Σελίδα 1 από 17 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 249

Θέμα: Riding school 3/2/2013 - Ομαδική εγγραφή - μειωμένη τιμή

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Isi
    Εγγραφή
    19/09/2012
    Μηνύματα
    99

    Riding school 3/2/2013 - Ομαδική εγγραφή - μειωμένη τιμή

    Καλημέρα

    Ως άπειρη και δυστυχώς ,παραδοσιακά ελληνικά ανεκπαίδευτη οδηγός ...θα ήθελα να παρακολουθήσω riding school . (άργησα καμιά 6000 χλμ)
    Καθώς οι οικονομικές μου δυνατότητες είναι περιορισμένες -φαντάζομαι και πολλών άλλων- είπα μήπως μπορούμε να μαζευτούμε πάνω απο 8 ψάρια για να δηλώσουμε συμμετοχή με χαμηλότερη τιμή στο http://www.motorcycleridingacademy.c...y-and-road.php
    ....



    ....Δεν κατάφερα να βρω κάποιον κανονισμό που επιτρέπει ή αποτρέπει τέτοιου είδους αναζητήσεις στο forum και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη απο τους διαχειριστές αν η κίνησή μου αντιβαίνει στη φιλοσοφία του.


    Συνοψίζοντας ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/2013

    Προτείνω να αρχίσουμε να μαζευόμαστε κατά τις 7 Goodys στον παράδρομο της εθνικής (έξοδος Αγίου Στεφάνου) (όσοι αρέσκονται στο πρωινό ξύπνημα να πιούμε καφεδάκι πρώτα και να γνωριστούμε) , Όσοι δεν "τρελαίνονται στην ιδέα του πρωινού ξυπνήματος , η αποχώρηση από τον τόπο συνάντησης θα είναι στις 7:45 https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...ra=ls&t=m&z=13

    Ώρα άφιξης στο Auto festival 08:00
    Θα πρέπει να έχετε γεμάτο ρεζερβουάρ (γεμίστε το προηγούμενο βράδυ θα σας φτάσει), το δίπλωμά σας μην ξεχάσετε να έχετε μαζί
    Οι καφέδες είναι κερασμένοι από εμάς (Jolly Cafe), καθώς επίσης και κάτι ελαφρύ για το μεσημέρι, άρα δεν χρειάζεται να πάρετε φαγητό μαζί σας.

    1. Isi----------------------------------------- xlv Varadero 125
    2. Manitu-------------------------------------CBR 600 F 2011
    3. asphyx-------------------------------------gsxrrrr750(πολλα r)
    4. stratoss2-------------------------------- --yamaha fazer 600cc s2
    5. Power Hornet------------------------------ honda hornet 600
    6. Konangera................................................Kawasaki ER-G (650cc)
    7. Linko ......................................................CB 500
    8. ibar132 ...................................................Yamaha tdm (900cc
    9. Technician J ............................................ Kawasaki D-Tracker (292cc)
    10. Σήφης .................................................Cbf 250
    11. Samxein.................................................Yamaha TDM ABS 05΄ (900cc)
    12. airmav...................................................fz6 2005
    13. ManAgeR ............................................... Ducati Monster 620
    14. anonymos2 .......................................... Ducati Multistrada 1000
    15. Anonymos 1........................................... Fazer 1000
    16. Αl_Bandy ..............................................Suzuki DR-Z 400

    Κάτι ακόμη , όπως είχε ειπωθεί στα 16 άτομα μας κάνουν 1 δώρο . Το ποσό που αντιστοιχεί σε αυτό θα το μοιράσει η Isi την ημέρα διεξαγωγής
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 01/02/2013 στις 17:14.
    Pinky: Gee, Brain. What are we going to do tonight?
    The Brain: The same thing we do every night, Pinky. Try to take over the world.

  2. #2
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Καλημέρα και χρόνια πολλά

    το κόστος και η διαφορά ποια είναι ??? (1 άτομα - 8 άτομα)

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της Isi
    Εγγραφή
    19/09/2012
    Μηνύματα
    99
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα και χρόνια πολλά

    το κόστος και η διαφορά ποια είναι ??? (1 άτομα - 8 άτομα)
    Αυτό που διαβάζω στο κάτω μέρος της σελίδας είναι οτι γίνονται ειδικές τιμές σε group ..... Επίσης κάποια στιγμή παρακολούθησα ένα απο τα δωρεάν σεμινάρια που γίνονται εκεί κατα καιρούς και είχα έναν αναλυτικό τιμοκατάλογο , την θέση και το περιεχόμενο του οποίου αυτή τη στιγμή αγνοώ....Έλεγα μήπως στέλναμε ένα ηλεκτρονικό μήνυμα με πλήθος συγκεντρωθέντων ατόμων να μας δώσουν μια τιμή ....
    Pinky: Gee, Brain. What are we going to do tonight?
    The Brain: The same thing we do every night, Pinky. Try to take over the world.

  4. #4
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    κατάλαβες πως στο λέω, αν π.χ. στην μονή συμμετοχή το κόστος είναι Χ, ενώ στην πολλαπλή έχεις 5% έκπτωση, δεν αξίζει καν τον κόπο...
    καλό θα ταν να έχουμε και μια εικόνα του Χ παρεπιμπτόντως
    εγώ πάλι γιατί τα φοβάμαι αυτά τα schools, το μόνιμο άγχος μου είναι ότι θα σαβουρώσω τη μηχανή (για αυτό δε πατάω σε πίστα, κι ας μου αρέσει πάρα πολύ η ιδέα)

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    εγώ πάλι γιατί τα φοβάμαι αυτά τα schools, το μόνιμο άγχος μου είναι ότι θα σαβουρώσω τη μηχανή (για αυτό δε πατάω σε πίστα, κι ας μου αρέσει πάρα πολύ η ιδέα)
    να είσαι σίγουρος οτι δεν θα σαβουριαστείς αφενός και αφετέρου στο τέλος της ημέρας δεν θα πιστεύεις πόσο έγειρες....

    τωρα αν μετα την δεις κάπως και σαβουριαστείς όξω, δικό σου θέμα....

    @isi
    μπράβο σου που την ψάχνεις για μαθήματα και βελτίωση (αυτο το μπράβο στο χρωστάω από όταν κατέβηκες με το μοτό από πάνω)....

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της Isi
    Εγγραφή
    19/09/2012
    Μηνύματα
    99
    ....δε νομίζω οτι τίθεται θέμα να την "σπάσεις" στην πίστα ...Δεν φαίνεται να είναι αυτό το ζητούμενο του πρώτου επιπέδου του school ...Ρίξε μια ματιά σε θρεντ για παλαιότερα "σχολεία" και βίντεο ....ή διάβασε λίγο στους στόχους παρόμοιων ημερίδων . Στο λινκ υπάρχει περιγραφή.
    Επίσης να σημειώσω οτι ο μόνος λόγος που παρέθεσα το συγκεκριμένο riding school είναι οτι μόνο αυτό γνωρίζω , και μου έδωσε απο τα θεωρητικά που παρακολούθησα ,την εντύπωση σοβαρών και έμπειρων επαγγελματιών που το οργανώνουν. Δεν έχω λοιπόν καμία αντίρρηση να συμμετπάσχω, αν κάποιος γνωρίζει κάποιον φορέα που κάνει το ίδιο πράγμα .
    Pinky: Gee, Brain. What are we going to do tonight?
    The Brain: The same thing we do every night, Pinky. Try to take over the world.

  7. #7
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    να είσαι σίγουρος οτι δεν θα σαβουριαστείς αφενός και αφετέρου στο τέλος της ημέρας δεν θα πιστεύεις πόσο έγειρες....

    τωρα αν μετα την δεις κάπως και σαβουριαστείς όξω, δικό σου θέμα....
    sounds as a tempting idea

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Isi Προβολή μηνύματος
    ....δε νομίζω οτι τίθεται θέμα να την "σπάσεις" στην πίστα ...Δεν φαίνεται να είναι αυτό το ζητούμενο του πρώτου επιπέδου του school ...Ρίξε μια ματιά σε θρεντ για παλαιότερα "σχολεία" και βίντεο ....ή διάβασε λίγο στους στόχους παρόμοιων ημερίδων . Στο λινκ υπάρχει περιγραφή.
    Επίσης να σημειώσω οτι ο μόνος λόγος που παρέθεσα το συγκεκριμένο riding school είναι οτι μόνο αυτό γνωρίζω , και μου έδωσε απο τα θεωρητικά που παρακολούθησα ,την εντύπωση σοβαρών και έμπειρων επαγγελματιών που το οργανώνουν. Δεν έχω λοιπόν καμία αντίρρηση να συμμετπάσχω, αν κάποιος γνωρίζει κάποιον φορέα που κάνει το ίδιο πράγμα .
    διάβασα, η αναφορά μου είχε να κάνει κυρίως στο θέμα πίστας γενικότερα

  8. #8
    btw

    αν και εφόσον έχουμε κάποια απάντηση επί του οικονομικού είμαι μέσα για να πάμε ομαδικά (κατόπιν συνεννόησης εεεε?)

    κυριως με ενδιαφέρει το "2" αλλά αν η τιμή ΔΕΝ ειναι απαγορευτική, ας κάνω και το "1" πάλι....

  9. #9
    Εμένα θα με ενδιέφερε πάντως

  10. #10
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    btw

    αν και εφόσον έχουμε κάποια απάντηση επί του οικονομικού είμαι μέσα για να πάμε ομαδικά (κατόπιν συνεννόησης εεεε?)

    κυριως με ενδιαφέρει το "2" αλλά αν η τιμή ΔΕΝ ειναι απαγορευτική, ας κάνω και το "1" πάλι....
    καλό θα ταν να χαμε μια εικόνα, συμφωνώ και εγώ, και μου αρέσει η ιδέα

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της Isi
    Εγγραφή
    19/09/2012
    Μηνύματα
    99
    Μόλις έστειλα μήνυμα ζητώντας τιμές για συμμετοχες 10-20-30 ατόμων καθώς και μεμονωμένων ........
    Pinky: Gee, Brain. What are we going to do tonight?
    The Brain: The same thing we do every night, Pinky. Try to take over the world.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    κατάλαβες πως στο λέω, αν π.χ. στην μονή συμμετοχή το κόστος είναι Χ, ενώ στην πολλαπλή έχεις 5% έκπτωση, δεν αξίζει καν τον κόπο...
    καλό θα ταν να έχουμε και μια εικόνα του Χ παρεπιμπτόντως
    εγώ πάλι γιατί τα φοβάμαι αυτά τα schools, το μόνιμο άγχος μου είναι ότι θα σαβουρώσω τη μηχανή (για αυτό δε πατάω σε πίστα, κι ας μου αρέσει πάρα πολύ η ιδέα)
    Οι πιθανότητες πτώσης, εφόσον ακολουθείτε τους κανόνες, είναι από ελάχιστες έως μηδαμινές. Σύντομα θα σας πούμε κόστος.

  13. #13
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jarv Προβολή μηνύματος
    Οι πιθανότητες πτώσης, εφόσον ακολουθείτε τους κανόνες, είναι από ελάχιστες έως μηδαμινές. Σύντομα θα σας πούμε κόστος.
    κάντε κάτι καλό, κάντε κάτι καλό (αγαπημένη ατάκα των ημερών)

    από εκεί και πέρα, όπως προείπα, η λογική μου είναι ότι πρέπει να φτάσεις κοντά στο να πέσεις, για να φτάσεις κοντά στα όριά σου (δεν αφορά τα schools, γενικά το λέω, ελπίζω να γίνομαι κατανοητός)

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    κάντε κάτι καλό, κάντε κάτι καλό (αγαπημένη ατάκα των ημερών)

    από εκεί και πέρα, όπως προείπα, η λογική μου είναι ότι πρέπει να φτάσεις κοντά στο να πέσεις, για να φτάσεις κοντά στα όριά σου (δεν αφορά τα schools, γενικά το λέω, ελπίζω να γίνομαι κατανοητός)
    Δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί εκεί μαθαίνεις τι πρέπει να κάνεις και πως πρέπει να το κάνεις . Αποκτώντας γνώση και κατανόηση τα όρια σου αυξάνονται έτσι αισθάνεσαι και είσαι ποιο ασφαλής και άνετος με την μηχανή σου .
    Από εκεί και πέρα δεν πας να γράψεις χρόνους ώστε να φτάνεις στα όρια σου …

    Υ.Γ. Γενικότερα δε, είναι καλό πάντα να οδηγείς ένα « κλικ » πριν τα όρια γιατί ένα « κλικ » μετά συνήθως οδηγεί σε πτώση .

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της Isi
    Εγγραφή
    19/09/2012
    Μηνύματα
    99
    Μετά από απάντηση του Θανάση Χούντρα σας παραθέτω αυτούσιο το μήνυμα .Ελπίζω να μαζευτούμε
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά

    Ασφαλώς και σε ομαδικές συμμετοχές γίνεται καλύτερη τιμή. Αν συμπληρωθούν 10 συμμετοχές το κόστος πέφτει στα 120 ¤.
    Αν φτάσουν τις 16 οι ομαδικές συμμετοχές, η μία είναι δωρεάν (15 +1).
    Το ποσοστό έκπτωσης αν το υπολογίσετε είναι 25%..

    Καλές γιορτές εύχομαι και παραμένω στη διάθεσή σας για συμπληρωματικές πληροφορίες
    Pinky: Gee, Brain. What are we going to do tonight?
    The Brain: The same thing we do every night, Pinky. Try to take over the world.

Σελίδα 1 από 17 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CSS - Ομαδική εγγραφή με μειωμένη τιμή
    από giannis21 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 138
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2015, 09:58
  2. RIDING SCHOOL 888 14- 4- 2013 στα Μέγαρα
    από 888hayabusa στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2013, 21:16
  3. 16 και 31 Οκτωμβριου 0-300 Riding School
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 22:27
  4. 0-300 riding school
    από sporky στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2005, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF