Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Γερμανία-Ελλάδα με DHL

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gianhs8
    Εγγραφή
    04/06/2010
    Μηνύματα
    216
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakisam Προβολή μηνύματος
    αναλογως το δεμα και το κωλοβαρεμα τους θα σου βγαλει status καποια στιγμη
    πηρα τηλεφωνο τελωνειο και μου ειπαν οτι εκτελωνιζουν σημερα αντικειμενα με ημερομηνια εισοδου 20/11 δλδ ευτυχισμενο το 2013
    πωλειται φρεσκος βασιλικος πολτος και μελι ευκαλυπτου παραγωγης μου χωρις καμια επεξεργασια

  2. #32
    what goes around.....
    Εγγραφή
    21/03/2009
    Μηνύματα
    69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gianhs8 Προβολή μηνύματος
    πηρα τηλεφωνο τελωνειο και μου ειπαν οτι εκτελωνιζουν σημερα αντικειμενα με ημερομηνια εισοδου 20/11 δλδ ευτυχισμενο το 2013
    τωρα που το θυμηθηκα ειχα παθει το ιδιο ιδια περιοδο περυσι.ειχα παραγγελει ρουχα μοτοκρος κ καινουριες μποτες και κρανος καινουργιο 27/11 και τα παρελαβα 17/1...χωρις το κρανος μεσα!!!!!!!!!τελικα δεν βρηκα ακρη και πανε 120 ευ.αλλα αφου στο σηκωσαν παλι καλα.εγω βαραγα σαρανταλεπτα τηλεφωνα σε ολα τα νουμερα και τπτ.αφου μου ρχονταν να παρω την μηχανη να κατεβω αθηνα.αστα!

    τεσπα θα ρθει απλα δεν ξερω τι πηρες αλλα το τι θα πληρωσεις δεν ξερω.εγω για τα παραπανω ειχα πληρωσει 117 ευ.(και χωρις κρανος)απο τοτε ειπα οτι τελος αμερικη.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2018
    Μηνύματα
    1
    Γεια σας,
    Σκέφτομαι να παραγγειλω από το ebay ενα ποδήλατο. Ο πωλητής βρίσκεται στη Γερμανία και το στέλνει με dhl. Γνωρίζετε εάν υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ κάτι επιπλέον όταν φτάσει Ελλάδα; δασμούς, τελωνείο ή το οτιδήποτε; (ρωτάω γτ τελευταία έχω πληρώσει ένα σωρό κερατιάτικα στο τελωνείο, αλλά με δέματα από Αμερική)

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maria Προβολή μηνύματος
    Γεια σας,
    Σκέφτομαι να παραγγειλω από το ebay ενα ποδήλατο. Ο πωλητής βρίσκεται στη Γερμανία και το στέλνει με dhl. Γνωρίζετε εάν υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ κάτι επιπλέον όταν φτάσει Ελλάδα; δασμούς, τελωνείο ή το οτιδήποτε; (ρωτάω γτ τελευταία έχω πληρώσει ένα σωρό κερατιάτικα στο τελωνείο, αλλά με δέματα από Αμερική)
    Απο Ευρωπη δεν θα εχεις θεμα.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maria Προβολή μηνύματος
    Γεια σας,
    Σκέφτομαι να παραγγειλω από το ebay ενα ποδήλατο. Ο πωλητής βρίσκεται στη Γερμανία και το στέλνει με dhl. Γνωρίζετε εάν υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ κάτι επιπλέον όταν φτάσει Ελλάδα; δασμούς, τελωνείο ή το οτιδήποτε; (ρωτάω γτ τελευταία έχω πληρώσει ένα σωρό κερατιάτικα στο τελωνείο, αλλά με δέματα από Αμερική)


    οχι δεν θα εχεις θεματα με τελωνειο και εξτρα χρεωσεις εφ'οσον και οι 2 χωρες ειμαστε στην Ε.Ε. ...

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Κατά κανόνα στα πρώτα μηνύματα συνηθίζεται ένα φιλικό καλωσόρισμα-πείραγμα (φρέσκο παράδειγμα ο "ακάλεστος" όνομα και πράγμα ο μπαγάσας) ,οπότε αφού έχουμε ισότητα πρέπει να μην διαχωρίζονται τα φύλα, συμφωνείς ?
    Τι ρώτησες είπαμε " τι θα πληρώσω " ,εξαρτάται .Πόσο χρονών είσαι ?




































































    Τίποτα κοπελιά μην φοβάσαι, 22 ευρώ πλήρωσα πριν ένα μήνα για μεταφορικά από Ανόβερο για μεγάλο πακέτο 15 περίπου κιλά παράδοση στην πόρτα σου.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Οι τρελοί γαλάτες του moto journal στην ελλάδα με tenere!
    από Joyrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2012, 19:08
  2. Aποκλειστικό!Ο Rossi στην Ελλάδα με scooter!
    από TOLISTOLAROS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2008, 22:14
  3. Από την Ελλάδα με αγάπη !
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 08:20
  4. Γερμανία Vs Ελλάδα
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2006, 08:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF