Σελίδα 25 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 152021222324252627 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 361 έως 375 από 404

Θέμα: HONDA TRAIL 90 ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

  1. #361
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από supraman Προβολή μηνύματος
    πω ρε γιωργαρα πως εγινε ετσι ολο αυτο απο εκεινο τον περιεργο ζωμο με την βενζινα εγινε ετσι ?
    Κι’ όμως και εγώ νόμιζα ότι είναι φήμες ότι κολάι ο κινητήρας με ζάχαρη μέσα στην βενζίνα αλλά απ’ ότι φαίνεται δεν είναι.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  2. #362
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.bmw Προβολή μηνύματος
    Κι’ όμως και εγώ νόμιζα ότι είναι φήμες ότι κολάι ο κινητήρας με ζάχαρη μέσα στην βενζίνα αλλά απ’ ότι φαίνεται δεν είναι.
    πω αστα να πανε
    τωρα καινουργιο πιστονακι θα βαλεις?

  3. #363
    Νέο μέλος Το avatar του/της mhakio
    Εγγραφή
    27/06/2007
    Μηνύματα
    30
    Κρίμα είναι ρε γμτ...και στους πετρελαιοκινητήρες κάνει την ίδια ζημιά, έχω δει σε συνεργείο φίλου ανοιγμένο τρακτέρ με common rail να έχει κρούστα σαν καραμέλα.
    Κάνω ένα τσιγάρο και φεύγω....

  4. #364
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.bmw Προβολή μηνύματος
    Κι’ όμως και εγώ νόμιζα ότι είναι φήμες ότι κολάι ο κινητήρας με ζάχαρη μέσα στην βενζίνα αλλά απ’ ότι φαίνεται δεν είναι.
    Πριν μοντάρεις να ανοίξεις και να καθαρίσεις αντλία λαδιού και διόδους προς την κεφαλή ... εκεί πετρώνει η ζάχαρη


    Αν είδα καλά΄μάλλον το άρπαξε λίγο και το χιτώνιο ... στην τελευταία φωτό στην πάνω αριστερή πλευρά φαίνεται να έχει τσιμπήσει ... μπορεί και να με ξεγελάει η φωτό αλλά τσέκαρέ το μην μοντάρεις τσάμπα ....


  5. #365
    Ναι έχω φέρει καινούριο από Αμερική όταν μάζευα ανταλλακτικά για να το ανακατασκευάσω. Βεβαία μόνο εκεί έχει ακόμα ανταλλακτικά για αυτό το μοντέλο.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  6. #366
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.bmw Προβολή μηνύματος
    Ναι έχω φέρει καινούριο από Αμερική όταν μάζευα ανταλλακτικά για να το ανακατασκευάσω. Βεβαία μόνο εκεί έχει ακόμα ανταλλακτικά για αυτό το μοντέλο.
    αυτη η αμερικη θα μας φαει
    ωραιος ρε γιωργαρα και γω αυριο ανοιγω μιας και βρηκα εκεινο το κλειδι να αλλαξω τα αστερακια της καμπανας να βαλω τα honda α δειτε πως ειναι αυτα που φοραει τωρα
    συνεχισε ρε γιωργαρα πιες και λιγο απτον ζωμο να ζεσταθεις και συνεχισε

  7. #367
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484
    τι γκαντεμια ρε γιώργο....

  8. #368
    Ευτυχώς όταν έφτιαχνα το μοτέρ με έπιασε η τσιγκουνιά μου και δεν έβαλα το καινούριο πιστόνι για να μην στρώνω αλλά τώρα δεν το γλυτώνω.
    Ρε πσμ τώρα θα πηγαίνω αργά σαν μερικούς – μερικούς ονόματα δεν λέμε όποιος κατάλαβε – κατάλαβε χαχαχαχαχαχαχαχαχα :rotflmao:
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  9. #369
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    Πριν μοντάρεις να ανοίξεις και να καθαρίσεις αντλία λαδιού και διόδους προς την κεφαλή ... εκεί πετρώνει η ζάχαρη


    Αν είδα καλά΄μάλλον το άρπαξε λίγο και το χιτώνιο ... στην τελευταία φωτό στην πάνω αριστερή πλευρά φαίνεται να έχει τσιμπήσει ... μπορεί και να με ξεγελάει η φωτό αλλά τσέκαρέ το μην μοντάρεις τσάμπα ....

    πολύ σωστή επισήμανση!

  10. #370
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    Πριν μοντάρεις να ανοίξεις και να καθαρίσεις αντλία λαδιού και διόδους προς την κεφαλή ... εκεί πετρώνει η ζάχαρη


    Αν είδα καλά΄μάλλον το άρπαξε λίγο και το χιτώνιο ... στην τελευταία φωτό στην πάνω αριστερή πλευρά φαίνεται να έχει τσιμπήσει ... μπορεί και να με ξεγελάει η φωτό αλλά τσέκαρέ το μην μοντάρεις τσάμπα ....

    Πολύ σωστά είδα το ΓΑΛΑΚΤΟΜΠΟΥΡΕΚΟ στην κεφαλή.
    Το μοτέρ έγινε στην κυριολεξία βίδες και μπήκε σε τενεκέ με διαλυτικό νίτρου. Ακόμα τώρα εκεί είναι.
    Η κεφαλή έτοιμη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_2292.jpg 
Προβολές:	362 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	312780
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  11. #371
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Άντε Γιώργη, καλή ξανα-ματα-υπομονή. Όσο για τους αργούς οδηγούς, όσο αίμα και ιδρώτα έχυσαν, για να κάνουν χρόνους στην πίστα, άλλη τόση υπομονή και επιμονή πρέπει να μάθουν να κάνουν τώρα στους δρόμους και τα μαστορέματα και όπως ξέρεις κι εσύ είναι άσχημα τσακωμένοι με την υπομονή μερικοί-μερικοί, ονόματα-δε-λέμε-οικογένειες-δε-θίγουμε!

  12. #372
    Μέλος Το avatar του/της papg
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    Πριν μοντάρεις να ανοίξεις και να καθαρίσεις αντλία λαδιού και διόδους προς την κεφαλή ... εκεί πετρώνει η ζάχαρη


    Αν είδα καλά΄μάλλον το άρπαξε λίγο και το χιτώνιο ... στην τελευταία φωτό στην πάνω αριστερή πλευρά φαίνεται να έχει τσιμπήσει ... μπορεί και να με ξεγελάει η φωτό αλλά τσέκαρέ το μην μοντάρεις τσάμπα ....

    Λύστε μου την απορία, η ζάχαρη ήταν στο καύσιμο πώς βρέθηκε στα λάδια του μοτέρ.

  13. #373
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από papg Προβολή μηνύματος
    Λύστε μου την απορία, η ζάχαρη ήταν στο καύσιμο πώς βρέθηκε στα λάδια του μοτέρ.
    ποιος είπε για τα λάδια στο μοτέρ ;;

    η ζάχαρη ανακατεύεται με τη βενζίνη περνάει στο θάλαμο καύσης και στεγνώνει το χιτώνιο .. μόλις ανεβάσει θερμοκρασία κολλήματος έχει περάσει και στα λάδια λίγη και στις έδρες των βαλβίδων και μεταφέρεται ... μόλις κρυώσει το μηχανάκι ξαναπετρώνει (όχι στην κρυσταλλική μορφή πια) και κλείνει ότι μικρό αυλάκι υπάρχει (αναλόγως την ποσότητα)


    (τις παλιές εποχές άμα ο καριόλης που στην έριχνε τη ζάχαρη ήθελε απλά να σου χαλάσει το μηχάνάκι την έριχνε στο λάδι από την τάπα λαδιού και το μηχανάκι κόλλαγε σχεδόν γλυκά και γινόταν μασίφ όλα δεν το έπαιρνες χαμπάρι μέχρι να είναι πολύ αργά

    άμα ήθελε να σε σκοτώσει την έριχνε στη βενζίνη (άμα άνοιγε η τάπα) για να κολλήσει μπάμ το μηχανάκι και να σε στείλει )*



    *Νο 1325 άχρηστη πληροφορία της ημέρας

  14. #374
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    ποιος είπε για τα λάδια στο μοτέρ ;;

    η ζάχαρη ανακατεύεται με τη βενζίνη περνάει στο θάλαμο καύσης και στεγνώνει το χιτώνιο .. μόλις ανεβάσει θερμοκρασία κολλήματος έχει περάσει και στα λάδια λίγη και στις έδρες των βαλβίδων και μεταφέρεται ... μόλις κρυώσει το μηχανάκι ξαναπετρώνει (όχι στην κρυσταλλική μορφή πια) και κλείνει ότι μικρό αυλάκι υπάρχει (αναλόγως την ποσότητα)


    (τις παλιές εποχές άμα ο καριόλης που στην έριχνε τη ζάχαρη ήθελε απλά να σου χαλάσει το μηχάνάκι την έριχνε στο λάδι από την τάπα λαδιού και το μηχανάκι κόλλαγε σχεδόν γλυκά και γινόταν μασίφ όλα δεν το έπαιρνες χαμπάρι μέχρι να είναι πολύ αργά

    άμα ήθελε να σε σκοτώσει την έριχνε στη βενζίνη (άμα άνοιγε η τάπα) για να κολλήσει μπάμ το μηχανάκι και να σε στείλει )*



    *Νο 1325 άχρηστη πληροφορία της ημέρας
    εμ δεν τα ξερα αυτα και ηθελα να φαω ενα μπουστη που πρεζαρε παιδακια

  15. #375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    εμ δεν τα ξερα αυτα και ηθελα να φαω ενα μπουστη που πρεζαρε παιδακια
    τι λες ρε μάστορα ;;

    Σε αυτά τα υποκείμενα δεν χαραμίζω ούτε τη ζάχαρη Σπύρο ...

    Αφού έχεις φαντασία και φαίνεται σε αυτά που φτιάχνεις ... βάλε το νιονιο να δουλέψει ...

    αφού έχουμε τροχούς , καμινέτα , εξολκείς , πλάσμα κοπής ,

    και άμα είναι για τέτοιο σκοπό θα βρούμε ρε αδερφέ καμιά στρατζόπρεσσα , καμιά καραβολιέρα κάτι θα κάνουμε να ξεβρωμίσει ο τόπος ...



Παρόμοια θέματα

  1. Καθαρισμα κεφαλης Honda GLX 90
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2019, 01:52
  2. Honda GLX 90
    από Gnick στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2014, 20:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF