Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΤΟ.GR KAI ΣΕ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΟΤΟ FORUM!!!

  1. #1
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΤΟ.GR KAI ΣΕ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΟΤΟ FORUM!!!

    Δεν ξέρω εάν το παρόν έχει σχέση με σκέψη και προβληματισμό, η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα για το εάν έπρεπε να μπει εδώ ή στο ανέκδοτα-χιούμορ. Ο τίτλος τα λέει όλα: Για σχόλιο που έκανα εδώ μέσα, έλαβα προειδοποίηση πως θα διαγραφώ από το GS Forum Με αφορμή το σχόλιό μου εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread...=132263&page=6
    Μπαίνω πρίν λίγη ώρα μετά από καιρό στο GS Forum και βλέπω προσωπικό μήνυμα από τον θιγμένο moderator πως για το αυτοσαρκαστικό σχόλιό μου εδώ, με προειδοποιεί πως έχω παραβεί τους κανόνες του GS Forum και με καλεί να αποχωρήσω από αυτό!!! Επί λέξει μου έγραψε λοιπόν:

    You have received a warning at GS Forum.

    Reason:
    -------
    Insulted Other Member(s)

    Αν αισθανεσαι Πακιστανος η Χρυσαυγιτης προβλημα σου.
    Αν αισθανεσαι αβολα σε φορουμ που συχναζουν οι παραπανω
    ομαδες τοτε να αποχωρησεις απο αυτο.
    Καλο απογευμα

    Η πλάκα είναι πως το αυτοσαρκαστικό σχόλιο ήταν ακριβώς για την αντιπάθεια που προκαλεί το άκουσμα αναβάτης BMW και του απαντά ο MikeG πως είναι ένα καθαρά εσωτερικό αστείο του moto.gr Η έμπνευσή μου να ποστάρω και το βιντεάκι με το απόσπασμα από τους αξεπέραστους Monty Pythons ήταν τελικά προφητικό, γιατί φαίνεται πως είναι βλασφημία να έχεις γραφτεί στο GS Forum και να σχολιάζεις αυτοσαρκαστικά σε άλλο φόρουμ, ίσως δε διάβασα την εντολή "Ου λήψει το όνομα BMW επί ματαίω". Δυστυχώς τέτοιες συμπεριφορές μάλλον επιβεβαιώνουν τον κανόνα... Ίσως βέβαια η ταύτιση με την ευγενή βαυαρική φίρμα που εξακολουθώ να προτιμώ για τους δικούς μου λόγους να έχει φτάσει σε τέτοια επίπεδα που μαζί με το δίτροχο αποκτάς και την πασίγνωστη γερμανική αίσθηση του χιούμορ. Αγαπητέ θιγμένε μοντεράτορα του GS Forum, όπως σου έγραψα στην απάντησή μου, η συμπεριφορά σου δε βοηθά καθόλου στην αλλαγή νοοτροπίας και στην αντιμετώπιση όσων καβαλάνε BMW, ο σοφός λαός λέει πως μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά. Είναι η δεύτερη φορά που η παρουσία μου δεν τυγχάνει της αποδοχής μου στο φόρουμ σας, η πρώτη ήταν όταν τυχαία πρίν 5-6 χρόνια γνώρισα σε κάποιο μαγαζί κάποιον, ο οποίος μου συστήθηκε ως εκ των ιδρυτών του GS Forum και πιάσαμε κουβέντα όταν είδε ότι φόραγα μπουφάν BMW. Αμέσως μετά με ρώτησε πού είχα αραγμένη τη 1200 μου και όταν του απάντησα πως έχω την 650 με απαξιωτικό ύφος μου είπε πως αυτό που καβαλάω δεν είναι BMW γιατί έχει αλυσίδα και ουχί άξονα. Έχω ένα δικό μου ιδιαίτερο και sui generis στύλ γραφής και μια δική μου θεώρηση των πραγμάτων, η οποία πολλές φορές έχει σχολιαστεί αρνητικά και εδώ μέσα, είναι φυσιολογικό και θεμιτό αλλά από την άλλη έχει και θιασώτες. Θιγμένε μοντεράτορα λοιπόν του GS Forum, σου γράφω από εδώ μπας και το διαβάσεις εδώ, επειδή σου απάντησα στο φόρουμ εκεί, ήσουν on line αλλά δεν έλαβα απάντηση κι υποθέτω πως πιθανόν να έχετε προβεί πλέον στη διαγραφή μου όπως ελεύθερα σου είπα να κάνετε. Θα προσπαθήσω να επανορθώσω για το ατόπημά μου πηγαίνοντας βόλτα με τη μηχανή μου και απαξιώντας να χαιρετήσω στο δρόμο όποιον εποχούμενο συναντήσω στο διάβα μου και δεν καβαλά BMW, ενώ σε περίπτωση που διασταυρωθώ με αναβάτη 1200GS θα αποστρέψω το βλέμμα μου σε ένδειξη ταπεινότητας.

    Υ.Γ. Παρακαλώ κάποιον εδώ μοντεράτορα να κλειδώσει το θέμα ώστε να μην υπάρξουν σχόλια που πιθανώς να θίξουν κάποιον-οιους εδώ ή σε άλλο φόρουμ
    Υ.Γ.2 Ζητώ συγγνώμη από το Lego forum στο οποίο είμαι εγγεγραμμένος για παλαιότερο σχόλιό μου στο moto.gr ότι τα playmobil είναι καλύτερα

  2. #2
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677






    Ακόμα γελάω, τα λόγια που μου έρχονται καλύτερα να μην τα γράψω.

    Aufgebracht, τσάκω μία
    Φύγαμε...

  3. #3
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Υπερβολικές αντιδράσεις ένθεν και εκείθεν.

    Κι αισθάνομαι άβολα γιατί είμαι στην μέση κατά κάποιο τρόπο μιας κι εγώ ανέβασα το θέμα του μοτομπαζάρ στο gs. Κάτι σα να τσαρουχώνεις τα φρένα ένα πράγμα.

    Λείπουν οι βόλτες και ξύνουμε τα νύχια μας για καυγά.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #4
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Vaska μόλις ανακάλυψα (δε με διέγραψαν ακόμα) ότι είσαι στη μέση άθελά σου, εδώ τα έβαλαν αρχικά με τον Kάπταιν και τόνιζαν πως δεν είναι καλοδεχούμενοι από τον διαχειριστή επειδή δεν είχαν καταλάβει ποιός πόσταρε τί. Λυπάμαι 2 φορές που πρέπει να εξηγούμε πότε κάνουμε πλάκα και πότε όχι, εάν είναι δυνατό!!! Δεν έχω καμία όρεξη γι καυγά και ανακάλυψα ειλικρινά τώρα μετά από το σχόλιό σου ότι έχει αναρτηθεί και θέμα εκεί, απλά καταλαβαίνω πως κατά τους χαρακτηρισμούς τους είμαι κομπλεξικός, κουτός και παπάρας και είμαι σίγουρος πως δεν ξέρουν καν ότι καβαλάω BMW και το εδώ σχόλιό μου είχε ακριβώς σκοπό να σαρκάσει το άκουσμα της λέξης αναβάτης BMW εδώ. Αλλά το να μου λένε τί να γράψω ΕΔΩ επειδή δεν τους αρέσει ΕΚΕΙ και μάλιστα δημιουργώντας θέμα χωρίς καν να υπάρχει, καλώντας μάλιστα τους εδώ διαχειριστές να αφαιρέσουν το σχόλιό μου...εεεε τί να λέμε τώρα... εγώ προσωπικά περνάω την ώρα μου εδώ και δεν γυρεύω ούτε ξυσίματα, ούτε καυγάδες, ούτε προστριβές.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Οι καιροί είναι δύσκολοι για όλους και η διάθεση... κακιά.

    Άστο να περάσει...
    Λέω.
    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 11/12/2012 στις 22:12.

  6. #6
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Ηρεμήστε & μην ασχολείστε παρακαλώ με τα άλλα forum στο παρόν forum. Γνωρίζω εκ των έσω τι έχει παιχτεί μιας και δέχτηκα αρκετά πμ, από ανθρώπους που γράφουν εκεί. Δεν υπάρχει κανένα θέμα για οποιαδήποτε παρεξήγηση-διαμάχη.
    Όποιος δε καταλαβαίνει όπως έγραψα τα "εσωτερικά" αστεία του Moto.GR είναι πλήρως κατανοητό,αλλά δε πρόκειται να αλλάξουμε εμείς. Στη τελική, το κάθε καφενείο έχει και τα δικά του πειράγματα, τα δικά του χαβαλέ. Εξάλλου απάντησα δις, στο ανάλογο thread εδώ στο Moto σε χρήστη που εγγράφηκε στο Moto, μόνο και μόνο για να απαντήσει στον AUFGEBRACHT.

    Στη τελική όσοι έχουμε γράψει μέχρι στιγμής σε αυτό το thread BMW καβαλάμε... (edit : εκτός το Ktinos)
    Λοιπόν, σας παρακαλώ, ας λήξει το θέμα εδώ, από μεριάς μας. Το τι θα κάνει το άλλο φορουμ και όλα αυτά, θεωρώ πως δε μας ενδιαφέρουν. Παράλληλα, νομίζω ότι κατανοείτε απόλυτα, γιατί το Moto.GR έχει επιβιώσει τόσα χρόνια & πάνω από όλα υπάρχει ένα επίπεδο χρηστών, mods, admins.

    Moto.GR Moderation Team

  7. #7
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    τι λε ρε παιδι μου ?


    μαλλον τελικα στην "λεσχη" της Ντενισης μπαινουν μονο Αποστολοι Γκλετσοι....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #8
    ρε auf πες του να παει να γ@μηθει το νουμερο!!!!

    αντε με τους κομπλεξαρες...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  9. #9
    XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA !!!!!

    Ρε τους χάλιες

    Ευτυχως που αλλαξα μαρκα εγκαίρως (αν και ουτε εγω ειχα bmw κατα τα λεγόμενά τους)

    ρε τι τραβαμε με τον καθε κομπλεξικο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    ρε auf πες του να παει να γ@μηθει το νουμερο!!!!

    αντε με τους κομπλεξαρες...
    Δεν είναι του στύλ μου τέτοιες απαντήσεις...με κάλυψε απόλυτα ο MikeG, ο οποίος είναι ένα από άτομα τα οποία εκτιμώ βαθύτατα εδώ μέσα, όπως και o Vaskas παραπάνω. Γιαυτό και δήλωσα εξαρχής να κλειδωθεί το thread ώστε να μην υπάρχουν ακραία σχόλια.

  11. #11
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Vaska μόλις ανακάλυψα (δε με διέγραψαν ακόμα) ότι είσαι στη μέση άθελά σου, εδώ τα έβαλαν αρχικά με τον Kάπταιν και τόνιζαν πως δεν είναι καλοδεχούμενοι από τον διαχειριστή επειδή δεν είχαν καταλάβει ποιός πόσταρε τί. Λυπάμαι 2 φορές που πρέπει να εξηγούμε πότε κάνουμε πλάκα και πότε όχι, εάν είναι δυνατό!!! Δεν έχω καμία όρεξη γι καυγά και ανακάλυψα ειλικρινά τώρα μετά από το σχόλιό σου ότι έχει αναρτηθεί και θέμα εκεί, απλά καταλαβαίνω πως κατά τους χαρακτηρισμούς τους είμαι κομπλεξικός, κουτός και παπάρας και είμαι σίγουρος πως δεν ξέρουν καν ότι καβαλάω BMW και το εδώ σχόλιό μου είχε ακριβώς σκοπό να σαρκάσει το άκουσμα της λέξης αναβάτης BMW εδώ. Αλλά το να μου λένε τί να γράψω ΕΔΩ επειδή δεν τους αρέσει ΕΚΕΙ και μάλιστα δημιουργώντας θέμα χωρίς καν να υπάρχει, καλώντας μάλιστα τους εδώ διαχειριστές να αφαιρέσουν το σχόλιό μου...εεεε τί να λέμε τώρα... εγώ προσωπικά περνάω την ώρα μου εδώ και δεν γυρεύω ούτε ξυσίματα, ούτε καυγάδες, ούτε προστριβές.

    Προσωπικά πιστεύω ότι ελάχιστοι είναι εκείνοι που μπαίνουν σε φόρα για να δημιουργήσουν θέμα, επίσης σε κάθε φόρουμ το ύφος είναι διαφορετικό και το πληκτρολόγιο εγκυμονεί κινδύνους καθώς εύκολα παρεξηγούνται αυτά που γράφει ο καθένας μας, μιας και τα εμότικονς δεν αρκούν για να δώσουν το ύφος της γραφής. Κατά τη γνώμη μου αδίκως δημιουργήθηκε το όποιο θέμα (γιατί στην ουσία θέμα δεν υπάρχει). Ισχύει αυτό ακριβώς που έγραψα και στο gs, είμαστε πρώτα μοσυκλετιστές και μετά οτιδήποτε άλλο.
    Ανάρτησα την εκδήλωση με σκοπό να το μάθουν και άλλοι που ίσως ενδιαφέρονται να πουλήσουν ή ν' αγοράσουν πράγματα, τώρα πως η τρίχα έγινε τριχιά δεν το κατάλαβα να πω την αλήθεια.
    Δώστε λοιπόν ένα γ@μημένο τέλος στο ηλίθιο περιστατικό και πάμε γι' άλλα.
    Αυτά από μένα, πάω βόλτα τη σκύλα μου, κανονίστε μέχρι να επιστρέψω να δω καμιά 200αρία σελίδες και στα δύο φόρα, έτσι να έχω να διαβάζω κάτι το βράδυ που δεν με παίρνει εύκολα ο ύπνος.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Στη τελική όσοι έχουμε γράψει μέχρι στιγμής σε αυτό το thread BMW καβαλάμε... (edit : εκτός το Ktinos)
    A BMW is just a Guzzi with droopy Tit's...


  13. #13
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Έχουμε τις στεναχώριες μας έχουμε και τον κάθε βλάχοελληναρά wanabe Bayerischer!!
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  14. #14
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    A BMW is just a Guzzi with droopy Tit's...

    αχαχαχαχαχα, καλόοοο
    Φύγαμε...

  15. #15
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Ε,ρε ζόρια που τραβάν μερικοί...άστο ρε Auf να πάει άστο...η ζωή είναι μικρή για να ασχοληθούμε ΚΑΙ με αυτό...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 179
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2008, 11:17
  2. ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΕΣ ΑΤΑΚΕΣ στο moto.gr
    από sonic22 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 16:22
  3. Η Ομαδα Του Μοτο.gr
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 10:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF