Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Η φτηνή αποθήκη...

  1. #1
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219

    Η φτηνή αποθήκη...

    Παιδιά πήγα εκεί στην Κεφαλληνίας 44 για να κοιτάξω για μπότες.Λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω πόσοι έχετε αγοράσει απ'αυτόν γιατί ρε παιδιά εγω τον ρώτησα για τις Alpinestars GPS3wp και μου λέει το εξής ο τύπος:''Φίλε οι μπότες κάνουν 335 ευρώ και θα στις αφήσω 265 ευρώ''....Τι λέει ρε το άτομο! και από περιέργεια πάω στο Pro-shop στην Καλλιρόης και μου λέει εκεί μια κοπελιά για τις ίδιες μπότες 262 ευρώ και άμα είναι μετρητά θα μου κάνει και καλύτερη τιμη!...Λοιπόν για πείτε ρε παιδιά τι αγόρασατε φθηνότερα από εκεί.Κράνος;Φόρμα;Μπότες;Μπουφάν;Σίγουρα τα πήρατε πιο φθηνά ή δεν κάνατε ερευνα αγοράς και του τα ακουμπήσατε;...Συγνώμη που τα λέω κατά αυτό το τρόπο.Απλά κάποιοι μπορεί να μας βάζουν στο τριπάκι ότι ο ένας είναι φθηνός και ο άλλος καλός και στην ουσία να μην λένε μία!

    Φιλικά πάντα!

    Ιδου και τα πειστήρια του εγκλήματος...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gps3waterproof.jpg 
Προβολές:	738 
Μέγεθος:	11,8 KB 
ID:	24915

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    το ειχα ξαναπει οτι παλιοτερα ειχαν καλες τιμες αλλα τωρα "την εχουν δει"...

  3. #3
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    Φίλε idi πήγα χθές το απόγευμα και γινόταν της εφορίας!ο κόσμος ήταν απίστευτος!Λογικό δεν είναι να τη δουν και λίγο;....Τέλος μάγκες!Αγορές μόνο από internet και τελειώσανε οι κομπιναδόροι!Στο τέλος θα μας παρακαλάνε να ψωνίσουμε απο τα μαγαζιά τους!

  4. #4
    Λοιπον ακουστε πως εχουν τα πραγματα.

    Ενα ειδος εχει παντα μια συγκεκριμενη τιμη αντιπροσωπιας(εφοσον εισαγετε) που υπαρχει στην αγορα!


    Οποτε ο συγκεκριμενος κυριος, επειδη δεν (θελει να)εχει τρελο ποσοστο κερδους σε συγκριση με τον ''κλεφτη'' Ιταλο,ειπε ''εγω θα τις πουλαω 265€''

    Τωρα αν η αντιπροσωπια αποφασισε να κανει μια προσφορα σε καποιο συγκεκριμενο ειδος(που δεν υπηρχε πριν, ή σε καποιο συγκεκριμενο προιον που καταφερε να το παρει σε καλη τιμη, λογω πολλων κομματιων, απο το εργοστασιο), τοτε δεν φταιει ο κυριος που εισαγει μονος του!

    Π.χ. το παντελονι dragon fly το εχει η αντιπροσωπια προσφορα 379€(απο 550€ ).
    Αν αυτος το πουλαει 400€, τοτε παλι θεωρητικα φθηνοτερος ειναι απο την νετ τιμη που ειχε πριν η αντιπροσωπια!

    Επειδη ειναι ευκολο να βγαζουμε καποιους κλεφτες, καλυτερα να ειμαστε πιο προσεκτικοι.

  5. #5
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Λοιπον ακουστε πως εχουν τα πραγματα.

    Ενα ειδος εχει παντα μια συγκεκριμενη τιμη αντιπροσωπιας(εφοσον εισαγετε) που υπαρχει στην αγορα!


    Οποτε ο συγκεκριμενος κυριος, επειδη δεν (θελει να)εχει τρελο ποσοστο κερδους σε συγκριση με τον ''κλεφτη'' Ιταλο,ειπε ''εγω θα τις πουλαω 265€''

    Τωρα αν η αντιπροσωπια αποφασισε να κανει μια προσφορα σε καποιο συγκεκριμενο ειδος(που δεν υπηρχε πριν, ή σε καποιο συγκεκριμενο προιον που καταφερε να το παρει σε καλη τιμη, λογω πολλων κομματιων, απο το εργοστασιο), τοτε δεν φταιει ο κυριος που εισαγει μονος του!

    Π.χ. το παντελονι dragon fly το εχει η αντιπροσωπια προσφορα 379€(απο 550€ ).
    Αν αυτος το πουλαει 400€, τοτε παλι θεωρητικα φθηνοτερος ειναι απο την νετ τιμη που ειχε πριν η αντιπροσωπια!

    Επειδη ειναι ευκολο να βγαζουμε καποιους κλεφτες, καλυτερα να ειμαστε πιο προσεκτικοι.
    Εγώ δεν είπα κανέναν κλέφτη! Είπα ότι οι τιμές της αποθήκης είναι ίδιες με τους επίσημους αντιπροσώπους...Και να σου πώ και κάτι άλλο όταν του είπα πόσο έχουν μου είπε ότι από 335 ευρώ στις δίνω 265 ευρώ ...Στην καλλιρόης μου είπαν η τιμή είναι 262 ευρώ ....Ποιόν λέω κλέφτη ρε After;απλά σας παραθέτω τα γεγονότα...

  6. #6
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    1η ερώτηση...Οταν θέλεις να συγκρίνεις τιμές που απευθύνεσαι πρώτα;στον αντιπρόσωπο ή στο μαγαζί/αποθήκη της γειτονιάς σου;

    2η ερώτηση...Εσένα σε ενδιαφέρει πόσο είναι το νέτο ή το στοκ ή ο αριθμός των παραγγελιών σε ένα μαγαζί για να υπολογίσεις το κέρδος του μαγαζιού και πόσα πλήρωσε στον εκτελωνισμό,πόσες εργατοώρες έδωσε στο σωματείο φορτωεκφορτωτών ή ποιός πουλάει φθηνότερα για να το αγοράσεις;

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
    Εγώ δεν είπα κανέναν κλέφτη! Είπα ότι οι τιμές της αποθήκης είναι ίδιες με τους επίσημους αντιπροσώπους...Και να σου πώ και κάτι άλλο όταν του είπα πόσο έχουν μου είπε ότι από 335 ευρώ στις δίνω 265 ευρώ ...Στην καλλιρόης μου είπαν η τιμή είναι 262 ευρώ ....Ποιόν λέω κλέφτη ρε After;απλά σας παραθέτω τα γεγονότα...
    Πρωτα απο ολα, να διευκρινησω οτι δεν εχω καμια σχεση με το εν λογω καταστημα(εκτος απο ευχαριστημενος πελατης)

    Η τιμη που σου δωσανε στην καλλιροης προφανως ειναι μετα απο καποια προσφορα που ισως δεν εχει πληροφορηθει ο κυριος στην κεφαλληνιας.

    Βεβαια ο καταναλωτης κοιταει που θα αγορασει φθηνοτερα, ομως αυτο δεν παει να πει οτι φταιει που δεν πληροφορειται για την καθε προσφορα που γινεται ανα πασα στιγμη απο την αντιπροσωπια.

    Για να πω και μερικα παραδειγματα, αγορασα μερικα αξεσουαρ αναβατη(μπουφαν+πλατη) τα οποια αν τα επαιρνα απο την αντιπροσωπια θα μου κοστιζαν 641€, αντιθετως απο αυτον τα πηρα 480€.
    Οτι εχω ρωτησει ειναι κατα πολυ φθηνοτερος

    Προσωπικη μου αποψη.

    Φιλικα

  8. #8
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Εγώ τον Ιούνη αγόρασα από εκεί ενα μπουφάν Dainese (mac-mac)
    250 ευρώ, για το οποίο είχα πάρει πριν- από ένα μαγαζί στην Καλλιρόης -τιμή στα 320...που θα έπεφτε και άλλο (μετρητά γαρ).
    Καλή διαφορά, αλλά δεν το έψαξα και πάααρα πολύ...

    [Ο τύπος πάντως μου είπε ότι πουλάει με τιμές Ιταλίας
    ]

    Αυτά, ως προσωπική εμπειρία...
    'Ενα Jameson με πάγο...

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Εγώ τον Ιούνη αγόρασα από εκεί ενα μπουφάν Dainese (mac-mac)
    250 ευρώ, για το οποίο είχα πάρει πριν- από ένα μαγαζί στην Καλλιρόης -τιμή στα 320...που θα έπεφτε και άλλο (μετρητά γαρ).
    Καλή διαφορά, αλλά δεν το έψαξα και πάααρα πολύ...

    [Ο τύπος πάντως μου είπε ότι πουλάει με τιμές Ιταλίας
    ]

    Αυτά, ως προσωπική εμπειρία...
    Επειδη εγω το εχω ψαξει παρα πολυ το θεμα(το ξεσκιζω στην ερευνα αγορας), και επειδη ζουσα και Ιταλια στο παρελθον, μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ειναι οντω ετσι οπως τα λεει!
    Ερευνα εχω κανει σε μπουφαν/παντελονια/κρανη/μποτες/αξεσουαρ μοτοσυκλετας(βαση πινακιδας,μανιταρια κτλ.)

  10. #10
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    μια άσχετη ερώτηση.....


    spidi έχει;
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Λοιπόν κι εγώ άκουγα για το συγκεκριμένο μαγαζί οτί είναι φτηνό και επειδή έψαχνα ένα arai είπα να ρωτήσω.Το αστρο-ρ σε μονόχρωμο 490 ευρώ.Το ίδιο κράνος σε μαγαζί στη Βουλιαγμένης 450 ευρώ μετρητά.Τώρα για τι καλές τιμές μιλάμε....
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  12. #12
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    dainese,alpinestars,arai.Δεν νομίζω να είδα spidi.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    Για αποθηκη χωρις βιτρινα, υπαλληλους και πωληση χωρις αποδειξη οι τιμες ειναι πολυ ακριβες.
    Οι τυποι εχουν και συνεργειο. Αλλα εγω θα εβαζα ταμπελα εξω απο το συνεργειο *Φαρμακειο*. Και αυτο απο τιμη που μου εδωσαν για εργασια σε μηχανακι 4 φορες πανω απο το ποσο που πληρωσα για την ακριβως ιδια εργασια σε εξουσιοδοτημενο παρακαλω συνεργειο.
    Να ξερετε ολοι οτι ενα μπουφαν που εχει λιανικη πχ €330 η τιμη που το αγοραζουν απο τον αντιπροσωπο ειναι περιπου €120. Αρα ολοι ειναι ακριβοι για να μην το πω αλλιως.
    Στη Βουλιαγμενης 450 αγοραζουν τα ειδη απο Ιταλια με ειδικη συμφωνια. Για αυτο εχουν καλες τιμες.
    Αλλα και εκει αν αγορασετε κρανος Arai δειτε και την ημερομηνια μην εχει ληξει και ξινιζει.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/09/2005
    Μηνύματα
    2
    gia xara!
    mipos boris na mou pis pou akrivos ine afti i kefalinias?
    tha ithela na rixo mia matia

  15. #15
    Βάλε Κεφαλλληνίας 44, Ηλιούπολη στο www.driveme.gr

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αποθηκη
    από PROST στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2012, 21:57
  2. Φτηνη και οικονομικη μηχανη
    από toure7 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2008, 08:49
  3. Πατέντα για φτηνή φόρμα μοτό !
    από makis206 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2006, 15:22
  4. ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΦΤΗΝΗ ΒΕΝΖΙΝΗ
    από iannis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 16:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF