Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Σταμάτημα και ξεκίνημα σε ανηφόρα.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει μονο ενας τροπος ( κατα την γνωμη μου....) Το πισω φρενο...!!




    Με.. το μπροστινο μονο.... το μονο που θα καταφερεις ( ειδικα εαν γλυστραει ο δρομος )να σου τσουλησει φρεναριστο το μηχανακι προς τα πισω...!!!

    Το μηχανακι δεν μπορει να ξεκινησει σχεδον ποτε χωρις πατιναρισμα σε ανηφορα ...

    Ειτε γιατι γλυστραει...

    Ειτε γιατι απο αγαρμποσυνη να σου κανει στατικη σουζιτσα με τα οποια αποτελεσματα....

    Αρα αυτο σημαινει οτι πρπει να εχεις "καθαρο" χερι στο γκαζι χωρις ανουσιος συνδυασμους τυπου ανοιγω γκαζι πατωντας μπροστινο ( ας ειχα 3 cm μεγαλυτερο δαχτυλο....!!! )


    Μετα απο κει και περα οποιος θελει να αλλαζει δισκους καΘΕ 15 ημερες, και να βραζει το μηχανακι τους δυο με τρεις φορες την ημερα ,δεν εχει παρα να χρησιμοποιει μονο τον τριτο τροπο...!!

    ( προσωπικη γνωμη παντα......!! )




    +999

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει μονο ενας τροπος ( κατα την γνωμη μου....) Το πισω φρενο...!!
    Αν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις;

    Στην περίπτωση της ανηφόρας που έχει κλίση προς τα δεξιά, οπότε πρέπει να έχεις το δεξί πόδι κάτω... Τι κάνεις;
    Think faster than you ride

  3. #18
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Αν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις;
    Τι σοι ανηφορα ειναι αυτη......??

    Αυτο ειναι πλαγια απο βουνο οχι ανηφορα..???


    ( Βαλε μια 1η ταχυτητα και σβηστο και πατα οποιο ποδι κανεις κεφι..... Μετα πατας μιζα συγχρονος με συμπλεκτη και καλο δρομο...!!! )

    Εαν εχεις μανιβελα ας προσεχες....!!!

  4. #19
    Θέλω να καταλήξω ότι υπάρχει ο τρόπος που μας βολεύει αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι που προτιμούνται από άλλους αναβάτες.
    Καλό είναι να έχουμε παραπάνω από μία επιλογή ώστε να διαλέγουμε αυτή που μας εξυπηρετεί καλύτερα.
    Think faster than you ride

  5. #20
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Τι σοι ανηφορα ειναι αυτη......??

    Αυτο ειναι πλαγια απο βουνο οχι ανηφορα..???
    Δε θα το'λεγα. Ουκ ολίγες τέτοιες ανηφόρες υπάρχουν στην άνω Ηλιούπολη εκεί κοντά στην αγ.Μαρίνα συγκεκριμένα (το λέω γιατί έμενε κολλητός εκεί κι έχω περάσει πάμπολλες φορές), αλλά και σε άλλες περιοχές έχω συναντήσει. Για να πάω στο σπίτι του προαναφερθέντος κολλητού δεν ήταν μία αλλά δύο οι ιδιάζουσες ανηφόρες που, και μεγάλη κλίση είχαν, αλλά και "εγερναν" και συναντούσαν τον κάθετο δρόμο με τέτοιο τρόπο που αν δεν ακουμπούσες το δεξί πόδι κάτω προκειμένου να σταματήσεις για να ελέγξεις αν έρχεται κάποιος κλπ, είχες πέσει σαν το σκατό πριν το καταλάβεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    ( Βαλε μια 1η ταχυτητα και σβηστο και πατα οποιο ποδι κανεις κεφι..... Μετα πατας μιζα συγχρονος με συμπλεκτη και καλο δρομο...!!! )
    Αν έχεις πρώτη και πατήσεις συμπλέκτη=0. Ειτε τον πατάς μαζί με μίζα είτε σβηστό. Η πρώτη στο κρατάει μεν, αλλά πατώντας συμπλέκτη την ακυρώνεις. Κι αν εννοείς "βάλε πρώτη και σβήσε, κι όταν είναι να βάλεις μπροστά πάτα μίζα μαζί με συμπλέκτη και ταυτόχρονα δώσε και γκάζι, ωστε στον ελάχιστο χρόνο που διαθέτεις πριν προλάβει να κινηθεί προς τα πίσω το μηχανάκι, ξεκίνα να αφήνεις συμπλεκτη για να φύγεις" εμένα μου ακούγεται πολύ πιο πολύπλοκο απ'όσα περίεγραψε ο blade και κυρίως πολύ πιο "μη αναστρέψιμο", ειδικά για έναν αρχάριο. Στην πολύ πιθανή περίπτωση που του σβήσει ενώ τα κάνει όλα αυτά χάσει την ισορροπία του, γιατί πατώντας συμπλέκτη για να βάλει μπρος το μηχανάκι ξεκίνησε να τσουλάει προς τα πίσω πιο γρήγορα απ'ότι περίμενε, παρ'τον κάτω.

    Προσωπικά αυτό που εφαρμόζω κατά κύριο λόγο είναι σαφώς το πίσω φρένο. Και προτιμώ να σταματάω πάντα κάθετα στην ανηφόρα ώστε να μη μου "επιβάλλει" αυτή ποιο πόδι θα ακουμπήσω. Παρ'όλα αυτά, αν έχω την ανάγκη να πατήσω και τα δύο πόδια κάτω, προτιμώ το μπροστά φρένο σε συνδυασμό με γκάζι και συμπλέκτη (το πατινάρισμα που λέει ο blade) παρά να σβήνω και να βάζω μπρος.
    Πάντως αυτό το οποίο προτιμώ περισσότερο από όλα αυτά προκειμένου να αποφύγω δυσάρεστες εκπλήξεις είναι άλλο, απλά δεν εφαρμόζεται παντού. Προτιμώ να έχω έναν από τους δύο τροχούς μου (τον μπροστινο κατά 99%) "εκτός" της ανηφόρας πριν σταματήσω. Θα ανέβω λίγο περισσότερο ώστε ο μπροστινός μου τροχός να έχει ξεμπερδέψει με το ανέβασμα της ανηφόρας, να καβαλήσει ίσιωμα, όπου και πλέον μπορώ να πατήσω άφοβα μπροστινό φρένο και end of story. Απλά όπως είπα δε γίνεται παντού αυτό (μπορεί το φανάρι να μην επιτρέπει να ανεβείς τόσο ψηλά, μπορεί το ίσιο έδαφος να έρχεται αρκετά αργότερα από το σημείο που μπορείς να σταματήσεις και πάει λέγοντας).

  6. #21
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Θέλω να καταλήξω ότι υπάρχει ο τρόπος που μας βολεύει αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι που προτιμούνται από άλλους αναβάτες.
    Καλό είναι να έχουμε παραπάνω από μία επιλογή ώστε να διαλέγουμε αυτή που μας εξυπηρετεί καλύτερα.


    Σορρυ αλλα θεωρω τις αλλες δυο επιλογες εντελως λαθος.... ( ειδικα η τριτη ειναι η χαρα του καθε μηχανικου !!! )

    Οπως εγραψα παραπανω...... ( προσωπικη γνωμη παντα......!! )


  7. #22
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Δε θα το'λεγα. Ουκ ολίγες τέτοιες ανηφόρες υπάρχουν στην άνω Ηλιούπολη εκεί κοντά στην αγ.Μαρίνα συγκεκριμένα (το λέω γιατί έμενε κολλητός εκεί κι έχω περάσει πάμπολλες φορές), αλλά και σε άλλες περιοχές έχω συναντήσει. Για να πάω στο σπίτι του προαναφερθέντος κολλητού δεν ήταν μία αλλά δύο οι ιδιάζουσες ανηφόρες που, και μεγάλη κλίση είχαν, αλλά και "εγερναν" και συναντούσαν τον κάθετο δρόμο με τέτοιο τρόπο που αν δεν ακουμπούσες το δεξί πόδι κάτω προκειμένου να σταματήσεις για να ελέγξεις αν έρχεται κάποιος κλπ, είχες πέσει σαν το σκατό πριν το καταλάβεις.



    Αν έχεις πρώτη και πατήσεις συμπλέκτη=0. Ειτε τον πατάς μαζί με μίζα είτε σβηστό. Η πρώτη στο κρατάει μεν, αλλά πατώντας συμπλέκτη την ακυρώνεις. Κι αν εννοείς "βάλε πρώτη και σβήσε, κι όταν είναι να βάλεις μπροστά πάτα μίζα μαζί με συμπλέκτη και ταυτόχρονα δώσε και γκάζι, ωστε στον ελάχιστο χρόνο που διαθέτεις πριν προλάβει να κινηθεί προς τα πίσω το μηχανάκι, ξεκίνα να αφήνεις συμπλεκτη για να φύγεις" εμένα μου ακούγεται πολύ πιο πολύπλοκο απ'όσα περίεγραψε ο blade και κυρίως πολύ πιο "μη αναστρέψιμο", ειδικά για έναν αρχάριο. Στην πολύ πιθανή περίπτωση που του σβήσει ενώ τα κάνει όλα αυτά χάσει την ισορροπία του, γιατί πατώντας συμπλέκτη για να βάλει μπρος το μηχανάκι ξεκίνησε να τσουλάει προς τα πίσω πιο γρήγορα απ'ότι περίμενε, παρ'τον κάτω.

    Προσωπικά αυτό που εφαρμόζω κατά κύριο λόγο είναι σαφώς το πίσω φρένο. Και προτιμώ να σταματάω πάντα κάθετα στην ανηφόρα ώστε να μη μου "επιβάλλει" αυτή ποιο πόδι θα ακουμπήσω. Παρ'όλα αυτά, αν έχω την ανάγκη να πατήσω και τα δύο πόδια κάτω, προτιμώ το μπροστά φρένο σε συνδυασμό με γκάζι και συμπλέκτη (το πατινάρισμα που λέει ο blade) παρά να σβήνω και να βάζω μπρος.
    Πάντως αυτό το οποίο προτιμώ περισσότερο από όλα αυτά προκειμένου να αποφύγω δυσάρεστες εκπλήξεις είναι άλλο, απλά δεν εφαρμόζεται παντού. Προτιμώ να έχω έναν από τους δύο τροχούς μου (τον μπροστινο κατά 99%) "εκτός" της ανηφόρας πριν σταματήσω. Θα ανέβω λίγο περισσότερο ώστε ο μπροστινός μου τροχός να έχει ξεμπερδέψει με το ανέβασμα της ανηφόρας, να καβαλήσει ίσιωμα, όπου και πλέον μπορώ να πατήσω άφοβα μπροστινό φρένο και end of story. Απλά όπως είπα δε γίνεται παντού αυτό (μπορεί το φανάρι να μην επιτρέπει να ανεβείς τόσο ψηλά, μπορεί το ίσιο έδαφος να έρχεται αρκετά αργότερα από το σημείο που μπορείς να σταματήσεις και πάει λέγοντας).


    Δεν ειναι καθολου περιπλοκο.....

    Δεν εχει καμμια διαφορα με το οταν αποσυμπλεκεις κανονικα με το γκαζι σου για ξεκινησεις...

    Κανεις ακριβως την ιδια κινηση με την μονη διαφορα οτι ο αντιχειρας συγχρονος παταει το start...!!!

    Παρολα αυτα ... Αυτην την περιπτωση την αναφερα στο περιεργο ειδος ανηφορας που ανεφερε ο φιλος παραπανω..!


    Στα ιδια κομματια που αναφερεις ( υποθετω σε ηρεμους δρομους αναφερεσε ) εγω προσωπικα κοβω στα 3-4 κμ ισα ισα να μην χρειαστει να σταματησω......

    Εαν χρειαζονταν ομως ... Σιγουρα θα προτιμουσα να σβησω το μηχανακι μου απο το να κανω ρομπα τους δισκους μου....!!!

    ( Παντα μιλαω μονο για τον περεργο συνδυασμο ανηφορας που αναφερεστε και με σαφως μεγαλη κλισης αυτης...!! )



  8. #23
    Μου κάνει εντύπωση που ένα φαινομενικά απλό θέμα, προκαλεί εντάσεις. Όχι επειδή δεν είναι σωστά αυτά που λέει, αλλά γιατί δεν προβλέπει την κάθε πιθανή ή απίθανη κατάσταση που μπορεί να βρεθεί ένας οδηγός. Οκ ρε παίδες, αυτά που λεει ο blade έχουν εφαρμογή στο 95% των ανηφόρων/κατηφόρων, βάλτε και ένα 5% περιθώριο αδυναμίας εφαρμογής.

    Αν βάλουμε στο παιχνίδι και απορίες του στυλ «Το μηχανάκι μου είναι 400 κιλά με ταμπούρο μπροστά και γλυστράει», «ανέβηκα στη πυραμιδα του Χέοπα και όταν πάτησα μπροστινό έφαγα καπάκι» και άλλα απίθανα, οποιαδήποτε αναφορά σε ρυθμίσεις αναρτήσεων, λάστιχα κλπ σηκώνει πολύ κουβέντα επίσης, μιας και καμμία ανάρτηση δεν θα δουλέψει αν είμαστε 200 κιλά και πέσουμε σε πηγάδι, και κανένα λάστιχο δεν θα κρατήσεις στη χιονοθύελλα που μπορεί να βρεθούμε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Μετα απο κει και περα οποιος θελει να αλλαζει δισκους καΘΕ 15 ημερες, και να βραζει το μηχανακι τους δυο με τρεις φορες την ημερα ,δεν εχει παρα να χρησιμοποιει μονο τον τριτο τροπο...!!

    ( προσωπικη γνωμη παντα......!! )



    Νομ'ιζω οτι υπερβάλλεις πάρα πολυυυυυυύ ρε Κώστα.

    Αν κάποιος είναι άπειρος στη χρήση συμπλέκτη, θα πάει για δίσκους έτσι κι αλλιώς αφού θα πατινάρει το μηχανάκι παντού. Αν κάποιος οδηγός είναι έμπειρος μπορεί να κρατήσει άνετα για λίγο το μηχανάκι ακίνητο ψιλοπατινάροντας, χωρίς να γίνει κολλητός του μηχανικού του. Ιδίως με αυτοκίνητο το που δεν παίζει η επιλογή πόδια κάτω, το κάνω συχνά και δεν θυμάμαι να έχω αλλάξει ποτέ μου δίσκους.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #25
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    στην περίπτωση που αντί να μπει πρώτη κουμπώσουμε νεκρά και το αντιληφθούμε αφού έχει αρχίσει ήδη η πτήση στο κενό υπό κλίση και ενώ είμαστε στο apex της στροφής,
    τί κάνουμε?

  11. #26
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι καθολου περιπλοκο.....

    Δεν εχει καμμια διαφορα με το οταν αποσυμπλεκεις κανονικα με το γκαζι σου για ξεκινησεις...

    Κανεις ακριβως την ιδια κινηση με την μονη διαφορα οτι ο αντιχειρας συγχρονος παταει το start...!!!
    (Ναι πάντα για τις κουλές ανηφόρες μιλάμε)

    Προσωπικά νομίζω πως έχει διαφορά και μάλιστα μεγάλη. Άλλη είναι η απόκριση του γκαζιού και της μηχανής γενικότερα όταν δουλεύει, κι άλλη όταν πρέπει να πάρει μπρος. Δεν ξέρω πόσο "τσακμάκι" μπορεί να είναι το μηχανάκι σου (μπορεί το χάσμα να δημιουργείται και μεταξύ χωμάτινων-street, δε γνωρίζω) αλλά στη δική μου μηχανή δεν έχει καμιά σχέση το "αφήνω σιγά σιγά το συμπλέκτη κι ανοίγω σιγά σιγά το γκάζι ώστε να ξεκινήσω", με το να το κάνω όλο αυτό την ώρα που παίρνει μπρος η μηχανή. Πρώτα θα πάρει μπρος, και για να πάρει μπρος πρέπει να έχω ΗΔΗ πατημένο ΤΕΡΜΑ το συμπλέκτη που σημαίνει ότι θα αρχίσει να κυλάει η μηχανή (έστω και στιγμιαία), και αφού πάρει θα μπορέσω να δώσω γκάζι, το οποίο πλέον δε θα πρέπει να διαχειριστεί μόνο την αδράνεια και να τη νικήσει ώστε να ξεκινήσω, αλλά και την αντίθετη κίνηση που ήδη έχει αρχίσει έστω και για λίγο να λαμβάνει χώρα, από τη στιγμή που η μηχανή τσουλάει ελαφρώς προς τα πίσω. Στην περίπτωση που έχουμε μία σταματημένη μηχανή με τη μέθοδο του πατιναρίσματος αυτή η αντίθετη κίνηση αποφεύγεται. Άρα το γκάζι είναι πιο ελεγχόμενο και δεν κινδυνεύω να δώσω λιγότερο και να σβήσει ή παραπάνω και να σπινιάρει ή να γίνει η στατική σουζίτσα που ανέφερες νωρίτερα, χώρια που ήδη το έχω αυτό το όριο του γκαζιού "γνώριμο" στον καρπό μου (μαζί και με το όριο του συμπλέκτη) όσην ώρα πατινάρω.

    Τέσπα, καθείς όπως βολεύεται. Και στο φινάλε οι τόσο εξτρίμ ανηφόρες που μελετάμε έχουν κι ένα σκασμό άλλες "παγίδες" για αρχάριους και ελαφρώς προχωρημένους πέραν του πώς σταματάμε και ξεκινάμε. Έχει κάτι ωραία πλακόστρωτα-σαπούνι με κλίση αλά stairway to heaven που και μόνο για να τα ανεβείς το σκέφτεσαι και λες μήπως είναι καλύτερα να πάρω τη μηχανή στο σβέρκο σαν αρνί που το πάνε για σφάξιμο και να ανηφορίσω με τα πόδια. Κι άμα έχει βρέξει κιόλας εκεί κι αν είναι χάρμα ιδέστε η κατάσταση. Ένας πέφτει δυο βροντάνε.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    στην περίπτωση που αντί να μπει πρώτη κουμπώσουμε νεκρά και το αντιληφθούμε αφού έχει αρχίσει ήδη η πτήση στο κενό υπό κλίση και ενώ είμαστε στο apex της στροφής,
    τί κάνουμε?
    Το σταυρό μας

  12. #27
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    τέλος πάντων....θα πειραματιστώ ξανά και θα φρενάρω με ποδόφρενο να δούμε τί θα καταφέρω.
    απλά είχα πολλές παραμέτρους να ανησυχήσω.....ανηφορική στροφή, βρεγμένο και γλιστερό οδόστρωμα, και φυσικά δικάβαλος που το κέντρο βάρους για αρχάριους οδηγούς δεν ελέγχεται και πολύ εύκολα.

    πάντως το να κουμπώνω από 2α νεκρά.....γίνεται κυρίως όταν είμαι παραπάνω από πολύ χαλαρός στην οδήγηση και χειρίζομαι γλυκά την καλή μου. έχω δει μερικούς αγριάνθρωπους πως καρφώνουν τις ταχύτητες και πονάω μέσα μου για τα γρανάζια τους.

    αφού γλιτώσαμε την τούμπα πάντως όλα καλά.

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    στην περίπτωση που αντί να μπει πρώτη κουμπώσουμε νεκρά και το αντιληφθούμε αφού έχει αρχίσει ήδη η πτήση στο κενό υπό κλίση και ενώ είμαστε στο apex της στροφής,
    τί κάνουμε?
    Εσύ, μπρος-πίσω φρένο και ψυχραιμία. Κάποιοι άλλοι εμπνέονται από το θέμα σου, ανοίγουν "σχετικό" θέμα, και μετά ...το χάος!

    Δεν είπα ότι κάτι είναι πιο σωστό από τα άλλα. Ήθελα όμως να γράψω όλες τις επιλογές ώστε ο καθένας να κάνει ότι τον βολεύει στην πράξη.
    Κι εγώ πάντως ομολογώ ότι το είχα για ιδιαίτερα απλό θέμα. Ως φίλος του μπροστινού φρένου πάντως και του πατιναρίσματος σε κάποιες σπάνιες συνθήκες, ούτε έχω πέσει, ούτε δισκάκια έχω κάψει.
    Think faster than you ride

  14. #29
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    blade & byr0n +1000
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #30
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byr0n Προβολή μηνύματος
    Νομ'ιζω οτι υπερβάλλεις πάρα πολυυυυυυύ ρε Κώστα.

    Αν κάποιος είναι άπειρος στη χρήση συμπλέκτη, θα πάει για δίσκους έτσι κι αλλιώς αφού θα πατινάρει το μηχανάκι παντού. Αν κάποιος οδηγός είναι έμπειρος μπορεί να κρατήσει άνετα για λίγο το μηχανάκι ακίνητο ψιλοπατινάροντας, χωρίς να γίνει κολλητός του μηχανικού του. Ιδίως με αυτοκίνητο το που δεν παίζει η επιλογή πόδια κάτω, το κάνω συχνά και δεν θυμάμαι να έχω αλλάξει ποτέ μου δίσκους.



    Κανεις συχνα ποιο ρε Βυρωνα...??

    Αυτο..???

    '' Ανοίγοντας ελαφρά το γκάζι κι αφήνοντας προοδευτικά το συμπλέκτη υπάρχει ένα σημείο που το μηχανάκι ούτε ξεκινά αλλά και ούτε τσουλάει προς τα πίσω. Πατινάρει δηλαδή. Κρατώντας το συμπλέκτη σ' αυτό το σημείο πατιναρίσματος το μηχανάκι δεν πάει πουθενά! "


    Ουδεν σχολιο κατα τα αλλα ....

    Αμα ετσι σας εξηπρετει...!!! :rotflmao::rotflmao:

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φωτα και Gps σε Xr 600
    από XR 600 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 19:54
  2. γεια και χαρα σε ολους και ολες
    από as_pino στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2005, 22:04
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 11:15
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 15:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF