Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 56

Θέμα: Επιλογη πιστιαρας 600cc

  1. #31
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Αγορίνα μου!Πού είσαι εσύ ρέεεεεε!!!

    Το Κ7 έχει όντως άθλια φρένα....μαμά.....πολλές φορές αναπολούσα τα φρένα του κ4 600 μου (πρίν τα νέα μου φρένα ) και γι'άυτο είπα ότι είπα για να το αποκτήσει χωρίς φόβο και πάθος.

    και πάλι Τζων, το Κ4 που το ειχα πολυκαβαλήσει (του Πάπ) δεν μπορω να τα συγκρινω με τα φρενα του Τιγκα που ειχε τοτε το RR.
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  2. #32
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maintenance Προβολή μηνύματος
    και πάλι Τζων, το Κ4 που το ειχα πολυκαβαλήσει (του Πάπ) δεν μπορω να τα συγκρινω με τα φρενα του Τιγκα που ειχε τοτε το RR.
    Επιτέλους ένας ειλικρινής...

    Επίσης, φιλε μετά το KDX θεωρείς ότι είσαι έτοιμος για πίστα; Και μ' 600; Πόσα χρήματα έχεις στην άκρη για τις επισκευες;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/06/2012
    Μηνύματα
    22
    triumph daytona 675 κ καθαρισες !!!!

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    197
    Kαλυτερα παρε ενα naked για αρχη οπως διαβασα να λενε παραπανω,με 3-4 χιλιαρικα θα το βρεις και με καλη προικα-και σε καλη κατασταση.Για μεσα στην πολη οτι πρεπει ειναι,για χαλαρες βολτες μεχρι 120χλμ/ωρα επισης κομπλε εισαι(more or less),και για πιστα αμα αποφασισεις να μπεις παλι δεν θα εχεις προβλημα.Τα naked ειναι αρκετα πιο φιλικα απο ολες τις αποψεις,μιας και δεν εχεις εμπειρια απο μηχανη με αλογα σε μονιμη βαση στην καθημερινοτητα σου-ειναι οτι πρεπει.Με το καλο μετα κανε την τραμπα σου σε πιστιαρικο οπως λες μηχανακι.
    Κρανακι τζακετακι γαντακια και οτι αλλο σε παιρνει να αγορασεις και εισαι κομπλε φιλαρακο.
    Καλη αγορα καλες βολτες!!!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    833
    Επισης για πιστα για το χαβαλε μπαινεις και με motard.δες και κανα τετοιο...
    τωρα αν δεν σου αρεσουν και εγω πιστευω καλυτερα ενα γυμνο.εχουν καλο γκαζι(γυρω στους 70 ιππους που παιζουν) και μπαινουν και πιστα αμα λαχει.
    απο τα 200 να πας στα 600 και 130 ιππους ειναι αρκετα επικινδυνο και ας εχεις μυαλο...

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Επίσης, φιλε μετά το KDX θεωρείς ότι είσαι έτοιμος για πίστα; Και μ' 600; Πόσα χρήματα έχεις στην άκρη για τις επισκευες;
    ρε παιδες γιατι επικρατει αυτη η αποψη δλδ.. κ γω απο 125 πηγα σε 600 στα 21 κ χωρις την εμπειρια του παιδιου..... σιγα το πραμα δλδ
    κ δν ειμαι κανα ταλεντο .... κ ουτε τουμπα εφαγα
    επισης για οσους λενε γυμνο 600 εχει διαφορα δλδ? 10-20 αλογα κατω μπιγκ ντηλ 200αρες το ιδιο ευκολα πιανει κ εχει κ χειροτερα φρενα-αναρτησεις κλπ...... αισθανομουν πολυ πιο ασφαλης σε cbr600 παρα σε z750 για παραδειγμα οπουδηποτε..

  7. #37
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maintenance Προβολή μηνύματος
    και πάλι Τζων, το Κ4 που το ειχα πολυκαβαλήσει (του Πάπ) δεν μπορω να τα συγκρινω με τα φρενα του Τιγκα που ειχε τοτε το RR.
    Για 600 μιλάμε ρέεεεεεε!!!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Επιτέλους ένας ειλικρινής...

    Επίσης, φιλε μετά το KDX θεωρείς ότι είσαι έτοιμος για πίστα; Και μ' 600; Πόσα χρήματα έχεις στην άκρη για τις επισκευες;
    Υποννοείτε κάτι?Από παπιά και το τωρινό μου σκούτερ πήγα στο Κ4.Ούτε τύχη,ούτε τίποτα δεν ήταν,απλά είχα το μυαλό μου στην θέση του.
    Keep spamming!!!:a13:

  8. #38
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Για 600 μιλάμε ρέεεεεεε!!!!



    Υποννοείτε κάτι?Από παπιά και το τωρινό μου σκούτερ πήγα στο Κ4.Ούτε τύχη,ούτε τίποτα δεν ήταν,απλά είχα το μυαλό μου στην θέση του.
    Τύχη; Τι λες; αμφιβάλλεις ότι μπορεί να πέσει κάποιος με μηχανή; Τι λέτε;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #39
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τύχη; Τι λες; αμφιβάλλεις ότι μπορεί να πέσει κάποιος με μηχανή; Τι λέτε;
    Τις ίδιες πιθανοτητες που έχουμε όλοι όταν ξεκινάμε να καβαλάμε ποδήλατο να πέσουμε,ακριβώς τις ίδιες έχουμε και με την μηχανή.....η εμπειρία έρχεται από την προπόνηση καί τις σωστές καθοδηγίες από φίλους που είναι πιό έμπειροι με την οδήγηση μηχανής,επίσης όσον αφορά το κράνος,τις προστασίες και γιατί πρέπει να τα φοράμε όλα αυτά όταν οδηγούμε.Τουλάχιστον έτσι ξεκίνησα εγώ και πιστεύω οι περισσότεροι μας.
    Keep spamming!!!:a13:

  10. #40
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Τις ίδιες πιθανοτητες που έχουμε όλοι όταν ξεκινάμε να καβαλάμε ποδήλατο να πέσουμε,ακριβώς τις ίδιες έχουμε και με την μηχανή.....η εμπειρία έρχεται από την προπόνηση καί τις σωστές καθοδηγίες από φίλους που είναι πιό έμπειροι με την οδήγηση μηχανής,επίσης όσον αφορά το κράνος,τις προστασίες και γιατί πρέπει να τα φοράμε όλα αυτά όταν οδηγούμε.Τουλάχιστον έτσι ξεκίνησα εγώ και πιστεύω οι περισσότεροι μας.
    Ωραία.. και; τι διαφορετικό λεμε; Το παλικάρι έχει ένα μπατζετ.. και τον ρώτησα αν εχει υπολογίσει την τυχόν στραβή... που παιζει και να ερθει.. κι επειδή δεν θέλει γυμνό μηχανάκι, μπορεί να κυκλοφορεί με γυμνό SS..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #41
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ωραία.. και; τι διαφορετικό λεμε; Το παλικάρι έχει ένα μπατζετ.. και τον ρώτησα αν εχει υπολογίσει την τυχόν στραβή... που παιζει και να ερθει.. κι επειδή δεν θέλει γυμνό μηχανάκι, μπορεί να κυκλοφορεί με γυμνό SS..
    Ούτε εγώ την είχα υπολογίσει και πιστεύω ούτε εσύ Νίκο στην πρώτη σου μηχανή.Ήταν η κ@βλα μου να πάρω την μηχανή και την πήρα,τόσο απλά.Έτσι μάλλον θέλει να κάνει και το παλικάρι.Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό το σκεπτικό σου με την πισινή σε περιπτωσή πτώσης βέβαια.

    Εγώ όταν την πήρα την πήρα με δόσεις και δεν είχα φράγκο για πισινή,δέν λέω να κάνουν όλοι έτσι αλλά δυστηχώς η ευτυχώς δεν θα μπορούσα να πνίξω το ονειρό μου λόγω του ότι θα σκεφτόμουν οτι άμα πέσω δεν θα έχω λεφτά να την φτιάξω και έτσι όπως είμαστε τώρα ακόμα θα μάζευα για να πάρω την πρώτη μου μηχανή....θα ήταν ένα όνειρο που δεν θα έβγαινε ποτέ πραγματικότητα αν σκεφτόμουν έτσι από τότε.
    Keep spamming!!!:a13:

  12. #42
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Τις ίδιες πιθανοτητες που έχουμε όλοι όταν ξεκινάμε να καβαλάμε ποδήλατο να πέσουμε,ακριβώς τις ίδιες έχουμε και με την μηχανή.....η εμπειρία έρχεται από την προπόνηση καί τις σωστές καθοδηγίες από φίλους που είναι πιό έμπειροι με την οδήγηση μηχανής,επίσης όσον αφορά το κράνος,τις προστασίες και γιατί πρέπει να τα φοράμε όλα αυτά όταν οδηγούμε.Τουλάχιστον έτσι ξεκίνησα εγώ και πιστεύω οι περισσότεροι μας.
    Σωστος,
    οι πιθανοτητες να πεσουμε ειτε με ποδηλατο ειτε με μηχανη ειναι ιδιες.. 50-50 ή θα πεσουμε ή οχι..
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  13. #43
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Ούτε εγώ την είχα υπολογίσει και πιστεύω ούτε εσύ Νίκο στην πρώτη σου μηχανή....
    ναι δεν την ειχε υπολογισει και μετα καθε βδομαδα (αντε βδομαδα παρα βδομαδα) υπολογιζε τα εσοδα για να δει ποιο πλαστικο να αντικαταστησει

    λοιπον επι της ουσιας.καλα θα κανει το παλικαρι να παρει οτι γουσταρει.απο τα 600 για μεικτη χρηση κι εγω θεωρω καλυτερο το τζιξερ που ειπε παραπανω ο τζιξερακιας.ο μειντενανς συγκρινει @@ με αντιδια (το 750 του παπ με το 1000 του τιγκα) οποτε ακυρη η συγκριση.και τελος συμφωνω με τον βασιλη.ενα γυμνο (οποιοδηποτε) ειναι χειροτερα στημενο απο ενα ss.τωρα το οτι εχουμε τις ιδιες πιθανοτητες να πεσουμε (50-50) επιτρεψτε μου να διαφωνω ετσι...

    καλη αγορα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #44
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ναι δεν την ειχε υπολογισει και μετα καθε βδομαδα (αντε βδομαδα παρα βδομαδα) υπολογιζε τα εσοδα για να δει ποιο πλαστικο να αντικαταστησει

    λοιπον επι της ουσιας.καλα θα κανει το παλικαρι να παρει οτι γουσταρει.απο τα 600 για μεικτη χρηση κι εγω θεωρω καλυτερο το τζιξερ που ειπε παραπανω ο τζιξερακιας.ο μειντενανς συγκρινει @@ με αντιδια (το 750 του παπ με το 1000 του τιγκα) οποτε ακυρη η συγκριση.και τελος συμφωνω με τον βασιλη.ενα γυμνο (οποιοδηποτε) ειναι χειροτερα στημενο απο ενα ss.τωρα το οτι εχουμε τις ιδιες πιθανοτητες να πεσουμε (50-50) επιτρεψτε μου να διαφωνω ετσι...

    καλη αγορα
    ε ψιτ! το 1000 του παπ με το 1000 του τίγκα. Κενά αναμνησεων εχεις.
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  15. #45
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maintenance Προβολή μηνύματος
    ε ψιτ! το 1000 του παπ με το 1000 του τίγκα. Κενά αναμνησεων εχεις.
    Εγώ το θυμάμαι το 1000 του Πάπ γι'αυτό σου λέω για το ξακοσαράκι που είχα και εγώ Αντουάν.

    ps:Μλκ πέτυχα πρίν λίγο sportiriding.gr εποχές σε συζήτηση σε ένα φόρουμ που συμμετείχα.Πώ ρε αναμνήσεις!
    Keep spamming!!!:a13:

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια Βοηθεια Για Επιλογη Service
    από slaybas στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2007, 10:57
  2. Επιλογή Supersport ελαστικών
    από Dean στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 19:53
  3. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22
  4. Βαγγέληη,τα φωώτα...σου(επιλογη μηχανης)
    από iagos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2004, 10:09
  5. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF