Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: συναγερμος patrol line hps 544

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173

    συναγερμος patrol line hps 544

    καλημερα εχω τον προαναφερθεντα συναγερμο ...εχω το εξης θεμα.. σε πορεια αναβω το φλας για προσπεραση ..κλειμω το φλας και μου αναβει τα αλαρμ....καπου διαβασα οτι ρυθμιζεται καπου οχι ...τι ισχυει δεν ξερω ...καποιος με ιδιο θεμα να ξερει να μας απαντησει??

    καποιος που να εχει το μανιουαλ να το ανεβασει ωστε να δουμε τι γινεται???

    ή καποιος να εχει το βιωλιο εγκαταστασεις που αν τελικα δεν ρυθμιζεται να κοψω τελειως την παροχη προς τα φλας ωστε να μην επηρεαζει καθολου ο συναγερνος??

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968

  3. #3
    Πολυτεχνίτης Το avatar του/της MuayThai
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από redfantomas Προβολή μηνύματος
    παλιο το ποστ αλλα μηπως το δει κανενας...εχω τον patrol 544

    οταν αναβω φλασς και κλεινω ενεργοποιητε το αλαρμ ....καποιος ειπε οτι δεν ρυθμιζεται εγω εχω δει οτι ρυθμιζεται anyway εχει καποιος το μανιουαλ???να μου το στειλει???ή το βιβλιο εγκαταστασεις να δω ποιο καλωδιο ειναι να παρακαμψω τελειως τα φλας να μην αναβουν καθολου μπας και ησυχασω?
    Τα αλαρμ ενεργοποιούνται όταν ανοίξεις αριστερό ή δεξί φλας, το αφήσεις να ανάψει μια φορά και μετα το κλείσεις. με τον ίδιο τρόπο απενεργοποιούνται. μόνιμα δε νομίζω πως μπορείς να καταργήσεις αυτή τη λειτουργία του συναγερμού.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MuayThai Προβολή μηνύματος
    Τα αλαρμ ενεργοποιούνται όταν ανοίξεις αριστερό ή δεξί φλας, το αφήσεις να ανάψει μια φορά και μετα το κλείσεις. με τον ίδιο τρόπο απενεργοποιούνται. μόνιμα δε νομίζω πως μπορείς να καταργήσεις αυτή τη λειτουργία του συναγερμού.
    Σωστά, είναι πρόσθετη δυνατότητα του συναγερμού. Τον είχα σε ένα Transalp.

    Αυτά λέει το manual σχετικά με τις πρόσθετες δυνατότητες (περιλαμβάνει και την λειτουργία των alarm). Δυστυχώς αναφέρεται σε κάποιο ειδικό ασύρματο τηλεχειριστήριο για τον προγραμματισμό.


    ADDITIONAL FUNCTIONS PROGRAMMABLE BY YOUR INSTALLATOR
    As you have already noted, reading the use instructions of your HPS 544 "Slim size",
    it gives you the possibility to activate (or disactivate if already setted) by your
    installator, various different functions.
    See the following:
    a) Antitheft from transmitter
    b) Antitheft from switch
    c) Antiaijacking
    d) Protection against casual disconnection
    e) Pre- alarm
    f) Passive
    g) Hazard (possibility to let the 4 indicators light to blink all togheter)
    h) Exclusion of acoustic signal at during setting and unsetting phase
    i) Neutral time exclusion
    j) Setting of new transmitters and/or radio sensor
    Programming functions are very quick, using a specific programmator device with radio wave and with a very cheap costs only by our authorized installator
    I will take the mountains!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173
    πηρα τηλ τον αντιπροσωπο ...το μονο που μου ειπε να βαλω διοδακια στα φλας......τωρα κατα ποσο ισχυει δεν ξερω ...θα ψαξω να δω ποιος το κατεχει το αθλημα διοτι στο ρεθυμνο ειναι λιγο σπανιο το ναβρεις σωστο μηχανικο-ηλκτρολογο κτλ

    1) φαση : πηρα τηλ ηλεκτρολογο ...και μου ειπε να τον βγαλω και να βαλω meta......taσχολια δικα σας ..

    πηρα τηλ αντιπροσωπο του εξηγησα τι αντιμετωπισα και τον παρακαλεσα να μου πει εμενα τι να κανω ....μου ειπε σε ποια καλωδια και πως να βαλω τα διοδακια .....λογικα σε λιγο θα το κανω...και θα ενημερωσω !!! να πω οτι ο αντιπροσωπος ηταν αψογος και ευγενικοτατος!!!!!

    2) φαση ....αφου αγοραστηκαν τα διοδακια 1n5407 ...(κοστος 60 λεπτα)κοπηκαν τα σωστα καλωδια ...καφε +καφε-ασπρο και κοληθηκαν τα διοδακια με καλα'ι' ΑΛΛΑ και με την σωστη φορα (ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΟς ΜΠΑΤΑΡΙΑ )....δουλεψανε ολα αψογα .....

    ευχαριστω τα παιδια που μπηκαν στον κοπο να απαντησουν
    Τελευταία τροποποίηση από redfantomas; 10/12/2012 στις 14:51.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GsDakar
    Εγγραφή
    30/05/2010
    Μηνύματα
    247
    Παιδια αξιζει να τον βαλω τον συγκεκριμενο συναγερμο; ειναι αξιοπιστος ; η θα τρεχω με αδειες μπαταριες; (βαζω και τα σχεδιαγραματα σε περιπτωση που τα θελει καποιος) επισης καποιος ηλεκτρολογος καλος και φτηνος ευπρόσδεκτος.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Patrol Line 544.jpg 
Προβολές:	254 
Μέγεθος:	81,6 KB 
ID:	290423 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Patrol Line 544_2.jpg 
Προβολές:	251 
Μέγεθος:	65,1 KB 
ID:	290424

  7. #7
    να ξεθαψω λιγο το θεμα.. εχω τον συγκεκριμενο συναγερμο, μετα απο το ξεχειμωνιασμα και απουσια της μπαταριας της μοτο κανα μηνα ο συναγερμος δεν οπλιζει.. κανει τον θορυβο οταν παταω το κουμπι αναβει το λαμπακι το led αλλα δεν οπλιζει.. τι μπορει να φταει?

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2022
    Μηνύματα
    3
    Καλημερα παιδια εχω και εγω τον συγκεκριμενο συναγερμο και ειχα τον χρησημοποιησω καιρο διοτι νομιζα οτι κολλαγε αλλα τελικα δουλευε σωστα, τον συνδεσα παλι και εχει δημιουργηθει ενα θεμα..σαν να μην δινει σημα το κοντρολακι απευθειας.. πατας το κουμπι αναβοσβηνει το λεντ,αλλα δεν οπλιζει μπορει αν το κρατησεις πατημενο να οπλισει μετα απο καποια δευτερολεπτα..μετα δεν ξεοπλιζει πρεπει να το κοπανησεις τη σελα πχ η να βαλεις το κλειδι και πιανει απευθειας, το αλλο ας πουμε αμα βαλεις μπρος το μηχανακι βγαλεις το κλειδι και οπλισεις απευθειας δουλευει κανονικα,αν τον αφησεις για λιγα λεπτα ομως παλι τα ιδια δεν πιανει..εχει τυχει σε καποιον;
    Τελευταία τροποποίηση από George_gs97; 10/01/2022 στις 12:03.

  9. #9
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Πιθανά να θέλει απλώς μπαταρία. Κάνε το κόπο, είναι πολύ φθηνή.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2022
    Μηνύματα
    3
    Κοιτα η αληθεια ειναι οτι μεσα ειχε διαβρωθει στο σημειο της μπαταριας του και εβαλα σπρει επαφων το καθαρισα καλα αλλα παλι τα ιδια, θα δω μηπως παω να μου την αλλαξουν και να το δοκιμασω μπας λαι γιατι η αληθεια ειναι οτι ειναι καλος συναγερμος λεε να θελει επαναφορα ρυθμισεων;

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2022
    Μηνύματα
    3
    Στο κοντρολακι εχω αλλαξει εννοειται εβαλα καινουρια

Παρόμοια θέματα

  1. Patrol Line 448
    από MRND στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2006, 20:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF