Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Aprilia Caponord 1000

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2012
    Μηνύματα
    3

    Aprilia Caponord 1000

    Νεος στο forum δεν ξερω αν γραφω σωστα εδω...
    Κατοχος μιας βεσπας ΡΧ200 ... θελω ομως να ξεφυγω απο τη βεσπα πολλα χιλιομετρα σε πολη αλλα και σε ταξιδια!!!
    Θελω να μαθω γνωμες για το Αprilia Caponord...Eχω ακουσει πως εχουν προβληματα με ηλεκτρικα και συνδεσμους των carbyrater...εχει καποιος μηχανη ειναι αληθεια αυτα δεν εχω γνσεις πρωτη φορα θα κοιταξω για τετοια μηχανη....
    Επισης να τονισω πως θα χρησιμοποιω πολη και ταξιδια πολυ τακτικα...
    Θα ηθελα να μου πειτε αν κοιταω για σωστο τυπο μηχανης

    Ευχαριστω εκ των προτερον!!!

  2. #2
    Μπες εδώ http://www.apriliabikers.gr/portal/i...hp?board=128.0

    και διάβασε ότι θες .

    Από τα προβλήματα που βγάζει , μέχρι βελτιώσεις που μπορούν να γίνουν αλλά και αντίστοιχα θέματα που έχουν ανοίξει σαν το δικό σου .

    Επίσης με caponord θα τα λερώσεις τα χεράκια σου κάποτε ( σίγουρα ) , γιατί όχι v strom απευθείας ?


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Μπες εδώ http://www.apriliabikers.gr/portal/i...hp?board=128.0
    ...................... γιατί όχι v strom απευθείας ?


    ελα μου ντε......και θα ειναι και πιο καινουργιο σιγουρα....!!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  4. #4
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    για caponord ρωτησε το παιδι και οχι για stroma.νομιζω το παραπανω link θα σε κατατοπισει φιλε.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  5. #5
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Φιλε μου , αυτο που λες οτι δεν εχεις και πολλες γνώσεις, φαινεται απο αυτο που λες για τους συνδέσμους στα καρμπυρατερ. Το Κάπονορντ δεν έχει καρμπυρατερ.
    Τονιζω το παραπάνω σημειο επειδη σαν πρώην κάτοχος κάπονορντ θεωρώ οτι θα πρέπει να έχεις βασικές γνώσεις για τις μοτοσυκλέτες σε μηχανολογικοηλεκτρικά θέματα επειδη με το κάπονορντ θα σου χρειαστούν. Δεν ειναι μηχανάκι τύπου "βαζω μονο βενζινη και φευγω".
    Επίσης λες οτι το θέλεις και για πόλη. Ξέχνα το! Είναι τεράστιος συμβιβασμός στην πόλη μηχανη με τον όγκο του κάπονορντ. Πέρα όμως απο τον όγκο, που ολα τα μεγάλο ον οφ τέτοιον όγκο έχουν, έχεις και το θέμα του συμπλέκτη. Βαρύς αντρικός, χτίζει πύχη.

    Στο ταξίδι πάντως σε σχεση με ότι έχω οδηγήσει στα 1000 κυβικά ον οφ, παίζει μέσα στις 3 πρώτες θέσεις (για να μην πω πρωτη). Άνετο, γρήγορο, με Ιταλικό πάτημα στον δρόμο, θα σε αποζημιώνει κάθε φορα που το οδηγάς. Μόνο όμως αν μπορείς να ξεπεράσεις την δυσκινητικότητα του στην πόλη και την ανάγκη για τακτικά και ευλαβικά σέρβις. Και πρεπει να το έχεις και λίγο το μηχανολογικο με το Κάπονορντ. Αυτο βεβαια μαθαίνεται αν εχεις όρεξη για διάβασμα. Στο apriliabikers έχουν γραφτεί τα πάντα, για τα πάντα.

    Και λέγοντας όλα τα παραπάνω, σου προτείνω να αγοράσεις V-strom.

    Υ.Γ Απο Καλαμάτα εισαι;

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF