Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Rookie χωμάτινος-αγορά μηχανής enduro

  1. #1

    Rookie χωμάτινος-αγορά μηχανής enduro

    Παιδιά καλησπέρα , όπως λέει και ο τίτλος είπα να πάρω τα βουνά.
    Είμαι μεταξύ σε δυο μηχανές μεταχειρισμένες αλλα σε πολυ καλή κατάσταση.

    Το ενα ειναι το DRZ 400 2002 μοντέλο και το αλλο ειναι Gas Gas Pampera 450 2007.

    Ποιό πολύ μου αρέσει η Ισπανία αλλά διάβασα οτι κάθε 40 ώρες χρειάζεται service , αληθεύει αυτο?

    Οι ειδικοί να πάρουν θέση στο δίλημμά μου.

  2. #2
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.464
    τα δυο αυτα μηχανακια ειναι on-OFF και οχι καθαρα enduro.το gas-gas εχει μικρες διαδρομες αναρτησεων χωρις ρυθμισεις αλλα ειναι αρκετα ελαφρυτερο απο το drz-s.το κοιταζα καποια στιγμη γιατι ειναι πολυ πιο φτηνο απο το suzuki. οταν ρωτησα για δαυτο στο dirt-bike.gr κοντεψαν να με φανε .για τα διαστηματα συντηρησης ρωτα στον Tασουλη(EXTRA PRODUCTS) ή σε καποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο GG.λογικα επειδη ειναι on-off δεν θα εχει τοσο σφικτο προγραμμα συντηρησης οπως το καθαρο GG450FS στο οποιο βασιζεται.
    αν αποφασισεις για drz-s κοιτα για μετα του 2002(αν θυμαμαι καλα,τσεκαρε το) γιατι εχει καλυτερες αναρτησεις, ιδιες με του drz-e

  3. #3
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Δεν έχει νόημα να πάρεις κάποια από τα 2 από τη στιγμή που έχει το 950. Καλύτερα να πας σε κάποιο μηχανάκι καθαρά enduro. Το δικό μου παραμένει προς πώληση.


  4. #4
    Κάπου διάβασα οτι το GG είναι ποιό καλά "στημένο" απο το πολιτικό DRZ και απο θέμα ευελιξίας του κινητήρα.Τώρα για τα service του είμαι Κρήτη οπότε αντι/πο δεν εχουμε εδω.
    Τι εννοείς κόντεψαν να σε φάνε στο dirt?
    Επίσης πλαίσιο αλλα και κινητήρας , δανείζεται απο το ξαδερφάκι του το FSE που είναι καθαρό enduro.
    Πάντως σε ευχαριστώ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    τα δυο αυτα μηχανακια ειναι on-OFF και οχι καθαρα enduro.το gas-gas εχει μικρες διαδρομες αναρτησεων χωρις ρυθμισεις αλλα ειναι αρκετα ελαφρυτερο απο το drz-s.το κοιταζα καποια στιγμη γιατι ειναι πολυ πιο φτηνο απο το suzuki. οταν ρωτησα για δαυτο στο dirt-bike.gr κοντεψαν να με φανε .για τα διαστηματα συντηρησης ρωτα στον Tασουλη(EXTRA PRODUCTS) ή σε καποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο GG.λογικα επειδη ειναι on-off δεν θα εχει τοσο σφικτο προγραμμα συντηρησης οπως το καθαρο GG450FS στο οποιο βασιζεται.
    αν αποφασισεις για drz-s κοιτα για μετα του 2002(αν θυμαμαι καλα,τσεκαρε το) γιατι εχει καλυτερες αναρτησεις, ιδιες με του drz-e

  5. #5
    Εσένα θα σε δαγκώσω!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει νόημα να πάρεις κάποια από τα 2 από τη στιγμή που έχει το 950. Καλύτερα να πας σε κάποιο μηχανάκι καθαρά enduro. Το δικό μου παραμένει προς πώληση.


  6. #6

  7. #7
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ktm.Prestige Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλησπέρα , όπως λέει και ο τίτλος είπα να πάρω τα βουνά.
    Είμαι μεταξύ σε δυο μηχανές μεταχειρισμένες αλλα σε πολυ καλή κατάσταση.

    Το ενα ειναι το DRZ 400 2002 μοντέλο και το αλλο ειναι Gas Gas Pampera 450 2007.

    Ποιό πολύ μου αρέσει η Ισπανία αλλά διάβασα οτι κάθε 40 ώρες χρειάζεται service , αληθεύει αυτο?

    Οι ειδικοί να πάρουν θέση στο δίλημμά μου.
    Γιατί δεν ψάχνεις να βρεις DRZ-e με πινακίδα?? Νομίζω οτι θα σε καλύψει 100%
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν ψάχνεις να βρεις DRZ-e με πινακίδα??
    Σεμνάαααααααααααα...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    Το Drz-e το ψάχνω αλλα δεν το εχω βρεί με τιμή που να παίζω....βγαίνω εκτός!
    Γ@μώ τα λεφτά μας.

  10. #10
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Κάνε βουνό με το 950...


  11. #11
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.464
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ktm.Prestige Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς κόντεψαν να σε φάνε στο dirt?
    .
    πλακα κανω,τα παιδια ειναι οκ .απλως τα 4χρονα gasgas στην Ελλαδα ειναι αγνωστα στο ευρυ κοινο σε αντιθεση με τα 2χρονα που εχουν φανατικους οπαδους.το μανουαλ που εβαλε ο Stabak παρ'ολο που ειναι για το FSE ειναι το ιδιο και για το Pampera.παρε τηλεφωνο στον Τασουλη που ειναι ο γενικος αντιπροσωπος και ρωτα τον καθε ποσα χιλιομετρα θελει λαδια,βαλβιδες για ερασιτεχνικη ή καθημερινη χρηση.το μοτερ του απ'οτι ξερω βασιζεται στο drz και δεν εχει κατι ιδιαιτερο ωστε να χρειαζεται εξουσιοδοτημενο συνεργειο.
    σ'αυτη την κατηγορια υπαρχει επισης και το CCM 404 αλλα ισως να μην υπαρχουν αρκετα στην Κρητη ωστε να τα δεις απο κοντα.
    το υποψηφιο μηχανακι για τι χρηση το θες?αν το εχεις και για παπι οκ καλα ειναι και τα δυο,αν το θες μονο για κροκαλομονοπατια και λοιπη χωματινη χρηση καλυτερα να εψαχνες κατι ελαφρυτερο και πιο καταλληλο(ισως και διχρονο).

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    σ'αυτη την κατηγορια υπαρχει επισης και το CCM 404 αλλα ισως να μην υπαρχουν αρκετα στην Κρητη ωστε να τα δεις απο κοντα..
    Ένα 604 είναι και το έχει αυτός . Βάγγο , κάνε χωμάτινο το ccm να τελιώνουμε . Και πιο φθηνά θα σούρθεΙ ...


  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    το υποψηφιο μηχανακι για τι χρηση το θες?αν το εχεις και για παπι οκ καλα ειναι και τα δυο,αν το θες μονο για κροκαλομονοπατια και λοιπη χωματινη χρηση καλυτερα να εψαχνες κατι ελαφρυτερο και πιο καταλληλο(ισως και διχρονο).
    Η χρήση θα είναι καθαρά τουριστικό enduro.Όχι τίποτα εξειδικευμένο και xtreme , βατά μονοπάτια με λίγες φλαταδούρες και καμία αναβασούλα.
    Θα παίζει και καμιά βολτίτσα στα περίχωρα (Ελούντα-Βρουχά-Σέλλες) , σφικτά στροφιλίκια με μαγεμένη θέα.

  14. #14
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.660
    ωραιο το gas gas
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  15. #15
    Πυξίδα το έχεις οδηγήσει , έχεις καμιά ιδέα για το συγκεκριμένο?
    Διάβασα οτι θέλει κάθε 60 ώρες αλαγή λαδιών ρε γμτ και με κολάει λίγο αυτο.
    Βοήθεια ρε ανθρώποι!!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    ωραιο το gas gas

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF