο ορισμός του value for money...

    Σχετικές λεπτομέρειες...

    Έχει σχετικά μικρή γραμμή οπότε ενδεχομένως κάποιος που είναι οριακά στο medium να χρειαστεί large. Από αφρώδη υλικά δεν είναι βελούδινης αίσθησης, όμως είναι επαρκή σε αγκάλιασμα του κεφαλιού, και μετά από ένα έτος χρήσης δεν έχουν υποχωρήσει σχεδόν καθόλου. Διαθέτει υποσιάγωνο το οποίο κάνει δουλειά. Τα ανταλλακτικά του είναι οικονομικά, και διαθέτει μεγάλη ποικιλία σε ζελατίνες. Δυστυχώς pinlock δεν διαθέτει οπότε συμβιβάστηκα με μία αυτοκόλητη pinlock η οποία όμως έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Έχω πάρει και μία καθρέφτη, φυμέ για το καλοκαίρι η οποία έχει πολύ ωραία αίσθηση και οπτική και ΑΝ δεν είναι ΚΑΙ πολαριζέ, τότε απλά λόγω ενός κίτρινου τόνου που έχει μέσα στο γκρι της δίνει πολύ ωραία ευκρίνεια στην οπτική. Η ζελατίνα αφαιρείται αρκετά εύκολα και ξαναμπαίνει!
    Σαν κέλυφος ενδεχομένως είναι λίγο ογκώδες άλλα όχι υπερβολικά, τόσο που να φαίνεται έντονα, ή να ενοχλεί. Από βάρος, είναι το αναμενόμενο, στα 1400 περίπου αλλά αν φορεθεί σε κατάλληλη μοτοσυκλέτα (street) και δουλέψει όπως πρέπει, δεν κουρλαζει...
    Ένα ακόμα σημείο το οποίο σε μένα δεν έκατσε καλά είναι η θέση η οποία παρέχεται πίσω από τα πλαινά μαξιλαράκια για να βάλεις ακουστικά ασύρματης ενδοεπικοινωνίας, τα οποία στην περίπτωσή μου πέφτουν πίσω από τα αυτιά μου και χάνω μέρος της ακουστικής.
    Από θέμα ασφαλείας, στο sharp έχει 5 αστέρια και για εμένα αυτό επαρκεί. ΔΕΝ έχει D-ring αλλά απλό κλιπ για τον ιμάντα δεσίματος.

    Με όλα τα παραπάνω και σε συνδυασμό ότι το κράνος το αγόρασα 80 ευρώ, για εμένα ήταν το ιδανικό value for money κρανάκι...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Μιλησα σημερα το πρωί με την αντιπροσωπεία,και εν τέλη κράτησα αυτο π εχω αγοράσει...ειναι της τελευταίας παρτίδας για το 2014(Φρέσκο φρεσκο),κ οντως πλεον το βγάζει με λευκους αεραγωγους....

    κατα τα αλλα..ίσως ενα μειον ειναι οτι δεν εχει εσωτερικο visor ,(φιμε ζελατινακι) αλλα δεν ειδα καποιο αλλο σχεδιο που να μου αρεσει σε αυτα τα λεφτα,...φοράω γυαλια ηλίου συνηθως οποτε δεν με πειράζει τόσο....

    στο μέλλον οσο ανοιγει ο καιρος θα αγοράσω και μια ζελατίνα φιμε....

    stam2 τα αξεσουαρ για τη ζελατίνα απο που τα αγορασες?(αυτοκολλητη πινλοκ) εχεις καποια φωτό για το πώς δειχνει το κράνος?

  8. #8
    ζελατίνα αγόρασα από κάποιο μαγαζί με σχετικά είδη, εξοπλισμός ένδυση, δεν θυμάμαι ποιό....
    φωτό το βράδυ...!

  9. #9
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εγω οσα ΜΤ δοκιμασα ηταν επιεικως απαραδεκτα μεγαλα. ακομα και το χς. στο σοει το small μου ειναι αρκετα σφιχτο αλλα ανεκτα καλο. σε AGV ειχα small σε Μτ επρεπε να δοκιμασω απο τα παιδικα. αν παρεις φροντισε να το φορεσεις πρωτα.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    To εχω και γω εδω κ 1,5 χρονο. Για τα λεφτα του ειναι αψογο, ομορφο κρανακι, καλο εσωτερικο, ανταλλακτικα στο εμποριο...
    Για καθημερινη χρηση ειναι οτι πρεπει!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Σκεφτομουνα και εγω για ενα της MT(εχω ενα jetακι της ιδιας εταιριας για το καλοκαιρι..) δεν θυμαμαι ποιο ακριβως αλλα τελικα πηρα ενα LS2 για καθε μερα εξαιρετικο..

  12. #12
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Θα συμφωνήσω με τον camen,για καθημερινή είναι ότι πρέπει,μιας και μου είχαν δώσει "δώρο" αυτό όταν πήρα τη μηχανή είπα να το τιμήσω,πολύ καλό στην εφαρμογή.Αν και στην αρχή δεν το πολυ εμπιστευόμουν και φορούσα συνέχεια το ατζουβού..

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    ανταλλακτικά απο που προμηθεύεστε,και μιλάω για ανταλλακτικά εκτός της ζελατινας(πχ καινουρια καπακια αεραγωγών κ.ο.κ)

  14. #14
    Είχα δοκιμάσει στο μοτομάρκετ ένα με ενσωματωμένο γυαλί ηλίου. Δεν μου ταίριαξε, άφηνε κενά στο πλάι του κρανίου.
    Ενα άλλο όμως (που μπορεί και να είναι το revenge) είχε την ίδια εφαρμογή με το XR1100 μου, με λίγο λιγότερο χώρο στο στόμα όμως.

    Γενικά δεν είχε άσχημη αίσθηση ή φτηνιάρικη, πλην των αεραγωγών εμπρός που έμοιαζαν ξεκολλημένοι και λίγο ψεύτικοι. Για τα λεφτά και με σύμμαχο τα 5 αστέρια (που δεν είναι το απόλυτο κριτήριο αλλά επιβεβαιώνει ότι δεν είναι "ψεύτικο" το κράνος) φαίνεται ταμάμ.

    Και /spam on για ακόμα μιά φορά αποδεικνύεται ότι η δικαιολογία "τα κράνη είναι ακριβά" κάπου πάσχει /spam off.


    ανταλλακτικά μοτομάρκετ φαντάζομαι και ψάχνοντας κάτι άσχετο είχα δει και στον σαββίδη.

  15. #15
    Motorradfahrer Το avatar του/της Mits-fz6
    Εγγραφή
    03/05/2012
    Μηνύματα
    201
    Το Revenge Evo Limited το αγόρασα πρόσφατα, όχι τόσο για το σούπερ ποσό αγοράς του, όσο για το οτι μου κάθετε γάντι στο κεφάλι μου. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής είναι ανάμικτες. Από την μια πλευρά είναι πολύ καλα σχεδιασμένο - αεροδυναμικα (με 200χλμ/ω είναι πολύ σταθερό), έχει ωραίο ντιζαιν, καλύτερη πλευρική ορατότητα από τα περασμένου μου κράνη και καλή κάλυψη στο σαγόνι. Στον αντίποδα όμως είναι τραγικό από θέμα ήχου. Δεν είναι οτι μπάζει από κάπου και μπαίνει αέρας προς τα μέσα αλλά από κάποιο σημείο (όχι από τους αεραγωγούς καθώς δοκίμασα να τους καλύψω με ταινία) σφυρίζει έντονα κάνοντας το ιδιαιτέρα ενοχλητικό.
    Αλλά για τα λεφτά του και για τα αστέρια που του έχουν αποδώσει όντως είναι ορισμός του Value for Money.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος XXS
    από sloumos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2013, 06:34
  2. κρανος
    από DORTIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2006, 21:42
  3. κρανος
    από tools στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 07:51
  4. Υποχρεωτικο το Κρανος ???
    από crs-k στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 09:54
  5. 5 Χ 5 Revenge των κοντών
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF