Σελίδα 5 από 14 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 201

Θέμα: Isle of Man TT ! 2013 ! Όσοι πιστοί προσέλθετε !

  1. #61
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    ........
    Τί πάει να πει προπόνηση στα χλμτρα ; .......
    παει να πει διαχειριση κουρασης (η οποια ειναι υπευθυνη για ατυχηματα).
    παει να πει σιγουρια για το εγχειρημα (η οποια ειναι απαραιτητη για να μην απογοητευθεις στα μισα και δεν ξερεις τι να κανεις).
    παει να πει εμπειρια μεσα απο οτι μπορει να σου δωσουν τα πολλα χλμτρα (λαστιχο,βενζινη,πτωση).

    παει να πει δεν παμε ''ξεβρακωτοι στα αγγουρια''.

    να παει.1000 φορες να παει!!!αλλα να γυρισει κι ολας!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #62
    u got a point

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    δν ειναι κατι δυσκολο το ταξιδι ειδικα ευρωπη που τα χεις ολα στο πιατο κ δρομαρες...... κ γω πηγα πορτογαλια χωρις να χω κανει κατι παραπανω απο αθηνα-θες κ εβγαλα κ 1200χλμ σε μια μερα...... με μικρο μηχανακι ανετα βγαινουν 300 ισως κ 400 τη μερα χωρις τρελη κουραση...... χρονο θελει αρκετο κ χρημα για βενζινες κ φαι ...... μονο.. κ δν καιει πολυ το μικρο μηχανακι
    για εισητηρια εκτος απο καραβι υπαρχει κ αεροπλανο .. η easy πρεπει να χει πτηση λιβερπουλ-ιομ κ το χα βρει καπου στο 50αρικο αν θυμαμαι καλα..

  4. #64
    Λοιπόν είτε χωρίς μηχανάκι εγώ θα πάω αεροπορικός ! :P

    Κοιτάξτε τι έκανα στο κράνος μου !

    http://oi49.tinypic.com/yji9y.jpg
    http://oi48.tinypic.com/be6kbs.jpg
    http://oi46.tinypic.com/5b8qhv.jpg

  5. #65
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    σαν μεγαλα μου φαινονται δεν σε ενοχλουν στο οπτικο σου πεδιο;
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Corvo Προβολή μηνύματος
    σαν μεγαλα μου φαινονται δεν σε ενοχλουν στο οπτικο σου πεδιο;
    Καθόλου μεγάλα ! σου φαίνεται επειδή πήγα την κάμερα κοντά ! δεν με ενοχλούν καθόλου !

    Είναι πολύ μικρά αν ο δεις από κοντά !

    Φαντάσου ότι το επιρίνιο τα καλύπτει τα γράμματα !

  7. #67
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Καθόλου μεγάλα ! σου φαίνεται επειδή πήγα την κάμερα κοντά ! δεν με ενοχλούν καθόλου !

    Είναι πολύ μικρά αν ο δεις από κοντά !

    Φαντάσου ότι το επιρίνιο τα καλύπτει τα γράμματα !
    μάλλον πριν πάρεις το m1 της BELL δεν ήξερες για το isle of man γιατι βγάζει μια έκδοση ακόμα (εξού και το κράνος μου)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	BELL_M1_TT_COURS_50994faee19be.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	35,7 KB 
ID:	277358
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  8. #68
    Δεν μου αρέσει μην σου πω ψέματα ! Το πιό ωραίο ήταν αυτό εδώ Isle of Man Edition ! : http://www.araihelmet-europe.com/IOM...IOMTT_2010.png

  9. #69
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Δεν μου αρέσει μην σου πω ψέματα ! Το πιό ωραίο ήταν αυτό εδώ Isle of Man Edition ! : http://www.araihelmet-europe.com/IOM...IOMTT_2010.png
    ναι αλλα εχει 850 € χαχαχα

    ωραιο το αυτοκολλητο και αφου ειναι οπως τα λες και οχι οπως καταλαβα ακομα καλυτερα


    στο θεμα σου τωρα, μια μερα που δεν θα εχεις δουλεια δοκιμασε να κανεις μια βολτα συνολικα των 350 χλμ...
    λογικα ειναι 2 γεμισματα στο παπι σου και οταν φτασεις σπιτι θα εχεις και 1,2 λιτρα για την επομενη μερα.
    μετα βλεπεις πως ειναι και το ξανασκεφτεσαι αλλα κανε μερικες προσομοιωσεις
    οτι και να λεμε στη καρεκλα του υπολογιστη καλα ειναι αλλα αν δεν το δεις μονος σου δεν θα ξερεις.
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Corvo Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα εχει 850 € χαχαχα

    ωραιο το αυτοκολλητο και αφου ειναι οπως τα λες και οχι οπως καταλαβα ακομα καλυτερα


    στο θεμα σου τωρα, μια μερα που δεν θα εχεις δουλεια δοκιμασε να κανεις μια βολτα συνολικα των 350 χλμ...
    λογικα ειναι 2 γεμισματα στο παπι σου και οταν φτασεις σπιτι θα εχεις και 1,2 λιτρα για την επομενη μερα.
    μετα βλεπεις πως ειναι και το ξανασκεφτεσαι αλλα κανε μερικες προσομοιωσεις
    οτι και να λεμε στη καρεκλα του υπολογιστη καλα ειναι αλλα αν δεν το δεις μονος σου δεν θα ξερεις.
    Εγώ έλεγα να πάω μια Θεσσαλονίκη και να γύρναγα 1000 χλμ θα τα έβγαζα άνετα !

    Και με παρέα καλά θα ήταν ! Αλλά και κανείς να μην ερχόταν δεν πειράζει δεν ξέρω το ψήνω να ανοίξω θέμα για μια Θεσσαλονίκη !

  11. #71
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Εγώ έλεγα να πάω μια Θεσσαλονίκη και να γύρναγα 1000 χλμ θα τα έβγαζα άνετα !

    Και με παρέα καλά θα ήταν ! Αλλά και κανείς να μην ερχόταν δεν πειράζει δεν ξέρω το ψήνω να ανοίξω θέμα για μια Θεσσαλονίκη !
    Mπράβο σου για τον τρόπο σκέψης, ελπίζω να το συνεχίσεις.

    Ισως όμως πρέπει να ξανασκεφτείς το μέσο. Το μηχανάκι σου ειναι μια χαρά για την πόλη και λίγο πιο έξω αλλά το θεωρώ επικίνδυνο για Εθνική Οδό.
    Τα παλιά χρόνια πηγαίναμε ταξίδια με 250cc με ταχυτητες στα 120-130 χλμ/ωρα κι ημασταν μια χαρά, αλλά τα πράγματα έχουν αλλάξει σήμερα.

    Τα φορτηγά σήμερα πάνε με 120 και θα σε περνάνε όλα, με αποτέλεσμα να κινδυνεύεις πολύ περισσότερο απ οτι αν πηγαινες λιγο πιο γρήγορα.

    Στο εξωτερικό το μηχανάκι σου δεν μπορεί καν να μπεί στους αυτοκινητόδρομους, αναφέρθηκε και πιο πάνω. Αυτό υπολογίζεται σε περισσότερα χιλιόμετρα, και πολύ περοισσότερες ώρες καβάλα αν τελικά το επιχειρήσεις αλλά ετσι περνας απο τα καλύτερα μέρη κι αράζεις οπου θέλεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #72
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Mπράβο σου για τον τρόπο σκέψης, ελπίζω να το συνεχίσεις. Ισως όμως πρέπει να ξανασκεφτείς το μέσο. Το μηχανάκι σου ειναι μια χαρά για την πόλη και λίγο πιο έξω αλλά το θεωρώ επικίνδυνο για Εθνική Οδό. Τα παλιά χρόνια πηγαίναμε ταξίδια με 250cc με ταχυτητες στα 120-130 χλμ/ωρα κι ημασταν μια χαρά, αλλά τα πράγματα έχουν αλλάξει σήμερα. Τα φορτηγά σήμερα πάνε με 120 και θα σε περνάνε όλα, με αποτέλεσμα να κινδυνεύεις πολύ περισσότερο απ οτι αν πηγαινες λιγο πιο γρήγορα. Στο εξωτερικό το μηχανάκι σου δεν μπορεί καν να μπεί στους αυτοκινητόδρομους, αναφέρθηκε και πιο πάνω. Αυτό υπολογίζεται σε περισσότερα χιλιόμετρα, και πολύ περοισσότερες ώρες καβάλα αν τελικά το επιχειρήσεις αλλά ετσι περνας απο τα καλύτερα μέρη κι αράζεις οπου θέλεις.


    Οι γερμανοί στον πόλεμο, ήρθαν από Γερμανία Ελλάδα με κάτι σαράβαλα Μπεμβέ.. δεν θα τα καταφερει το κρύπτον; Κάνε μας τη χάρη ρε φίλος....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #73
    Χαχαχαχα τι λέει κάνε μας την χάρη ένα crypton δεν θα το καταφέρει κάνε μας την χάρη φίλος ! :P

  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Χαχαχαχα τι λέει κάνε μας την χάρη ένα crypton δεν θα το καταφέρει κάνε μας την χάρη φίλος ! :P
    Κοίτα φίλε μου μόνος σου τέτοιο ταξίδι σημαίνει πολύ κούραση. Το να σταματάς και να μην έχεις με ποιόν να μιλήσεις ψυχολογική κούραση.
    Το παπί σε συνθήκες κρύου βροχής με μηδέν προστασία από νερά αέρα κλπ σκέτο μαρτήριο.

    Ρούχα αδιάβροχα φοτογραφικές κλπ φορτωμένα στο παπί μια ακόμα δυσκολία.

    Το γεγονός να σε πιάσει λάστιχο μόνο σου;;

    Για ξανασκέψου τα όλα αυτά φίλε μου.

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Corvo Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα εχει 850 € χαχαχα

    ωραιο το αυτοκολλητο και αφου ειναι οπως τα λες και οχι οπως καταλαβα ακομα καλυτερα


    στο θεμα σου τωρα, μια μερα που δεν θα εχεις δουλεια δοκιμασε να κανεις μια βολτα συνολικα των 350 χλμ...
    λογικα ειναι 2 γεμισματα στο παπι σου και οταν φτασεις σπιτι θα εχεις και 1,2 λιτρα για την επομενη μερα.
    μετα βλεπεις πως ειναι και το ξανασκεφτεσαι αλλα κανε μερικες προσομοιωσεις
    οτι και να λεμε στη καρεκλα του υπολογιστη καλα ειναι αλλα αν δεν το δεις μονος σου δεν θα ξερεις.
    Το να τα κάνεις μία μέρα δεν είναι ακατόρθωτο. Το να τα κάνεις κάθε μέρα συνεχόμενα σε συνθήκες κρύου βροχής κλπ δεν είναι το ίδιο.

Σελίδα 5 από 14 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Isle of man TT road race - respect!
    από trelf στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2012, 19:06
  2. Isle of Man TT 2012
    από chr1s_86 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2012, 02:26
  3. The Spectacular TT (Isle of Man)
    από chester24 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2012, 08:52
  4. Isle of Man TT
    από cillis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2012, 15:47
  5. Isle Of Man 2007 Centennial TT
    από zman στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 09:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF